Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » **** Samoubistvo **** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
GARAVUSA GARAVUSA is a Female
Misiica ljeta 07




Poruka: 8664
Location: Holland

**** Samoubistvo **** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Procita da je danas po ko zna koji put u zadnje vrijeme u Mostaru pocinjeno samoubistvo, ovaj put mlad momak 74-to godiste , udovac sa kceri 5-6 godina starom, zaposlen u Aluminijskom , i objesio se 21.gif

Samoubistvo, sta je potrebno da se desi pa da covijek sam na sebe digne ruku , pogotovo u situaciji kao ovaj momak gore naveden, osta djete samo 21.gif

Jesu li to hrabri ljudi il nasuprot slabici koji nemaju hrabrosti da se bore sa svim onim sto nam zivot donosi ?

___________________________________________________________________

    NIJE LAKO BITI JA ! ! !

08-04-2009 13:30 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
Maggie Maggie is a Female
moforaja




Poruka: 2736
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Slabici koji su sebicni i ne misle ni na koga drugog vec sebe. Cinjenica da je taj ostavio iza sebe dijete koje je sada siroce ti dovoljno govori.

___________________________________________________________________

    08-04-2009 17:01 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
    tvrancic tvrancic is a Male
    moforaja




    Poruka: 5028
    Location: Umag - Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ipak samoubojstvo zahtijeva da èovjek prvo misli na sebe, a tek onda na druge. Niti je u pitanju kukavicluk niti hrabrost.

    ___________________________________________________________________

      08-04-2009 18:26 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
      Maggie Maggie is a Female
      moforaja




      Poruka: 2736
      Location: daleko

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      sebicnost

      ___________________________________________________________________

        08-04-2009 18:27 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
        GARAVUSA GARAVUSA is a Female
        Misiica ljeta 07




        Poruka: 8664
        Location: Holland
        pokretac teme Thread Started by GARAVUSA

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        a mozda se nemisli ni nasta i ni nakoga , nego se kako kazu ,, prevrne u glavi,, 29.gif

        ___________________________________________________________________

          NIJE LAKO BITI JA ! ! !

        08-04-2009 18:29 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
        tvrancic tvrancic is a Male
        moforaja




        Poruka: 5028
        Location: Umag - Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ocito. Jer kada u prvi plan stavis dobrobit bliznjih ili nekoga drugoga manja je vjerojatnost da ce doci do samoubojstva.

        ___________________________________________________________________

          08-04-2009 18:30 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
          grozdana grozdana is a Female
          samo sto nisam




          Poruka: 1047

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          pa pustite.....evo ovaj radnik aluminijuma
          ma ko zna kakvu je muku mucio
          mozda se nosio mislju da je njegovoj porodici bolje bez njega...
          ima ljudi sto se ne mogu nositi sa zivotom
          mogu i da shvatim......zivot je uglavnom sranje 15.gif

          ___________________________________________________________________

            08-06-2009 08:59 grozdana is offline Posalji email za grozdana Pregledaj poruke od grozdana Dodaj grozdana u listu prijatelja
            tvrancic tvrancic is a Male
            moforaja




            Poruka: 5028
            Location: Umag - Mostar

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Slazem se u potpunosti, samo je nekom to sranje lakse a nekom teze. 07.gif

            ___________________________________________________________________

              08-06-2009 09:14 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
              sara sara is a Female
              moforaja




              Poruka: 5288
              Location: bogu za ledjima

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Strasno , njega nema nek pociva u miru 33.gif mozda je jedino taj put izabrao, za svoju dusu dase smiri 21.gif jadno djete bez ijednog roditelja 26.gif

              ___________________________________________________________________
              Drzite srecu kao pticu: sto njeznije i lakse ?Bude li se osjecala slobodnom ostace Ti rado u ruci" 33.gif

              08-06-2009 16:46 sara is offline Pregledaj poruke od sara Dodaj sara u listu prijatelja
              tvrancic tvrancic is a Male
              moforaja




              Poruka: 5028
              Location: Umag - Mostar

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Koliko shvacam tema je bila sto natjera covjeka na samoubojstvo i je li to hrabrost ili kukavicluk. Uzgred je pomenut slucaj sa ovim mladim radnikom Aluminija. Njemu pokoj dusi, ali nije stavljen na IN MEMORIAM, pa generalno raspravljamo o samoubojstvu bez namjere da vrijedjamo njegov lik ili njegovu obitelj. Kao sto nijedna radost nije ista, tako niti jedna tuga nije ista, pa bi se dalo o svakom pojedinom slucaju analizirati do besvijesti. I onaj koji se odluci na takav korak svakako nije to ucinio iz obijesti, vec iz teske muke.
              Moje misljenje je da se radi o nemogucnosti nosenja sa stvarnoscu i problemima, ali u konacnici to se svodi vise na razmisljanje o sebi, o svojoj povrijedjenosti, o nepravdi nanesenom njemu, a manje se misli na druge - svoje bliznje.

              ___________________________________________________________________

                08-06-2009 17:23 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                Maggie Maggie is a Female
                moforaja




                Poruka: 2736
                Location: daleko

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                slazem se, fino napisano 10.gif


                ovdje u americi se takodje jedno vrijeme povecao broj samoubistava zbog ekonomije,

                pa je prije 3-4 mjeseca covjek ubio petero djece, zenu i sebe, jer su izgubili posao,

                ovje se radi o ubistvu i samoubistvu, mozda nije tema, ali svi njihovi dugovi nisu bili vrijedni

                toliko zivota

                prikazuju kucu gdje su zivjeli, fina kuca, 100 puta bolja od moje, pred kucom dva nova auta, okucnica pukla s bazenom, znaci nisu bili bash siromasi, moglo se sve to rasprodat, pa useliti u neki mali stan i polako se cupati, bilo bi tesko, uzasno i frustrirajuci, ali barem bi petero djece poslo u skolu u septembru i nastavilo zivjeti

                ne znam sta se neko moze desiti da to uradi, i ne daj ih boze razumjeti

                ___________________________________________________________________

                  08-06-2009 17:31 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
                  ZiZi_ ZiZi_ is a Female
                  trudim se


                  Poruka: 225
                  Location: florida

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Za takve osobe stvarno nezna kakvu definiciju da se daj: dali su oni tako hrabi da bi lisili svoj zivot, il jednostano se nemogu suociti sa zivotom i problemima koje imaju, al ja mislim da samoubistvo samo ostavlja jedan veliki trag na djecu ,a takve osobe ne misle na takve poslijedice sta ce biti sa djecom i familijom, Nedaj boze nikome da se odluci na taj korak. DAj boze svakome lijepu pamet i da smrt dodje kad je dragi bog to odredi,. Zalostno stvarno. 21.gif 21.gif 21.gif 21.gif

                  08-07-2009 04:56 ZiZi_ is offline Pregledaj poruke od ZiZi_ Dodaj ZiZi_ u listu prijatelja
                  tvrancic tvrancic is a Male
                  moforaja




                  Poruka: 5028
                  Location: Umag - Mostar

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od Maggie:

                    slazem se, fino napisano 10.gif


                    ovdje u americi se takodje jedno vrijeme povecao broj samoubistava zbog ekonomije,

                    pa je prije 3-4 mjeseca covjek ubio petero djece, zenu i sebe, jer su izgubili posao,

                    ovje se radi o ubistvu i samoubistvu, mozda nije tema, ali svi njihovi dugovi nisu bili vrijedni

                    toliko zivota

                    prikazuju kucu gdje su zivjeli, fina kuca, 100 puta bolja od moje, pred kucom dva nova auta, okucnica pukla s bazenom, znaci nisu bili bash siromasi, moglo se sve to rasprodat, pa useliti u neki mali stan i polako se cupati, bilo bi tesko, uzasno i frustrirajuci, ali barem bi petero djece poslo u skolu u septembru i nastavilo zivjeti

                    ne znam sta se neko moze desiti da to uradi, i ne daj ih boze razumjeti


                  Po meni USA je poseban slucaj. Tu je materijalizam toliko izrazen pa i kao uzrok samoubojstava da je to van svake pameti. Kad se culo da se bilo gdje u svijetu ubio siromasan covjek? Ja barem nikada.

                  ___________________________________________________________________

                    08-07-2009 09:37 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
                    Maggie Maggie is a Female
                    moforaja




                    Poruka: 2736
                    Location: daleko

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Ja ne mislim da je u pitanju materijalizam koliko ne znanje ili ne mogucnost podnosenja stresa. Znam ja i u Americi siromasnih ljudi, pa se ne ubijaju. Za mene su ovo vise stresne situacije iz kojih se ne vidi svjetlost na kraju tunela.

                    ___________________________________________________________________

                      08-08-2009 17:02 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
                      pasha pasha is a Male
                      Super Moderator




                      Poruka: 9503
                      Location: uh jebo te

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      tesko dti neo generalno mislje svaki slucaj bih mogli ponaosob protumaciti
                      religijski smoubistvo nije dozvoljeno i svi koji ga potcine idu pravu u dzehenem (pakao)
                      svakako za mene takve ososbe su slaobog karaktera i nemaju hrabrosti da se bor sa svakdnevnim problemima
                      egoisti i kukavice koje nisu zasluzili ni da se rode ni da postanu

                      ___________________________________________________________________

                        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
                      Oscar Wilde

                      08-08-2009 17:11 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
                      Maggie Maggie is a Female
                      moforaja




                      Poruka: 2736
                      Location: daleko

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      I ja mislim da je svaki slucaj i svaki razlog svoja posebna prica i ne moze se generalizovat.

                      ___________________________________________________________________

                        08-08-2009 17:58 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
                        nove poruke | aktuelne teme | forum
                        Postavi novu temu Odgovori
                        Go to:
                        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com