Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Tito I Hitler Su Bili » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
ZiZi_ ZiZi_ is a Female
trudim se


Poruka: 225
Location: florida

Tito I Hitler Su Bili Školski Drugovi! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Posle prièe o Draži Mihailoviæu, advokat i novinar Miroslav Todoroviæ napisao je knjigu i o Josipu Brozu Titu. "Hohštapler" je prepun neverovatnih informacija koje do skora "nismo smeli" da znamo.
- Smatrao sam da je moralna i ljudska obaveza da obradim liènost èoveka koji nam je promenio suštinu! Bit! Genetiku nam je izmenio! Od jednog poštenog, pitomog naroda, napravio je ljude koje danas malo ko ceni u svetu. Ova knjiga se potpuno razlikuje od svih ostalih koje su se dosad pojavile o Titu.

UBIJAO SRPSKU NEJAÈ

"Da li je do sada uopšte objavljena neka iole autentièna Titova biografija?"

- Ovo je siže svega što je do sada o Titu objavljenu sa mnogo, mnogo, detalja koje niko nije objavio i koje 99 odsto ljudi ne zna. Obraðujem period od njegovog prvog dodira sa ovom zemljom. To je bilo u avgustu 1914. godine kada je umarširao preko Drine sa "42. Vražjom divizijom". Tada je ovekoveèen na onoj èuvenoj fotografiji kada leži u rovu i puca na srpsku nejaè. Posle se hvalio kako je imao fantastiène uspehe kao oficir Austrougarske koji je prodro duboko u pozadinu neprijatelja.

"Vi pišete da je roðen u Beèu, da se školovao na akademiji u Peèuju zajedno sa Hitlerom. Koliko su ozbiljni i verodostojni ti podaci?"

- Ti podaci su vrlo temeljni i oni su proveravani sa više strana. Proveravani su u arhivima, dokumentacijama i preko žive reèi. Imao sam prilike da razgovaram i sa mnogim Titovim savremenicima. Kada je Tito imao èetrdesetak godina, mladi francuski levièari imali su oko dvadeset. Neki od njih su mi svedoèili o njegovom pogubnom delovanju. Tito nije roðen u Kumrovcu, ja to tvrdim i argumentima dokazujem da je roðen u Beèu. Majka mu je bila Marija iz sela Potsrede iza reke Sutle. To je granièni pojas izmeðu Hrvatske i Slovenije. Ona je rodila vanbraèno dete u Beèu radeæi kod izvesnog Samuela Majera, poljskog Jevreja i uspešnog industrijalca. Prvi je serijski proizvodio protetiku za ljudska tela. Marija je povremeno dolazila da radi kod tog èoveka, a to je i Tito govorio više puta, naroèito kad bi popio malo više viskija. Govorio je da mu je, formalni otac Franjo bio trom, sklon alkoholu i nebrižan za decu, pa je majka èesto morala da ide u Beè da radi. Marija je fizièki bila dosta privlaèna žena, a iz te ljubavi rodio se i on. To dete je dobilo ime Josip Ambroz i Marija ga nije odnela u Kumrovec, nego kod svog oca Martina u Potsredu. Èuvao ga je deda, a kad je odrastao majka ga je odvela u Beè gde se obrazovao u privatnim školama. Uèio je muziku i bio je izvanredan interpretator Verdija i Šopena. Oni koji su ga slušali nisu mogli da veruju da nije završio najveæe muzièke konzervatorijume u Evropi. Govorio je odlièno desetak svetskih jezika, što je prosto nemoguæe za jedno seljaèe iz Kumrovca. On je stekao mnoge buržoaske navike. Bio je bilijar majstor, izvanredan jahaè, i radio je sve ono što nije bilo dostupno èak ni mnogim visokoobrazovnim ljudima toga doba. Bio je sama elita!

"LAŽNI TITO"

"Kada kreæe u komunistièke avanture?"

- Njegov uspon je vezan za Peèujski diverzantsko-obaveštajni centar koji je formirao sam car Franjo Josif. Tamo su se pripremali najinteligentniji i najlucidniji momci. Taj èuveni centar je odgajio jednoga Hitlera, Josipa Ambroza, Fridriha Miroslava Krležu i Josipa Broza iz Kumrovca, Titovog polubrata.

"Da li su se Hitler i Tito viðali u toj školi?"

- Bili su u istom odeljenju! Na toj akademiji zatièe ih prvi svetski rat. Sve ih regrutuju u Beèu. Buduæi maršal je rasporeðen za podruèje Zagreb - Varaždin u formaciji 42 vražje brigade, desete satnije. Oba brata Broz su u avgustu 1914. godine stigla na srpski front, u novembru su poslati na ruski front. Hitler nije mogao da izdrži sve to, dok je Tito, kako je sam kasnije govorio, pravio velike podvige u pozadini. Ti podvizi, to je bilo ubijanje i stravièno iživljavanje nad srpskom nejaèi.
Na Kavkazu u mestu Okno slavili su Uskrs kada je naišlo pleme Èerkeza koje je opkolilo 42 vražju i tu dolazi do kljuènog trenutka. Tada dolazi do falsifikata èitave svetske istorije. Naime, jedan od Èerkeza je kopljem krenuo na Josipa Ambroza, ali pošto je on bio vrlo vešt maèevalac uspeo je da napadaèa proburazi kopljem. Dok je gledao kako koluta oèima i umire, nije primetio drugog Èerkeza koji je uspeo da ga rani kopljem. Tu je poginuo pravi Josip Broz, a ranjeni Josip Ambroz tada uzima njegovo ime i identitet. U Rusiji je bio logoraš, ali je u logorima bio šef, i poštovali su ga èak i upravnici. U jednom logoru je upoznao i Pelagiju koja je imala 14 godina, ostala je u drugom stanju, i poveo ju je sa sobom ka Petersburgu gde se revolucija veæ oseæala u vazduhu.
Kasnije kad je trebalo da bude primljen u Kominternu on je svoju venèanicu sa Pelagijom falsifikovao kao dokument kojim je primljen u KP SSSR-a. Na putu od Lenjingrada do Maribora imao je silne probleme, i na kraju je uhapšen. Zanimljivo je da na povratku ne ide u svoje selo Kumrovec, nego u Sveto Trojstvo kod Bjelovara. Tamo vodi ženu koja je bila pred poroðajem i tamo ostaje èetiri godine. On tamo nije smeo da ode jer nikog nije poznavao, a ljudi su znali ko je Josip Broz. Kao što su kasnije svi njegovi roðaci i rekli - 'nije to onaj naš Broz!'

"Zašto se Tito nikada nije odvajao od svoje famozne crne tašne?"

- Upravo je i to dokaz da je zaista došlo do zamene liènosti. Kažu da ju je odneo Dolanc iz Klinièkog centra. Ali mnogi ljudi su govorili, eto i taj doktor Matutinoviæ je rekao da je u tašni bio spisak vojnika koji su poginuli na Ruskom frontu, i da je na spisku bilo i ime Josipa Broza.

MONSTRUOZNI ZLOÈINAC

"Šta je uzrok smrti Davorjanke Paunoviæ?"

- To je isto velika tajna i velika sumnja da li je zaista umrla od tuberkuloze. Njena smrt se poklapa sa ulaskom Jovanke u Beli Dvor. Nikada nisu stigli dokumenti iz nekog slovenaèkog leèilišta, gde je ležala i gde je umrla. Istovremeno vest o njenoj smrti je objavljena tri dana posle sahrane. Sahranjena je tajno na Dvoru, a posle tri dana Tito je javio Ðilasu da je umrla.

"Zašto je sahranjena na Dvoru?"

- Pa da ne bi neko došao do njenih posmrtnih ostataka i saznao pravi uzrok smrti. Nastradala je od oružja i to je apsolutno taèno! Od njih dve jedna je morala da ode.

"Zašto se knjiga zove hohštapler?"

- Ta reè je nemaèkog porekla a neko približno znaèenje bi bilo - nitkov! To znaèi: bezobrazan, lažljiv, kradljivac, prevarant. A tako su ga zvali i njegovi partijski drugovi u Francuskoj. Bio sam tamo nekoliko meseci i sreo ljude koji su ga dobro poznavali. Mladi francusku levièari su se zgražavali nad monstruznim ubistvima koje je Tito poèino u Francuskoj poèetkom èetrdesetih. Najtragiènije je bilo ubistvo Živojina Pavloviæa, zvanog Ždrebe, jednog od najveæih intelektualca toga doba koji je imao svoju izdavaèku kuæu u Parizu, i svoj list "Horizont". On je morao od Broza da pobegne u Srbiju. Ali je ovaj poslao Petra Stamboliæa, Icu Lièaniæa i Krcuna, uhvatili su ga, muèili, masakrirali i na kraju su ga živog odrali.

"Ko je stajao iza Tita?"

- Zvanièno boljševici, ali postoji verovatnoæa da je i Vatikan bio njegov zaštitnik. Potpuno je izvesno i da je bio mason. Njegova centrala, loža bila je u Ženevi. Imao je vrlo visoko mesto i po rangu je bio na nivou engleske kraljice Elizabete.

08-09-2009 05:26 ZiZi_ is offline Pregledaj poruke od ZiZi_ Dodaj ZiZi_ u listu prijatelja
tvrancic tvrancic is a Male
moforaja




Poruka: 5028
Location: Umag - Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Cuj SRPSKU NEJAC 28.gif Gdje su bila ostala nejac - makedonska, crnogorska, hrvatska, slovenska, bosanska....?

___________________________________________________________________

    08-09-2009 09:30 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
    mostarac na sluzenom mostarac na sluzenom is a Male
    moforaja




    Poruka: 2481
    Location: milano

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ne lupetaj

    ___________________________________________________________________
    Kad si ljut -broj do cetri ,kad si jako ljut-psuj

    08-09-2009 10:14 mostarac na sluzenom is offline Pregledaj poruke od mostarac na sluzenom Dodaj mostarac na sluzenom u listu prijatelja
    Japrak Japrak is a Male
    moforaja




    Poruka: 2118
    Location: kad bi i ja znao

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ko je ovde mahnit ovaj Miroslav Todorovic ili ja sto citam ovo smece
    kakvih sve bolesnih umova ima........ 29.gif

    ___________________________________________________________________

      08-09-2009 10:35 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
      tvrancic tvrancic is a Male
      moforaja




      Poruka: 5028
      Location: Umag - Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od mostarac na sluzenom:

        Ne lupetaj

      Zasto mislis da lupetam ako postavim obicno pitanje??

      ___________________________________________________________________

        08-09-2009 10:36 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
        mostarac na sluzenom mostarac na sluzenom is a Male
        moforaja




        Poruka: 2481
        Location: milano

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od tvrancic:

              citat od mostarac na sluzenom:

            Ne lupetaj

          Zasto mislis da lupetam ako postavim obicno pitanje??
        10.gif Sory mislio sam na post 10.gif

        ___________________________________________________________________
        Kad si ljut -broj do cetri ,kad si jako ljut-psuj

        08-09-2009 10:51 mostarac na sluzenom is offline Pregledaj poruke od mostarac na sluzenom Dodaj mostarac na sluzenom u listu prijatelja
        tvrancic tvrancic is a Male
        moforaja




        Poruka: 5028
        Location: Umag - Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        I cudio sam se.

        ___________________________________________________________________

          08-09-2009 11:04 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
          pasha pasha is a Male
          Super Moderator




          Poruka: 9503
          Location: uh jebo te

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          svako malo se pojavi neki autenticni radovi nekih inih istoricara koji su toliko uvjerljivi da bih se covjek osramotio kada bih im proturijecio
          vojnik, oficir, zlocinac kojii ubija srpsku nejac, izdajica hrvatskog naroda, nije priznavao muslimanski narod i branio im vjeru
          daj okle vam vise snage majketi sve neke misticne pric o nekom misticnom ruskom a sada austrougarskom spijunu
          gdje je onaj smajli sto povraca 14.gif
          eto nekada je bio rodom iz rusije a sada iz granicnog pojasa slo-hrv a jos malo pa ce biti da je iz teherana i da je sakrio turban "mate 'odza"
          evo ovg nam istoricara kaze da je imao burzoaske navike i da je odlicno govorio 10 jezika, pa to je velikan covjece, predsjenk i lider te da je bio elita kratko receno
          pa tako i treba jda vodja da bude a ne ko danas ovi namjestenici mjesnih zajednica oji vode ovaj nesretni narod
          kaze da to nije mogao nikakao da bude neki seljacic i kumroveca tako obrazovan i spososban a moze seljacic iz sela "Potsrede iza reke Sutle"
          hostapler, lopov, prevarant i sta ti ja znam vise je dao jedan period blagostanja i slobode u zivotu za koji sam mu zahvalan
          i pepela ineimastine podigao zemlju i naparvio valutu koja je bila jaca od njemacke marke, vojsku koja je bila respektabilna, polciju koja nije znala za nrijesene slucajeve, napravio treci blok a kada je umro na sahranu su mu dosi svi velikani svijeta
          sta ovi danas vozdovi rade ubijaju nas gdje god krenemo, svi nas preziru i ismijavaju nas, porusili su i ruse sve sto iole vrijedi kako bih bili fukara i vjeovali u ovakve price

          ___________________________________________________________________

            neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
          Oscar Wilde

          08-09-2009 11:31 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
          tvrancic tvrancic is a Male
          moforaja




          Poruka: 5028
          Location: Umag - Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Mahnitiji smo mi sto citamo i komentiramo ove stvari. Vozdra s ove teme.

          ___________________________________________________________________

            broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane tvrancic dana 08-09-2009 u 11:45.

            08-09-2009 11:44 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
            metallica metallica is a Male
            moforaja




            Poruka: 8228
            Location: CH.WILLA(uglavnom)

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            a u koju skolu su isli 14.gif 14.gif












            35.gif 19.gif 19.gif

            ___________________________________________________________________

              08-09-2009 11:46 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
              asataN asataN is a Female
              moforaja




              Poruka: 4110

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              metalugarsku.....

              evo Sevels prvi zadatak .....prebaci temu na liskaluke...vic dana 13.gif

              ___________________________________________________________________

                08-09-2009 16:01 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
                Sevels Sevels is a Male
                moderator tra-la-la




                Poruka: 6556
                Location: Cernica-Mo-London

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Citajuci knjige Evropske kapitalisticke stampe ne nadjoh nitijedan slican podatak koji ti Zizi ovde postavi.Govorim kapitalisticke jer mislim da na jedan surov nacin objasnjavaju fenomen Yugoslavije (inace socijalizma i komunizma)i da cinjenice koje navode vide iz drugih uglova ali ipak dovode do slicnih pogleda kakve mi imamo, ali uz duzno postovanje i preciznost.
                Zato nebi bas diskutovao o Todo-rovicu i njegovom pisanju ali valja da covjek cita,sto vise to bolje.
                Preporucio bi ti:
                Titova jugoslavija-Duncan Wilson-Cambridge University
                Kratka istorija Jugoslavije-Stephen Clissold
                Crkva i drzava u Jugoslaviji od 1945-Stella Alexander
                Iza Marksa i Tita-teorija i praksa u socijalistickoj Jugoslaviji
                ovo sve ti navodim jer ova literatura nemoze biti onakva kakvom je autor zeli prikazati i da Cambridge stamparija ima za pravo da izda samo provjereno.Da ne pominjem da oni izdaju mnoge knjige o Engleskoj kruni i monarhiji uopste, koje po mnogim misljenjima bi bili lincovani da nije istina.
                I na kraju,ja se pitam je li mi diskutujemo ovde o istoj osobi,jer ova moja je bila u nekoj drugoj prici u to vrijeme. Mozda je do mene 10.gif

                ___________________________________________________________________
                volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

                13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
                "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

                08-09-2009 16:39 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
                inna inna is a Female
                trudim se




                Poruka: 155
                Location: BIH,MOSTAR

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                školskii drugovi 14.gif 14.gif 21.gif svaštaa

                ___________________________________________________________________
                igraj bosno ne daj se,igraj svi smo uz tebe,ale,ale,alebih.gif podijum.gif

                08-09-2009 17:12 inna is offline Posalji email za inna Pregledaj poruke od inna Dodaj inna u listu prijatelja
                Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
                moforaja




                Poruka: 5978
                Location: U podrumu

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                ................................! 07.gif



                ...............................! 13.gif 13.gif

                ___________________________________________________________________
                Moj Mostare ko ti lomi grane,
                ko zavadi mostarske jarane,
                ko to tebi istoriju piše,
                ko to želi da te nejma više.

                08-09-2009 17:59 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
                MoJaVi
                SexNepoznat


                Poruka: 1705

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Kako to da Superemen leti 14.gif .... ima li neka literatura o tome?

                08-09-2009 18:10 MoJaVi is offline Posalji email za MoJaVi Pregledaj poruke od MoJaVi Dodaj MoJaVi u listu prijatelja
                metallica metallica is a Male
                moforaja




                Poruka: 8228
                Location: CH.WILLA(uglavnom)

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od asataN:

                  metalugarsku.....

                  evo Sevels prvi zadatak .....prebaci temu na liskaluke...vic dana 13.gif



                jes ti vidila naucnika i historicara 14.gif 19.gif 19.gif

                ___________________________________________________________________

                  08-09-2009 21:15 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
                  Japrak Japrak is a Male
                  moforaja




                  Poruka: 2118
                  Location: kad bi i ja znao

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  skolski drugovi.....heheheheh
                  jesuli to bili pitomci na heliodromu...... 13.gif

                  ___________________________________________________________________

                    08-09-2009 21:24 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
                    asataN asataN is a Female
                    moforaja




                    Poruka: 4110

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    lako im se sad svima k.... sto mu niko ne rece u oci dok je bio ziv......

                    ___________________________________________________________________

                      08-09-2009 22:11 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
                      bosonoga bosonoga is a Female
                      lela




                      Poruka: 2804
                      Location: daleka polja

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      usla samo da vidim , zna li nata
                      ko im je profesor bio ... 13.gif

                      ___________________________________________________________________
                      ^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

                      08-09-2009 22:18 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
                      asataN asataN is a Female
                      moforaja




                      Poruka: 4110

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      pitaj ove strucnjake.....ja nisam odavLe...

                      ___________________________________________________________________

                        08-10-2009 00:06 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
                        Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                        Postavi novu temu Odgovori
                        Go to:
                        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com