Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » ČESTITKE » Sretan Vam 8 Mart » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4406
Location: Na Tepi

Sretan Vam 8 Mart Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Svim forumasicama

    http://www.youtube.com/watch?v=Dyosnjw2yQY

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

03-07-2013 23:29 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

33.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

03-07-2013 23:59 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

PASINICI I SVIM NJENIM LOKICAMA SVE NAJBOLJE ZA 8 MART 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif
33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

03-08-2013 03:28 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1931
Location: Predaleko od Mostara

8 Mart Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pripadnici muskog roda,bar danas, jedan dan u godini, pokazite da su nam nezamjenjive, da ih volimo i da bez njih nama muskarcima nema zivota.. Mi imamo 364 dana u godini a one samo 1. Ucinite sve da danasnji dan bude lijep i pun paznje...
Svim zenama svijeta zelim da provedete cijeli dan u lijepom raspolozenju, da dobijete fin poklon , da ste vesele i sretne i da vidite da koliko nama muskarcima znacite...

Neka Vam je sretan 8. MART Dan Zena.

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 03-08-2013 u 10:07.

03-08-2013 09:23 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Drage drugarice, a i gospoje, sretan vam Dan žena!!!

33.gif 33.gif 33.gif

Najlepša mama na svietu?
Moja mama!
Najbolja mama na svietu?
Moja mama!

Odakle nam oèi?
Rodila ih majka!
Odakle nam uši?
Rodila ih majka!
Odakle nam ruke?
Rodila ih majka!
Sve na svetu - rodila je majka!

Leti pesma oko sveta,
lepa, lepša nego bajka;
nema deteta ni cveta
nema, dok ne rodi majka!

U životu ja sam sreo
mnoge dobre žene
al' je samo jedna htela
da rodi baš mene!

Dobra mama,
lepa mama,
samo jedna
naša mama!

Blago vama,
blago nama,
blago svima
sa mamama!

Dušan Radoviæ

03-08-2013 09:41 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
taxi taxi is a Male
Liska mjeseca avgusta




Poruka: 18170
Location: M&R

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

33.gif 33.gif

___________________________________________________________________

    03-08-2013 10:00 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7086
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Sretan Dan žena! 33.gif

    ___________________________________________________________________

      03-08-2013 11:04 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      chaba chaba is a Male
      moforaja




      Poruka: 2558
      Location: EU

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Šta je ovo, nigdje nijedne, spava se na praznik.
      Neka, neka, i zaslužile su.

      03-08-2013 11:16 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      evo mene....mene moj muz fino iznenadio doruckom...evo kaze i rucak ce napravit...doduse mi ne slavimo 8.mart nego godisnjicu braka 02.gif 01.gif

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        03-08-2013 14:39 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        djemila djemila is a Female
        Naj-Moder 2008




        Poruka: 11483
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif


        Hvala vam dragi momci..!

        ___________________________________________________________________
        Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

        03-08-2013 15:27 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
        djemila djemila is a Female
        Naj-Moder 2008




        Poruka: 11483
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od chaba:

          Drage drugarice, a i gospoje, sretan vam Dan žena!!!

          33.gif 33.gif 33.gif

          Najlepša mama na svietu?
          Moja mama!
          Najbolja mama na svietu?
          Moja mama!

          Odakle nam oèi?
          Rodila ih majka!
          Odakle nam uši?
          Rodila ih majka!
          Odakle nam ruke?
          Rodila ih majka!
          Sve na svetu - rodila je majka!

          Leti pesma oko sveta,
          lepa, lepša nego bajka;
          nema deteta ni cveta
          nema, dok ne rodi majka!

          U životu ja sam sreo
          mnoge dobre žene
          al' je samo jedna htela
          da rodi baš mene!

          Dobra mama,
          lepa mama,
          samo jedna
          naša mama!

          Blago vama,
          blago nama,
          blago svima
          sa mamama!

          Dušan Radoviæ


        32.gif 33.gif

        ___________________________________________________________________
        Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

        03-08-2013 15:27 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
        djemila djemila is a Female
        Naj-Moder 2008




        Poruka: 11483
        Location: Mostar

        RE: 8 Mart Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Ricina:

          Pripadnici muskog roda,bar danas, jedan dan u godini, pokazite da su nam nezamjenjive, da ih volimo i da bez njih nama muskarcima nema zivota.. Mi imamo 364 dana u godini a one samo 1. Ucinite sve da danasnji dan bude lijep i pun paznje...
          Svim zenama svijeta zelim da provedete cijeli dan u lijepom raspolozenju, da dobijete fin poklon , da ste vesele i sretne i da vidite da koliko nama muskarcima znacite...

          Neka Vam je sretan 8. MART Dan Zena.



        01.gif 33.gif

        ___________________________________________________________________
        Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

        03-08-2013 15:28 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
        djemila djemila is a Female
        Naj-Moder 2008




        Poruka: 11483
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        33.gif


        Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

        ___________________________________________________________________
        Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

        03-08-2013 15:42 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
        chaba chaba is a Male
        moforaja




        Poruka: 2558
        Location: EU

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Svaka èast teti sa slike, pravi multitasking.
        Ovaj kenjac isti onaj s Tržnice.

        03-08-2013 16:06 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
        Boza Boza is a Male
        moforaja




        Poruka: 4600
        Location: ni na nebu ni na zemlji

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        BLAGO MALOME
        BRATE JES KENJAC PREPRTJEN

        03-08-2013 17:38 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
        pasha pasha is a Male
        Super Moderator




        Poruka: 9503
        Location: uh jebo te

        Mofocurama sretan osmi mart! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        svima koji ga slave zelim sretan 8-mart 01.gif


        Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

        ___________________________________________________________________

          neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
        Oscar Wilde

        03-08-2013 17:46 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
        tulpe tulpe is a Female
        wicked


        Poruka: 3040

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Hvala vam

        03-08-2013 20:49 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
        bijelilabud bijelilabud is a Male
        bice nesto od mene




        Poruka: 294

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        OSMI MART - DVA POGLEDA

        Pogled prvi: na desno oko (desnièarski)

        Zatvorite lijevo oko i gledajte samo na desno. Šta vidite ?
        Vidimo 8. mart, poneko 8. ožujak a neki samo osmi. Gledamo ga kroz jesenje sivilo i kišu, a to nam mnogo govori. Zna priroda što je to tako. Gotovo svakog 8. marta, gotovo svake godine, pada kiša. Èuj gdje !? Svugdje u svijetu gdje je tada 8. mart. Možda èak i tamo gdje još nije ni došao, ili gdje je veæ prošao. Ja lièno sam zbog toga nekako tužan, svakog 8. marta. Ma, i nervozan sam nekako ; prazan k'o praznik.
        Vidi, j.b.t. , možda rijeè ''praznik'', zaista , dolazi od rijeèi ''prazno'' , ispražnjeno od smisla, od izvornog, prvotnog sadržaja. S godinama, za moju ravnopravnu ženu i mene, obilježavanje 8. marta doseglo je savrenstvo rutinske harmonije. Otkako su žene ravnopravne s muškarcima (dobro, ne baš svugdje, ali negdje su i nešto ravnopravnije od njih),ja svojoj supruzi kupim neki poklon koji æe je usreæiti, kojim æe se moæi pohvaliti meðu ženama. Dodam tradicionalni karamfil - smiješno ali istinito, u Francuskoj je to visibaba - lijepo se uredimo oboje i prošetamo gradom, a uveèe, zna se, izlazak na sveèanu veèeru, na otmjenije mjesto. Kad doðemo kuæi, u kasnim veèernjim satima, odmah je sveèano povalim, dok se još sveèano da i tako namirim svaku paru što sam potrošio za njezine prazniène poklone.
        Nju, u stvari i ne zanima zašto se slavi 8. mart, niti to zna, veæ pošteno odradi, obièno skupi, poklon koji je dobila, u znoju lica svoga. Jednom davno smo, još onako vruæi, prièali o Klari Cetkin i o Rozi Luksemburg. Reèe da je za njih negdje èula, te da misli da je Klara Cetkin ukrajinska skakaèica s motkom, a Roza Luksemburg Spartakova žena, iz onog filma ''Spartakov ustanak''. Bolje što je tako, da je ne zamajavaju kojekakve nazadne revolucionarne teorije. Eto i Klara je sve od sebe dala...dala, dala, a možda bi se danas pokajala. Ma i ne bi, ostao je praznik iza nje. Dan žena. Iz solidarnosti sa ženama i u èast Klarinom liku i djelu,evo, kazat æu ovoga sveèanog dana, ''svi smo mi žene''. E, pa je li lijepo od mene koga neki tamo krugovi smatraju starim, olinjalim konzervativcem.
        Ama, uvidjeh odmah da se ujedoh za jezik. Nije se Klara borila za to da svi budemo žene ili da se za Dan žena, mi, ljudi, (jel' se tako zovu ljudska biæa koja nisu žene ?) rasp....mo poput žena. Istina je da se u njezine èiste i pravednièke zamisli i nakane natrunilo svašta, ali nikada ona nije tražila da žene budu k'o muškarci, niti obratno, veæ da budu ravnopravni. Evo, danas se meðu urgentna pitanja ljudske emancipacije svrstava pravo pedera, muških i ženskih, da se vjenèavaju. Dok je volterijanska Evropa mukotrpno razlamala okove srednjevjekovnih institucija, ukljuèujuæi instituciju braka, vodeæi prave ratove sa crkvom zbog toga, sada se ''najemancipiraniji'' dio èovjeèanstva - muški i ženski pederi - bore iz petnih i ostalih žila, za pravo na brak, a crkva je protiv toga. I neka je...
        Da je dragi Bog htio uništiti ljudski rod, prije veæ ga je i naèinio, ne bi stvarao Adama/Adema i Evu/Havu i rekao im - množite se ! Stvorio bi samo dvojicu Adam i Adema ili samo dvije Evu iHavu, ostavio ih u hladu ispod jabuke, da se pate i množe, ako mogu. Klinac bi nas danas bilo 7-8 milijardi paæenika na ovome bijelom svijetu. Èuj bijelom...jah!
        Uhff !! Gdje ja ovo odoh..? Ne dajte mi..!

        Da remiziram....,pardon - rezimiram. Za mene je 8. mart šupalj praznik. Šupljak ! Buduæi da sam konzervativan, a konzervativci èuvaju tradiciju, harmonièno obiljezim uz harmoniku i gitaru, sa svojom suprugom i društvom, svake godine na istom mjestu, na isti naèin - na istu foru.

        -----------------------------------------------------------

        Pogled drugi: na lijevo oko (ljevièarski)

        Zatvorite desno oko. Vidite li kako je danas sveèano sunèan, pravi proljetni dan ? E, to je zato što je danas 8. mart. Uvijek i svugdje je takav , svake godine jer, to je Dan žena. Dan naših drugarica, naših družica. Dan karamfila, darivanja. Za to se i borila Klara Cetkin, da svaka žena u svijetu dobije poklon, da bude izvedena na veèeru, da u ruci nosi karamfil, crven od prazniène ljepote, kad treba, da glasa i da bude slobodna u svakom pogledu i u pogledu svašta. Grad je sveèano okiæen, a bit æe i sve ostalo sveèano okiæeno, naroèito žene, jer je ovo njihov praznik. Dok je kita (cvijeæa, naravno), bit æe i kiæenja.
        Baš bi bilo zanimljivo saznati koliko novoroðenih beba zakmeèi tamo negdje oko 8. decembra, svake godine. Èuj novoroðene bebe - zar ima staroroðenih beba, gluposti ljuCka ?
        Vidi šta smo ti uradili od praznika Klara;
        Promijenili ga, okrenuli ga! Napravili neki èudan dan !
        Vidi šta smo ti uradili od praznika Klara;
        Razumjeli te - provalili te ! Sad više nije tako dosadan.

        A to, za tu Klaru Cetkin... ma pitaj me nešto lakše èovjeèe !
        Ma, prava žena, Tite mi. Jakako veæ pravo žena da biraju i budu birane. Dobro, ne treba pretjerivati, ne valja ni kad su ono baš puno izbirljive kad biraju. Eto i sama Klara je birala i bila birana više puta. Bola', ona ti je najprije bila Clara Eisner. Ja,ja, Clara, a ne Klara i Eisner a ne Cetkin. Babo, poljski Židov takvom je napravio u carskoj Rusiji, a majka joj je imala samo brigu da je rodi. E, onda se spandžala sa nekim Rusom po imenu Ossip Zetkin. Nisu se ni vjenèavali, a imali su i djece, a onda je Klara nekako, ipak, uzela njegovo prezime - Zetkin. Podmitila, kažu, kadiju. Odmah se poèela boriti da svaka žena na svijetu može živiti nevjenèano i imati djece, pa je u žaru borbe otišla u Švicu. Tamo se, po njemaèki, Clara èita Klara a Zetkin se èita Cetkin, pa joj to ostade ime i prezime do kraja života. A bogami i nakon života. Kad su ono oni ''nacionisti'', ipredvoðeni 'Itlerom došli na vlast u Njemaèkoj, zbrisa Klara u maæušku Rusiju. Ne proðe ni hefta po dolasku u Moskvu, a ona žurno spakova lijep drveni kovèeg i ode na onaj svijet i još je tamo. Kažu da jtu ima i malo mistarije; da je Koba umiješao svoje prste, umoèivši ih prethodno u nakav otrov od koga se namah ide tamo. Prièa se, još, da je to stoga što nije imala dlaka po jeziku i da je Džugašviliju znala svašta zamjeriti. A kako bi, s dlakama na jeziku, mogla i æelavom Lenjinu reæi da ne treba naoružavati proletarijat,veæ da ga treba prosvjeæivati.
        Eno nje, na Crvenom trgu, s unutrašnje strane kremaljskih zidina. Mrtva 'ladna gleda u bijeli svijet ; gleda kako mi , ljevièari, ostajemo vjerni njezinim putevima koje nam je pokazala. Sloboda za sve koji je žele, brak za sve koji ga hoæe, pravo glasa, kome god se glasa ; snijeg pade na behar na voæe...neka lju.. ko god koga hoæe. A ko neæe, nek se ne nameæe.
        Opet ja odoh..! Ne dajte mi!
        Bilo šta je bilo, prošlo šta je prošlo - ostade nam od Klare 8. mart, meðunarodni prazni, Dan žena.

        ----------------------------------------------------
        ŽENE - SRETAN VAM 8. MART, DAN ŽENA ! NAJOZBILJNIJE! NAJISKRENIJE!





        33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

        broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane bijelilabud dana 03-08-2013 u 21:27.

        03-08-2013 20:49 bijelilabud is offline Posalji email za bijelilabud Pregledaj poruke od bijelilabud Dodaj bijelilabud u listu prijatelja
        Hurem Hurem is a Female
        mofo beba


        Poruka: 5
        Location: mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        žene sretan vam praznik!!!

        33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

        03-08-2013 21:18 Hurem is offline Posalji email za Hurem Pregledaj poruke od Hurem Dodaj Hurem u listu prijatelja
        tulpe tulpe is a Female
        wicked


        Poruka: 3040

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        I tebi Hurem

        03-08-2013 22:08 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
        Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com