Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » RADE TRAVAR » Aromaterapija » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Pipi Duga Carapa
SexNepoznat



Poruka: 2170
Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

Aromaterapija Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Koliko ste upoznati s ovom materijom?

Po mom misljenju veoma interesantan i koristan nacin lijecenja, baziran na drevnoj medicini i odlicna alternativa u zamjeni klasicnih lijekova.

Igrom slucaja sam dosla do izvjesnih informacija o lijecenju mucnine i manjka apetita i od toga je sve krenulo.
Vec nbekoliko mjeseci isprobavam mjesavinu etericnih ulja i na sopstvenoj kozi sam se uvjerila koliko brze i efikasnije djeluju od klasicnih lijekova.
B-mol je da se s etericnim uljima ne smijemo igrati (kao sto se ne smijemo igrati ni s klasicnim lijekovima) i praviti sami svoje kombinacije. Postoji veliki broj strucne literature koji objasnjava doziranje i upotrebu ulja i neophodno je striktno slijediti uputstva.
Knjige su obicno klasirane po etericnim uljima kao i po simptomima, tako da je vrlo lako snaci se. U koliko se pravilno koriste, nemaju apsolutno nikakve nezeljene efekte, za razliku od klasicnih lijekova.

Za pocetak vam stavljam jedan link na nasem jeziku, cisto informativno.

    http://www.aromaterapija.info/


Voljela bih saznati jeste li i sami pokusali ovaj vid lijecenja i kakva su vasa iskustva.

12-03-2010 12:08 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
Pipi Duga Carapa
SexNepoznat



Poruka: 2170
Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini
pokretac teme Thread Started by Pipi Duga Carapa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    http://www.etericnaulja.net/

12-03-2010 12:28 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bila sam nekoliko puta na masaži eteriènim uljima. Pomoglo je...ali kad vratim film, mislim da je više bila stvar psihološke prirode. No, bez obzira na sve, dobra stvar, èak i ako je placebo efekt 10.gif

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

12-03-2010 12:40 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pipi, tema divna , kao i uvijek.

Nisam bila na ovoj terapiji, mada sam dosta slusala o tome..i bas me zanima.

Hvala za temu, linkove.

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

12-03-2010 12:50 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
taxi taxi is a Male
Liska mjeseca avgusta




Poruka: 18170
Location: M&R

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Imao sam problema sa leðima i nabasah na ženu,koja upražnjava tu vrstu terapije... aroma terapija.
Ugrije kamenje (kaže da je vulkansko,a meni lièi na one plohe sa "Pijeska" na Carini) i to fino poreda po meni dok ja ležim na leðima. I prekrije me. Tako ležim pola sata,ponekad i zahrèem. I onda uzme dva kamena u ruke ,potopljena u eterièna ulja,i tako me masira po cijelom tijelu,stalno mijenjajuæi kamenje.I to masiranje traje dobar sat vremena.A sve miriše na ta ulja i èovjek ne zna ili leži ili lebdi. Nakon 6 terapija u šest sedmica,bijah ko nov.Sad odem jednom ili dva puta godišnje,èisto da opustim tijelo.... 10.gif

___________________________________________________________________

    12-03-2010 12:54 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11483
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ima u tome nesto ima zaista.Jasam isla na zonterapiju..pomoglo strasno puno.ne sjecam se da je masirala s etericnim uljem ali je pomglo zaista.

    ponekad znam i sama sebi naci neke "tacke" (naravno po njenjim uputstvima koje sam dobila od nje) i masiram i pomogne mi.

    kad bolje rasmisilm ( u toku moje bolesti isla sam sedmicno dva puta na masazu)mozda je i meni pri masazi koristena ta etericna ulja, a da ne znam..samo znam da sam se osjecala, ko da lebdim sto rece taxi.

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    12-03-2010 12:59 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    Pipi Duga Carapa
    SexNepoznat



    Poruka: 2170
    Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini
    pokretac teme Thread Started by Pipi Duga Carapa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Aromaterapija se ovdje ne vodi samo na masaze.
    Etericna ulja se cak piju, pomijesana s malom kasicicom meda ili sa supenom kasikom maslinovog ulja.
    Licno sam probala Pepermit protiv stomacnih tegoba, jedna kapljica pomojesana s kasicicom meda je uzima ujutro i u podne prije obroka, otvara apetit, smanjuje mucnimu.
    Pepermit je takodje odlican lijek protiv bolova, modrica, u tom slucaju se jedna do dvije kapljice mijesaju s uljem od ljesnjaka i time se masira bolno mjesto. Bolovi prestaju u roku nekoliko sekundi.

    U koliko ste nervozni, mandarinino ulje je cudotvorno, dvije kapljice se pomijsaju sa dvije kapi ljesnjakovog ulja, nanesu se na ruke, tamo gdje obicno stavljamo parrfem, znaci na mjesto pulsa. Efekt je zagarantovan u roku nekoliko sekundi.. 01.gif
    Isto ulje je odlicno protiv nesanice, u malu zdjelu je potrebno stavitit malo tople vode i 4-5 kapi mandarininog ulja, koje zatim treba staviti na radijator sat vremena prije spavanja. Rezultat je spektakularan. U koliko imate difuzere etericnih ulja, princip je isti, samo se voda i ulje unose u posudicu koja se nalazi nad svijecom. Kuca predivno mirise i atmosfera je smirujuca.

    Ulje od narandze je odlicno za dezinfekciu prostorija, u WC mozete postaviti malu zdjelu s nekoliko obicnih kamencica na koje se nanesu 4-5 kapi tog ulja. Prostorija predivno mirise i dezinficirana je.
    Nekoliko kapi se mogu staviti na papirnu maramicu, te ubaciti u usisivac. Tim putem dezinficirate stan prilikom usisavanja. Proces je potrebno obnoviti jednom sedmicno.

    Ulje od Plemenite Kamilice je odlican lijek protiv bolova zuba, cak i kod male djece.

    ITD...
    Recepti su jednostavni, samo se ne smije predozirati. 01.gif

    U slucaju terapije oralim putem, potrebno je napraviti pauzu od sedmmicu dana nakon tri sedmice terapije.

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Pipi Duga Carapa dana 12-03-2010 u 13:29.

    12-03-2010 13:26 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9503
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    cesto posjecujem bazen ili kako nazvati zatvoreni kompleks bazena
    tu je dio za masazu i terapije
    aromaterapija se radi u saunama koje su razlicitih aroma
    opustanje je pravo i uz to ide i jakuzi

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    12-03-2010 15:24 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    zivaaaaaaaaaaa mi jeeeeeeeee dusa moja 33.gif 33.gif 33.gif pozelila sam te se pipi pravoooooooo :)
    napisi 2-3 slova 01.gif 33.gif

    a sad na tvoju temu :)

    mislim da je sve ovo sto je pipka napisala jako korisno i po meni jako puno pomaze i kozi i inace nasem organizmu...ja imam jako osjetljivu kozu...ne dam da me iko po licu dirne, poljubi (osim muza naravno 35.gif ) jer se odmah ospem, inace voda prilikom mog tusiranja jako negativno utice na moju kozu...ova nasa fina tvrda, puna hlora tako da moram vodit racuna posebno o tome cime se trackam prilikom kupanja i nakon kupanja...

    anw...meni je rodica od breskve poklonila nekakvu stabljiku...isto iverak i kupku...taj iverak je meni mirisao mjesecimaaaaaaa

    super tema a i ovi savjeti 10.gif

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      12-03-2010 16:12 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      metallica metallica is a Male
      moforaja




      Poruka: 8228
      Location: CH.WILLA(uglavnom)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      extra fora 10.gif samo kad ne bih bio lijen 11.gif 21.gif

      ___________________________________________________________________

        12-03-2010 16:37 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
        Pipi Duga Carapa
        SexNepoznat



        Poruka: 2170
        Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini
        pokretac teme Thread Started by Pipi Duga Carapa

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Zaboravih juce napisati da su izvjesna ulja zabranjena trudnicama, dojiljama i djeci do 6 godina. Medju njima je na prvom mjestu pepermint ulje.
        Mislim da laboratorija Pranarom ima svoj site gdje se moze naci dosta informacija, vjerovatno i poruciti ulja.
        Refli cmoka do neba :-)

        12-04-2010 12:04 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
        asataN asataN is a Female
        moforaja




        Poruka: 4110

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        pipi lijepo te vidjeti 10.gif

        ___________________________________________________________________

          12-05-2010 15:36 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
          Sevels Sevels is a Male
          moderator tra-la-la




          Poruka: 6556
          Location: Cernica-Mo-London

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od taxi:

            Imao sam problema sa leðima i nabasah na ženu,koja upražnjava tu vrstu terapije... aroma terapija.
            Ugrije kamenje (kaže da je vulkansko,a meni lièi na one plohe sa "Pijeska" na Carini) i to fino poreda po meni dok ja ležim na leðima. I prekrije me. Tako ležim pola sata,ponekad i zahrèem. I onda uzme dva kamena u ruke ,potopljena u eterièna ulja,i tako me masira po cijelom tijelu,stalno mijenjajuæi kamenje.I to masiranje traje dobar sat vremena.A sve miriše na ta ulja i èovjek ne zna ili leži ili lebdi. Nakon 6 terapija u šest sedmica,bijah ko nov.Sad odem jednom ili dva puta godišnje,èisto da opustim tijelo.... 10.gif


          a ta dva sto te masira,sto su potopljena ili natopljena u etericna ulja mora da su ko one plohe sa pijeska u Cernici 35.gif
          pipika sori na ofuuuuuuu 11.gif

          ___________________________________________________________________
          volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

          13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
          "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

          12-05-2010 16:21 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
          nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com