Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » gosti za Novu godinu » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
PST PST is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1156
Location: vazda u kuci

gosti za Novu godinu Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Izuzetno me zanimaju reakcije kako zenskog tako i muskog svijeta na temu gostiju .

pitam se , pitam - sta li to ima kod nas talicno u kuci da nam se stalno sakupljaju gosti u

kuci ko ovce na so ?

Evo u posljednja dva mjeseca sam imala gostiju 25 dana ( mislim sa prenocistem ili ti konakom). Padam na nos od umora i sve mi to spremanje , docekivanje , pranje i peglanje vise skace na nos .
Kazem muzu -hajde vala sada za Novu godinu da idemo negdje da pobjegnem malo od
serpa , ibrika tepsija , itd .Rekoh unaprijed da ga pripremim da ja vise ne mogu da spremam .
Nema problama - rece on - smislicemo vec nesto .
Kad poslije par dana zvoni telefon , muz se javi i cujes samo ono - ma divno , super , nego sta , naravno , samo izvoli dodji !!!!????
Ja onako gledam sta se sada desava ?

Poslije zavrsenog razgovora moj dragi muz meni saopstava da nam dolaze gosti iz Slovenije
na docek Nove godine , jer njegov prijatelj zeli da iznenadi svoju zenu i dovede je kod nas na jedno nedelju dana za novogodisnje praznike , a naravno mi da skupimo i ostalo drustvo
te ce danima da bude festa .
D I V N O !!!!
OCARAVAJUCE !!!
Da je izostavi ono " hoce da iznenadi svoju zenu " pa covjek i da presuti prethodni dogovor
ali na tu izjavu sam totalno poludila i kazem - covjek na fini nacin iznenadjuje svoju zenu
naravno na tudji racun, te se sam poziva u goste .
Objavila sam rat u kuci . Cak su moji muskarci njih trojica kupili i novi frzider , sve ce uraditi da primim goste , a meni se bas ne primaju ti gosti , nego sam odlucila da odem 7 dana negdje dok gosti prodju , a mog dragog muza ostaviti samoga da se snalazi sa gostima
jer nije rekao drugaru da treba da se dogovori i on sa svojom zenom .

Moram napomenuti i to da mi je muz odlican za drustvo i da rado svakoga docekuje , ali naravno po mojim ledjim . Prije par godina mi je doveo pun autobus raje sa posla na kafu .
Naravno nisam nista rekla , a sada mi sve smeta . Molim vas recite mi kako rijesiti ovako komplikovanu situaciju /

12-19-2005 00:42 PST is offline Homepage of PST Pregledaj poruke od PST Dodaj PST u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

valjda si se s muzem bila dogovorila da idete negdje!
mislim da nije problem u gostima nego u odnosu imzedju tebe i muza. ako ste se dogovorili da idete negdje za novu godinu a on odjednom promjenio odluku mislim da nema veze s gostima ali eto 14.gif
ja sam jos mlada i zelena, neudata i tako to 02.gif

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane refleksija dana 12-19-2005 u 00:55.

    12-19-2005 00:53 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    taja_ch taja_ch is a Female
    cernichka




    Poruka: 1358
    Location: U najljepsem gradu na svijetu!

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    meni se tlak digo dok sam citala,a kamo li da mi se nesto tako desi 08.gif 11.gif


    ma carice kupi prnje i u provod! 04.gif 18.gif pa nek se muzich snalazi,kad vec nije mogao(znao,htjeo)rec "zao mi je al...." 18.gif

    ja sam ko i reflexija al eto 05.gif

    ___________________________________________________________________

      La sagesse d'une personne se reconnais par sa patience...

      11.gif

      12-19-2005 01:11 taja_ch is offline Posalji email za taja_ch Pregledaj poruke od taja_ch Dodaj taja_ch u listu prijatelja
      MadMax
      SexNepoznat



      Poruka: 481
      Location: Sin City

      RE: gosti za Novu godinu Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od PST:

        Izuzetno me zanimaju reakcije kako zenskog tako i muskog svijeta na temu gostiju .

        pitam se , pitam - sta li to ima kod nas talicno u kuci da nam se stalno sakupljaju gosti u

        kuci ko ovce na so ?

        Evo u posljednja dva mjeseca sam imala gostiju 25 dana ( mislim sa prenocistem ili ti konakom). Padam na nos od umora i sve mi to spremanje , docekivanje , pranje i peglanje vise skace na nos .
        Kazem muzu -hajde vala sada za Novu godinu da idemo negdje da pobjegnem malo od
        serpa , ibrika tepsija , itd .Rekoh unaprijed da ga pripremim da ja vise ne mogu da spremam .
        Nema problama - rece on - smislicemo vec nesto .
        Kad poslije par dana zvoni telefon , muz se javi i cujes samo ono - ma divno , super , nego sta , naravno , samo izvoli dodji !!!!????
        Ja onako gledam sta se sada desava ?

        Poslije zavrsenog razgovora moj dragi muz meni saopstava da nam dolaze gosti iz Slovenije
        na docek Nove godine , jer njegov prijatelj zeli da iznenadi svoju zenu i dovede je kod nas na jedno nedelju dana za novogodisnje praznike , a naravno mi da skupimo i ostalo drustvo
        te ce danima da bude festa .
        D I V N O !!!!
        OCARAVAJUCE !!!
        Da je izostavi ono " hoce da iznenadi svoju zenu " pa covjek i da presuti prethodni dogovor
        ali na tu izjavu sam totalno poludila i kazem - covjek na fini nacin iznenadjuje svoju zenu
        naravno na tudji racun, te se sam poziva u goste .
        Objavila sam rat u kuci . Cak su moji muskarci njih trojica kupili i novi frzider , sve ce uraditi da primim goste , a meni se bas ne primaju ti gosti , nego sam odlucila da odem 7 dana negdje dok gosti prodju , a mog dragog muza ostaviti samoga da se snalazi sa gostima
        jer nije rekao drugaru da treba da se dogovori i on sa svojom zenom .

        Moram napomenuti i to da mi je muz odlican za drustvo i da rado svakoga docekuje , ali naravno po mojim ledjim . Prije par godina mi je doveo pun autobus raje sa posla na kafu .
        Naravno nisam nista rekla , a sada mi sve smeta . Molim vas recite mi kako rijesiti ovako komplikovanu situaciju /

      Iskreno..
      Izabrala si pogreshan trenutak da dragom pokazzesh svoju volju 01.gif
      Saccekaj,istrpi kako znash i umijesh..A mozzesh,to vrlo dobro znash,zar ne..

      I onda ccekaj prvu priliku i stavi mu do znanja da se i ti trebash pitati za te stvari.Jer si ti ta koja posprema i sprema posle gostiju.
      U svakom sluccaju mu morash dokazati na "hard" naccin,pricca tu ne pomazze niti razgovor 02.gif
      Dragi ti je uhvatio "fursat" i mozze se spustiti samo na naccin koji si vec opisala sama.
      Ali ja da sam na tvom mjestu,bih saccekao da to ne bude Nova Godina 10.gif

      ___________________________________________________________________

        12-19-2005 03:58 MadMax is offline Pregledaj poruke od MadMax Dodaj MadMax u listu prijatelja
        GARAVUSA GARAVUSA is a Female
        Misiica ljeta 07




        Poruka: 8664
        Location: Holland

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        bila sam jednom u toj situaciji , znas sta sam ja uradila.


        Nema problema dolaze gosti , za ruku ga i u kuhinju, ovdije su serpe, ovdije tanjiri i cashe , ....

        Dosli gosti ja se upitala i sjela , on ih posluzio , napravio kafu , kolac ...
        Ja nisam pomakla , al u nekom momentu smo opet zajedno sve odradili jer mi ga je bilo zao ,, hebe 38.gif no zensko ,,

        sretno , samo ja nebi tek tako isparila , nebi radi tudjih prica i tako to , istrpi , al ga nauci pameti 10.gif


        sretno 33.gif

        ___________________________________________________________________

          NIJE LAKO BITI JA ! ! !

        12-19-2005 08:44 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
        zvechka zvechka is a Female
        samo sto nisam


        Poruka: 1374
        Location: Somewhere nice

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Popricaj sa muzem. Ako prijatelj hoce da iznenadi zenu, sigurno joj jos nije nista rekao,

        pa neka ga tvoj muz nazove i kaze da si ti njemu pripremila iznenadjenje, za koje on prije

        nije znao i da vi putujete negdje na docek 02.gif

        A ako je vec stvar toliko daleko, da oni ipak dolaze, ugostite ih, pa poslije Nove Godine

        popricaj sa muzem o tim stalnim posjetama, kako ih smanjiti.

        I ne zaboravi ovaj Garin prijedlog je dobar, za ruku svoje muskarce, pa u kuhinju s njima,

        u Sloveniji je i tako "moderno" da muskarci pomazu zenama , to za goste nece biti nista neobicno 18.gif

        12-19-2005 09:25 zvechka is offline Pregledaj poruke od zvechka Dodaj zvechka u listu prijatelja
        Maricel Maricel is a Female
        avenija kruzno




        Poruka: 155
        Location: Skopje, Makedonija

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Slazem se MadMaxom - nisi pas potrefila trenutak da pokazujes svoju volju i nezadovoljstvo- bar ne na takav nacin - da se izgubis na 7 dana.
        Al da taj problem moras rjesiti pod hitno - to je vise nego jasno.
        Ja bih pokusala jos jednom popricati s muzem i objasniti mu da nisam magare ja jahanje i da bi trebalo ja da sam mu na prvom mjestu a ne drugar i njegova zena.
        No medjutim, ukoliko ne ide tako.. sjela bih ispred ogledala, ubjedila bih se da ce biti dobro i da treba da se ukolopim al SAMO JOS OVAJ PUT.
        A kad prodje nova godina - okrenula bih list.
        Opet bih pokusala s njim porazgovarati al ako ne ide onda....ne samo da ne bih kuhala i docekivala njegove goste, nego bi to prestala raditi u muzu .
        Pa nek vidi kako je i nek zasuce rukave.
        Ipak se nadam da te ekstremne mjere nece biti neophodne. 11.gif

        ___________________________________________________________________

            animebb2.gif

            12-19-2005 10:37 Maricel is offline Posalji Email za Maricel Homepage of Maricel Pregledaj poruke od Maricel Dodaj Maricel u listu prijatelja
            Nepoznata1
            Gost


            RE: gosti za Novu godinu Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Trebala si ti draga, te probleme rijesiti u samom startu.
            Puno lakse je postaviti granice na pocetku, nego ih naknadno ispravljati.
            Ja se licno ne slazem s onima koji misle da trebas sacekati da prodje Nova.
            Zasto?
            Da im svima ucinis uslugu, a tebi da pokvare festu?

            Ako hoces promjene, moras biti radikalna i bezobzirna....
            Postavi sebi pitanje ima li iko u toj prici obzira prema tebi????
            Lako je biti dobar domacin, kad ti je zena rob u kuci....

            Ovaj moj ima mnogobrojnu porodicu, pa se bili nakacili na pocetku, svako vece neko na veceri....
            Dok mi nije pukao film, pa iskljucila telefon i sve poslala do djavola i njega i njegove....
            Svi se ljutili mjesec-dva, ali nisam popusatala...sad sam rahat, mirno se zivi.... 11.gif 01.gif

            Ako hoce goste, nek se o njima i pobrine...ti fino skuhaj kafu, nogu preko noge i ne sisaj nikog pet posto...ni njega ni goste....i tebi je Nova godina kao i toj "Gospodji" ciji ti trebas biti rob 21.gif

            12-19-2005 13:18
            obrisana
            Gost


            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            dobro ti je zvecka rekla: ako je toj zeni iznenadjenje da dodje kod vas za novu... onda jos nije kasno otkazati!
            neka tvoj muz nazove i kaze: joj moja zena ima za mene iznenadjene... mi idemo negdje, ja nisam znao!

            ako ostavis problem za rijesavanje nakon nove godine, onda on nece iz toga nista nauciti!
            nekad mora situacija biti tako neprijatna i nelagodna, da bi covjek nesto uvidio!

            moj savjet ti je na odlazi, nego rijesavaj odmah, ako ostavis do iduce godine... ujesce vuk kenjca!

            12-19-2005 14:50
            Koorats Koorats is a Male
            mofo beba




            Poruka: 2

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ja to rijesim ovako; kad dodju gosti kod nas, ja odmah staru stocem opalim, stari mene, stara starog sto mene tuce, gosti ko posrani ostanu, ne padne im napamet da opet dodju 05.gif

            12-19-2005 15:29 Koorats is offline Pregledaj poruke od Koorats Dodaj Koorats u listu prijatelja
            glumica glumica is a Female
            Trn u oku


            Poruka: 4415

            RE: gosti za Novu godinu Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            na vratima, umjesto table sa prezimenom, stoji sljedeca:


            ''PTICJI GRIP''




            niko ni da pozvoni

            12-19-2005 15:41 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
            refleksija refleksija is a Female
            moforaja




            Poruka: 3364
            Location: dark side

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ja mislim da ne trebas cekati da prodje nova godina nego uradi ono sto is naumila. muskarci su u tim situacijama kao djeca (sorry muski ali tako je), ako vidi da si popustila za novu godiu i ostala, razgovarat ce on s tobom poslje nove ali ce ti opet isto uradit drugi put jer kao sto rekoh muskarci su djeca pa ce kontat da ces opet popustit a koja mama ne popusti svom dijetetu jel!?

            ___________________________________________________________________


              Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

              12-19-2005 15:55 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
              donjamahala donjamahala is a Male
              raja




              Poruka: 1539
              Location: A neznam ni ja

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od refleksija:

                ja mislim da ne trebas cekati da prodje nova godina nego uradi ono sto is naumila. muskarci su u tim situacijama kao djeca (sorry muski ali tako je), ako vidi da si popustila za novu godiu i ostala, razgovarat ce on s tobom poslje nove ali ce ti opet isto uradit drugi put jer kao sto rekoh muskarci su djeca pa ce kontat da ces opet popustit a koja mama ne popusti svom dijetetu jel!?



              FATIMA ne popusta nikome 35.gif 35.gif 13.gif 10.gif

              ___________________________________________________________________

                BiH


                    12-19-2005 15:58 donjamahala is offline Posalji Email za donjamahala Pregledaj poruke od donjamahala Dodaj donjamahala u listu prijatelja
                    refleksija refleksija is a Female
                    moforaja




                    Poruka: 3364
                    Location: dark side

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        citat od donjamahala:

                          citat od refleksija:

                        ja mislim da ne trebas cekati da prodje nova godina nego uradi ono sto is naumila. muskarci su u tim situacijama kao djeca (sorry muski ali tako je), ako vidi da si popustila za novu godiu i ostala, razgovarat ce on s tobom poslje nove ali ce ti opet isto uradit drugi put jer kao sto rekoh muskarci su djeca pa ce kontat da ces opet popustit a koja mama ne popusti svom dijetetu jel!?



                      FATIMA ne popusta nikome 35.gif 35.gif 13.gif 10.gif

                    hahaha jok 19.gif
                    ko da bi ja pisala ovo da ne znam iz iskustva svojih staraca 02.gif

                    ___________________________________________________________________


                      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

                      12-19-2005 16:03 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
                      donjamahala donjamahala is a Male
                      raja




                      Poruka: 1539
                      Location: A neznam ni ja

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od refleksija:

                            citat od donjamahala:

                              citat od refleksija:

                            ja mislim da ne trebas cekati da prodje nova godina nego uradi ono sto is naumila. muskarci su u tim situacijama kao djeca (sorry muski ali tako je), ako vidi da si popustila za novu godiu i ostala, razgovarat ce on s tobom poslje nove ali ce ti opet isto uradit drugi put jer kao sto rekoh muskarci su djeca pa ce kontat da ces opet popustit a koja mama ne popusti svom dijetetu jel!?



                          FATIMA ne popusta nikome 35.gif 35.gif 13.gif 10.gif

                        hahaha jok 19.gif
                        ko da bi ja pisala ovo da ne znam iz iskustva svojih staraca 02.gif



                      Ko spominje tvoje starce 13.gif 13.gif 13.gif

                      Usput im prenesi jedno mahanje 10.gif 10.gif
                      A bogami i sestri 13.gif 13.gif

                      ___________________________________________________________________

                        BiH


                            12-19-2005 16:06 donjamahala is offline Posalji Email za donjamahala Pregledaj poruke od donjamahala Dodaj donjamahala u listu prijatelja
                            obrisana
                            Gost


                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            prvo , kolega je gala ....zenici svojoj prijatno iznanedjenje ...ali na racun drugih

                            posto si ocekivala odmor za Novu ..naravno ,da te novonastala situacija cini ljutom

                            tvoj muz je pogrijesio , sto se nije dogovorio sa tobom , ali sta sad

                            pokusaj bez svadje da objasnis muzu , da zaista zelis da se odmoris i da ti nisu

                            potebni nikakvi gosti ...iskoristi ovaj zvechkin prijedlog , koji je veoma pametan

                            ja ne bih ostala i bila zrtveni jarac , samo zato sto se moj dragi zaletio

                            i bez dogovora sa mnom , pozvao goste

                            desavalo se i meni a i svima nama ...ali ne popustaj

                            pokusaj mu dokazati , da je njegova greska ..i neka nadje nacin da je ispravi

                            i da vas dvoje budete zadovoljni , pa tek onda vashi prijatelji

                            poslije vise godina u braku...ocima ce te se dogovarati ,u sekundi 07.gif

                            12-19-2005 16:15
                            PST PST is a Female
                            samo sto nisam




                            Poruka: 1156
                            Location: vazda u kuci
                            pokretac teme Thread Started by PST

                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            Hvala svima na misljenjima
                            imala sam nekih slicnih ideja , kao sto su vasi predlozi
                            dogovor je tesko napraviti sada , znate li vi zene kakvi su muskarci
                            tvrdoglavi - vrlina ili mana kako hocete , a posebno nasi Hercegovci
                            cekam jos koi pametan prijedlog . pa cu se onda odluciti , samo nastavite tako
                            H V A L A 10.gif

                            12-19-2005 16:54 PST is offline Homepage of PST Pregledaj poruke od PST Dodaj PST u listu prijatelja
                            MadMax
                            SexNepoznat



                            Poruka: 481
                            Location: Sin City

                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                citat od refleksija:

                              ja mislim da ne trebas cekati da prodje nova godina nego uradi ono sto is naumila. muskarci su u tim situacijama kao djeca (sorry muski ali tako je), ako vidi da si popustila za novu godiu i ostala, razgovarat ce on s tobom poslje nove ali ce ti opet isto uradit drugi put jer kao sto rekoh muskarci su djeca pa ce kontat da ces opet popustit a koja mama ne popusti svom dijetetu jel!?

                            Koliko ono ti imash godina? 04.gif
                            Kad budesh u braku,skontat cesh da se na neke stvari ne treba reagovati impulsivno 10.gif
                            Njeno "istjreivanje pravde" na ccistac za Novu G. mozze donijeti nesagledive posledice.
                            Bar ja imam to misljenje.
                            Ako je vec trpjela toliko,mozze saccekati i da prodje nova godina.

                            A isto tako,mislim,da se sa njim ne treba razgovarat,neg mu dokazati da skonta odmah.. 02.gif

                            ___________________________________________________________________

                              12-19-2005 17:42 MadMax is offline Pregledaj poruke od MadMax Dodaj MadMax u listu prijatelja
                              chaba chaba is a Male
                              moforaja




                              Poruka: 2558
                              Location: EU

                              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                              nije ni nama gostima lako, pa ni kod vlastitih roditelja, kad im uletiš u njihovu koloteèinu, zato strpljivo s gostima,a mužu vrati za ovo.

                              12-19-2005 17:56 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
                              refleksija refleksija is a Female
                              moforaja




                              Poruka: 3364
                              Location: dark side

                              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                  citat od MadMax:

                                Koliko ono ti imash godina? 04.gif
                                Kad budesh u braku,skontat cesh da se na neke stvari ne treba reagovati impulsivno 10.gif
                                Njeno "istjreivanje pravde" na ccistac za Novu G. mozze donijeti nesagledive posledice.
                                Bar ja imam to misljenje.
                                Ako je vec trpjela toliko,mozze saccekati i da prodje nova godina.

                                A isto tako,mislim,da se sa njim ne treba razgovarat,neg mu dokazati da skonta odmah.. 02.gif

                              dovoljno da surfam po netu 19.gif , nedovljno da se udam 35.gif
                              ma znam da ne treba u nekim situacijama reagovat impulsivno (nisam bas tako mala) 29.gif
                              ali sam postupak njenog muza je nezrel i djetinjast.
                              poslje nove godine ce sve zaboravit i nastavit dalje kako je sve i bilo. mislim da ovdje nije problem nove godine nego cinjenice da ova nasa forumasica nije na istoj valnoj duzini sa svojim muzem po pitanju gostiju pa je on ne benda 2% na tom polju. ako u pocetku ne reagujes dzaba ti je kasnije (u bilo cemu ne samo u braku)

                              ___________________________________________________________________


                                Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

                                12-19-2005 18:06 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
                                Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                                Postavi novu temu Odgovori
                                Go to:
                                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com