Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Nista » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
voi13 voi13 is a Male
avenija kruzno




Poruka: 126
Location: Dnohlla

Nista Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sta je to nista?
Ima jedna stara latinska izjava " ex nihilo nihil fit" .
Sto bi se grubo moglo prevesti u : iz nicega ne moze nastati nesta.
Po mome subjektivnom misljenju to je jedna od najvecih intelektualnih pogresaka kroz ljudsku istoriju.

12-29-2009 23:38 voi13 is offline Pregledaj poruke od voi13 Dodaj voi13 u listu prijatelja
tvrancic tvrancic is a Male
moforaja




Poruka: 5028
Location: Umag - Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Stojim iza toga 10.gif Ni svemir nije prazan.

___________________________________________________________________

    12-30-2009 09:40 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tvrancic:

      Stojim iza toga 10.gif Ni svemir nije prazan.


    ali zato moj zeludac jeste...gladna sam a nije jos vrijeme za dorucak smrccccccc 16.gif
    kuku sto sam pukla

    anw... kad me ljudi pitaju: "sta ima?", zbog ljenosti da odgovorim onako kako treba samo kazem: "Nema nista"

    eto, moja teorija je da su ljudi zbog ljenost izmislili tu tezu 19.gif

    a sto lupetam 29.gif

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      12-30-2009 10:07 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      tvrancic tvrancic is a Male
      moforaja




      Poruka: 5028
      Location: Umag - Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      E Refleksija osunèala si mi danas cijeli dan 10.gif Ukidoh se od smijeha 13.gif 13.gif Svaka èast na visprenosti. Treba zakljuèat temu - sve je reèeno 13.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________

        12-30-2009 10:13 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
        cheri cheri is a Female
        moder u peMziji




        Poruka: 3810
        Location: Svizzera

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Jašta je nego izmišljeno. Jer bi definicija bila nešto kao "potpuni nedostatak bilo èega", a to je nemoguæe, nerealno.

        Mada se obièno koristi kad hoæemo da doèaramo nevažnost, površnost neèega: evo, ovo što reèe Refleksija- šta ima...nema ništa, ili kad kažemo za nekoga "nema ništa u glavi".
        Znaèi definisati nešto što je za nas potpuno nevažno, irilevantno. Ili je minimalno, na prvi pogled.

        Evo, i mene jutros da upitaš- šta ima, rekla bih-a, nema, vala, ništa. 01.gif

        12-30-2009 10:43 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
        kaokakao kaokakao is a Female
        raja


        Poruka: 1583
        Location: A11-A@

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od refleksija:

              citat od tvrancic:

            Stojim iza toga 10.gif Ni svemir nije prazan.


          ali zato moj zeludac jeste...gladna sam a nije jos vrijeme za dorucak smrccccccc 16.gif
          kuku sto sam pukla

          anw... kad me ljudi pitaju: "sta ima?", zbog ljenosti da odgovorim onako kako treba samo kazem: "Nema nista"

          eto, moja teorija je da su ljudi zbog ljenost izmislili tu tezu 19.gif

          a sto lupetam 29.gif


        Ništa nije prazno oko nas
        dobra si, refleksija - zbog ljenosti 'nema ništa' 13.gif
        na pitanje 'šta ima?', ja kažem - 'šta ti treba?' 12.gif

        ___________________________________________________________________
        = Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kada smo drugaèije budni? =

        12-30-2009 11:14 kaokakao is offline Posalji email za kaokakao Pregledaj poruke od kaokakao Dodaj kaokakao u listu prijatelja
        Borna Borna is a Female
        samo sto nisam




        Poruka: 1023
        Location: èardak ni na nebu,ni na zemlji

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Nihilizam (lat. nihil – ništa) je nazor koji porièe vrijednost teorijskih zasada, društvenih normi i ideala. Cilj nihilizma je uništenje starog èovjeka i stvaranje novog, osloboðenog autoriteta i kulturnih znaèenja. Predrasuda o nihilizmu je da je on vjerovanje u ništa.



        da nije malo poteska tema u ove pretpraznicne dane 14.gif 10.gif

        ___________________________________________________________________

          12-30-2009 11:34 Borna is offline Pregledaj poruke od Borna Dodaj Borna u listu prijatelja
          voi13 voi13 is a Male
          avenija kruzno




          Poruka: 126
          Location: Dnohlla
          pokretac teme Thread Started by voi13

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od tvrancic:

            Stojim iza toga 10.gif Ni svemir nije prazan.


          Nisam na to mislio. Gledajuci na dualnu prirodu nasega svijeta moze se zakljuciti da nemozes
          imati nesto bez nista.

          12-30-2009 15:06 voi13 is offline Pregledaj poruke od voi13 Dodaj voi13 u listu prijatelja
          nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com