Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Koliko novac mijenja (kvari) ljude? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Mika Mika is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 310

Koliko novac mijenja (kvari) ljude? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Imate li priliku da vidite promjenu u ljudima oko vas koji imaju sve vise i vise novca?

Svi mi tezimo ka nekoj materijalnoj sigurnosti, malo ljudi znam koji su zadovoljni kolicinom novca koji imaju, zaradjuju. Ali u zadnje vrijeme sam strasno iznenadjena (razocarana) postupcima mojih prijatelja. Radili su godinama, imali svoju kompaniju, bila sam svjedok i njihovog rada, odricanja. Znaci nije im novac s neba pao, zaradili su ga. Ali se nekako sve promijenilo. I razmisljanja, ukus, polako se mijenja i drustvo. Vise odgovaraju ljudi sa slicnom materijalnom situacijom. Vise nije dobar mali Grcki restorancic u kome smo se bar jednom sedmicno skupljali. Nije dobro vino od $15-$20 koje se pilo, mora da bude neko skuplje. Ne sumnjam, to skuplje je i bolje, ali kako odjednom? Ide se dotle da se kritikuje stil oblacenja, muzika....Strasno sam iznenadjena tim snobizmom. To je fina raja, gradska, skolovana, ako to vec nesto znaci, nije po onom principu "fukara se docepala para". Mi smo odlicni prijatelji, ali se udaljujemo polako, ponekad ne mogu (necu) finansijski da podnesem obicnu veceru sa njima. O izboru poklona da ne govorim, glava me zaboli, sta dati ljudima koji sve imaju, a do juce su im sitnice pricinjavale zadovoljstvo.

Crnjak u svemu tome je sto smo se uvijek zajedno cudili takvim ljudima, govorili "pare me nikada promijeniti nece".

Ima li ovakvih situacija u vasem drustvu?

___________________________________________________________________

    05-13-2004 20:48 Mika is offline Posalji Email za Mika Pregledaj poruke od Mika Dodaj Mika u listu prijatelja
    beli beli is a Male
    moforaja




    Poruka: 4109
    Location: USA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    E golemo i ti vadis ove "najebane teme"da izvines... 10.gif 33.gif
    Pogotovu se to odnosi na ovu raju u Americi.... 23.gif 21.gif 14.gif
    Je li se malo popeo na ljestvici odmah je bog i tata-mata za sve, a i krug prijateljstva se mjenja, pa vise ne spadamo u njihov jet-set club...
    Zalosno ali i istinito, i imam priliku gledati iz dana u dan, i sve je fino dok ides niz dlaku
    u razgovoru, a kad kontru slozis, ti si nizerazredni... i uvjek ces biti dole, tako da je svaka
    koverzacija u samom startu osudjena na propast.
    A o nekom druzenju i nema govora, jer sam ja koji to prepila, i to pri samom pomenu
    restorana...
    Cinjenice govore da je sve vise veza u fazi pucanja, i da se polako smanjuje broj ljudi
    koji su mi dragi(ne samo materijalno)mentalno, tj. koji imaju slicne poglede na zivot uopste.

    ___________________________________________________________________
    audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
    autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
    Princ cuvaj mjesto na seciji....

    05-13-2004 21:13 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
    Maggie Maggie is a Female
    moforaja




    Poruka: 2736
    Location: daleko

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od beli:

      E golemo i ti vadis ove "najebane teme"da izvines... 10.gif 33.gif
      Pogotovu se to odnosi na ovu raju u Americi.... 23.gif 21.gif 14.gif
      Je li se malo popeo na ljestvici odmah je bog i tata-mata za sve, a i krug prijateljstva se mjenja, pa vise ne spadamo u njihov jet-set club...
      Zalosno ali i istinito, i imam priliku gledati iz dana u dan, i sve je fino dok ides niz dlaku
      u razgovoru, a kad kontru slozis, ti si nizerazredni... i uvjek ces biti dole, tako da je svaka
      koverzacija u samom startu osudjena na propast.
      A o nekom druzenju i nema govora, jer sam ja koji to prepila, i to pri samom pomenu
      restorana...
      Cinjenice govore da je sve vise veza u fazi pucanja, i da se polako smanjuje broj ljudi
      koji su mi dragi(ne samo materijalno)mentalno, tj. koji imaju slicne poglede na zivot uopste.


    potpisujem 10.gif

    Novac i te kako mjenja ljude, medutim ja mislim da novac mijenja ljude koji ga nikad nisu imali. Osobe koje su rodjene u "novcu" su 100% manji snobovi od osoba koji su prosle sedmice krpili za rucak, a danas imaju sta pozele. (naravno sve je figurativno pisano).

    ___________________________________________________________________

      05-13-2004 22:08 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
      Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
      Licnost godine '05




      Poruka: 9968
      Location: Eo me tu sam !!

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      i ja potpisujem a pogotovo ove dosle u Americi !!!!! Ma nije mi sto imaju neka hvala bogu svakome ali nemoj mi se furat da si neko i nesto a do juce u nakvom selu stanovao i satoru zivio!!!!! Ali opet mi je drago da vidim nase ljude da uspiju i da budu succesfull!!!! 10.gif

      ma ne obazirem se na te cake vise ogluhio sam na to jer ne kupujes nicije postovanje dinarom!!!! makar za mene to vazi !!! 10.gif

      ___________________________________________________________________


        Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
          13.gif

          05-14-2004 00:33 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
          tana tana is a Male
          rigorozni




          Poruka: 17879
          Location: na prinudnom radu :)

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          zalosno moja mika ako je tako, zalosno ....

          ja licno srecom nisam imo takve prijatelje, a da jesam znam da bi to razgulio odma

          mada jesam primjetio da neki ljudi cjene druge ljude po tome kolko imaju para - jadnici su to bona, dusevni jadnici

          isto se znalo desiti da se takmice ko ima skuplje tene ili sat ili tako nekako - jad i bijeda moja mika.

          a najtuznije je kada odu u mostar i tamo pokazuju tene od $200 i vade mast mostarskoj raji. pa nekada i dobiju zasluzeni degenek.

          ne volim glumce i snobove, uh .... 08.gif

          jebo ti cojeka koga pare promijene u bilo kojem pogledu.

          ___________________________________________________________________
          kad ce mostar mama?

          05-14-2004 04:26 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
          obrisana
          Gost


          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          "fukara u glavi , fukara u dushi"

          "nije onaj ko ima , nego ko je naucio"

          ti, kojima novac znaci stepenicu vise u drustvu su, jadni i opet nezadovoljni

          covjek u pravom smislu rijeci ostaje covjek i sa novcem i bez njega

          05-14-2004 10:30
          taja_ch taja_ch is a Female
          cernichka




          Poruka: 1358
          Location: U najljepsem gradu na svijetu!

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Lela:

            "fukara u glavi , fukara u dushi"

            "nije onaj ko ima , nego ko je naucio"

            ti, kojima novac znaci stepenicu vise u drustvu su, jadni i opet nezadovoljni

            covjek u pravom smislu rijeci ostaje covjek i sa novcem i bez njega



          10.gif

          ___________________________________________________________________

            La sagesse d'une personne se reconnais par sa patience...

            11.gif

            05-14-2004 10:38 taja_ch is offline Posalji email za taja_ch Pregledaj poruke od taja_ch Dodaj taja_ch u listu prijatelja
            eca eca is a Female
            proplivala




            Poruka: 13
            Location: Schwabija

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            To tako samo povrsno izgleda da se neko promijenio zato sto sad ima novaca. Ja mislim
            da se radi o ljudima, koji su stekavsi mako novca stekli malo vise i samopouzdanja, sto je i normalno, pas se usudjuju sad biti ono sto stvarno jesu.

            Ukratko, vjerujem da se radi o ljudima koji su oduvijek bili iskljucivo sami sebi prijatelji.

            Pa nije nimalo steta takvog "prijatelja" izgubiti. Cak sta vise: sto prije to bolje.

            ___________________________________________________________________
            PAZI NA SVOJE MISLI ,JER ONE CE POSTATI TVOJE RIJECI

            05-14-2004 11:45 eca is offline Pregledaj poruke od eca Dodaj eca u listu prijatelja
            nadia nadia is a Female
            bice nesto od mene




            Poruka: 400
            Location: CH

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            problem nije uvjek ni u tim ljudima koji imaju pare , nekad je i do nas.

            po nekad se covjek izgubi u svojoj inferiornosti pa misli da taj drugi bas tako misli.

            a bogatstvo je tako relativan pojam jer nikad ne znas ko je u istinu bogat.

            evo ja sam za one dole , u bih , bogata .imam stan ovdje ,imam kucu dole ( doduse sve skromno ) i ne moram dugo razmisljati treba li mi majca ili suknja kad kupujem.ili u odnosu na one i afrike , koji ne znaju da li ce sutra imati sta da rucaju...

            a s druge strane imas ljude koji prave zlatne cenife po kucama , oni su u odnosu na mene bogati a ja siromasna.bez obzira na to , ne podcjenjujem niti ne precijenjujem ni jedne ni druge ( samo sto ja nemam kontakta sa ovim drugima).

            a o onima koji se tako brzo uobraze ste vec sve napisali i sve to stoji sta ste napisali.

            izgubiti takvog quzi prijatelja nije nikakva steta , neka on ide sa mirom bozijim i nek pije svoj konjak od 300 franaka , ja mu ne zavidim ... zdravlje je najvece bogatstvo a u srcu biti bogat , to ne mozes kupiti nikakvim novcem.

            ___________________________________________________________________

              \ | /

              (@ @)

              -----o00-(_)-00o-----

            05-14-2004 12:24 nadia is offline Posalji Email za nadia Pregledaj poruke od nadia Dodaj nadia u listu prijatelja
            toma
            SexNepoznat

            Poruka: 675

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od eca:

              To tako samo povrsno izgleda da se neko promijenio zato sto sad ima novaca. Ja mislim
              da se radi o ljudima, koji su stekavsi mako novca stekli malo vise i samopouzdanja, sto je i normalno, pas se usudjuju sad biti ono sto stvarno jesu.

              Ukratko, vjerujem da se radi o ljudima koji su oduvijek bili iskljucivo sami sebi prijatelji.

              Pa nije nimalo steta takvog "prijatelja" izgubiti. Cak sta vise: sto prije to bolje.




            10.gif

            05-15-2004 13:19 toma is offline Posalji Email za toma Pregledaj poruke od toma Dodaj toma u listu prijatelja
            TigricaX TigricaX is a Female
            zvrk hanuma




            Poruka: 6105
            Location: Nesvrstana

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Meni je ovo skakljiva tema 29.gif Znate l' pricu o Vasi Ladackom......

            Dozivjela da vidim i osjetim koja cuda novac moze napraviti od ljudi 21.gif Cijenim da neko svojim radom i trudom nesto napravi i izgradi (citaj finansijski dobro stane), i to ne mozemo svi - ocigledno, pa vjerujem da ima i zavisti kod ljudi. Jes' mozda se ti ljudi promijene sa mogucnostima koje su se promijenile za njih, al' nekad to moze biti i do njihovih "prijatelja". Nevjerovatno je koliko ima ljubomore medju svijetom, posebno nasim Balkancima. Ne kazem sad da je to neko od vas, niti da ti neki ljudi nisu snobovi, samo da uvijek imaju dvije strane medalje. Ja sam zbog novca izgubila nesto jako vrijedno, i nesto sto mozda nikad necu preboliti, i znam kako te stvari idu i kako se ljudi mjenjaju i koliko nekome konto u banci znaci, al' isto tako znam da ima onih kojima je tudja sreca i uspjeh trn u oku.
            Prijateljstvo se stvara i gradi, i traje jedino ako se njeguje.....Ako je pravo i iskreno, ni pare ni belaji ga ne mogu pokvariti, ako se to desi, onda to nije ni bilo prijateljstvo.

            ___________________________________________________________________
            "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
            i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

            05-15-2004 16:56 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
            Sandy Sandy is a Female
            moforaja




            Poruka: 3842
            Location: kod Hita...

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Mislim kao i tigrica da nije uvijek do tih ljudi koji su se domogli novca, cesto se i njihova okolina mijenja prema njima. Sasvim je normalno da covjek malo izmijeni svoje navike, prisusti sebi vise stvari i dozivljaja, zavisno od ukusa i zelja........to redovno probudi zavist u nekim ljudima, koliko puta sam cula nesto u stilu......"ma 'ta ce on, do juce nije im'o za klikera".....to je nas mentalitet, zalosno ali je tako.

            05-15-2004 17:17 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
            Supastar Supastar is a Male
            guster




            Poruka: 59
            Location: U sjedinjenom kraljevstvu

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Mozemo mi dosta pricat o ovome ali cinjenica je da para svakog mjenja.

            Lako je reci, pare mene nebi promjenule ja bih ostao isti. NIJE TACNO

            Da sad ja imam million $ ili £ ja bi uselio se u bolji stan kupio novo auto bolju odjecu itd a to sto ostali misle da sam odjedanput postao snob jer hocu bolje za sebe je malo ljubomorno.

            Da svi tako misle nosi li bi svi prnje i zivili u pecinama.

            A ako se neko folira raji posto ima vise love je ciganluk cisti
            10.gif

            ___________________________________________________________________
            Risto Podvožnjak sezdeset i osma 13.gif

            05-25-2004 17:21 Supastar is offline Posalji Email za Supastar Homepage of Supastar Pregledaj poruke od Supastar Dodaj Supastar u listu prijatelja
            salakovac salakovac is a Male
            trudim se


            Poruka: 145

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Pare ljude kvare,al zenama nabacuju osmjeh na lice.!!!!

            11-25-2010 18:10 salakovac is offline Posalji email za salakovac Pregledaj poruke od salakovac Dodaj salakovac u listu prijatelja
            gandalf gandalf is a Male
            Mo-Starac




            Poruka: 4675
            Location: NEBUCHADNEZZAR

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Novac ne moze napraviti nista od ljudi. Novac nije ni dobar ni los, novac je samo novac.
            Ljudi u drugu ruku.... neslusam.gif 29.gif

            Ljudi lazu sami sebe kada kazu da ih pare kvare. Mozda oni tek pokazu pravo lice kad se docepaju para (ili vlasti 11.gif ), pa onda svoja iskvarena vrednovanja farbaju zelenom bojom dolara.
            Pare su krive.
            Hell is the other... 29.gif

            Vazda ista prica. Vazda nam je neko drugi kriv za nase jade i depresije... piroman.gif

            ___________________________________________________________________
            Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
            Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

            11-26-2010 09:52 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
            green green is a Male
            Super Moderator


            Poruka: 7086
            Location: BiH

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Ja bih jednu poslovicu kazao:

            Svi smo mi jutros u novèanik dobili po 24 sata. Život je vrijeme, a ne novac!

            11-26-2010 10:14 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
            salakovac salakovac is a Male
            trudim se


            Poruka: 145

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Pare ljude kvare,al zenama nabacuju osmjeh na lice.

            12-28-2010 20:28 salakovac is offline Posalji email za salakovac Pregledaj poruke od salakovac Dodaj salakovac u listu prijatelja
            metallica metallica is a Male
            moforaja




            Poruka: 8228
            Location: CH.WILLA(uglavnom)

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od gandalf:

              Novac ne moze napraviti nista od ljudi. Novac nije ni dobar ni los, novac je samo novac.
              Ljudi u drugu ruku.... neslusam.gif 29.gif

              Ljudi lazu sami sebe kada kazu da ih pare kvare. Mozda oni tek pokazu pravo lice kad se docepaju para (ili vlasti 11.gif ), pa onda svoja iskvarena vrednovanja farbaju zelenom bojom dolara.
              Pare su krive.
              Hell is the other... 29.gif

              Vazda ista prica. Vazda nam je neko drugi kriv za nase jade i depresije... piroman.gif





            ziva istina 10.gif

            ___________________________________________________________________

              12-28-2010 21:48 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
              HaraIzMostara HaraIzMostara is a Male
              Administrator




              Poruka: 6315
              Location: Boston,MA

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od beli:

                Pogotovu se to odnosi na ovu raju u Americi.... 23.gif 21.gif 14.gif


              Moj Beli nisi ti okusio Norveske. U Americi je znojem zaradjeno.

              ___________________________________________________________________
              zzzzik ~ 모스타

              12-28-2010 22:06 HaraIzMostara is offline Posalji Email za HaraIzMostara Pregledaj poruke od HaraIzMostara Dodaj HaraIzMostara u listu prijatelja
              niko niko is a Female
              bice nesto od mene


              Poruka: 484

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od HaraIzMostara:

                    citat od beli:

                  Pogotovu se to odnosi na ovu raju u Americi.... 23.gif 21.gif 14.gif


                Moj Beli nisi ti okusio Norveske. U Americi je znojem zaradjeno.



              A u Norveskoj??

              ___________________________________________________________________
              Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

              12-29-2010 08:49 niko is offline Pregledaj poruke od niko Dodaj niko u listu prijatelja
              Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com