Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » Nesanica » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
asataN asataN is a Female
moforaja




Poruka: 4110

Nesanica Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zna li iko neki prirodan lijek protiv nesanice?

___________________________________________________________________

    12-16-2009 11:54 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
    metallica metallica is a Male
    moforaja




    Poruka: 8228
    Location: CH.WILLA(uglavnom)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Macina trava /Valerijana odlicna za smirenje i moze se i spavati mozes kao caj a ima je i kao kapi na kasikicu secera nakapas i vrtis po jeziku do se sve ne istopi
    a macina trava je i za srce dobra smiruje cijeli organizam

    i curokot je dobar ltinski (nigela sativa) ima ga kao zacina u vecini radnji ja uzmem obicnu zvaku i kad je skoro sazvacem onda je uvaljam u curokot ufvati se 15/20 zrna i to onda polako zvaces spusta adrenalin i dobro se spava a inace je zdrav jako samo spustanje adrenalina znaci dizanje imuniteta 10.gif

    ___________________________________________________________________

      12-16-2009 12:12 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      sex...poslije sexa ja zaspem ko beba 19.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        12-16-2009 12:13 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        asataN asataN is a Female
        moforaja




        Poruka: 4110
        pokretac teme Thread Started by asataN

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        bas cu pitat u apoteci....za ovo metalikino .....

        ___________________________________________________________________

          12-16-2009 12:18 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
          metallica metallica is a Male
          moforaja




          Poruka: 8228
          Location: CH.WILLA(uglavnom)

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od asataN:

            bas cu pitat u apoteci....za ovo metalikino .....


          pitaj u onim specijalim apotekama koje prodaju "organik lijekove" a curekot zacin mozs naci u vecim "molovima" ili u nekim "istocnjackim" radnjama to koriste svi od indije do Maroka i ovde na balkanu

          ja ga ovih dana uzimam dnevno vise puta jer pokusavam da smanjim cigarete i polako prestanem kad ga sazvaces spusti adrenalin i nije ti cigara tako jako potrebna a ako ipak zapalim posle njega osjecam se kao da sam 10min ranije pusio

          stvarno je dobar i on i valerijana

          a ima i ulje od curokota ono se stavi pod jezik mala kasikica i posle popijes casu slatkog soka ili kasiku meda sa vodom 10.gif

          ___________________________________________________________________

            12-16-2009 12:41 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
            sany sany is a Female
            seka




            Poruka: 673
            Location: njemacka

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Ja sam imala probleme sa nesanicom,i savjetovano mi je da izbacim el.aparate iz sobe,mobitel,radio sa satom i sve slicno....naravno sve je nemoguce izbaciti,ali se bar moze iskljuciti iz uticnice...
            od tada spavam normalno 10.gif

            ___________________________________________________________________
            Bogat si tek kad imas nesto sto nikada ne mozes kupiti novcem.....

            12-16-2009 12:58 sany is offline Pregledaj poruke od sany Dodaj sany u listu prijatelja
            asataN asataN is a Female
            moforaja




            Poruka: 4110
            pokretac teme Thread Started by asataN

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            golemo .....evo nesto kontam jedino sat imam ustekan u sobi, a prije zaspem na kaucu u dnevnom boravku pored TV-a nego u sobi

            ___________________________________________________________________

              12-16-2009 13:05 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
              mami mami is a Female
              raja




              Poruka: 1378
              Location: mostar

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              2 pive i refleksijin savjet - spavaš ko klada, a prirodno je.ha-ha.gif

              ___________________________________________________________________
              25.gif

              12-16-2009 13:11 mami is offline Pregledaj poruke od mami Dodaj mami u listu prijatelja
              metallica metallica is a Male
              moforaja




              Poruka: 8228
              Location: CH.WILLA(uglavnom)

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od mami:

                2 pive i refleksijin savjet - spavaš ko klada, a prirodno je.ha-ha.gif




              a dje ste bila kad sam ja postavio temu "najstariji prirodni lijek" 14.gif

              ___________________________________________________________________

                12-16-2009 13:14 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
                sany sany is a Female
                seka




                Poruka: 673
                Location: njemacka

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                metalni i to za curekot se slazem,ja ga puno koristim u kuhinji,a sad ce i na zvaku 01.gif 10.gif

                ___________________________________________________________________
                Bogat si tek kad imas nesto sto nikada ne mozes kupiti novcem.....

                12-16-2009 13:17 sany is offline Pregledaj poruke od sany Dodaj sany u listu prijatelja
                mami mami is a Female
                raja




                Poruka: 1378
                Location: mostar

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Evo nas sad- Baš je najstariji prirodni lijek, gimnasika, znojenje (odoše toksini iz tijela), osjeæaj sreæe..... ma štaš bolje, još popiješ pivu - dvije, pa eto. Isprobano 100%: 10.gif

                ___________________________________________________________________
                25.gif

                12-16-2009 13:19 mami is offline Pregledaj poruke od mami Dodaj mami u listu prijatelja
                asataN asataN is a Female
                moforaja




                Poruka: 4110
                pokretac teme Thread Started by asataN

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                ne mogu alkohol.....

                a to drugo vam ja ne znam ni sta je , mlada sam jos......

                ___________________________________________________________________

                  12-16-2009 13:35 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
                  sara sara is a Female
                  moforaja




                  Poruka: 5288
                  Location: bogu za ledjima

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Aladin vodiè - Zdravlje: Nesanica

                  Sta je nesanica?

                  Nesanica je nemogucnost da se spava dobro. To je cest problem, koji pogadja skoro svakog u nekom trenutku. Osoba koja ima insomniju ima teskoce sa padanjem u san ili ostajanjem u stanju sna, cesto se budi tokom noci, ili se budi ranije nego sto je htela sledeceg jutra, sto rezultira simptomima kao sto su umor preko dana, razdrazljivost, lose pamcenje, manja produktivnost i smanjeno uzivanje u porodicnom i drustvenom zivotu.

                  Mnogi ljudi imaju povremeno nemirne noci, cesto povezane sa stresom. Za neke ljude je slab san ucestaliji ili cak dozivotni problem. Privremena nesanica traje od nekoliko dana do nekoliko nedelja, pogadja oko 50% odraslih ljudi. Nesanica koja traje vise od 6 nedelja moze da pogodi 10 do 15 % odraslih.

                  Sta izaziva nesanicu?

                  Privremena nesanica, koja moze trajati od jedne noci do nekoliko nedelja, moze biti izazvana sledecim uzrocima:

                  - Jedan stresan dogadjaj
                  - Period emocionalnog stresa
                  - Privremeni bol ili smetnja
                  - Smetnje u okolini, kao sto su buka, svetlo ili spavanje u drugom krevetu
                  - Promena uobicajene seme spavanja, prouzrokovana npr. radom u nocnoj smeni.



                  Privremena nesanica najcesce prolazi za manje od mesec dana. Ali vazno je obratiti paznju na nju, posto preterana dnevna pospanost moze imati ozbiljne posledice, kao sto su saobracajne nesrece na putu do posla. Takodje, privremena nesanica moze da se razvije u hronicno lose spavanje, narocito ako pocnete da brinete zbog nemogucnosti da zaspite.

                  Hronicna nesanica moze da traje mesecima ili cak godinama, a moze je izazvati sledece:

                  - Mentalno ili emotivno stanje, kao sto je depresija ili anksioznost, ili stres
                  - Navike, kao sto su gledanje televizije u krevetu ili neredovno vreme odlaska na spavanje, ili preterana briga zbog nemogucnosti spavanja
                  - Medicinsko stanje, kao sto je problem sa disanjem, oboljenje srca, hormonski ili digestivni poremecaj, hronicni bol
                  - Upotreba stimulanata, kao sto su duvan i kofein
                  - Konzumiranje alkohola
                  - Smanjena uobicajena fizicka aktivnost
                  - Lekovi po receptu, bez recepta ili nelegalni
                  - Razni poremecaji sna, kao sto je zastoj disanja u snu.

                  Vazno je potraziti strucnu pomoc, dijagnostikovati poremecaje sna i leciti ih, ako je potrebno. Nesanica moze doprineti depresiji, saobracajnim i industrijskim nezgodama, gubitku posla, materijalnim i socijalnim problemima, povecanoj konzumaciji alkohola i slabom zdravlju.



                  Koji su simptomi?
                  Simptomi su razliciti. Mozete tesko zaspati, prevrtati se u krevetu toliko da Vam se cini da je dugo. Mozete se probuditi, a posle ne mozete da zaspite, mozda i nekoliko puta u toku noci. Mozete se probuditi previse rano i osecati se umornim i razdrazljivim ujutru ili tokom dana.

                  Kako se nesanica dijagnostikuje?

                  Nesanica nije bolest, pa ne postoji specificna dijagnoza za nju. Ali posto je nemogucnost spavanja cesto povezana sa nekim uzrokom, Vas doktor ce verovatno ispitati Vase trenutno zdravlje, medicinsku istoriju i sve lekove koje mozda uzimate.

                  Fizicki ispit, analize krvi (mozda i analiza tiroide ili hormona zbog menopauze), u nekim slucajevima i ispitivanje spavanja, mogu se obaviti da bi se identifikovali ili iskljucili medicinski problemi koji mogu izazvati nesanicu. Vasa nesanica moze se poboljsati ili nestati kada se utvrdi i tretira njen uzrok.



                  Takodje ce biti ispitivane i vase navike spavanja. Mozda ce Vas doktor zamoliti da vodite dnevnik spavanja na dve-tri nedelje. Ako Vasi simptomi ukazu na mentalne uzroke, mozda cete biti upuceni kod strucnjaka za mentalno zdravlje.

                  Kako se nesanica leci?

                  Lecenje se fokusira na uzrok Vase nemogucnosti za dobar san. Ako imate medicinski problem, kao sto je hronican bol, problem sa disanjem, digestivni poremecaj, uspesno tretiranje problema obicno omogucava bolji san.

                  Mozda cete moci da lecite nesanicu manjim promenama u nacinu zivota ili ponasanja, kao sto su redovno vreme spavanja, setnja svakog dana u isto vreme, izbacivanje kofeina i alkohola nekoliko sati pre odlaska na spavanje ili redovno vezbanje.




                  Nekad su neophodni lekovi da potpomognu spavanje. Oni se obicno prepisuju za kracu upotrebu, ako drugi tretman ne daje rezultate. Ne bi trebalo da budu primarna terapija na duze vreme i uvek treba da budu u kombinaciji sa promenama u nacinu zivota i ponasanja.

                  Koga pogadja nesanica?

                  Moze pogadjati ljude u bilo kom periodu zivota. Jedno skorasnje istrazivanje pokazalo je da jedno od petoro dece ima nesanicu. Uobicajenije je za zene i starije ljude. Oko 45% starijih ima teskoce sa spavanjem, a oko 14% koristi pilule za spavanje.

                  Aladin vodiè - Zdravlje: Nesanica
                  Nato mozda nesto iz ovog izvuces .... 10.gif

                  ___________________________________________________________________
                  Drzite srecu kao pticu: sto njeznije i lakse ?Bude li se osjecala slobodnom ostace Ti rado u ruci" 33.gif

                  12-16-2009 19:45 sara is offline Pregledaj poruke od sara Dodaj sara u listu prijatelja
                  asataN asataN is a Female
                  moforaja




                  Poruka: 4110
                  pokretac teme Thread Started by asataN

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  evo sam sve procitala , nista sto nisam znala......aBd poci ce i ovo , evo sam pocela opet i sa vjezbama i setnjama i svasta nesto.......zaspala preko dana a pola sata i kao da sam spavala 5-6 sati.....Muka me uhvati kad pogledam na sat pa skontam da nisam duze od pola sata. A da vidis nocu dosade, svi spavaju samo ja zvjeram u plafon, pa se namjestam , pa slazem jastuke, pa ih pobacam i tako u krug......Nocas cu hljeb zamjesti ne budem li mogla spavati......nek cure imaju svjeze kifle za dorucak 13.gif

                  ___________________________________________________________________

                    12-16-2009 19:57 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
                    tana tana is a Male
                    rigorozni




                    Poruka: 17879
                    Location: na prinudnom radu :)

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    ja imam nesanicu ali nemam nijedan od ovih uzroka sto sara napisa.

                    jednostavno mi je bio-ritam poremecen jos od studentskih dana kad sam nocu ucio.

                    ne idem nikad na spavanje prije 2-3 ujutro, nekad se zalomi pa sam budan do 5-6 ujutro.

                    nema ti lijeka ne pomazu ni pilule za spavanje. ponekad pomaze planinski zrak, ali i to je samo privremeno.

                    ___________________________________________________________________
                    kad ce mostar mama?

                    12-16-2009 19:58 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                    R2-D2 R2-D2 is a Male
                    BUKACHAAAAA


                    Poruka: 5594
                    Location: La La Land

                    RE: Nesanica Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        citat od asataN:

                      Zna li iko neki prirodan lijek protiv nesanice?

                    Probaj vruche mlijeko sa dosta meda Nato...

                    ___________________________________________________________________
                    I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
                    Sha-Shi is my name..and off course,

                      I do piss excellence in the morning..

                    12-16-2009 20:01 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
                    asataN asataN is a Female
                    moforaja




                    Poruka: 4110
                    pokretac teme Thread Started by asataN

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    jo pa gdje ces mene i vruce mlijeko jos s medom , povracala bih citavu noc.......Znam da toplo mlijeko dobro , vjeruj mi jedva sam cekala da porastem da ga ne moram piti.....litre su ga protekle mojom sudoperom kad mama ne gleda, ostalo je buraz za mene pio jer mu je bilo zao.
                    Majke mi bi radije drezdala citavu noc ego solju toplog mlijeka popila 21.gif ( znam da sam razmazena)

                    ___________________________________________________________________

                      12-16-2009 20:05 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
                      R2-D2 R2-D2 is a Male
                      BUKACHAAAAA


                      Poruka: 5594
                      Location: La La Land

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      HEh e onda ne znam my dear.....
                      Sve je do toga sto ne mozes zaspati.Ako te muce problemi i ako ti je glava u overdrive-u onda nema lijeka.Pa znas i sama da tako to ide.Iako onda mozes probati onaj nas cas za smirenje sto je ustvari neka vrsta kamilice i jos neke zelenjave sto te opusti pred spavanje.
                      Warm bath ti je recimo pod moranje zato sto opusta.

                      ___________________________________________________________________
                      I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
                      Sha-Shi is my name..and off course,

                        I do piss excellence in the morning..

                      12-16-2009 20:08 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
                      asataN asataN is a Female
                      moforaja




                      Poruka: 4110
                      pokretac teme Thread Started by asataN

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      cuj zelenjave hahahahah.......pijem i to, caj od lipe......

                      Joj moram vam ispricati ......Neki dan taaaaaman se ono uvodim u san kad poce iz dnevnog boravka muzika " silent night"......Skocila 3 metra od kreveta kontam ko mi je u dnevnoj, cijev od usisivaca i palim svijetla kako idem......Kad tamo .......Djeca namontirala praznicki screen saver sa muzikom 13.gif 13.gif Toliko sam se smijala da sam i njih dvije probudila.

                      ___________________________________________________________________

                        12-16-2009 20:13 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
                        R2-D2 R2-D2 is a Male
                        BUKACHAAAAA


                        Poruka: 5594
                        Location: La La Land

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            citat od asataN:

                          cuj zelenjave hahahahah.......pijem i to, caj od lipe......

                          Joj moram vam ispricati ......Neki dan taaaaaman se ono uvodim u san kad poce iz dnevnog boravka muzika " silent night"......Skocila 3 metra od kreveta kontam ko mi je u dnevnoj, cijev od usisivaca i palim svijetla kako idem......Kad tamo .......Djeca namontirala praznicki screen saver sa muzikom 13.gif 13.gif Toliko sam se smijala da sam i njih dvije probudila.

                        hah slicno sceni iz filma sa Ice Cube'om...Friday after next.Kad im oni lopov deda mraz upadne u kuchu i podje slagati sendvic iz frizidera...
                        "i'm san'aclaus motherf*cker,where's my milk and cookies ????

                        ___________________________________________________________________
                        I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
                        Sha-Shi is my name..and off course,

                          I do piss excellence in the morning..

                        12-16-2009 20:43 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
                        Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                        Postavi novu temu Odgovori
                        Go to:
                        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com