Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » TRADICIJE MOSTARA » KUHINJA » Sta spremate za Iftar? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Abdullah Azzam
SexNepoznat



Poruka: 1

Sta spremate za Iftar? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sta spremate za Iftar?

09-23-2006 18:27 Abdullah Azzam is offline Homepage of Abdullah Azzam Pregledaj poruke od Abdullah Azzam Dodaj Abdullah Azzam u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4454
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Gurabije i patispanju!

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane berber dana 09-23-2006 u 21:48.

09-23-2006 21:45 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
metallica metallica is a Male
moforaja




Poruka: 8228
Location: CH.WILLA(uglavnom)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nista posebno 18.gif


na svijetu ima toliko sirotinje koja posti i Iftari nesto bezze a da ja sebi sofre spremam nema sanse sto se jede svakim danom to jedem i za ramazan 10.gif

___________________________________________________________________

    09-23-2006 21:49 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
    berber berber is a Male
    moforaja


    Poruka: 4454
    Location: Na Tepi

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Pravi vjernik i postac nikad nece pitati postis li,sta spremas za iftar itd!

    ___________________________________________________________________
    nema vise ni tepe

    09-23-2006 22:10 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
    nidze veze nidze veze is a Female
    miss foruma '05


    Poruka: 4765
    Location: na stolu

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od berber:

      Pravi vjernik i postac nikad nece pitati postis li,sta spremas za iftar itd!



    10.gif

    upravo tako


    zna se sta su nekad ( pa i sad ) bili oicaji za ramazan,Bajram....i nikasd se ne pita sta je za iftar...

    ___________________________________________________________________

      Ljudi su, opcenito,
      nalik na pse koji pocnu lajati
      cim izdaleka zacuju
      lajanje drugih pasa.

    09-23-2006 22:40 nidze veze is offline Posalji email za nidze veze Pregledaj poruke od nidze veze Dodaj nidze veze u listu prijatelja
    nik obrisan
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Punjeni kruh, sa lecom, lukom i persinom. Ili sa krompirom: ja ga skuham prvo u kori. Krompir krupno isjeckati i uprziti sa lukom, i posoliti sa cili-soli (isjeckana, suha cili paprika u soli). Mozete i dodati svijeze cili paprike, samo malo manje nego u soli. Tijesto razviti napuniti, formirati po zelji i premazati zumanjcem i ispeci. Prilog odaberite sami. Ja licno ovo jelo preporucujem ujutro sa sirom i salatom. Prijatno! Selam

    p.s. Punjene kiflice su naravo isto ukusne, ko ima dobar recept za kiflice! 01.gif

    09-28-2006 20:49
    nik obrisan
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Povrce sa kuskusom i turskim sirom za pecenje ili grill. Sir je stvarno famozan, sadrzi puno LABA mislim. Ko ne zna sta je Lab ima ovdje na njemackom :

      http://de.wikipedia.org/wiki/Lab


    Ja sam od povrca pravila, mislim da najbolje odgovara sa ovim sirom i kuskusom, sledece: zuchini (tikva oblika i izgleda krastavca, porijeklom iz italije, mislim), ljute zelene turske papricice, malo misirace tikve i po zelji paradajza, ali nije bas potrebno. Svijez kruh, ili "kolac" (moj Prijedorski specijalitet 02.gif ) isto odgovara. Sir ubaciti pred kraj minutu ili dvije. Kuskus posebno skuhati i na kraju umijesati. Ulje je najbolje od sunokreta ili Distelöl 11.gif Salata : crna maslina je najbolja za moj ukus. Prijatno i selam!

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane nik obrisan dana 10-07-2006 u 00:41.

    10-07-2006 00:39
    Losa cura
    SexNepoznat



    Poruka: 977

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    E ovako 02.gif : povrtna supa sa misiracom (ona narandzasta), onda velike skampe (king prawns) isprzene u tavi na maslinovom ulju, a prije toga zacinjene sa ingwerom, curryjem, chillijem i soli i uljem od suncokreta. Na kraju sam ih samo zalila sa mlijekom i slatkim vrhnjem. Jos samo imam u tavi tanki kruh ili "kolac" kako neki kazu. I jos da izmislim sta cu za salatu i sve je kompletno! 02.gif 12.gif 04.gif 35.gif

    ___________________________________________________________________

        VIDI STVARNO: pink slonici! 17.gif 29.gif

    09-12-2007 19:01 Losa cura is offline Pregledaj poruke od Losa cura Dodaj Losa cura u listu prijatelja
    Djelmas Djelmas is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 345

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    kwarkwy sa patlidjanima

    ___________________________________________________________________
    Skanderbeg i Klinton fala vam.

    09-13-2007 00:15 Djelmas is offline Pregledaj poruke od Djelmas Dodaj Djelmas u listu prijatelja
    alaga alaga is a Male
    moforaja




    Poruka: 5566
    Location: Zabrdalje

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Losa cura:

      E ovako 02.gif : povrtna supa sa misiracom (ona narandzasta), onda velike skampe (king prawns) isprzene u tavi na maslinovom ulju, a prije toga zacinjene sa ingwerom, curryjem, chillijem i soli i uljem od suncokreta. Na kraju sam ih samo zalila sa mlijekom i slatkim vrhnjem. Jos samo imam u tavi tanki kruh ili "kolac" kako neki kazu. I jos da izmislim sta cu za salatu i sve je kompletno! 02.gif 12.gif 04.gif 35.gif

    a dje sta ce se pit 13.gif

    ___________________________________________________________________
    UT TU MIHI , ITA EGO TIBI

    09-13-2007 17:56 alaga is offline Pregledaj poruke od alaga Dodaj alaga u listu prijatelja
    Losa cura
    SexNepoznat



    Poruka: 977

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    07.gif Za piti ima voda, iz boce! 01.gif 05.gif 04.gif

    ___________________________________________________________________

        VIDI STVARNO: pink slonici! 17.gif 29.gif

    09-13-2007 18:09 Losa cura is offline Pregledaj poruke od Losa cura Dodaj Losa cura u listu prijatelja
    mostarka79 mostarka79 is a Female
    bice nesto od mene




    Poruka: 561
    Location: SWE

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od berber:

      Pravi vjernik i postac nikad nece pitati postis li,sta spremas za iftar itd!



    10.gif tako je

    09-13-2007 21:28 mostarka79 is offline Pregledaj poruke od mostarka79 Dodaj mostarka79 u listu prijatelja
    Losa cura
    SexNepoznat



    Poruka: 977

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Zao mi je sto cu prekinuti ovo ljupko, simpaticno pametovanje o iftaru i hrani, ali u Kur'anu se vjernicima na vise mjesta govori da : jedu lijepa i ukusna jela - "dozvoljenim i lijepim jelima se hranite...". Zasto onda neko ispoljava netrepeljivost prema ljudima koji tako cine. Ljubomora na kuharsko umijece ili o cemu se radi? Usput samo receno: ja za ramazan ne kuham nista posebnije nego sto kuham inace, samo se mozda malo vise potrudim i radujem, to je sve. Sve onako kako je Allah zapovidio, tacno?! 01.gif Pozdrav svima.
    p.s.: iako lijepo bi bilo da neko pobrise ove uvredne off postove, jer tema je jako korisna, ili mogla bi biti sigurno, i skroz je na mjestu. 12.gif 01.gif

    ___________________________________________________________________

        VIDI STVARNO: pink slonici! 17.gif 29.gif

    broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Losa cura dana 09-15-2007 u 04:40.

    09-13-2007 23:45 Losa cura is offline Pregledaj poruke od Losa cura Dodaj Losa cura u listu prijatelja
    bosnjak
    SexNepoznat

    Poruka: 224

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    prvi iftar je prosao odlicno kod mame, bila je supica,pa sarma,musaka,burek i salata.....a za slatko kolac i halva

    A danas vidjet cu inshaAllah sta ce biti


    dobra tema 10.gif

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane bosnjak dana 09-14-2007 u 12:54.

    09-14-2007 12:53 bosnjak is offline Pregledaj poruke od bosnjak Dodaj bosnjak u listu prijatelja
    adis b adis b is a Male
    rambling reck




    Poruka: 1083

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    sto covjek posti...

    kako kazu "sit gladnom ne vjeruje"
    post je jedan od nacina da se ocisti dusa i da se osjeti kako je onima sto nemaju, da probudi (ili da pomogne odrzati) merhamet u ljudima pa da pomognemo onima sto nemaju

    a cini mi se na ovoj temi se takmice ciji ce sto biti bogatiji sa hranom kada bude vrijeme iftara
    pomislite li onda kada vidite svu tu hranu "koliko ovdje hrane na stolu, raznolike, svega i svasta a neko mozda nema ni snitu hljeba da iftari"
    bas se fino suosjeca sa neimastinom 21.gif

    ___________________________________________________________________
    ...

    09-14-2007 13:01 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
    Amaryllis Amaryllis is a Female
    seka




    Poruka: 844

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    koru hljeba i casu vode 29.gif

    ne kuzim tu toliku brigu za sirotinjom na temi gdje ljudi koji iftare razmjenjuju ideje ili jednostavno pomzau drugima da im "sine lampice" i dobiju neku novu ideju za neki od slijedecih iftara...isto tako mozes doci na topic "sta je danas rucku..." pa napadati ljudi sto pripremaju ruckove jer negdje neko umire od gladi 28.gif

    elem, otvori topic o zekatu mozes postaviti i kalkulator pa racunati koliko ko treba podijeliti sitorinji i dati od svog imetka 29.gif (ako ti treba link za kalukulator, tu sam) ...a te lekcije drzi na nekom drugom topicu 35.gif 11.gif ovdje se pise o iftarskoj sofri 10.gif

    sinoc kod mene puna sofra, imala goste, moje drage sarajlije (poste ljudi za razliku od mostaraca 19.gif ) 11.gif

    hurme i limunada
    topa (to su me sarajlije naucile 17.gif )
    begova corba
    telece snicle u saftu
    pire krompir
    prasa na kineski nacin (s netta skinula recept 17.gif)
    riza s curry-jem
    zeljanica
    i na kraju zasladili
    panna cotta i cupavci

    iftar skoru u 8h moze se nakuhati ihihi...

    zao mi je sto ne uslikah sofru, pa da i sliku stavim 04.gif 04.gif

    09-14-2007 14:26 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
    adis b adis b is a Male
    rambling reck




    Poruka: 1083

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    po vama ispade covjek posti da bi se mogao nazderati kada iftari...

    ___________________________________________________________________
    ...

    09-14-2007 14:35 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
    Amaryllis Amaryllis is a Female
    seka




    Poruka: 844

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od adis b:

      po vama ispade covjek posti da bi se mogao nazderati kada iftari...


    hajde adis b, ako nemas sta (pametno) reci
      on topic
    nemoj ni vazove drzati.

    zaboravih napisati vecerasnju sofru:

    japanski specijalitet, jazuci 04.gif 11.gif

    09-14-2007 14:43 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
    bosnjak
    SexNepoznat

    Poruka: 224

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Sarajlije imaju veoma bogatu tradiciju tokom Ramazana,imamo i mi u istocnoj BIH ali ni blizu kao Sarajevo...zato je Ramazan u Sarajevu,a i iftar dozivljaj za sebe :)

    Ramazan je tu da bi naucili kako je nekim ljudima,i da bi vise cjenili ono sto imamo,a iftar dodje kao mala nagrada na kraju dana-a velika je normalno Bajram.Allah nam je dao lijepa jela da bi ih jeli,i nema smisla to sebi oduzimati kad je to dio islama-Allah od nas ne zahtjeva da ne jedemo nikako tokom ovog svetog mjeseca,ramazan nije u tome

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane bosnjak dana 09-14-2007 u 16:42.

    09-14-2007 16:37 bosnjak is offline Pregledaj poruke od bosnjak Dodaj bosnjak u listu prijatelja
    bosnjak
    SexNepoznat

    Poruka: 224

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    evo upravo sam saznao sta ce biti za iftar:bunarija, kljukusa,krompir s piletinom i kasnije kolac neki.Jedva cekam 01.gif

    09-14-2007 16:40 bosnjak is offline Pregledaj poruke od bosnjak Dodaj bosnjak u listu prijatelja
    Stranica (5): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com