Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » ŽENSKI KUTAK » Hormoni ili ? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
zero zero is a Female
puterica


Poruka: 88
Location: tu i tamo po potrebi....

Hormoni ili ? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Poznato je da se u trudnoæi hormoni mijenjaju ali se najèešæe nakon poroda vrate. I ja sam se vratila na staro nakon prve dvije trudnoæe ali nakon treæe.... U toku trece trudnoce promijenila mi se kosa, ukovrdžala se, mastila se više, koža lica se mastila više, znojila se užasno.... I sada dvije godine nakon poroda meni sve pojave ostale. Najviše me nervira što se znojim uzasno puno, mislila sam da æe proci ali ako nije dvije godine nakon poroda vjerovatno neæe nikako. Imate li slicna iskustva ili kakav savjet? I koje bi nalaze mogla izvaditi jer kad sam svojo dokorici rekla za ovo njen komentar je bio da to nije ništa strašno i da ne vidi razloga za kontorlu nalaza jer- proæi æe.

09-19-2007 10:02 zero is offline Pregledaj poruke od zero Dodaj zero u listu prijatelja
dalia dalia is a Female
trudim se


Poruka: 175

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Iako poslije poroda nisam imala takvih problema,preporuèujem ti da uradiš nalaze hormona,jednostavno sa uputnicom za kontolu hormona izavdiš krv i znat æeš na èemu si.

09-19-2007 11:00 dalia is offline Pregledaj poruke od dalia Dodaj dalia u listu prijatelja
grozdana grozdana is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1047

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

provjeri ti i stitnu zlijezdu....nije zgoreg.......mislim to znojenje moze imati veze sa stitnjacom.

Hormonski status stitnjace ne iziskuje kompliciranu proceduru a moze razjasniti puno stvari.

ovo ti nije savjet...ono samo da se nesto piskara.....znam sta pricam, vjeruj mi.

___________________________________________________________________

    09-19-2007 11:20 grozdana is offline Posalji email za grozdana Pregledaj poruke od grozdana Dodaj grozdana u listu prijatelja
    kaokakao kaokakao is a Female
    raja


    Poruka: 1583
    Location: A11-A@

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Mislim isto kao i Grozdana i Dalia ... obavezno uraditi laboratorijske nalaze i hormonske analize krvi ... kakva je to dr. kad tako nešto može reæi 21.gif

    ___________________________________________________________________
    = Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kada smo drugaèije budni? =

    09-19-2007 11:26 kaokakao is offline Posalji email za kaokakao Pregledaj poruke od kaokakao Dodaj kaokakao u listu prijatelja
    dadana dadana is a Female
    samo sto nisam




    Poruka: 1123
    Location: Helvetia

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    A moze biti da si promjenila ili tek primjenila 01.gif neku kontracepciju, npr pilile ili spiralu i tu istu znaju hormoni da divljaju po tijelu. Naravno ne kod svakoga jer svi ne reagujemo isto. To je bio slucaj kod mene. Pa sam prestala uzimati i sad se opet sve smirilo.

    ___________________________________________________________________

      Nema para na ovome svijetu, koje mogu rupe na dusi da zakrpe

    09-19-2007 11:41 dadana is offline Posalji Email za dadana Pregledaj poruke od dadana Dodaj dadana u listu prijatelja
    Losa cura
    SexNepoznat



    Poruka: 977

    RE: Hormoni ili ? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od zero:

      Poznato je da se u trudnoæi hormoni mijenjaju ali se najèešæe nakon poroda vrate. I ja sam se vratila na staro nakon prve dvije trudnoæe ali nakon treæe.... U toku trece trudnoce promijenila mi se kosa, ukovrdžala se, mastila se više, koža lica se mastila više, znojila se užasno.... I sada dvije godine nakon poroda meni sve pojave ostale. Najviše me nervira što se znojim uzasno puno, mislila sam da æe proci ali ako nije dvije godine nakon poroda vjerovatno neæe nikako. Imate li slicna iskustva ili kakav savjet? I koje bi nalaze mogla izvaditi jer kad sam svojo dokorici rekla za ovo njen komentar je bio da to nije ništa strašno i da ne vidi razloga za kontorlu nalaza jer- proæi æe.


    Ja bih ti preporucila da poslusas sve ove savjete i izvadis sve potrebne nalaze, a ako svi budu neuspjesni, onda se obrati neurologu, jer znojenje, ja mislim, izazivaju cesto nervni problemi, "spajanje" sinapsa ili slicno.. 33.gif 23.gif 01.gif

    ___________________________________________________________________

        VIDI STVARNO: pink slonici! 17.gif 29.gif

    09-19-2007 14:39 Losa cura is offline Pregledaj poruke od Losa cura Dodaj Losa cura u listu prijatelja
    zero zero is a Female
    puterica


    Poruka: 88
    Location: tu i tamo po potrebi....
    pokretac teme Thread Started by zero

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Cure hvala vam, pokušaæu sa nalazima i to da ih privatno izvadim jer mi je kako sam veæ rekla dr. rekla da ona ne misli da je potrebno vaditi nalaze pa mi se ne da peglati s njom i ubjeðivati se. U svakom sluèaju hvala vam, htjela sam vidjeti ima li još neko sliènih iskustava.

    09-19-2007 15:20 zero is offline Pregledaj poruke od zero Dodaj zero u listu prijatelja
    Losa cura
    SexNepoznat



    Poruka: 977

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    10.gif 33.gif Samo ti onako kao ti smatras da je ispravno!

    ___________________________________________________________________

        VIDI STVARNO: pink slonici! 17.gif 29.gif

    09-19-2007 15:32 Losa cura is offline Pregledaj poruke od Losa cura Dodaj Losa cura u listu prijatelja
    orion orion is a Female
    samo sto nisam




    Poruka: 1113
    Location: mobilna

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ja sam prije 4 god radila hormonske nalaze i tada sam otkrila da imam hormonalni poremecaj. Od ginekologa sam dobila terapiju koja je odgovarala tim nalazima, iako je moja mama, koja je takodjer ljekar, bila protiv toga. Nakon mjesec dana sam pala u nesvjest i pola sata nisam znala za sebe. Tek tada mi je bilo jasno sto je moja mama pokusavala da mi dokaze da su hormoni jos uvijek neistrazeno podrucje u medicini i da se njihov omjer u organizmu moze brzo promijeniti.

    ___________________________________________________________________

      10-24-2007 14:51 orion is offline Pregledaj poruke od orion Dodaj orion u listu prijatelja
      grozdana grozdana is a Female
      samo sto nisam




      Poruka: 1047

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      nana....je li to ti mozda osjecas neke promjene....pa razmisljas o tome?

      ___________________________________________________________________

        10-24-2007 15:21 grozdana is offline Posalji email za grozdana Pregledaj poruke od grozdana Dodaj grozdana u listu prijatelja
        orion orion is a Female
        samo sto nisam




        Poruka: 1113
        Location: mobilna

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Imala sam i jos uvijek imam menstrualne tegobe, ali mi uzimanje hormona vise ne pada na pamet.

        ___________________________________________________________________

          10-24-2007 15:22 orion is offline Pregledaj poruke od orion Dodaj orion u listu prijatelja
          Tekija Tekija is a Female
          seka




          Poruka: 584

          RE: Hormoni ili ? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od zero:

            Poznato je da se u trudnoæi hormoni mijenjaju ali se najèešæe nakon poroda vrate. I ja sam se vratila na staro nakon prve dvije trudnoæe ali nakon treæe.... U toku trece trudnoce promijenila mi se kosa, ukovrdžala se, mastila se više, koža lica se mastila više, znojila se užasno.... I sada dvije godine nakon poroda meni sve pojave ostale. Najviše me nervira što se znojim uzasno puno, mislila sam da æe proci ali ako nije dvije godine nakon poroda vjerovatno neæe nikako. Imate li slicna iskustva ili kakav savjet? I koje bi nalaze mogla izvaditi jer kad sam svojo dokorici rekla za ovo njen komentar je bio da to nije ništa strašno i da ne vidi razloga za kontorlu nalaza jer- proæi æe.


          Moze biti da su upitanju hormoni.
          Moze biti da je upitanju neka nervoza koja te dovodi do znojenja.
          Normalno je da zena nakon poroda tj neki 7-10 dana se znoji jer ako si imala pretjeranu vodu u tjelu poslije poroda se tako nesto desava sto je normalno.

          Da li si pocela gubit naglo na kilazi?
          Da li osjecas prvo neku nervozu prije tog znojenja?

          10-24-2007 15:39 Tekija is offline Homepage of Tekija Pregledaj poruke od Tekija Dodaj Tekija u listu prijatelja
          orion orion is a Female
          samo sto nisam




          Poruka: 1113
          Location: mobilna

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          to da 10.gif ali pilule ne bih nikome preporucila 21.gif

          ___________________________________________________________________

            10-24-2007 15:40 orion is offline Pregledaj poruke od orion Dodaj orion u listu prijatelja
            grozdana grozdana is a Female
            samo sto nisam




            Poruka: 1047

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od Nana-M:

              orion , grozdana , radila sam test .nije bilo nekih vecih odstupanja, ali imam tegobe.
              promjene raspolozenja , bolovi u dojkama koji se produze i poslije mensa.ljekar mi je preporucio da uzimam namirnice koje sadrze sastojke slicne ostrogenu, kao soju , sljive
              onda sto vise setnji, a i preporuka da prestanem pusiti



            poslusaj ovaj savjet...osim gore navedenih

            uzimaj vitamin E......oko 600mg dnevno trebalo bi biti dovoljno 01.gif

            ___________________________________________________________________

              10-24-2007 15:41 grozdana is offline Posalji email za grozdana Pregledaj poruke od grozdana Dodaj grozdana u listu prijatelja
              grozdana grozdana is a Female
              samo sto nisam




              Poruka: 1047

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              more tablete komotno....ne treba ni recept nista...nije to ni skupo a pomaze

              ___________________________________________________________________

                10-24-2007 15:48 grozdana is offline Posalji email za grozdana Pregledaj poruke od grozdana Dodaj grozdana u listu prijatelja
                kaokakao kaokakao is a Female
                raja


                Poruka: 1583
                Location: A11-A@

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od zero:

                  Cure hvala vam, pokušaæu sa nalazima i to da ih privatno izvadim jer mi je kako sam veæ rekla dr. rekla da ona ne misli da je potrebno vaditi nalaze pa mi se ne da peglati s njom i ubjeðivati se. U svakom sluèaju hvala vam, htjela sam vidjeti ima li još neko sliènih iskustava.


                Zero, šta bi? Kakvi su razultati lab.pretraga? Nadam se da si OK?!

                ___________________________________________________________________
                = Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kada smo drugaèije budni? =

                10-25-2007 00:16 kaokakao is offline Posalji email za kaokakao Pregledaj poruke od kaokakao Dodaj kaokakao u listu prijatelja
                zero zero is a Female
                puterica


                Poruka: 88
                Location: tu i tamo po potrebi....
                pokretac teme Thread Started by zero

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Ma nisam još vadila nalaze, ali hoæu. Cure hvala na odgovorima, stanje je još uvijek isto, možda je u pitanju i umor, jer sam stvarno preoptereæena u zadnje vrijeme. Javiæu vam nalaze kad budu gotovi.

                10-25-2007 12:02 zero is offline Pregledaj poruke od zero Dodaj zero u listu prijatelja
                nove poruke | aktuelne teme | forum
                Postavi novu temu Odgovori
                Go to:
                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com