Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » SPORT » Euro 2020 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9495
Location: uh jebo te

Euro 2020 Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bajeviæ za "Avaz": Imamo ekipu za Euro 2020

Legendarni Mostarac Dušan Bajeviæ (70), koji je i kao igraè i kao trener i sportski radnik stavio dubok peèat na naš, ali i evropski fudbal, u razgovoru za „Dnevni avaz“ prokomentirao je žrijeb kvalifikacija za Euro 2020.

Ostvariti cilj

- Naša grupa nije loša. Jednostavno, nije ništa posebno, ni teška, ni lagana. Mislim da možemo oèekivati plasman na predstojeæe Evropsko prvenstvo - kaže Bajeviæ i dodaje:

- Svaka grupa je teška na svoj naèin. Meðutim, ova naša je mogla biti i mnogo teža.



Naš tim je u Ligi nacija pokazao kvalitet, tvrdi naš poznati struènjak, koji je zvjezdane trenerske trenutke doživio u Grèkoj.

- Takoðer, izabranici Roberta Prosineèkog su u novom UEFA-inom takmièenju pokazali da vjeruju u sebe, što je veoma bitno. Jeste da su sada tu i Grci i Italijani te Finci, ali ja vjerujem u naš tim (po dvije prvoplasirane selekcije iz svake kvalifikacione grupe idu direktno na Euro 2020 – op. a.). Ni Finci nisu baš za potcijeniti, nisu naivan protivnik - rekao je Bajeviæ.

Takoðer, veoma je važno osvojiti po šest bodova u duelima s Armenijom i Lihtenštajnom.

- S obzirom na sve to, svaki protivnik ima neki svoj kvalitet, meðutim, onaj koji mi posjedujemo, s igraèima koje imamo te dobrim trenerom, uz želju, volju, uslove, s pravom možemo raèunati da æemo proæi grupu i ostvariti cilj - optimista je naš struènjak.



Na pitanje je li ga iznenadio pad Grka u èetvrtu jakosnu grupu ili èetvrti šešir, Bajeviæ odgovara:

- Nisam jer su zbog posljednjih rezultata izgubili bodove. To je tako u fudbalu. Meðutim, Grèku ili Grke ne smijete nikada potcijeniti, jer i kao ekipa imaju kvalitet, ali i dobre igraèe. Sad je pitanje šta æe oni uraditi u svom nacionalnom timu - izjavio je Bajeviæ.

Dobre pripreme

Bajeviæev AEK ove godine igra u Ligi prvaka, godinama se u Grèkoj ulažu velike sume novca u fudbal, ali Grci nikako ne uspijevaju da ponovo naprave uspješan državni tim. Ne moraju ponovo biti prvaci Evrope, ali sigurno imaju potencijal za drugu jakosnu skupinu...

- Slažem se... Oni uvijek posjeduju odreðen kvalitet, ali trenutno je situacija takva kakva jeste. Pali su nisko, ali o tom potom, sada imaju dosta vremena da se konsoliduju i spreme za predstojeæe takmièenje. Ponavljam, Grci imaju dobre igraèe. Prema tome, sve je jasno. Mi moramo, u svakom sluèaju, više gledati šta radimo mi, da se dobro spremimo i tako dalje.

Vjerujem u naš tim i Robija

- Imamo dobrog trenera, odnosno selektora. Razgovarao sam s generalnim sekretarom Jakom Bakoviæem, koji mi je rekao da æe Robi uskoro biti dobro i spreman za povratak na teren. Prema tome, sve je do nas. Ponavljam, vjerujem u naš tim i Robija - rekao je Bajeviæ.

Uvijek pratim Velež

Neizbježna tema razgovora su Velež i „Roðeni“ – „Mostar u srcu, Velež do groba“.

- Naravno, uvijek pratim Velež. Sutra æu iz Beograda, gdje trenutno imam nekih obaveza, prvo za Sarajevo, pa potom za Mostar - kaže Bajeviæ i dodaje:



- Drago mi je što su „Roðeni“ osvojili jesenju titulu u Prvoj ligi, jer je krajnje vrijeme da se vrate tamo gdje im je i mjesto. Kad god sam u Mostaru, èesto sam s mojim veležovcima...


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

12-06-2018 09:39 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com