Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Naprijed, na izborima, u nove radne pobjede » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1689
Location: Predaleko od Mostara

Naprijed, na izborima, u nove radne pobjede Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Da li æe biti bolje ?

-Pare od poveèanja cijene goriva podjeljene i neæe biti uložene u ceste

-Svi koji zaraðuju van BiH treba da plate porez u BiH. Znaèi dva puta plaæate porez. Šta je sa svim onima koji žive i rade van BiH a prijavljeni su u BiH??

-Slanje para familiji i prijateljima u BiH æe se oporezovati.. Znaèi , kad prime pare u BiH, odbije im se porez.

-Poveèava se porez na nekretnine u BiH, cijene vode i struje, èistoæe

Idemo naprijed u nove pobjede. Bravo vrhu BiH koji nas vodi. Tito nas je doveo do ruba provalije ALI današnja vlast je uèinila veliki korak naprijed da nas spasi "mraka" i terora. Hvala vam.

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 07-28-2018 u 12:30.

07-28-2018 12:29 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ako SDP preuzme Damir Nikshich ...glasam za njih. Ako ne ....jebaji ga. 01.gif

07-28-2018 19:07 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja sam pesimista. ispravite me ako grijesim.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

07-28-2018 23:46 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

grijesis tana...ti si optimista... 01.gif

07-30-2018 13:25 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ricina...pretpostavljam da je ovo sto pises izvadak iz izbornog programa neke partije...mozes li malo pojasniti o kojoj partiji se radi i ko predlaze ovakve nebuloze ?

07-30-2018 13:27 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
Zico Zico is a Male
trudim se


Poruka: 221
Location: daleko od govana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od garinca:

    ricina...pretpostavljam da je ovo sto pises izvadak iz izbornog programa neke partije...mozes li malo pojasniti o kojoj partiji se radi i ko predlaze ovakve nebuloze ?


Jesi li se to prepao da ce te oporezovati dole :P:?

07-30-2018 14:30 Zico is offline Pregledaj poruke od Zico Dodaj Zico u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ukakio se u gace od straha... 01.gif
nego fakat...koji to briljantni mozak moze tako nesto smisliti...radis u drugoj zemlji a placas njima porez...i jos prez na pare sto se salju familiji...ne zna covjek bi li se smijao ili bi plakao...

07-30-2018 15:28 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
Zico Zico is a Male
trudim se


Poruka: 221
Location: daleko od govana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zavisi od vremena koje provodis van svoje maticne zemlje. Ne znam zakone tamo, ali je obicno slucaj takav, ako radis manje od sest mjeseci vani kroz maticnu kompaniju, onda placas porez maticnoj drzavi. Ako je vise od sest mjeseci, onda placas porez drzavi u kojoj radis, a ostatak maticnoj drzavi.

Takav je bio slucaj ovdje sa mojim jaranom koji je radio jedno vrijeme u Africi. Stvar je takva da je africka taksa bila manja od ove ovdje, tako da je mora platiti razliku.

Ti neces imati problema sa obzirom da sam siguran da placas vecu taksu Svedama. Ko ti je kriv sto sjedis sa dva pasosa :P. Naravno, salim se, nema toga zakona koji ce te natjerati da placas taksu Bosni, sa obzirm da ti je Svedkska maticna drzava, ili nije :P. Moj garinca, zapetljao si se u toj mrezi: ko sam, odakle sam i kuda gonim. Ugledaj se na mene, I kreni drugom stranom, jablane.

A to za slanje para, svakao nista ne saljemo, boli nas dupe 02.gif .

Oporezovace kurac moj...da nema tih para, majke i sestre bi nam od gladi umirale. A tek bi onda morali sjahati imbecili koji su tamo na valsti. Nece oni to dirnuti, buraz moj.

07-30-2018 15:54 Zico is offline Pregledaj poruke od Zico Dodaj Zico u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

daj bolan...jel ti to ozbiljno...
ja zivim i radim u svedskoj...u BiH provodim par sedmica godisnje...ja sam drzavljanin svedske i placam porez u svedskoj...kako mogu placati porez u BiH...kada tamo niti radim niti zaradjujem... 14.gif

07-30-2018 16:55 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
Zico Zico is a Male
trudim se


Poruka: 221
Location: daleko od govana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pa onda nema zime za tebe :P.

Ja licno ne volim dvojna drzavljanstva...mogu da te jebu i jedni i drugi.

Odreknes se jednog, a uzmes drugo. I nema zime...dodjes u Mostar (kao ja), prijavis se kao stranac, platis im tu taksu...I mogu mi ga popusiti :).

Mene su takom jednom prcali na granici pri izlazu iz Bosne, i nikada vise...Ja sada samo pricam sa njima na engleskom 24.gif.

07-30-2018 17:31 Zico is offline Pregledaj poruke od Zico Dodaj Zico u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Cini mi se da se radi o uredbi ministarstva finansija koja je tako prljavo formulisana da ne iskljucuje
kao poreske obveznike ni primaoce raznih vidova pomoci i donacija na sopstvene devizne racune
Prvo su krenuli u lov na one koji putem interneta po raznim osnovama ostvaruju devizne prihode
te nalozili pucanstvu-gradzanstvu da zurno i to cak retroaktivno za zadnje dvije godine uplate
porez,te akontacije poreza za naredni period,
Fino rekose da su poreski obveznici svi gradzani koji ostvaruju prihode iz inostranstva putem
deviznih racuna,nigdje ne procitah da su iz svega ovoga iskljucili ni primaoce inozemnih penzija

07-30-2018 17:31 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Neznaju kuda gone,znam da nije lahko voditi urednu finansijsku politiku a istovremeno dusom
i tijelom pripadati kriminogenom-korumpiranom miljeu,neki skoro pa dvije decenije

07-30-2018 17:55 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Boza:

    Cini mi se da se radi o uredbi ministarstva finansija koja je tako prljavo formulisana da ne iskljucuje
    kao poreske obveznike ni primaoce raznih vidova pomoci i donacija na sopstvene devizne racune
    Prvo su krenuli u lov na one koji putem interneta po raznim osnovama ostvaruju devizne prihode
    te nalozili pucanstvu-gradzanstvu da zurno i to cak retroaktivno za zadnje dvije godine uplate
    porez,te akontacije poreza za naredni period,
    Fino rekose da su poreski obveznici svi gradzani koji ostvaruju prihode iz inostranstva putem
    deviznih racuna,nigdje ne procitah da su iz svega ovoga iskljucili ni primaoce inozemnih penzija


hvala boza na objasnjenju...ovo za oporezivanje prihoda stecenih Preko interneta nije nista nemoguce...takva su pravila i na zapadu...mislim , mozes utajivati , dok te ne otkriju...a onda si ga nagrabusio...da ne kazemo najebao...
ovo za penzije mi je manje jasno...ako jednog dana budem primao svedsku penziju u BiH , pa svedska ce je oporezovati...a ne BiH...

07-31-2018 11:59 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
Zico Zico is a Male
trudim se


Poruka: 221
Location: daleko od govana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Neces valjda dole u peMziju 02.gif . Vidim ja sasro si se ti 35.gif .

Fino svakog prvog u Svedsku sa najlon kesom, napuni keshom i nazad u Blagaj.

Sve moze u Bosni, moj Garinca, sve...

07-31-2018 15:06 Zico is offline Pregledaj poruke od Zico Dodaj Zico u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

mozda hocu mozda necu...budemo vidili...vjerujem u svakom slucaju da cu dole provoditi jedan dio mojih peMzijskih dana...u blagaju necu...tamo nema neretve a i blagajci su uvjek bili cudna sorta...mozda budem u mostaru a mozda budem na ivanjici kraj trebinja...mozda napravim malu kolibu negdje u prenju , a ni morine nisu loshe... mozda cu sjediti negdje u vodnjanu i piti domacu malvaziju...istru jako volim...prava mal juga...
ko zna...cudni su putevi zemaljski...odvedu covjeka tamo gdje nikada nije sanjao da ce obitovati...pa vidi nas...ti si znao da ces biti kanadjanin...a ja da cu ovo pisati iz svedske...pa ipak smo tu...
dok se ne pokrenemo... 18.gif

07-31-2018 16:21 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
Zico Zico is a Male
trudim se


Poruka: 221
Location: daleko od govana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Uh, jesu bili (valjda su jos uvijek) cudna sorta.

Koliba na prenju zvuci najbolje.

I ja volim Istru, fin narod.

Ne mogu ja dole stari, ne mogu i gotovo. Gadi mi se i sama pomisao. Ja moram negdje gdje ima puno sunca, smrzao sam se ovdje. U penziju treba ici mald (55-60) i onda nije ni bitno gdje si.

07-31-2018 16:30 Zico is offline Pregledaj poruke od Zico Dodaj Zico u listu prijatelja
HaraIzMostara HaraIzMostara is a Male
Administrator




Poruka: 6165
Location: Boston,MA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od garinca:

    grijesis tana...ti si optimista... 01.gif

pa kažu da je pesimista u stvari optimista sa iskustvom

___________________________________________________________________
zzzzik ~ 모스타

08-13-2018 04:08 HaraIzMostara is offline Posalji Email za HaraIzMostara Pregledaj poruke od HaraIzMostara Dodaj HaraIzMostara u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

heheh dobra ti ta hara 10.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

08-14-2018 15:56 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1689
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kako je Mile obilježio svoju RS sa trobojkama, ugledao se na njega i Èova i rekao da se svukuda postave šahare da se obilježe mjesta gdje je su njegovi. Pripreme za 3 entitet su u toku.Evo naše Avenije 14 Februar.


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Ricina dana 08-14-2018 u 17:23.

08-14-2018 17:22 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

fuj sta smo docekali.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

08-14-2018 18:39 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com