Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » SPORT » kk partizan - balkansko chudo!!!! » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
majkin fakin




Poruka: 2333
Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

kk partizan - balkansko chudo!!!! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

...ne znam, valjda se to djeca jos kao mala opredijele, tako sam i ja kao dijete, tacno su mi pricali da sam jednom dosao pred mamu it atu i rekao im - ja cu vas da pomirim (posto mama bavija za partizan a tata za velez) - ja cu u fudbalui navijati za velez a u kosarci z apartizan.

valjda sam ja to djecije lukavo skontao da mostar i nema Bog zna kakav kosarkaski klub pa sam skontao da necu ni tatu povrijediti jer ionako nema mostarskog respektabilnog kluba u kosarci. iskren da budem, po mom dolasku u beograd za vrijeme rata, to je takodje bio kljucni razlog zasto mi je partizan simpaticniji od zvezde uvijek i zauvijek.

elem, jedino kad sam se, posteno moram priznati, kolebao - bila je ona generacija cibone sa najboljim bijelim kosarkasem, takodje poroijeklom nasim hercegovcem - drazenom petrovicem....aca trojka, nakic, knego, cutura, ...uhhhhhhh.....

tad sam se kao dijete kolebao, lako sma mogao izabrati i cibonu, ali je ipak ostao kk partizan. iskrneo bosna me nikad nije zanimala ni u kosarkaskom a ni u geografskom smislu. ta ce hercegovac crnogorskih korijena navijati za tamo neku bosnu :)

elem, vrijeme sadasnje - budzet kk partizan u odnosu na ostale ucesnike euro lige je ravan fici spram mercedesa. druga stvar - bukvalno svake godine se proda makar 3 od pet glavnih igraca tima. drugi prodaju jednog ili nijednog, a partizan uvijek vise od pola tima...I OPET I OPET I OPET je u vrhu. evo sad je otisao i dule vujosevic i pola tima..moglo bi se reci da ovogodisnji sastav partizana ima dodirnih tacaka sa proslogodisnjim samo po boji dresova i grbu, navijacima, hali i predsjednistvu kluba. igraci - novi. trener- novi. opet od nule..i opet u pobjede!!!! svaka cast momci.

u poslednjih 8 godina partizan suvereno vlada srpskom ligom. 8 titula zaredom. sto se tice ex jugoslovenske tzv nlb lige - partizan je osvojio 4 puta uzastopno.
u evropi je partizan prvo dva puta za redom prolazio prvu grupu i ulazio u top 16. sledece dvije godine je nacinio korak vishe - ushao je dva puta u top 8. prosle godine je usao u final four i samo su ga milisekunde dijelile od ulaska u finale protiv olimpijakosa kad je olimpijakos izborio produzetke i pobjedu...

i ne mogu da se otrgnem utiska da me partizan podsjeca na titovu jugoslaviju 45te. svi dishu ko jedan, svi spremni da daju 110% mogucnosti da idu naprijed. svi goli i bosi (u usporedbi sa sdrugim klubovima)..ali svi posveceni zadatku i puni vjere u uspjeh i entuzijazma. takvi su bili nashi ocevi i djedovi 1945, sjetite se...

kad bi se taj tracak mentaliteta partizanove uprave koja ih motivira svake sezone, i entuzijazma igracha koji znaju cije boje brane (kao nekad titovi pioniri zvijezdu petokraku i plav bijel crven) ....kad bi se ta "zaraza" prosirila na balkan, bili bi prosperitetniji svi...


kk partizan - sinonim za modernog davida.

a golijata koliko hoces...

11-19-2010 18:14 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Partizan je u silaznoj putanji... ode Duško, odoše i rezultati s njim, iako još ne blista u CSKA.

___________________________________________________________________

    11-19-2010 18:29 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
    majkin fakin




    Poruka: 2333
    Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.
    pokretac teme Thread Started by el-tozzinjo

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    pa green brate mili, nije ni rimsko carstvo do vijeka trajalo....a vidim da ne pratis partizan..prosle sezone na pocetku u ovo doba, partizan je imao 4-4-nlb ligu i 1-4 euroligu, sad ima 4-4 i 3-2..ako tako gledamo start je cak i bolji nego prosle godine

    svake godine pricaju isto, a svake godine partizan prejak. ne zaboravi da pola ove ekipe nije ni proslo pripreme nego su bukvalno s aerodroma odvenei da se istusiraju pa na trening, gist i lafajet npr...polako dok se uigraju, dok se vlado oslobodi presije i poredjenja s duletom...

    ne kazem da ce ove godine biti final four...ali su partizanu rpedvidjali nula pobjeda u EL..a evo partizan ima odlicne sanse da udje u top 16. vec je to veliki uspijeh slozices se...a top 8 bi bio podvig jednak proslogodisnjem final four.

    sto se tice silazne putanje, matematicki gledano, sve osim osvojene srpske lige, nlb lige i final fopur EL bi bila silazna putanja....ali uzevsi u obzir objektivne okolnosti, moras se sloziti da oni i dalje prave chudo...

    i titova juga je pocela da pada od maspoka, tako da se partizan jos dobro drzi

    11-19-2010 18:37 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7086
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ma gledao sam ih ove sezone, ne govorim napamet.
    Nemaju više onu drskost u igri, jednostavno novi stil igre s novim trenerom stigla.

    I dalje æe to biti solidan tim, koji od 0 € napravi nešto respektabilno, ali matematièki, nematimatièki... silazna putanja im ne gine... kao što Balaš kaže: Svaka staza s vrha brda vodi nizbrdo, ko bi tome izvd'o... 11.gif

    ___________________________________________________________________

      11-19-2010 18:45 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
      majkin fakin




      Poruka: 2333
      Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.
      pokretac teme Thread Started by el-tozzinjo

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      pa aklimatizacija care...polako bice drskosti u igri, poznajem vladu i znam da mu je dule idol, nije mu dzaba toliko godina asistent najvjerniji bio...treba vremena da se uhodaju, pogledaj kecmanovu drskost preksinoc? i dalje je to onaj isti kecman. veseli je veci grobar od pola tima! dok s emalo novajlije priviknu na taj sistem, bice sve u redu..nece biti final fopur mozda, ali s partizanom se nikad ne zna..

      11-19-2010 18:52 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
      torres torres is a Male
      moforaja


      Poruka: 2147

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        http://www.youtube.com/watch?v=x2nK-3swV9I&feature=fvsr


      01.gif

      11-19-2010 20:14 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
      nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com