Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Video koji ne smijete propustiti » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
sebil
SexNepoznat

Poruka: 44

Video koji ne smijete propustiti Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    "Velicina Allahovih, svt, blagodati"
:

    http://www.n-um.com/?q=node/4455



Pogledajte takodjer:

    "Kad se srce otvori - prelazak na islam"



    http://www.n-um.com/?q=node/4472


_________________________


Jedan lijep tekst:

    Èovjek pred kojim sam se postidio


Šejh Muhamed Hasan na jednom od svojih predavanja prièa: “Jedan od mojih prijatelja, koji inaèe radi u jednoj od bolnica u Egiptu, isprièao mi je slijedeæi sluèaj: “Šejh Muhamed, tako mi Allaha, tokom dugogodišnjeg rada u bolnici, ovakav sluèaj nisam vidio niti èuo za nešto slièno. Doveli su nam èovjeka koji je prešao 60 godina a koji je bio hafiz Kur'ana. Kad sam ušao kod njega u sobu da mu objasnim operaciju i naèin same operacije, vidio sam starca bijele brade i izrazito svijetlog lica, kao da svjetlost izbija iz njegovih obraza.

Kad smo ga pripremili za operaciju i kad smo mu obukli ogrtaè u kojem æe se operisati, poèeo je da plaèe. Zaèudili smo se a ja sam mu se obratio rijeèima:“Zašto plaèeš, pa ti si od nosioca Kur'ana, naš Imam, èemu suze?“ A on nas pogleda i reèe:“Tako mi Allaha, ja ne plaèem što se bojim operacije ili smrti, nego plaèem jer su mi rekli da æe operacija da traje negdje oko èetiri sata..“ Rekao sam mu:“Da, èak možda i šest sati, ali zašto plaèeš ako nije strah od operacije?“ Dedo hafiz odgovori:“Plaèem, jer æu za to vrijeme biti sprijeèen da prouèim moj svakodnevni dio Kur'ana koji uèim, jer ja svaka tri dana prouèim èitav Kur'an, znaèi svaki dan po 10 džuzeva, a operacija od šest sati æe mi da oduzme dosta vremena, pa me toga strah!“

Pogledao sam dedu i oborio pogled, osjetio sam neku tjeskobu u prsima, starac ispred mene bolestan i treba da se operiše, plaèe jer æe ga proèi nekih 5-6 sati i da za to vrijeme neæe da prouèi nekoliko džuzeva, a ja, ja zdrav, mlad, ubijam se od dosade, Kur'an uzmem, u dva-tri dana ili èak sedmièno...osjeèao sam se tako malim.

Kao da se dedo hafiz malo zamislio, pa mi reèe:“Doktore, imam za tebe jednu molbu, ako može da prije operacije ja klanjam dva rekata i da me ostavite u operacijskoj sali na krevetu èitav jedan sat kako bi ja zapoèeo svoje svakodnevno uèenje Kur'ana, a onda nakon sat vremena, nek mi se dadne anestezija i vi poènite sa operacijom.“ Rekao sam da nema nikakvih problema. Dedo hafiz je klanjao, legao na operacijski stol, zažmirio i poèeo da uèi Kur'an, uèio je naglas. Nakon sat vremena, doktor je prišao i dao mu anesteziju i dedo je klonuo èitavim tijelom, pao je u nesvijest. Doktori su prišli i poèeli sa operacijom.

Tako mi Allaha šejh Muhamed, tokom èitave operacije, ovaj dedo je uèio Kur'an naglas, nije prestajao, dakle dok je trajala operacija èitavo vrijeme, dedo je uèio Kur'an kao da je budan“

SubhanAllah, kad je srce vezano za Kur'an, a jezik sluša ono što mu se nalaže iz srca, a ostali dijelovi tijela su kao poslušna vojska tom kralju, srcu. Allahov Poslanik, sallallahu 'alejhi ve sellem, je rekao: „U èovjekovom tijelu ima jedan organ, ako je on zdrav èitavo tijelo je zdravo, a ako je on pokvaren èitavo tijelo osjeæa nesanicu, zaista je to srce“. (Buharija, 52; Muslim, 1599.).

04-04-2012 00:37 sebil is offline Pregledaj poruke od sebil Dodaj sebil u listu prijatelja
nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com