Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Sta sad?? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)

Sta sad?? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Selam alejku i Cao raja....

Evo kao sto naslov kaze: "sta sad"?

Toliko godine i godine rasprava pa i vrijedjanja i evo opet vjerovatno svako na svome tj nista se nije promjenilo...

Zato, uvijek sa svima lijepo i ne guditi energiju na gluposti...

Svako dobro svima .... (ma ko bio)

02-13-2018 17:25 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

dje zapelo svjetlost?

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

02-13-2018 19:57 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nidje brato moj heheh

Samo zelim da pokazem da od rasprava nista nema svako na svome... zato uvijek fino sa svima.... onako jedim "doma" malo hasta i dumam hehe

02-13-2018 21:04 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Prije par godina nedavno preminuli umjetnik ,karakterna ljudina Nebojsa Glogovac fino kaza da
zivimo u vaktu duhovne invalidnosti ljudske duse
Bezbeli da je nas Trebinjac poslao veliku poruku da se dunjalucka pobjeda materijalnog nad
duhovnim u najprljavijoj formi izrazava na ovim nasim prostorima

02-14-2018 11:34 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Traba samo biti noramalan a biti normalan je relativno....

Za mene je biti normalan da razumim da je svijet pun razlicith pogleda na ovosvijetski zivot i svako zadovoljan sa svojim "pogledom"...

02-14-2018 23:29 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sta sad? Ne znam bas na sta se pitanje odnosi, ali sad se ide na spavanje. Poslje toga hobi, i zivot kao obicno.
Licno, moram priznati, ja vise ne radim... Bavim se hobijem, i dobijam platu za to.
Mislim se cak nesto svoje da otvorim i da se kroz to nastavim baviti hobijem. Ali mi se nesto neda...
Cak bi bilo interesantno ukljuciti se u neku organizaciju koja donosi dobro i drugim ljudima, ne samo onima koji su zakaceni mojim hobijem, ali nesto mi tesko naci istu...
Sa kojom dijelim iste vrijednosti na svakom planu... Samo nikako da je nadjem, a ni ona mene...
Zato, Sta da se radi?
Ciniti dobro, ne ciniti zlo, uzivati u svakom datom danu, na nacin prikladan sebi. Bez uplitanja u tudje poslove, ako vec nisi zamoljen to da radis.
Obavezno ne buditi spavace direktno, moze naskoditi i budjenom a pogotovo onom koji budi.
Pustiti svakog da radi sebi sta hoce, sve dok drugom ne radi sta on hoce.
Mozda cak reci koju lijepu rijec, ko je cuje cuo je, ko ne cuje, njegov problem.
Ako se pozelimo Rima, otici i u njega, i ponasati se kao rimljani.

Obicji slobodarska mjesta i nauciti mlade slobodi, razmisljanju i uvazavanju covjeka.
Dati ono sto mozes zaboravit, uzeti sto nikom ne fali..

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

02-15-2018 00:47 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9495
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

"Sta sad"
ne slazem se da je sve propalo ako nasa diskusija zavrsi u svadji ili nesuglasicama
nije dobro ako se poslije toga okrenemo i zamrzimo jedni druge
socijalni mediji su prilika da nas neko cuje i zna kakvi su stavovi obicnih ljudi
mozemo nastaviti diskutovati ili preci na neku novu temu
najbolje je drzati se onoga sto nas smiruje i uljepsava dan
...

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

02-15-2018 20:13 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pasha:

    "Sta sad"
    ne slazem se da je sve propalo ako nasa diskusija zavrsi u svadji ili nesuglasicama
    nije dobro ako se poslije toga okrenemo i zamrzimo jedni druge
    socijalni mediji su prilika da nas neko cuje i zna kakvi su stavovi obicnih ljudi
    mozemo nastaviti diskutovati ili preci na neku novu temu
    najbolje je drzati se onoga sto nas smiruje i uljepsava dan
    ...


slazem se pasha!

svako dobro!

02-15-2018 22:59 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gandalf:

    Sta sad? Ne znam bas na sta se pitanje odnosi, ali sad se ide na spavanje. Poslje toga hobi, i zivot kao obicno.
    Licno, moram priznati, ja vise ne radim... Bavim se hobijem, i dobijam platu za to.
    Mislim se cak nesto svoje da otvorim i da se kroz to nastavim baviti hobijem. Ali mi se nesto neda...
    Cak bi bilo interesantno ukljuciti se u neku organizaciju koja donosi dobro i drugim ljudima, ne samo onima koji su zakaceni mojim hobijem, ali nesto mi tesko naci istu...
    Sa kojom dijelim iste vrijednosti na svakom planu... Samo nikako da je nadjem, a ni ona mene...
    Zato, Sta da se radi?
    Ciniti dobro, ne ciniti zlo, uzivati u svakom datom danu, na nacin prikladan sebi. Bez uplitanja u tudje poslove, ako vec nisi zamoljen to da radis.
    Obavezno ne buditi spavace direktno, moze naskoditi i budjenom a pogotovo onom koji budi.
    Pustiti svakog da radi sebi sta hoce, sve dok drugom ne radi sta on hoce.
    Mozda cak reci koju lijepu rijec, ko je cuje cuo je, ko ne cuje, njegov problem.
    Ako se pozelimo Rima, otici i u njega, i ponasati se kao rimljani.

    Obicji slobodarska mjesta i nauciti mlade slobodi, razmisljanju i uvazavanju covjeka.
    Dati ono sto mozes zaboravit, uzeti sto nikom ne fali..


10.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

02-16-2018 17:35 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pasha:

    "Sta sad"
    ne slazem se da je sve propalo ako nasa diskusija zavrsi u svadji ili nesuglasicama
    nije dobro ako se poslije toga okrenemo i zamrzimo jedni druge
    socijalni mediji su prilika da nas neko cuje i zna kakvi su stavovi obicnih ljudi
    mozemo nastaviti diskutovati ili preci na neku novu temu
    najbolje je drzati se onoga sto nas smiruje i uljepsava dan
    ...


10.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

02-16-2018 17:35 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Moje mishljenje je da treba diskutovati. Diskutovati na civilizaciskom nivou. Normalno se ne slagati na odredjenu temu ali se drzati primjerenog ponashanja i odgovora suparniku. Suparnik ne znachi neprijatelj. Nazalost i ja upadoh u zamku nedolichnog diskutovanja. Nije vishe ni vazno jesam li bio isprovociran ili ne. Nekad se chinim smijeshan samom sebi , kad odgovorim grubo i bez takta. Nekada pomislim da je to zbog gena koje imam. Gena sa Balkana. Ali opet odem na stranice koje dozvoljavaju komentare. Ne govorim o stranicama iz domacheg tj ex Jugoslovenskog prostora (one su zasad shampioni u vulgarnosti,netrpeljivosti i nacionalistichkoj retorici ). Nije samo balkanski mentalitet podlozan netrpljivosti. Vidim ga svugdje. Sve vishe i vishe.

02-17-2018 22:11 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

    Moje mishljenje je da treba diskutovati. Diskutovati na civilizaciskom nivou. Normalno se ne slagati na odredjenu temu ali se drzati primjerenog ponashanja i odgovora suparniku. Suparnik ne znachi neprijatelj. Nazalost i ja upadoh u zamku nedolichnog diskutovanja. Nije vishe ni vazno jesam li bio isprovociran ili ne. Nekad se chinim smijeshan samom sebi , kad odgovorim grubo i bez takta. Nekada pomislim da je to zbog gena koje imam. Gena sa Balkana. Ali opet odem na stranice koje dozvoljavaju komentare. Ne govorim o stranicama iz domacheg tj ex Jugoslovenskog prostora (one su zasad shampioni u vulgarnosti,netrpeljivosti i nacionalistichkoj retorici ). Nije samo balkanski mentalitet podlozan netrpljivosti. Vidim ga svugdje. Sve vishe i vishe.


10.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

02-18-2018 06:29 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

svjetlosti, neka tebe ovdje sa nama. mi cijenimo civilizovane sagovornike ko sto si ti.
ova tema sto si je otvorio je ustvari pokazala da ima razloga da se druzimo ovdje.

nije bitno ko ce koga ubijediti. ja cak mislim da niko nikad nikoga ubijedio ni u sta. ne radi tako nas mozak. nije ni poenta ubijediti nekoga, poenta je cisto diskusija, naravno sve dok je zdrava i civilizovana. cista razmjena misljenja. malo diskusija malo zezancija, malo nostalgija .... laganica ... normala

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

02-18-2018 06:34 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9495
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

    Moje mishljenje je da treba diskutovati. Diskutovati na civilizaciskom nivou. Normalno se ne slagati na odredjenu temu ali se drzati primjerenog ponashanja i odgovora suparniku. Suparnik ne znachi neprijatelj. Nazalost i ja upadoh u zamku nedolichnog diskutovanja. Nije vishe ni vazno jesam li bio isprovociran ili ne. Nekad se chinim smijeshan samom sebi , kad odgovorim grubo i bez takta. Nekada pomislim da je to zbog gena koje imam. Gena sa Balkana. Ali opet odem na stranice koje dozvoljavaju komentare. Ne govorim o stranicama iz domacheg tj ex Jugoslovenskog prostora (one su zasad shampioni u vulgarnosti,netrpeljivosti i nacionalistichkoj retorici ). Nije samo balkanski mentalitet podlozan netrpljivosti. Vidim ga svugdje. Sve vishe i vishe.


naravno da je diskusija potrebna ako nista da se bar cuje i vidi kako se moze i iz drugog ugla vidjeti tema
nije poenta da se slazemo u tome i da smo isti ili pokusavamo da budemo
forum je mogucnost i da se prisjetimo davnih vremena i razveselimo a i nadjemo prijatelje...
niko nije nasilu tu doveden, svojevoljno smo se uclanili i nemamo pravo drugim kvariti forumanje ako se ne slazu sa nama

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

02-18-2018 19:41 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5248
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

10.gif

02-18-2018 21:59 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Litice Litice is a Male
moforaja


Poruka: 3410
Location: Melbourne

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

I od mene 10.gif

___________________________________________________________________
33.gif

02-19-2018 10:45 Litice is offline Pregledaj poruke od Litice Dodaj Litice u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    svjetlosti, neka tebe ovdje sa nama. mi cijenimo civilizovane sagovornike ko sto si ti.
    ova tema sto si je otvorio je ustvari pokazala da ima razloga da se druzimo ovdje.

    nije bitno ko ce koga ubijediti. ja cak mislim da niko nikad nikoga ubijedio ni u sta. ne radi tako nas mozak. nije ni poenta ubijediti nekoga, poenta je cisto diskusija, naravno sve dok je zdrava i civilizovana. cista razmjena misljenja. malo diskusija malo zezancija, malo nostalgija .... laganica ... normala


Tako je brato....

na ljeto ako Bog da na jedno pice, bez alkohola, naravno 01.gif

02-19-2018 21:52 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

10.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

02-19-2018 22:40 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Boza:

    Prije par godina nedavno preminuli umjetnik ,karakterna ljudina Nebojsa Glogovac fino kaza da
    zivimo u vaktu duhovne invalidnosti ljudske duse
    Bezbeli da je nas Trebinjac poslao veliku poruku da se dunjalucka pobjeda materijalnog nad
    duhovnim u najprljavijoj formi izrazava na ovim nasim prostorima
Mislis na Glogovca glumca koji je fino govorio o Mladichu i negirao Genocid u Srebrenici
    https://www.klix.ba/vijesti/regija/nebojsa-glogovac-o-presudi-mladicu-perfidno-je-navlaciti-cifre-da-bi-se-zlocini-nazvali-genocidom/171126100

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

03-28-2018 19:53 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com