Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Ko je Torlo ? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Ferrari Ferrari is a Male
mister foruma '03, '04




Poruka: 1841
Location: Maranello

Ko je Torlo ? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Gledam sinoc Vijesti na TV-u , i Reportaza iz Mostara .
Poplivo Stari Grad , Radobolja se izlila iz Korita .

i tako ide Reportaza , Ducani ne rade , Turisti ne smiju ic na Stari Most ...

I u Reportazi kaze Novinarka , da je neki 'Torlo' zagradio radobolju i
da je onda okreno cjeli tok u jedno Korito , i
cini mi se da se vidi ondje negdje kod Ruze bas kako je zagradjeno.


E sad pitanje , posto nisam bas u toku , moze li mi neko dati neku
Informaciju o tome Torli , ko je , sta je , od kojih je Torla ? (hahah zar nije golema uzrecica od kojih je .... 13.gif )

Mislim se da nije nosilac Partizanske Spomenice , ili neki vleiki Tajkun , ili tako nesto ?
Cim niko ne poduzima nista , a voda u starom skoro pola Metra .




Evo naidjoh na ovaj Clanak .


    http://www.24sata.info/vijesti/bosna-i-hercegovina/mostar/48993-Mostar-Izlijevanje-rijeke-Radobolje-Starom-gradu-zatvorilo-ducane.html




Penzioner ne plati struju 1 Mesec , dodju da mu precvikaju Kabal ,
vidicemo kako ce se ovo zavrsiti .

___________________________________________________________________
Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ferrari dana 11-24-2010 u 13:47.

11-24-2010 13:10 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
luka ters
SexNepoznat



Poruka: 5212
Location: on the face of the place

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

zar nije ondje bila ona agencija vl.Torlo Ševala? 14.gif

___________________________________________________________________
"... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

11-24-2010 15:24 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

RE: Ko je Torlo ? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    http://www.24sata.info/vijesti/bosna-i-hercegovina/mostar/49086-Mostar-Uskoro-rjesavanje-problema-plavljenja-stare-gradske-jezgre.html

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

11-24-2010 15:26 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
djelda djelda is a Male
raja




Poruka: 1646
Location: dolina grka

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Stari Grad je uvijek plivao..... stariji se sjeæaju sigurno..

Sjeæate se kad je štamparija komplet pod vodom bila ???

Uvjek su nekakve fosne stavljali da se može preæi itd....

Problematika plivanja je javašluk urbanistièkog graðenja i prepreèavanja Radobolje kako se kome digne...

Kuæe - zgrade i razni objekti oko Starog Grada tj. uz samu Radobolju su izgraðivani bez adekvatnih struènih studija i komunalnih riješenja.

Od kako znam za sebe znam i za kuæu Torla i za ovu klapnu koja vodi rukavac Radobolje dole prema Tabaèici.

Kada voda preðe gornji nivo granice korita - èovjeku popliva kuæa i on spusti klapnu, samim tim voda se izlije na ulicu i pliva Stari G.

Takoðer problem je i uzvodno - po meni to je srž problema, jer je jedan rukavac Radobolje pregraðen, i to ovaj koji vodi kraj Sliškoviæa kuæe kraj Ruže prema Torlinoj kuæi, i prema njemu se slije veæa kolièina vode, dok je drugi rukavac koji ide ispod Šemovca u slabijem intenzitetu tj. voda je preusmjerena na ovaj prvi rukavac - e sad zašto je to tako neznam, ali to je pregraðeno nakon nekih graðevinskih radova u DUM-u, ko i kako ima pravo zagraðivati - ni to ne znam 14.gif

___________________________________________________________________
Koliko god je rijetka istiska ljubav, još je mnogo rjeðe istinsko prijateljstvo !!! zivjeli.gif

11-24-2010 16:09 djelda is offline Posalji email za djelda Pregledaj poruke od djelda Dodaj djelda u listu prijatelja
taxi taxi is a Male
Liska mjeseca avgusta




Poruka: 18170
Location: M&R

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Znaèi,nije do Torla??

___________________________________________________________________

    11-24-2010 16:36 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9503
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    cuj poplivo stari 28.gif

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    11-24-2010 17:11 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    HaraIzMostara HaraIzMostara is a Male
    Administrator




    Poruka: 6325
    Location: Boston,MA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    nije bas toliko plivalo dok torlo nije malo pregradio tok da ima vise prostora. jas to je ta agencija do ruze

    ___________________________________________________________________
    zzzzik ~ 모스타

    11-24-2010 18:41 HaraIzMostara is offline Posalji Email za HaraIzMostara Pregledaj poruke od HaraIzMostara Dodaj HaraIzMostara u listu prijatelja
    djelda djelda is a Male
    raja




    Poruka: 1646
    Location: dolina grka

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Juèer su na izvanrednoj sjednicu G.V. i Gradonaèelnik odluèili da se preduzmu sve neophodne mjere kako se više nebi dešavalo plavljenje S. Grada ......

    Naime u toku današnjega dana na teren æe iziæi struènjaci odjela za urbanizam zajedno sa nadležnima iz preduzeæa HP Investing te vidjeti šta se može i treba uraditi da se ovo nebi ponavljalo ...

    Eto nakon 15 god. progledaše 29.gif

    ___________________________________________________________________
    Koliko god je rijetka istiska ljubav, još je mnogo rjeðe istinsko prijateljstvo !!! zivjeli.gif

    11-25-2010 11:30 djelda is offline Posalji email za djelda Pregledaj poruke od djelda Dodaj djelda u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11483
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dobro je kad i progledase...bolje ikad nego nikad.

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    11-25-2010 13:49 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    Blagajac Blagajac is a Male
    raja




    Poruka: 1972
    Location: Nederland

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Izvanredno?
    kad kazu izvanredno stanje ja kontam nemoze bolje


    nesto tu nije u dure s obom rijechi ili se meni chini 13.gif 13.gif 13.gif

    ___________________________________________________________________


      [
        B]PUSTI ME DA SE RAHAT PATIM[/B]

      11-25-2010 22:36 Blagajac is offline Pregledaj poruke od Blagajac Dodaj Blagajac u listu prijatelja
      nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com