Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » TRADICIJE MOSTARA » KUHINJA » Ratne kuglice od keksa » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
xxxxx xxxxx is a Female
trudim se




Poruka: 215
Location: daleko.......previse daleko

Ratne kuglice od keksa Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hajde raja javi te se i pomozite mi na ovu temu. Dali se iko sjeca sta smo sve stavljali i koju mjeru u kuglice od keksa,koje je vecina nas pravila u ratu?
Znam da se keks izmrvi, pa smo stavljali sok, kao cedevita da dadne ukus jer naravno nije bilo kakao i cokolada, malo secera, ali koliko cega ide ne mogu da se sjetim. Nije se moralo nesto posebno kuhati ili peci, samo zameljas keks i ostale stvari.

Naravno ovaj recept se moze obogatiti sa drugim stvarima danas pa me interesuje dali iko od vas ima slican recept za kuglice?????

Zahvaljujem se unaprijed na svim savjetima i receptima!!!!!!

03-05-2007 19:01 xxxxx is offline Pregledaj poruke od xxxxx Dodaj xxxxx u listu prijatelja
Provler2 Provler2 is a Male
moforaja




Poruka: 3154
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jesu li keksi iz one zelene vojne kante ? Shto ih morash potopit u mljeko 7 sati da omekshaju?

03-05-2007 19:24 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
vuja vuja is a Male
raja




Poruka: 1521
Location: Serbia

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

13.gif jel to onaj iz SDO

___________________________________________________________________
okle slika frajeru? 13.gif

03-05-2007 19:27 vuja is offline Posalji Email za vuja Homepage of vuja Pregledaj poruke od vuja Dodaj vuja u listu prijatelja AIM Screenname: djelmas fala ti. YIM Screenname: djelmas fala ti.
Provler2 Provler2 is a Male
moforaja




Poruka: 3154
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nije bola Vuja nego nekakva velika Vojna konzerva ja mislim oko 10 kila keksa pravljenih 1965. made in England.

03-05-2007 19:30 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
Provler2 Provler2 is a Male
moforaja




Poruka: 3154
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jedini chovjek koji bi ih mogao prelomit zubima je onaj grmalj iz Jamesa Bonda. Onaj sa gvozdenim zubima. 13.gif

03-05-2007 19:32 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
vuja vuja is a Male
raja




Poruka: 1521
Location: Serbia

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

13.gif 13.gif 13.gif vala i njemu bi plomba posle zafalila

___________________________________________________________________
okle slika frajeru? 13.gif

03-05-2007 19:58 vuja is offline Posalji Email za vuja Homepage of vuja Pregledaj poruke od vuja Dodaj vuja u listu prijatelja AIM Screenname: djelmas fala ti. YIM Screenname: djelmas fala ti.
Loretta Loretta is a Female
ne more meda




Poruka: 28
Location: zeljezni kafez

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

300 grama mljevenog keksa
pola margarina
jedno jaje
secera po zelji ..(.dovoljn jedna zlica ako je u pitanju petit beure keks s maslacem)

po zelji malo ruma
oraha
grozdjica
cokolada u prahu ili 2 zlice kakaa

oblikovat kuglice i uvaljat u kokos brasno

a u ratu su bile..kekse...secer ...mlijeko u prahu .skuhano pa umlaceno...one kesice soka ..kao limuntos nesto i sl...dodas malo kafe ( ako ima a okle kafa )...secera ..i oblikujes kuglice 04.gif

___________________________________________________________________
[FONT=verdana]

    [/color]

    03-05-2007 20:50 Loretta is offline Pregledaj poruke od Loretta Dodaj Loretta u listu prijatelja
    Provler2 Provler2 is a Male
    moforaja




    Poruka: 3154
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Vuja 13.gif

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Provler2 dana 03-05-2007 u 20:51.

    03-05-2007 20:50 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
    vuja vuja is a Male
    raja




    Poruka: 1521
    Location: Serbia

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    evo da jos dodam..uzeti cekic i dobro izlupati..ostaviti(sto kaze provler)u mleku 7 dana
    i jos malo akumulatorske kiseline da opuste one grudvice...zasladiti po ukusu.

    ___________________________________________________________________
    okle slika frajeru? 13.gif

    03-05-2007 21:33 vuja is offline Posalji Email za vuja Homepage of vuja Pregledaj poruke od vuja Dodaj vuja u listu prijatelja AIM Screenname: djelmas fala ti. YIM Screenname: djelmas fala ti.
    xxxxx xxxxx is a Female
    trudim se




    Poruka: 215
    Location: daleko.......previse daleko
    pokretac teme Thread Started by xxxxx

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nije me bilo nekoliko dana pa evo vidim da se neko javljao na moju temu. Ratni keks koji sam imala na umu je bio onaj iz smedih paketica sto su ih bacali iz aviona, a Vuja bi trebao da bude upoznan sa tim paketicima jer su pakovani za pilote kao najnuznije namirnice u tezim situacijama.

    Loretta hvala ti na receptu, to je to sto sam trazila. Cim ih napravim javljam kako su ispale.

    03-09-2007 16:51 xxxxx is offline Pregledaj poruke od xxxxx Dodaj xxxxx u listu prijatelja
    Loretta Loretta is a Female
    ne more meda




    Poruka: 28
    Location: zeljezni kafez

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    znam o kojem keksu govoris...bio dobar samo za dijabetichare 21.gif

    ___________________________________________________________________
    [FONT=verdana]

      [/color]

      03-09-2007 17:14 Loretta is offline Pregledaj poruke od Loretta Dodaj Loretta u listu prijatelja
      vuja vuja is a Male
      raja




      Poruka: 1521
      Location: Serbia

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      znam na koje mislis naravno..ali ga treba izbaciti pre iskakanja jel padas kao klada sa njim i nedo bog ako se docekas na njega..kao da si pao na betonski blok 13.gif

      ___________________________________________________________________
      okle slika frajeru? 13.gif

      03-14-2007 05:56 vuja is offline Posalji Email za vuja Homepage of vuja Pregledaj poruke od vuja Dodaj vuja u listu prijatelja AIM Screenname: djelmas fala ti. YIM Screenname: djelmas fala ti.
      Carmela Carmela is a Female
      vjeciti optimist




      Poruka: 7603
      Location: ja nisam odavle

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od nana7:

        Nije me bilo nekoliko dana pa evo vidim da se neko javljao na moju temu. Ratni keks koji sam imala na umu je bio onaj iz smedih paketica sto su ih bacali iz aviona, a Vuja bi trebao da bude upoznan sa tim paketicima jer su pakovani za pilote kao najnuznije namirnice u tezim situacijama.

        Loretta hvala ti na receptu, to je to sto sam trazila. Cim ih napravim javljam kako su ispale.


      a šta s kuglicama do paketiæa 19.gif ...paketiæi došli ko šlag na kraju 01.gif

      ___________________________________________________________________

        Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

      03-14-2007 09:58 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
      alaga alaga is a Male
      moforaja




      Poruka: 5566
      Location: Zabrdalje

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Hebaji ga ja mislio
      opet rat pocheo
      pa potrcho 19.gif 35.gif

      ___________________________________________________________________
      UT TU MIHI , ITA EGO TIBI

      03-15-2007 15:32 alaga is offline Pregledaj poruke od alaga Dodaj alaga u listu prijatelja
      Carmela Carmela is a Female
      vjeciti optimist




      Poruka: 7603
      Location: ja nisam odavle

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      13.gif 04.gif a gdje 13.gif mislim potrèao 04.gif

      ___________________________________________________________________

        Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

      03-15-2007 15:42 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
      vuja vuja is a Male
      raja




      Poruka: 1521
      Location: Serbia

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      u red 13.gif

      ___________________________________________________________________
      okle slika frajeru? 13.gif

      03-15-2007 16:16 vuja is offline Posalji Email za vuja Homepage of vuja Pregledaj poruke od vuja Dodaj vuja u listu prijatelja AIM Screenname: djelmas fala ti. YIM Screenname: djelmas fala ti.
      nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com