Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » ***H O D O Lj U B Lj A od R I C I N E*** 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (29): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1931
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

Omnia mea mecum porto...... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ili u prevodu sa latinskog....Sve sto vrijedi nosim u sebi (misli na dusu)......
Prije nego sto je aga umro , bio mu je amanet da kad ga budu nosili na tabutu , izbace ruke vani sa otvorenim sakama da narod vidi sta je odnio na ahiret.....
Nemojte i vi tako...treba da se svi pazimo, ucinimo koliko ko moze za nas Mostar, jedan je i ostace iza nas...neka nas spominju po dobru a ne po zlu...
Stari su uvijek govorili...dobro radi pa se zlu nadaj a ne zlo radi pa se dobru nadaj....
Ne treba biti grabljiv....egoista...cinik.... Sto je moja nena govorila, rahmet joj dusi...baci niz vodu dodje uz vodu...nisam mogao odgonetnuti godinama...sada znam...
Ne jede se meso od svake ptice......samo puna vreca uzgor stoji....ne zatvaraj vrata guzicom......to su me ucili svi , tada nisam znao pravo znacenje, sada znam........
,...............Bio bogatas i nije bio bas mehrametli.....razboli se tesko i prepo se...moli Allaha za zdravlje....odgovara Allah dz. , uzmi malo vode, sira i jednu strucu...popni se na brdo ali pjeske... Uze bogatun sir,strucu i vode i krenu uz brdo.Javlja mu se Allah dz.....pazi samo da kad dodjes na vrh brda nemas nikakav kamen kod sebe inace cu te pretvoriti u kip kameni....Prebra se bogatun...nema kamena , ni u cipelama...ide dalje...sjedi stara nena pored puta...sine imas li malo vode, zedna sam, pita nena.....nemam ni sebi a kamoli tebi , rece on i nastavi.....na po puta srece jednog slijepca...imas li malo hljeba, gladan sam....nemam ni sebi a ne tebi..odgovara bogatun...pred vrh sjedi starac i drzi komad hljeba...imas li bar komad sira da ne jedem suh hljeb...nemam..treba meni za nazad..
Dolazi na vrh, prebra se jos jednom...ni kamicka nije imao....pita ga Allah dz....imas li kakav kamen kod sebe....nemam, odgovara on. Ja sam stavio ovo troje pored puta da vidim kakav si covjek.....srce ti je kameno ....rece mu Allah dz. i pretvori ga u kameni kip.....

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 12-08-2004 u 01:04.

11-16-2004 02:44 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
TigricaX TigricaX is a Female
zvrk hanuma




Poruka: 6105
Location: Nesvrstana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Divna i poucna prica 10.gif

Ako smijem, ja bih dodala da bi se to trebalo odnositi na sve nas, bez obzira odakle smo. 01.gif

Sto se tice Mostaraca, kojih sam najvise upoznala zahvaljujuci Moforaji, jedino sto mogu reci je da su bili divni sa nama ovo ljeto. Bili smo ugosteni i prihvaceni na prelijep nacin. Prepoznace se ljudi o kojima govorim, ljudi koji su nam nasli smjestaj, koji su nas potrazili, koji su nam otvorili svoja vrata, telefonirali i trudili se da provedemo sto vise vremena zajedno...i da nas boravak u Mostaru ucine nezaboravnim. Zaista su uspjeli u tome 10.gif 33.gif Kroz njih, kroz vas sam Mostar zavolila jos vise 01.gif

___________________________________________________________________
"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

11-16-2004 04:38 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
GARAVUSA GARAVUSA is a Female
Misiica ljeta 07




Poruka: 8664
Location: Holland

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

smiley26.gif neda seka nikome


Ricina dobra ti ova , oko ti halal 10.gif

___________________________________________________________________

    NIJE LAKO BITI JA ! ! !

11-16-2004 11:19 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
Licnost godine '05




Poruka: 9968
Location: Eo me tu sam !!

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jako divna i poucna tema !! 10.gif 33.gif Kroz koliko toga prodjemo zivotom i sada tek nakon ovih silnih pokusaja i godina se sjetim Neninih rahmetli rijeci, citavog zivota mi je bila zagonetka o nekim stavrim kad bi ona rekla, a sada vidim pravu istinu !!! 10.gif 33.gif
Svaka cast Ricina !!!!! 10.gif

___________________________________________________________________


    Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
      13.gif

      11-16-2004 19:40 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      10.gif

      super prica i vrlo poucna

      dao mu je bog i zadnju sansu iako je nije zasluzio

      ali srce od kamena .... djaba .... ne moze bogatun protiv sebe

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      11-16-2004 19:55 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      nidze veze nidze veze is a Female
      miss foruma '05


      Poruka: 4765
      Location: na stolu

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      10.gif 33.gif

      ___________________________________________________________________

        Ljudi su, opcenito,
        nalik na pse koji pocnu lajati
        cim izdaleka zacuju
        lajanje drugih pasa.

      11-16-2004 22:29 nidze veze is offline Posalji email za nidze veze Pregledaj poruke od nidze veze Dodaj nidze veze u listu prijatelja
      Humska Humska is a Female
      samo sto nisam




      Poruka: 999
      Location: nema dalje

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ricina, svaka cast 10.gif

      ___________________________________________________________________
      Sve sto vrijedi nosim u sebi...

      11-17-2004 11:02 Humska is offline Posalji email za Humska Pregledaj poruke od Humska Dodaj Humska u listu prijatelja
      Ricina Ricina is a Male
      raja




      Poruka: 1931
      Location: Predaleko od Mostara
      pokretac teme Thread Started by Ricina

      Ritual na sjeveru Norveske... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      "U paketu od kartonske kutije
      zavezljaj s darovima iz rodnog grada
      Geler od tenkovske granate-kao suvenir
      komadic zdrobljene tenelije od Starog mosta
      Dvije grancice sipkovine
      i tri sasusena nara ljutunca...

      Deset pari ociju
      nadnijelo se nad paket
      Razvezuju zavezljaj
      svaki dar da dotaknu
      da ga pomiluju rukom i stave na prsa
      U svakom oku uzbudjenje
      I , nevjerica
      da je postar tog mrzlog jutra
      na daleki sjever Norveske
      donio pesces iz zavicaja....

      U izbjeglickom zivotu kakav jeste
      to bijase dan za pamcenje
      Dogadjaj se pretvorio u pravi ritual
      radost je dosegla vrhunac
      u trenutku kada u paketu od kartona
      na dnu zavezljaja nadjose bocicu
      s vodom Neretve
      sto jos mirise na Bascine i Durandzik

      U jednoj sobi prihvatnog centra
      postade sparno i ocajno vruce
      kao u jeku zarkog mostarskog ljeta
      Na vani je bjesnila snijezna oluja......"


      Alija Kebo.....4/5 januar 2001.

      10.gif svaka cast Kebo......

      ___________________________________________________________________
      "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 11-17-2004 u 12:45.

      11-17-2004 12:44 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
      Ricina Ricina is a Male
      raja




      Poruka: 1931
      Location: Predaleko od Mostara
      pokretac teme Thread Started by Ricina

      Sto ti je reci ponos..... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Mostar, 1992 ...gori nebo ..gori Cernica...28. juni za mene jedan od najgorih dana rata....nije utihnula buka ni prasina od granate...eto druge...oka nismo mogli otvoriti...stade malo...tisina..."gospoda za topovima " vjerovatno imaju pauzu za rucak ili hlade topove...znam da ima jedna stara nena i njen muz u Cernici i da zive sami...strpam malo hrane u kesu "Hitovu"..hehehe , pa niz Cernicu...Srecem raju..."dje si poso po ovom kijametu nalete ".....tu blizu, velim...
      Tutin sokak ...Cernica...kucam na vrata niko ne odgovara....otvorim ...sjede njih dvoje , ne mrdaju..".hajde...bujrum"...rekose
      "evo ja malo usput do vas" rekoh i stavih kesu na hastal..."nisi trebao" rekose..."imamo mi svega". "Znam , ali eto reda radi...treba li vam sta"...pitah..."jok, sveg ima". Ode nena u kuhinju sa kesom, cujem vadi serpe i tucalo....sipa vodu iz bidona pa na reso na plin ..mora se stediti plin ,,samo kad se mora kuhati...
      Zatvori vrata od kuhinje, dodje i kahva...uobicajena prica...cujem tucalo..."pravi nena snicle"...nidze mesa da oko izbijes ali....pravi snicle. Sutim ja, ne govorim nista..."ostani na rucku...sace brzo"...ponudise me... " ne mogu, hvala zurim, docu ja opet...sljedeci put neno...alahu na amanet "rekoh...." alahu na amanet sine, od boga ti zdravlje..." . Jedva sam suzdrzao suze...mostarski ponos, nema mesa ali se ne da....poginuli su od granate par mjeseci poslije...neka im je lijepi rahmet dusi.......

      ___________________________________________________________________
      "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

      broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Ricina dana 03-31-2005 u 04:49.

      11-17-2004 12:59 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      tuzna prica burazeru, tuzna ali dirne srce 33.gif

      rahmet im dusi 33.gif

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      11-17-2004 17:33 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      Branto Branto is a Female
      seka




      Poruka: 703
      Location: MEKLAUDLAND

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      33.gif 10.gif

      ___________________________________________________________________
      ahtung ahtung

        ahtung ahtung
        01.gif ~287~ ~289~ smile332.gif SMRT MATERACIJU

        11-17-2004 17:36 Branto is offline Posalji Email za Branto Pregledaj poruke od Branto Dodaj Branto u listu prijatelja
        Aleksandra Aleksandra is a Female
        moforaja




        Poruka: 10252
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        33.gif 33.gif 33.gif

        ___________________________________________________________________






                11-17-2004 17:39 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
                pleska pleska is a Male
                samo sto nisam




                Poruka: 1247
                Location: u podrumu nisam vise...

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                neka imje veliki rahmet dusama... 33.gif

                ___________________________________________________________________
                |^^^^^^^^^^^^^|____
                |taxista sam majko ja | '|";\,___.
                |_..._....._____===|=_|__|...,]|
                "(@)'(@)****|(@)*(@)***(@)

                  i
                    jerbo je plaho koristan 07.gif

                    11-17-2004 18:53 pleska is offline Pregledaj poruke od pleska Dodaj pleska u listu prijatelja
                    Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
                    Licnost godine '05




                    Poruka: 9968
                    Location: Eo me tu sam !!

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Nek im je vjecni rahmet ! ruza

                    ___________________________________________________________________


                      Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
                        13.gif

                        11-17-2004 19:24 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
                        Plastic Plastic is a Male
                        moforaja


                        Poruka: 2533
                        Location: space

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        rahmet im dusi 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

                        11-17-2004 23:50 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
                        al capone al capone is a Male
                        moforaja




                        Poruka: 5015
                        Location: grad andjela

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        rahmet im dusi 33.gif 33.gif

                        ___________________________________________________________________



                          http://www.youtube.com/watch?v=yqErQ-OeIoY

                          11-17-2004 23:58 al capone is offline Posalji email za al capone Homepage of al capone Pregledaj poruke od al capone Dodaj al capone u listu prijatelja AIM Screenname: shef YIM Screenname: no name
                          Humska Humska is a Female
                          samo sto nisam




                          Poruka: 999
                          Location: nema dalje

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Rahmet im dusi 33.gif


                          A tebi, Ricina, hvala na ovoj prici i na velikom mostarskom srcu 33.gif

                          ___________________________________________________________________
                          Sve sto vrijedi nosim u sebi...

                          11-18-2004 11:12 Humska is offline Posalji email za Humska Pregledaj poruke od Humska Dodaj Humska u listu prijatelja
                          Mokac Mokac is a Female
                          opticka varka




                          Poruka: 526
                          Location: Velez MOSTAR

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          hvala na prici


                          rahmet im dusi 33.gif

                          ___________________________________________________________________
                          Aquí se queda la clara,
                          La entrañable transparencia
                          De tu querida presencia,
                          Comandante Che Guevara.

                          11-18-2004 11:41 Mokac is offline Homepage of Mokac Pregledaj poruke od Mokac Dodaj Mokac u listu prijatelja
                          inga inga is a Female
                          bice nesto od mene




                          Poruka: 343

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          svaka cast ricina...a njima rahmet lijepoj dushi...mozda sam ih cak i poznavala...

                          ___________________________________________________________________
                          ~263~

                          11-18-2004 12:20 inga is offline Pregledaj poruke od inga Dodaj inga u listu prijatelja
                          Ricina Ricina is a Male
                          raja




                          Poruka: 1931
                          Location: Predaleko od Mostara
                          pokretac teme Thread Started by Ricina

                          ima jos toga Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          Ima jos toga puno.....Armija BiH...magacin Cernica..ispod "kolora" kod planinara...svega..pun ko sibica...zakljucah vrata..odoh malo do majke da vidim kako je..padaju granate ali " nije strasno" hehe ko da je kisa...odmakao sam se koji korak od vrata..ugledah nenu Hatidzu iz donje Cernice ...ide sa stapom ...jedva hoda...zastanem kod "Velezove basce"...ide pravo do vrata i drma sa njima da ih otvori. Na vratima katanac ubit vola sa njim...pridjem joj..."sellam alejkum neno"...sta treba ..." koju krtolu sine , ali je zakljucano"..nije neno, otkljucam, bujrum...
                          Stavio sam malo vise od krtole , nije bitno koliko-halal bilo, pomognem joj da izadje do vrata...jedva hoda. Zakljucao sam ponovo vrata i rekoh " odnijecu ti do kuce neno idem u istom pravcu". Ne idem ali...ipak idem... "Neces Allaha mi , ja cu" ..Gledam u nju...jedva hoda a ne da nosi kesu.. "Svadjali " smo se 10 minuta...nece pa nece.. sta cu... dam joj kesu... ide ona 10 koraka pa stane...jedva nosi.. Pridjoh jos jednom pa upitah da ja pomognem... "Ako jos jednom upitas ostavicu kesu" .. Vidim tabijasus gori od mene, popustim... Do tada granate padale...sve stade... nigdje nikakva zvuka....tacno se "cuje" tisina...ode nena..gledam za njom.. zamace u sokak..dobro je... vidio sam je jos nekoliko puta....ide sa stapom..ali ide...

                          ___________________________________________________________________
                          "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

                          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 11-18-2004 u 17:30.

                          11-18-2004 17:28 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
                          Stranica (29): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                          Postavi novu temu Odgovori
                          Go to:
                          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com