Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » SVAŠTARA » Prvi Put U Mostaru, Poslje 13 godina... Kako se Snaci????? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (7): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
PoNoSnA_MaMiCa PoNoSnA_MaMiCa is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 392
Location: Tamo gdje mi srce pripada.... :-)

Text Prvi Put U Mostaru, Poslje 13 godina... Kako se Snaci????? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bilo mi je 11 godina kad sam otisla iz Mostara.... Sjecam se dosta, al' mi svi govore da se u Mostaru sve promjenulo ........ Jadna ja kako se snaci ??? Sta cu ako se izgubim >>??? Pomagajte ima li ko kakve karte, da mogu koristiti.......Kud smijem i kud nesmijem....... Idem za Mostar u Junu ..... 13.gif 13.gif 13.gif


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

___________________________________________________________________
forza_velez.gif

    forza_velez.gif

      04-14-2009 20:31 PoNoSnA_MaMiCa is offline Homepage of PoNoSnA_MaMiCa Pregledaj poruke od PoNoSnA_MaMiCa Dodaj PoNoSnA_MaMiCa u listu prijatelja
      MoJaVi
      SexNepoznat


      Poruka: 1705

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ....e moj sinko ........mozda neko od starijih mostaraca koji zive u mostaru moze pomoci.?

      04-14-2009 20:58 MoJaVi is offline Posalji email za MoJaVi Pregledaj poruke od MoJaVi Dodaj MoJaVi u listu prijatelja
      PoNoSnA_MaMiCa PoNoSnA_MaMiCa is a Female
      bice nesto od mene




      Poruka: 392
      Location: Tamo gdje mi srce pripada.... :-)
      pokretac teme Thread Started by PoNoSnA_MaMiCa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Kad dodem dole, od osobe do osobe cu da idem i da pitam gdje se nalazim..... Nadam se da me nece niko poslati krivim putem....... hahahhahah...... A majko moja sta cu ako djecu izgubim.... Uhvatila me panika......... 13.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________
      forza_velez.gif

        forza_velez.gif

          04-14-2009 21:00 PoNoSnA_MaMiCa is offline Homepage of PoNoSnA_MaMiCa Pregledaj poruke od PoNoSnA_MaMiCa Dodaj PoNoSnA_MaMiCa u listu prijatelja
          el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
          majkin fakin




          Poruka: 2333
          Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          u mostaru se ne mozes izgubiti vjeruj mi...umrijeces od smijeha kad vidis kako je ustvari mali i kako nam se svima nekad cinio veliki..

          04-14-2009 21:15 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
          MoJaVi
          SexNepoznat


          Poruka: 1705

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Sto ja mislim je da je nas Mostar je jos uvijek isti.

          (bez strana jer je ovome forumu poznato da kao zakleti titin pionir nisam napredovala tako da vidim strane - isto tako nisam bila dole od 1991 i zivot me nije pogodio tako da ih moram vidjeti i da me moraju boliti kao sve one koji su silom prilika ostali i prezivljavali svo ludilo koje se dogodilo33.gif 33.gif 33.gif - ovo po kljucu ruze-za sve moje mostarce - razumjucemo se mi iako nas je ovaj prokleti rat dosta promijenio)


          Djecu nauci izrazima koji se koriste u Mostaru(kao na primjer kavada....i drugi ce dodati sigurna sam jos dosta rijeci) i nece ti biti gladna ako se i izgube. Na bilo kojoj strani da su pravi a sa tim mislim u srcu pravi mostarci - to se nece nikada dogoditi niti ce to oni dozvoliti....posebno ne nakon ovog rata. Sto se tice toga izgubiti, Mostar je divan grad da se u njemu izgubis....posebno u to doba godine.

          Nije sve crno kako izgleda samo se trebaju postovati tudje nevolje i stradanja i radovati tudjim uspjesim i srecama.

          Evo ja opet kao pravi emotivac.....ali tako mi je valjda sudjeno....i sto sam starija sve mislim da to nije ni tako lose i nisam sigurna da bih se volila promjenuti . 01.gif

          04-14-2009 21:21 MoJaVi is offline Posalji email za MoJaVi Pregledaj poruke od MoJaVi Dodaj MoJaVi u listu prijatelja
          Borna Borna is a Female
          samo sto nisam




          Poruka: 1023
          Location: èardak ni na nebu,ni na zemlji

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od el-tozzinjo:

            u mostaru se ne mozes izgubiti vjeruj mi...umrijeces od smijeha kad vidis kako je ustvari mali i kako nam se svima nekad cinio veliki..
          ,


          Mostar je bio i ostao "veliki"....

          samo su neki ljudi postali mali u tamo nekim drugim gradovima...kao vecim 10.gif

          ___________________________________________________________________

            04-14-2009 21:46 Borna is offline Pregledaj poruke od Borna Dodaj Borna u listu prijatelja
            R2-D2 R2-D2 is a Male
            BUKACHAAAAA


            Poruka: 5594
            Location: La La Land

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Borna...podrzavam tvoj patriotizam i ljubav...al mostar je nista vise nego jedna macha kasabica ili da kazemo provincija.....pa prehodati ga u 20 minuta...od malte do malte...
            Ja recmo zivim u ogromnom gradu...pa nisam postao mali...iako su mi jedinice srazmjere jaca strana kao i prije...

            ___________________________________________________________________
            I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
            Sha-Shi is my name..and off course,

              I do piss excellence in the morning..

            04-14-2009 21:48 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
            el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
            majkin fakin




            Poruka: 2333
            Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            grijesis
            mostar je nekad bio veliki. najveci.

            danas je to kasaba, malo veca od nevesinja,palanackog mentaliteta, sto je uostalom i ovaj derbi prije par dana potvrdio. kasaba sa zategnutim odnosima dvije styrane. kasaba sa vjecnom politickom frkom i ciganlukom oko biranja gradonacelnika. kasaba u kojoj nedeljom, kad i s jedne i s druge obale odu na tradicionlani rucak kod familije u selo - ne ostane 5 hiljada ljudi na obe strane.

            mostar je ostao veliki samo u nasim ocima, u evociranju uspomena...ni u chemu vise.

            nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica. to je to.


            a mali ljudi odu u veci grad jer skontaju da je "bolje prvi u selu nego drugi u gradu"...jednostavno seljacka politika...preciznije - malogradjanska. otisao je i dusko bajevic. i enver maric. otishao bi i shantic da je u ovaj vakat zivio. a i sto bi ostajao u gradu u kome su "objesili" njegovu bistu.,...

            04-14-2009 21:51 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
            MoJaVi
            SexNepoznat


            Poruka: 1705

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Kako bolan Robi 20 minuta........dok pomirises behar......popijes kafu negdje.....saslusas lokalni trac....uto naidje neko koga nisi vidio 20 godina......itd.

            04-14-2009 21:52 MoJaVi is offline Posalji email za MoJaVi Pregledaj poruke od MoJaVi Dodaj MoJaVi u listu prijatelja
            Borna Borna is a Female
            samo sto nisam




            Poruka: 1023
            Location: èardak ni na nebu,ni na zemlji

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            "svakom je njegovo selo najdraze..."

            zar ne...

            ali, priznaj Robi, da ima raje koja su se "pohasila" po vecim gradovima...
            pa, kao sada ne bi mogli zivjeti u ovoj nasoj provinciji...

            a, sta znaci velicina nekog grada, ako nema duse...
            a Mostar je jos uvijek ima... iako puno manje nego prije, ali je ima... 10.gif

            ___________________________________________________________________

              04-14-2009 21:53 Borna is offline Pregledaj poruke od Borna Dodaj Borna u listu prijatelja
              MoJaVi
              SexNepoznat


              Poruka: 1705

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od el-tozzinjo:

                grijesis
                mostar je nekad bio veliki. najveci.

                danas je to kasaba, malo veca od nevesinja,palanackog mentaliteta, sto je uostalom i ovaj derbi prije par dana potvrdio. kasaba sa zategnutim odnosima dvije styrane. kasaba sa vjecnom politickom frkom i ciganlukom oko biranja gradonacelnika. kasaba u kojoj nedeljom, kad i s jedne i s druge obale odu na tradicionlani rucak kod familije u selo - ne ostane 5 hiljada ljudi na obe strane.

                mostar je ostao veliki samo u nasim ocima, u evociranju uspomena...ni u chemu vise.

                nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica. to je to.


                a mali ljudi odu u veci grad jer skontaju da je "bolje prvi u selu nego drugi u gradu"...jednostavno seljacka politika...preciznije - malogradjanska. otisao je i dusko bajevic. i enver maric. otishao bi i shantic da je u ovaj vakat zivio. a i sto bi ostajao u gradu u kome su "objesili" njegovu bistu.,...



              e kada nam ljudi koji pisu pjesme govore ovako .......stanje je ozbiljno.... 16.gif

              04-14-2009 21:54 MoJaVi is offline Posalji email za MoJaVi Pregledaj poruke od MoJaVi Dodaj MoJaVi u listu prijatelja
              Borna Borna is a Female
              samo sto nisam




              Poruka: 1023
              Location: èardak ni na nebu,ni na zemlji

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              palanackog mentaliteta...

              da nisi mozda pobrkao sa mentalitetom BG...

              ___________________________________________________________________

                04-14-2009 21:55 Borna is offline Pregledaj poruke od Borna Dodaj Borna u listu prijatelja
                Carmela Carmela is a Female
                vjeciti optimist




                Poruka: 7603
                Location: ja nisam odavle

                RE: Prvi Put U Mostaru, Poslje 13 godina... Kako se Snaci????? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od PoNoSnA_MaMiCa:

                  Bilo mi je 11 godina kad sam otisla iz Mostara.... Sjecam se dosta, al' mi svi govore da se u Mostaru sve promjenulo ........ Jadna ja kako se snaci ??? Sta cu ako se izgubim >>??? Pomagajte ima li ko kakve karte, da mogu koristiti.......Kud smijem i kud nesmijem....... Idem za Mostar u Junu ..... 13.gif 13.gif 13.gif


                Ne sekiraj se, snaæi æeš se

                ___________________________________________________________________

                  Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

                04-14-2009 21:56 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
                PoNoSnA_MaMiCa PoNoSnA_MaMiCa is a Female
                bice nesto od mene




                Poruka: 392
                Location: Tamo gdje mi srce pripada.... :-)
                pokretac teme Thread Started by PoNoSnA_MaMiCa

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                aaaaaaaa majko moja sto stavi ovu temu ........ 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

                ja pitala za direkcije po Mostaru oni mi opisuju koliki je...... Boni idem u ono doba kad ima turista, pa znate da Mostar je pun raje u Junu, pa reko da mi ko objasni gdje kako kuda itd.........

                ___________________________________________________________________
                forza_velez.gif

                  forza_velez.gif

                    04-14-2009 21:56 PoNoSnA_MaMiCa is offline Homepage of PoNoSnA_MaMiCa Pregledaj poruke od PoNoSnA_MaMiCa Dodaj PoNoSnA_MaMiCa u listu prijatelja
                    MoJaVi
                    SexNepoznat


                    Poruka: 1705

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    13.gif moj ti je savjet da kupis karte da se ne predomislis 13.gif 13.gif

                    04-14-2009 22:00 MoJaVi is offline Posalji email za MoJaVi Pregledaj poruke od MoJaVi Dodaj MoJaVi u listu prijatelja
                    Borna Borna is a Female
                    samo sto nisam




                    Poruka: 1023
                    Location: èardak ni na nebu,ni na zemlji

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    idi za srcem i ne boj se... 33.gif

                    a imas po gradu i turisticke mape, planove, na Musali (bila i ostala gdje i jeste)
                    ispred Gimnazije ( i ona je na starom mjestu), u straom gradu ( i on je gdje je bio)

                    pitaj, reci cemo ti 10.gif

                    ___________________________________________________________________

                      04-14-2009 22:00 Borna is offline Pregledaj poruke od Borna Dodaj Borna u listu prijatelja
                      R2-D2 R2-D2 is a Male
                      BUKACHAAAAA


                      Poruka: 5594
                      Location: La La Land

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od Borna:

                        "svakom je njegovo selo najdraze..."

                        zar ne...

                        ali, priznaj Robi, da ima raje koja su se "pohasila" po vecim gradovima...
                        pa, kao sada ne bi mogli zivjeti u ovoj nasoj provinciji...

                        a, sta znaci velicina nekog grada, ako nema duse...
                        a Mostar je jos uvijek ima... iako puno manje nego prije, ali je ima... 10.gif

                      Evo ti primjera...sama tema... 11.gif 11.gif

                      ___________________________________________________________________
                      I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
                      Sha-Shi is my name..and off course,

                        I do piss excellence in the morning..

                      04-14-2009 22:01 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
                      Borna Borna is a Female
                      samo sto nisam




                      Poruka: 1023
                      Location: èardak ni na nebu,ni na zemlji

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      ma znam...

                      znam ja sta mene boli....

                      ali ne dam da drugi vide....
                      mnogi od nas stiscu zube, trpe....

                      pa onda nekad puknes...i sve tako
                      21.gif

                      ___________________________________________________________________

                        04-14-2009 22:05 Borna is offline Pregledaj poruke od Borna Dodaj Borna u listu prijatelja
                        MoJaVi
                        SexNepoznat


                        Poruka: 1705

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        .....ubila bi za jednu kavadu sada..........pa ono malo bjelog sira ......pa one kifle(mogu i pereci sa malo vise soli) iz one trafike kod stare gimnazije.....pa hladne smokve.......JOJ STO SAM GLADNA 16.gif

                        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane MoJaVi dana 04-14-2009 u 22:07.

                        04-14-2009 22:06 MoJaVi is offline Posalji email za MoJaVi Pregledaj poruke od MoJaVi Dodaj MoJaVi u listu prijatelja
                        Carmela Carmela is a Female
                        vjeciti optimist




                        Poruka: 7603
                        Location: ja nisam odavle

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            citat od R2-D2:

                              citat od Borna:

                            "svakom je njegovo selo najdraze..."

                            zar ne...

                            ali, priznaj Robi, da ima raje koja su se "pohasila" po vecim gradovima...
                            pa, kao sada ne bi mogli zivjeti u ovoj nasoj provinciji...

                            a, sta znaci velicina nekog grada, ako nema duse...
                            a Mostar je jos uvijek ima... iako puno manje nego prije, ali je ima... 10.gif

                          Evo ti primjera...sama tema... 11.gif 11.gif


                        Ni blizu...kako kaže autorica, imala je 11 godina. Šta je mogla znati...gdje su park i eventualno škola i kazalište ako je mama vodila.

                        ___________________________________________________________________

                          Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

                        04-14-2009 22:06 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
                        Stranica (7): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                        Postavi novu temu Odgovori
                        Go to:
                        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com