Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » OLIMPOVE PRIČE » Tragovi bezumlja mojih naroda » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Olimp Olimp is a Male
rodjeni




Poruka: 753
Location: Zagreb

Tragovi bezumlja mojih naroda Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ne krivim nikoga i sve krivim za ovo šta dopustismo da se medu nama dogodi. Što nagrdismo zemlju i sebe same, šta dobar glas o sebi poružnješmo za nekoliko pokoljenja unaprijed, pred sobom i pred cijelim svijetom. Što maknismo barijere civilizacije pred barbarstvom koje nama zavlada,,,što...što...

Ne bih o politici, jer je ne volim, izbjegavam je i ne držim niciju stranu u politickim raspravama. Vec cu malo o posljedicama šta su nastale zbog nas samih, nama samima. O posljedicama koje izmedu ostalih i mi prirodoljupci i te kako osjetimo i zgražavamo se nad njima susrevši ih u kretanju kroz prirodu.O posljedicama koje nam pri susretu kvare raspoloženje i užitak stecen do tada.

Ploveci rijekama mojih naroda, ujedno sam plovio više stotina kilometara i linijom razgranicenja. Linijom "nicije zemlje - vode" preko koje su s jedne na drugu stranu letjeli ubojiti projektili upuceni s namjerom da oduzmu nekome život, da ga osakate, da nekoga sirocetom naprave.

Iako je oružano bezumlje davno prošlo, iako je rijekama puno vode poteklo od onda, iako se život "vraca" u svoje kolotecine, ipak su tragovi i te kako vidljivi. Vidljivi mada smo duboko u koritu rijeke, mada raslinje zaklanja poglede, vidljivi da nama samima pokažu našu sramotu, a onda i drugima pokažu kakvi smo...

Na obali vidamo još uvijek polusrušene objekte još uvijek uz obalu prostiru se desecima kilometara minsko sumnjiva podrucja. Još uvijek nije sigurno biti "svoj na svome".

DOKADA......















bar_dan.gif zivjeli.gif zivjeli.gif

___________________________________________________________________

    broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane Olimp dana 02-07-2011 u 21:12.

    02-07-2011 19:54 Olimp is offline Posalji Email za Olimp Homepage of Olimp Pregledaj poruke od Olimp Dodaj Olimp u listu prijatelja
    denani denani is a Male
    moforaja




    Poruka: 8039

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ja cu ostati u Mostaru ....

    ... i reci koju i kakvu sliku hoces !!!! Od genocida, urbicida ... itd !!!
    U stvari preporucujm slike mog vrlog prijatelja tvrancica (Ratne slike Mostara ) ..... pa pogledajte !!!




    Ivo Mijo Andric


    "... O Mostaru se pisalo i pisat ce se. Pjevalo i pjevat ce se. Mostar su slikali i slikat ce ga. A sve zbog jednog. Zbog njegove istinske ljepote.
    Mostar je grad sazidan od lijepog i neunistivog. U njemu se sudaraju i sjedinjuju prozaicna brda od kamena i rijetkog zelenila, poeticna i smaragdom optocena Neretva i plodorodna polja.
    Mostar je bas zbog toga i zbog svoje proslosti pecacene Starim mostom grad inspiracije za umjetnike svih vrsta i orijentacija. U tome je njegova sreca. Po tome je Mostar vjecan i neponovljiv.

      ___________________________________________________________________
      33.gif 33.gif 33.gif

      02-07-2011 20:24 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
      abraxas abraxas is a Male
      moforaja




      Poruka: 6999
      Location: Jazzbina Abraxas

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Olimp s ovim slikama i razmišljanjima pravo osvježenje Foruma. 10.gif 33.gif

      02-07-2011 22:11 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
      Viribus Viribus is a Male
      moforaja


      Poruka: 5295

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      svi se mi pitamo Zašto se desilo ono što se desilo.

      02-25-2011 14:08 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
      nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com