Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » TRADICIJE MOSTARA » KUHINJA » Sosovi za Carmelu » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Shperka Shperka is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 340

Thumb Up! Sosovi za Carmelu Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..Da ti prvo podvucem da nudle nisu rezanci...a Sandrolina bi trebala znati gdje ih ima kupiti dole kod nas...ja znam da sam ja u MIku ih prije kupovala...malo pake...jedna poprilicna porcija je jedno pakovanje, tako se prodaju...

....a ti ih iz one kesice samo u vodu hladnu prebacish i skuhash....

e evo ti sad recepti....

    -Piletina u curry-ju


Dva malo poveca pileca fileta izrezem na sitnije kockice...pospem ih s uljem, nako odoka, nemoj da bude previshe masno,, te pospem curry praha po njima jedno tri kashicice, malo vegete i malo soli i bibera...te ostavim da ostiji jedno desetak minuta
...onda vamo na tavi nasjeckam luka na sitno skrenem pilece kockice i dobro dobro sve zaprzim...e onda dodam malo bize, pola fildhana, malo kukuruza, i vode jednu cashu i na tihoj temperaturi pustim da se kuha jedno dvajestak minuta......skloniti s kola i pomijeshati s nudlama...mozesh dodati malo i majdonosa ako hocesh meni je i tako fino, ali moji ne vole pa ga zato ne stavljam

    -Sos sa racicima


E za ovaj sos ti ne treba vele vremena...ja stavim malo luka na tavu i rakove zajedno zaprzim jedno desetak min,,,a u sholju kafenu od 2 dcl stavim malo paradaiz sosa, vegete, bibera i ostatak vrele vode
pa pospem rakove i to se krchka josh jedno desetak min
...sve zajedno s nudlama smiksash u tanjiru kad htjednesh jesti 17.gif

    -Nudle sa slaninom


Proprzi na ulju jednu glavicu luka, shaku bizhe. malih kukuruzcica i sta hocesh josh od povrca, paprike i sl. povegeti i pobiberi .....e kad si proprzila ona stavi vode da se kuha jedno petnestak min,,,vamo opet u kafenoj sholji od 2dcl stavi malo paradaiza iz tube i vrele vode, promjeshaj dobro i saspi u tavu,,nek se kuha josh desetak min na manjoj temp...u dugoj manjoj tavici poprzi slanine narezane na shtangle...kad htjednesh jesti pomijeshaj sos sa nudlama i zaspi slaninom po vrhu


...eto ovo ti je sve brzinsko i dobro.....i da znash da sam ih ja kreirala 10.gif 17.gif

___________________________________________________________________

    03-22-2007 13:14 Shperka is offline Pregledaj poruke od Shperka Dodaj Shperka u listu prijatelja
    Maggie Maggie is a Female
    moforaja




    Poruka: 2736
    Location: daleko

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    evo onda i ovaj brzi sos, koji se jede s "noodlama"

    pileca prsa zaciniti, so, biber, prah od saransaka i isjeckane na komadice poprziti na maslinovom ulju

    u manjoj serpi rastpiti pola stange putera, dodati solju mlijeka i pakovanje parmezana

    kuhati i mjesati dok ne ugusti

    dodati sos piletini, promjesati, zaliti s tim noodle 10.gif

    ___________________________________________________________________

      03-22-2007 13:22 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
      Carmela Carmela is a Female
      vjeciti optimist




      Poruka: 7603
      Location: ja nisam odavle

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      jaooooo Sheprkaaaa.....taman ja kontala na dijetu 04.gif 13.gif
      HVALA TI 10.gif

      ___________________________________________________________________

        Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

      03-22-2007 14:33 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
      Shperka Shperka is a Female
      bice nesto od mene




      Poruka: 340
      pokretac teme Thread Started by Shperka

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      i ja sam to cula 10.gif ...e de boga ti djemila sta ti mislish kako bi nudle mogli prevesti po nashki

      ___________________________________________________________________

        03-22-2007 16:30 Shperka is offline Pregledaj poruke od Shperka Dodaj Shperka u listu prijatelja
        mira mira is a Female
        gusterica


        Poruka: 60

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        joj Djemila gdje spomenu kadaif,odkad ga nisam jela

        imas li mozda recept za kadaif

        pozdrav

        03-22-2007 21:44 mira is offline Pregledaj poruke od mira Dodaj mira u listu prijatelja
        Carmela Carmela is a Female
        vjeciti optimist




        Poruka: 7603
        Location: ja nisam odavle

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Vidjela sam ja davno u jednoj prodavnici neku tjesteninu nalik ovom "noodle", valjda je to to?! Baš æu probati ove recepte 10.gif

        ___________________________________________________________________

          Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

        03-22-2007 22:19 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
        blcica
        SexNepoznat

        Poruka: 10

        Thumb Up! RE: Sosovi za Carmelu Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        A sta je biza hahahahaha. Ne ozbljno te pitam jel to riza! Fin ti ovaj recepm. 10.gif

        03-22-2007 22:59 blcica is offline Pregledaj poruke od blcica Dodaj blcica u listu prijatelja
        Maggie Maggie is a Female
        moforaja




        Poruka: 2736
        Location: daleko

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        biza - grasak

        samo sto u mostaru nikad nije grasak, vec biza 02.gif

        ___________________________________________________________________

          03-22-2007 23:43 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
          Mo-beba Mo-beba is a Female
          Momentalno na daljinskom




          Poruka: 7486
          Location: Trebinje-Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          uuuuuuuuuuu,moracu se i ja prislepat ovoj temi 17.gif

          ___________________________________________________________________
          Ne postoji beskraj koji ja ne mogu prosiriti,ne postoji zelja u kojoj ti ne zivis,ne postoji dubina veca od moje ljubavi niti ja postojim bez tebe najdrazi Volim te girl_zaljubljena.gif


            33.gif

            03-22-2007 23:46 Mo-beba is offline Posalji email za Mo-beba Pregledaj poruke od Mo-beba Dodaj Mo-beba u listu prijatelja
            Shperka Shperka is a Female
            bice nesto od mene




            Poruka: 340
            pokretac teme Thread Started by Shperka

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            nemoj misliti Bebushka da nisam i na tebe mislila kad sam pisala recepte 10.gif



            @djemila i meni je odma kadaif bio pao na pamet kad je pitala sta su nudle samo shto je kadaif isjeckan a nudle su po metar dva duge 10.gif

            ___________________________________________________________________

              03-23-2007 11:38 Shperka is offline Pregledaj poruke od Shperka Dodaj Shperka u listu prijatelja
              Maggie Maggie is a Female
              moforaja




              Poruka: 2736
              Location: daleko

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              e juce sam isla muhajem u kinesku prodavnicu da nadjem te vase noodle 07.gif

              sve nmi izgledalo isto, osim sto jedne u sebi nemaju nikako kalorija, pa sam te kupila,

              zovu se suhe noodle od rize 12.gif

              tanke skroz i evo sam ih ubacila za rucak, da vidim na sto to lici,

              nisam znala da li se kuhaju ono ko makarone,

              pa sam fino ispekla pilece komade napajcane maslinovim uljem, soja sosom i saransakom,

              onda u to dodala jos malo soja sosa, putera, povrce (mrkvu, brokole i karfiol - zaledjeno),

              pa na kraju dodala te noodle

              i sad cekam

              da se naklopam,

              a veze nemam na sto ce licit 19.gif

              ___________________________________________________________________

                03-26-2007 19:55 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
                Maggie Maggie is a Female
                moforaja




                Poruka: 2736
                Location: daleko

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                evo jedem 07.gif

                dobre noodle pravo 10.gif

                ___________________________________________________________________

                  03-26-2007 19:57 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
                  mira mira is a Female
                  gusterica


                  Poruka: 60

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Djemila hvala na receptu

                  kadaif uspio ma prste lizat

                  03-26-2007 20:09 mira is offline Pregledaj poruke od mira Dodaj mira u listu prijatelja
                  Maggie Maggie is a Female
                  moforaja




                  Poruka: 2736
                  Location: daleko

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  a dje je 10.gif

                  za moje noodle 19.gif


                  jadne vi ako ne budu ne kaloricne 21.gif

                  od sad ih jedem svaki dan na drugi nacin

                  i ako ne budem mogla farmerke zakopcat za dvije hefte

                  08.gif 21.gif

                  19.gif 04.gif 24.gif 18.gif

                  ___________________________________________________________________

                    03-27-2007 00:20 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
                    behar behar is a Female
                    samo sto nisam




                    Poruka: 1141

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    nije los ni sljedeci sos:

                    isprziti luka, ono da lijepo pozuti, naravno na maslinovom ulju.
                    dodati ociscene rakove, prodinstati sve zajedno i pred kraj zaliti s nemasnim vrhnjem, samo da baci kljuc. vrhnja se stavi nako podosta, da bude pravi sos...

                    naravno, zacini so i biber, nista vise.

                    Prste polizati!

                    mjesto vrhnja, za dijetalce, moze i kokosovo mlijeko.

                    ___________________________________________________________________

                      03-27-2007 15:40 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
                      nove poruke | aktuelne teme | forum
                      Postavi novu temu Odgovori
                      Go to:
                      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com