Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » RADE TRAVAR » Knabis ulje ili konoplja » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Knabis ulje ili konoplja Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

NAMJENA: Hladno cijeðeno, nerafinirano ulje konoplje sadrži višestruko nezasiæene masne kiseline, što pomaže u sprjeèavanju raznih upala, ubrzava metabolizam, poboljšava probavu i pomaže u detoksikaciji organizma. Blagotvorno djeluje na kožu, kosu i nokte. Sunnah ulje konoplje 250ml sadrži skoro idealan omjer omega 3 i omega 6 masnih kiselina.
UPOTREBA: Ulje konoplje je ukusno, možete ga koristititi u salati, obroku s rižom ili drugim žitaricama te u razlicitim umacima za slatka i slana jela. Možete ga uzimati i kao dodatak prehrani, preporucena dnevna kolicina 2 supene kašike, prva kašika ujutro prije jela. Ne smije se kuhati jer kuhanjem gubi nutritivna svojstva.
NEŽELJENE POJAVE NISU POZNATE IPAK DRŽITE SE PREPORUÈENE DOZE

NUTRITIVNE VRIJEDNOSTI NA 100ml

Energetska vrijednost 891 kcal/3670kJ
Masnoæe 98,3g
Zasiæene masne kiseline 8,9g
Mononezasiæene mas.kis. 10,3g
Polinezasiæene masne kis. 74,3g
Upotreba konoplje 250ml kao izvora hrane i lijek je široko rasprostranjena od davnina. Najstariji dokumenti koji opisuju upotrebu konoplje su naðeni u Kini gdje su stabljike konoplje, listovi i sjemenke naðeni u grobnicama starim preko 4500 godina.

Kvalitetno ulje konoplje ima ukusan miris i okus i iznimno je bogato sa liposolubilnim nutrijentima. Hemijska analiza konoplje i drugih hladno prešanih ulja je zapoèela veæ u 19 stoljeæu kada je prvi put identificirana linolna kiselina koja je sadržana u ulju konoplje. Redovitom upotrebom te smaragdno-zelene tekuæine omoguæit æete nesmetan rad svojim stanicama. Zahvaljujuæi svom jedinstvenom sastavu, ulje konoplje djeluje blagotvorno i ljekovito.

Ulje konoplje 250ml je visoko nezasiæeni proizvod koji se dobiva iz sjemenki nenarkotièke vrste Cannabis Sativa, koja je takoðer izvor jako probavljivog proteina zbog èega je ta mala sjemenka jako dobar prehrambeni proizvod. Bogata je sa esencijalnim masnim kiselinama. Llinolna „omega 6“ kiselina je prisutna u kolièini od ca. 55% , dok je linoleinska kiselina prisutna u kolièini od oko 20%. Osim toga naðene su znaèajne kolièine njihovih metabolitièkih proizvoda: gama-linoleinska kiselina, stearidonska kiselina. Nijedno drukonoplja ulje konoplja semena cannabis sativa, omega 6,omega 3 masne kiseline, gama linoleinska kiselina, stearidonska kiselina,polinezasiæene masne kiseline Ulje konoplje 250ml Ulje konoplje 250ml hemp oil seedsgo ulje koje se industrijski proizvodi i koje nije GMO proizvod nema ovako visoke kolièine ovih jako korisnih masnih kiselina. Ukupan sadržaj polinezasiæenih masnih kiselina u konoplji se kreæe od 75-85% ukupnog sadržaja masti. Odnos omega 6 i omega 3 masti u konoplji je jako blizu idealnom omjeru. Najnovija istraživanja ukazuju Da jeomjer izmeðu 2:1 i 3:1, koji najèešæe nalazimo u japanskoj i mediteranskoj prehrani, podruèjima gdje je historijski zabilježen najmanji procenat srèanih oboljenja, najpovoljniji za zdravlje. Shodno tome, kod veæine komercijalnih hladno prešanih ulja konoplje odnos izmeðu omega 6 i omega 3 kiselina je 2,5:1.

Koje nutrijente sadrži ulje od konoplje?

– idealan omjer omega- 3 i omega-6 višestruko nezasiæenih esencijalnih masnih kiselina
– GLA, višestruko nezasiæena esencijalna gama-linolenska kiselina
– SDA, višestruko nezasiæena esencijalna stearidonska kiselina
– vitamin E – tokoferol,
– vitamine B kompleksa (B1 i B2)
Tipiène nutritivne vrijednosti za vitamine i minerale u konoplji

Vitamini i minerali Nutritivna vrijednost (mg/100g)
Vitamin E (ukupni) 90
Alfa-tokoferol 5
Gama-tokoferol 85
Tiamin (vitamin B1) 0,4
Riboflavin (vitamin B2) 0,1
Fosfor (P) 1,160
Kalij (K) 859
Magnezij (Mg) 483
Kalcij (Ca) 145
Željezo (Fe) 14
Natrij (Na) 12
Mangan (Mn) 7
Cink (Zn) 7
Bakar (Cu) 2
Tabela 1.

Ustanovljeno je da redovito konzumiranje ulja konoplje pomaže u prevenciji, poboljšanju ili otklanjanju slijedeæih zdravstvenih tegoba:

neurodermitis
predmenstrualni sindrom
dijabetièka neuropatija
bolesti srca i krvnih žila
sprijeèava zgrušavanje krvi
reumatoidni artritis
kronièna upala mjehura
psorijaza
ulcerozni kolitis
nekih oblika karcinoma
Pošto nema neke antinutritivne osobine kao druge sirove sjemenke konoplja se može i grickati kao sjemenka, a pelet konoplje zaostao nakon dobivanja ulja se može koristiti kao izvrstan izvor proteina u ishrani kuænih ljubimaca, stoke i ribolovu odnosno uzgoju riba.

konoplja ulje konoplja semena cannabis sativa, omega 6,omega 3 masne kiseline, gama linoleinska kiselina, stearidonska kiselina,polinezasiæene masne kiseline Ulje konoplje 250ml Ulje konoplje 250ml Hemp Seed Oil

Pošto konoplja ne sadrži gluten predstavlja jako dobar izvor biljnog proteina za ljude koji pate od intolerancije na gluten, bolest koja pogaða otprilike 1% indo-europske populacije.

Fini talog zaostao nakon taloženja ulja konoplje ima visoku nutritivnu vrijednost i može se direktno koristiti kao namaz ili za skupu hranu za ljubimce.

Zbog visoko vrijednog sadržaja masnih kiselina koja imaju svojstva omekšavanja i ovlaživanja kože, ulje od konoplje vrijedan je dodatak svim preparatima za njegu kože. Dodaje se u kozmetièke kreme za njegu suhe i osjetljive kože, protiv nepravilnosti i bora.

Ne smije se kuhati, jer kuhanjem gubi nutritivna svojstva.

Preporuèena dnevna kolièina 2 jedaæe kašike.

Ulje konoplje 250ml treba držati na suhom i hladnom mjestu, po otvaranju u frižideru. Da bi se poèelo zgušnjavati mora se skladištiti nekoliko dana na temperaturi ispod -20ÚC.

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

03-20-2018 12:36 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te
pokretac teme Thread Started by pasha

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

evo biznisa u Hercegovini nema dalje sve uloziti u uzgoj kanabisa

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

03-20-2018 12:37 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
HaraIzMostara HaraIzMostara is a Male
Administrator




Poruka: 6228
Location: Boston,MA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

more li se ovo ulje pusit?

___________________________________________________________________
zzzzik ~ 모스타

03-20-2018 14:04 HaraIzMostara is offline Posalji Email za HaraIzMostara Pregledaj poruke od HaraIzMostara Dodaj HaraIzMostara u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od HaraIzMostara:

    more li se ovo ulje pusit?


Moze Hara, jasta nego moze.

Kad se ulje stvrdne, ond se fino upakuje, kao plastelin, i lakse je za transport (i sverc) nego konoplja

Diljem svijeta je poznato kao Hashish

O tome kako se priprema, ne bih sada

13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

03-20-2018 14:36 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Neka Pasa povuce dva-tri puta i gripa ce se dzombosat

03-20-2018 14:44 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

taman sam to htio reci boza, preduhitrio si me 07.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

03-20-2018 15:46 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja ovo znam vec 35 godina da je ovo zdravo. 07.gif . kako znam? pa vidim godi mi. 11.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

03-20-2018 15:47 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    ja ovo znam vec 35 godina da je ovo zdravo. 07.gif . kako znam? pa vidim godi mi. 11.gif


Tanka nit izmedju hipièara i hašišara
13.gif 13.gif

Koliko sam puta to bezuspješno htio objasniti rahmetli dedi

Ipak bio dedo u pravu

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

03-20-2018 19:04 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te
pokretac teme Thread Started by pasha

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Boza:

    Neka Pasa povuce dva-tri puta i gripa ce se dzombosat


nikako do pravog kanabisa doci u ovoj vukojebini, sve nesto vjestacko

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

03-20-2018 22:45 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od makso:

        citat od HaraIzMostara:

      more li se ovo ulje pusit?


    Moze Hara, jasta nego moze.

    Kad se ulje stvrdne, ond se fino upakuje, kao plastelin, i lakse je za transport (i sverc) nego konoplja

    Diljem svijeta je poznato kao Hashish

    O tome kako se priprema, ne bih sada

    13.gif 13.gif


Ne znam ja, jedan poznanik mi je pricao, ali nije bas tako kao sto kazes....

Gospodin butler nije stvrdnuto ulje...

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

03-21-2018 18:58 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nece proletit puno vilovitih lita i hapa ce potisnuti drobu
Pasa dodaj losoj hapi malo saransaka
Dunjaluk se u mnogim vrednotama ljudskog uma poredi sa Svicom pa meni nije bilo tesko iznjeti ovu
konstataciju u prvoj recenici
Bezbeli da pri tom moras dobro utvrdit mjeru,prepoznati kvalitet

03-22-2018 10:44 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com