Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Odavno nas u BiH nema » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odavno nas u BiH nema Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Odavno nas u BiH nema toliko koliko BiH ima u nama
Ima dana kada pijan od ljubavi za domovinom napraviš sebi najjaèu kavu, kafu i kahvu. Kada sam sebe podmitiš, jer ti fali korupcije
I na kraju shvatiš da nema veæ odavno nas toliko u Bosni i Hercegovini koliko Bosne i Hercegovine ima u nama.
I to je to.


    https://mojabih.oslobodjenje.ba/kolumne/odavno-nas-u-bih-nema-toliko-koliko-bih-ima-u-nama/246



Odavno vise ni odlasci u MO nisu kao sto bih trebali biti, puni planova i zelja a kada dodjemo dole razocarenje!

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

11-29-2018 08:55 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
Litice Litice is a Male
moforaja


Poruka: 3411
Location: Melbourne

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Upravo tako pasha.

___________________________________________________________________
33.gif

11-29-2018 10:43 Litice is offline Pregledaj poruke od Litice Dodaj Litice u listu prijatelja
Nikifor Nikifor is a Male
brato


Poruka: 737

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kada krenem za Mostar sve u meni zuji od radosti a kada dodem u Mostar
najradije bi se odmah vratio.Nema moga mostarskog dijalekta a od drustva da i ne govorim (pisem)
Odem ponekad u Mostar i to samo da obidem grob od oca i majke i to je sve.
Pozdrav mojoj Raji iz Mostara.
Nikifor mostarac do groba.

11-30-2018 10:36 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te
pokretac teme Thread Started by pasha

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pozdrav dobri chovjece

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

11-30-2018 11:43 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pozdrav moralnoj vertikali foruma,nasem Nikiforu 10.gif

11-30-2018 12:34 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
BMW BMW is a Male
rodjeni




Poruka: 851

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Naj bolje da i ne dolazite vi koji tako razmisljate a dijalekt ste izgubili jer ne njegujete u porodici maternji jezik mogu misliti kako vam djeca vole BiH i Mostar kad ga vi tako dozivljavate

___________________________________________________________________
Nemam potpis

11-30-2018 17:46 BMW is offline Posalji Email za BMW Pregledaj poruke od BMW Dodaj BMW u listu prijatelja
Zico Zico is a Male
trudim se


Poruka: 221
Location: daleko od govana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

To ja odavno pricam da svim seronjima (ukljucujuci mene) koji su razgulili treba oduzeti bosanske pasose. Kraj price.

U pravu si i za to da smo se mi svi promjenili. Bosna je ostala, ono sto je uvijek bila, nazadna krmaca koja prozdire svoj okot. Tkava je bila prije 200 godina, takva je sada, takva ce biti i nakon iducih 500 godina. Odlaskom iz nje mnogi su dotakli jedan vid slobode koji tamo ne postoji ni u zacetku. Nazalost,mnogi tu slobodu vracaju na uzici kao mecku, kukajuci na prikazanu sliku izlokanog prasnjavog druma u Novom Zaliku ili portret naseg oca Tita.

A to za djecu...samo ih uciti da ne mrze, ali svakako podvuci da Bosnu nikada ne zavole. Pricati o Bosni pred djecom, kao o nekom apastraktnom pojmu, a tako cemo ih spasiti bilo kakve sanse da atavizam ne napravi od njihovih dusa jednu mracnu ruputinu.

Ja im licno o Bosni samo pricam kroz vicove. I jebote, poceli je gotiviti. Odmah sam se presalatao na pricu o ubicama koji jos uvijek hodaju ulicama, sa krvavim rukama na kojim je jos uvijek zaljepljena ljudska glava.

Pun pogodak...

11-30-2018 19:27 Zico is offline Pregledaj poruke od Zico Dodaj Zico u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ima ona,ne pregoni,ne prkosi,nedaj da te sejtan nosi
Nije nimalo fino dirati u emocije onih koji cista srca u poznim godinama biranim rijecima
iskazuju svoju ljubav prema rodnoj grudi,ljudima koji neizmjerno vole nas Mostar i karakterno
razlikuju dobro od zla

12-01-2018 11:26 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
Zico Zico is a Male
trudim se


Poruka: 221
Location: daleko od govana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ima i ona: Kazu da je ukus karakter, a karakter sudbina.

Svi imamo pravo na misljnje, ne?

Pravo na misljenje je bas ona sloboda o kojoj ja pricam.

I cim neko, evo recimo trenutno ja, iznese svoje misljenje, ovi sto nisu slobodni odmah to vide kao pregonjenje, prkosenje, dogovor sa sejtanom. jer boze moj, svi imamo nekakve svoje istine.

Niti poregonim, niti prkosim, sa sejtanom sam davno raskrstio, a ja sam mnogo godina ranije odlucio da zborim onako kako je, bez ulizivanja ili mazenja onih koji se nadju uvrjedjenim. Tu dolazimo do karaktera i sudbine.

I ne bih se bas upusato u komentarsinje tvrdnje da ti isti karakterno rtazlikuju dobro od zla. Mnogi zu izgorili unutra da bi bili kadri napraviti tu razliku.

12-01-2018 19:10 Zico is offline Pregledaj poruke od Zico Dodaj Zico u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te
pokretac teme Thread Started by pasha

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Imamo pravo na miljenje a imamo pravi biti i protiv a i to je necije misljenje. Netreba nam oduzimati pasoshe a ima se mnogo toga nauciti od nas. Moramo prihvatiti razlicitosti a ne smatrati ih nekom vrstom sukoba. Mostar je uvijek shirio ruke doseljenicima a svojm gradjanima osporavao svaku aktivnost ili misao. Slusham koncert ljetos ativnost turske ambasade a nasih muzicara koliko ti volja samo nece niko da ih gleda ili slusha...
Uvijek nam je tudje sladje pa i tresnje...

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

12-03-2018 09:02 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zico bolan ne bio...odakle ti vise ta potreba da koristis svaku priliku da se ispovracas po bosni i bosancima (a kamo Hercegovina i hercegovci?...nismo ni mi nista losiji , hocu reci bolji)...evo naslusali smo se svi te gorcine i jeda i svi znamo tvoje misljenje...zasto nam ne dozvolis ponekad da vidimo i nesto pozitivnog u tom "tamnom, vilajetu , punom zamki i ociju koje vrebaju"...ima li u tebi imalo empatije...zasto nam ne vjerujes kada kazemo da su nam neke stvari u tom nasem rodnom kraju bile lijepe i pozitivne i da takvih "stvari" ima i danas...koga vise ubjedjujes da nista nije valjalo ili ne valja...nas ili sebe ?

12-03-2018 11:37 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja , zaboravih...zar ne vidis da si ti taj koji nama naivnim i budalama ne das da imamo svoju istinu...

12-03-2018 11:38 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
Zico Zico is a Male
trudim se


Poruka: 221
Location: daleko od govana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ta potreba raste iz dana u dan. Ogromna je, jebote; porasla do nebesa. Znas, meni je sada dovoljan onakav komentar o Neletu, ili oni tamo o Oricu i ta potreba odmah poraste jos vise. Da ne i spominjem kada procitam da je stric silovao necaku ometanu u razvoju. Pun mi je kurac te takve price gdje se pravimo mahniti i naivni, a sa druge strane se prodajemo za divne ljude sa feneomenalno jebenom idejom o nekom bolje sutra tamo. E pa, brate moje, nikada vise sa takvom pricom, izlizanom, bljutyavom, pricom koja je moralno bankrotirala, etc...

Ne ubjedjujem nikoga garincha. Opet, dajem svoje misljenje, isto kao sto ti mnei dajes svoje da su to nabolji ljudi na svijetu 35.gif . Razlika je ta, sto ja tebe ne pitam odakle potreba da me ubjedjujes u to i da li ubjedjujes nas ili sebe. Ja razumiijem tvoj stav, znam odakle i dolazi, i cijenim ga.

Neki dan sam razmisljao malo o tome, sasvim slucajno. Pa kakvi smo mi, bolan, ljudi? Je li ti razumijes da tamo (u cijelom tom vasem region-cuj region, jebo majku...) svaki dan neko objesi macku o granu, odsjece sape cuki, sutne goluba nogom, sutne u dupe cigance. Kakvi smo mi ljudi kada svaki dan maltretiramo zene, samaramo ih, bijemo i nogama i rukama, ubijamo kada im je pun kurac tih mzuijaka regiona i kada potraze slobodu? Kavi smo to mi ljudi kada svaki dan silujemo djecu ometanu u razvoju? Kakvi smo mi to ljudi kada bijemo prutovima pedere, kada ih nazivamo bolesnim. Oni bolesni, ma hajde...Kakvi smo mi to ljudi? I sada tri tacke, mogao bi se ovaj niz nastaviti u beskonacnost...

Mracni, bez duse, bez morala, bez postenja, perverti, ubice do ubice...svi od losa oca i gore majke.

Mi smo jednostavno divlji narod i treba pljuvati po nama non stop 01.gif .

I evo da se vise ne osjecas skrajanutim i odbacenim: Poserem ti se na Hercegovinu 02.gif . Nije ni cudno sto ima u sebi osnovu rijeci "fekalija".

12-03-2018 14:50 Zico is offline Pregledaj poruke od Zico Dodaj Zico u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

mi smo ljudi ko i svi drugi..ni bolji ni losiji...pedofilije , silovanja , homofobije , krezavih usta i nekulturnih idiota ima svugdje u svijetu...i ja nikada nisam rekao da su nashi ljudi najbolji na svijetu...ali bas nikada...
ono sto nasim ljudima fali je sistem...drzavni sistem-koji funkcionise i sistem vrijednosti...ovdje ne mislim samo na bosnu i hercegovinu nego na citavu regiju...izgubili smo kompas...izgubili kontrolu...zato ovi tvoji armagedonski primjeri nemorala i divljastva...ali , ti znas jako dobro , da su ovo "vjesti koje prodaju novine"...ima bolan i finih vjesti , samo sto se one napisu na predzadnjoj strani ili nikako...ima dole i normalnih i finih ljudi...i ne trebas ih svjecom traziti...samo treba jednom i njihovo vrijeme da dodje...a kada ce , ne zna se 02.gif

12-03-2018 17:46 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
Zico Zico is a Male
trudim se


Poruka: 221
Location: daleko od govana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

NO COMMENT!

    https://avaz.ba/kantoni/kanton-10/436213/livno-divljem-konju-odsjecene-zadnje-noge-vjerovatno-za-kobasice

12-05-2018 14:59 Zico is offline Pregledaj poruke od Zico Dodaj Zico u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ubice na cesti. lutke u krvi bez trunke ideje ....

ko je u stanju ovo da uradi zivotinji taj je u stanju covjeka da ubije bez ikakvog razloga.

karma je cudo.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

12-05-2018 23:31 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Zico Zico is a Male
trudim se


Poruka: 221
Location: daleko od govana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ma nije to tako crno, svugdje ubijaju konje, zar ne? I prave kobasice...

Samo se covjek navikne i pomjeri vertikalu normale.

A tek, brato, kada se zameze te kobasice uz lozu, eh...ima da u svom tom bunilu onom avlijaneru sto se mota po Centru 2 odsjecem prednje sape (ako mu odsjecem sve cetiri, bojim se umrijece brzo). On ce meni tamo da njuska i da se seta u prolazu.

Mozda je onaj Naser bio u komsiliku. Od zauzetosti zakasnio da spremi zimnicu, a i kasapljenje je neka vrsta zadovoljstine, pa da se spoji ono sto se voli i sto je korisno...

12-06-2018 14:29 Zico is offline Pregledaj poruke od Zico Dodaj Zico u listu prijatelja
Zico Zico is a Male
trudim se


Poruka: 221
Location: daleko od govana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

I da, stih ide: Lutke od krvi, bez trunke ideje, ubice na cesti...

A to bi trebalo staviti kao krilaticu na turisticki vodic za one prostore dole.

Ono, vidim, sve neka etna sela dole. Tamo, barte, treba pogurati neko takmicenje za strance:

1. Ko ce prvi oderati jarca
2. Cija koka ce se vise batrgati kada joj odjsecs glavu
3. Cije stene ce duze zivjeti kada mu odsjeces prednje sape
5. Cija macka ce biti duza kada se otegne objesena na murvinu granu
6. Ko ce konju brze odsjeci zadnje noge
7. Koja zena ce pasti prva kada joj lupite samar
8. Ciji peder ce prvi priznati da ne voli Bozu Vrecu
9. Cije cigance ce prvo zaplakati dok ga nabijate nogom u dupe
10. Ciji golub vise nikada nece poletiti kada ga napucate nogom

12-06-2018 14:41 Zico is offline Pregledaj poruke od Zico Dodaj Zico u listu prijatelja
Zico Zico is a Male
trudim se


Poruka: 221
Location: daleko od govana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

U pravu si garincha, ima normalne raje, ali su toliko rijetka pojava da se o njima poput izumrle vrste pise u kojekakvim novinama...

    http://scradar.com/ex-yu-vesti/znate-li-ta-su-usta-dudan-ili-esna/

12-06-2018 14:49 Zico is offline Pregledaj poruke od Zico Dodaj Zico u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ma jok zico, nista to

treba im organizovati hrkljus i sisanje motke

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

12-06-2018 19:37 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com