Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Sta bi bilo kada bi ponovo sjeli zajedno kao nekad » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1932
Location: Predaleko od Mostara

Sta bi bilo kada bi ponovo sjeli zajedno kao nekad Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo ove sve godine mi se postavlja pitanje sta bi bilo kada bi ponovo stara generacija sjela , malo popila, slusala Indexe, Bijelo dugme, Harisa Dzinovica, Tomu, Kvaku, Vesnu Zmijanac...i druge..
Kakvi osjecaji se bude i kako bi se razmisljalo??? Volio bih cuti misljenje mostarske raje i kako bi se vi ponasali u takvom drustvu i da li bi ponovo sjeli zajedno ??? Da li bi pitanje rata i politike doslo na tapet ???

Meni nedostaje stari Mostar od prije rata i druzenje... a Vama ?

Kako razbiti taj mit da svaka nacija treba da je sa svojim "stadom" jer oni drugi misle lose i nisu od povjerenja????

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 02-15-2011 u 12:17.

02-15-2011 11:53 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Naravno da bih sjela, uostalom, kao što sam oduvijek i sjedila. Slušala bih ono što sam oduvijek i slušala, kao što to uostalom slušaju i moji prijatelji i dan danas.
Nedostaje mi prijeratni Mostar to da, ali u kontestu da sam bila mnogo mlaða, s daleko manje obveza, s daleko manje problema.
A rijeè prijatelj je generalno širok pojam, nadam se da se slažeš?

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

02-15-2011 12:04 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5295

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

bilo bi kao nekad prije samo što smo sada malo stariji i nervozniji, zar misliš da oni što su nekad bili dobra raja nisu i sada, nisam imao prilike da steknem drugaèiji dojam, skim sam bio raja prije i sada sam, uvijek se neko naðe da poème one ratne prièe ali se toga brzo riješi kad vidi da drugi ne prihvataju tu temu.

02-15-2011 12:06 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
Omar Omar is a Male
moforaja




Poruka: 1897
Location: Mostar u srcu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja bih se rodio ponovo 10.gif
Kad dodjem doli ja sam stranac,sva moja stara raja su shirom svijeta ili ih vishe nema, 16.gif

02-15-2011 12:15 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5295

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

svak je u istoj situaciji Omare bit èe raje kao i prije èekaj da naše generacije zarade mirovine i krenu se vraèati ovamo, jest da èemo biti starci bolje ikad nego nikad.

02-15-2011 12:38 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
mostarac na sluzenom mostarac na sluzenom is a Male
moforaja




Poruka: 2481
Location: milano

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja svaki put kad se vratim sjednem sa mojom rajom kao i nekad
grad mozda se promjenio al Mostarska raja nisu 10.gif

___________________________________________________________________
Kad si ljut -broj do cetri ,kad si jako ljut-psuj

02-15-2011 12:41 mostarac na sluzenom is offline Pregledaj poruke od mostarac na sluzenom Dodaj mostarac na sluzenom u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od mostarac na sluzenom:

    Ja svaki put kad se vratim sjednem sa mojom rajom kao i nekad
    grad mozda se promjenio al Mostarska raja nisu 10.gif


10.gif tako je

Omare, ostarili smo. Ja sam tu cijeli život pa opet kad šetam gradom zna mi se desiti da ne sretnem nikog poznatog 21.gif (ono poznatog od prije rata), nikog da sjednemo i popijemo nešto, poprièamo...Prije mi se znalo desiti da krenem s Balinovca pola sata prije kako bih stigla na vrijeme na Rondo recimo.

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

02-15-2011 12:47 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
luka ters
SexNepoznat



Poruka: 5212
Location: on the face of the place

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

za par godina æe biti 25 od mature... moja raja i ja sjedamo svako malo, èim se ukaže zgodna prilika: ili malo nako ili se neko od "vanzemaljaca" 35.gif pojavi u gradu 01.gif

___________________________________________________________________
"... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

02-15-2011 12:51 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Znaš šta bi bilo? Prvo bi generalno konstatovali kako smo svi ostarili, grohnuli i kako nekih više nema. Panta rei, sve prolazi, sve teèe, èovjeèe.

___________________________________________________________________

    02-15-2011 13:17 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    Nikifor Nikifor is a Male
    brato


    Poruka: 737

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Sjesti popricati sa staro rajom ,
    onom prije rata to je zelja svakog mostarca i
    ostace mu zelja dok god zivi i ja mislim da se
    to vise nikada nece ponoviti i umrijet ce mo sa tim zeljama.
    Svi mostarci koji zive u inostranstvu zive sa pola srca
    jer jedna polovina je uvijek u Mostaru. 33.gif

    02-15-2011 14:06 Nikifor is offline Posalji Email za Nikifor Homepage of Nikifor Pregledaj poruke od Nikifor Dodaj Nikifor u listu prijatelja AIM Screenname: - YIM Screenname: -
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11491
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ricina, divna tema..

    Sta bi bilo?
    Ja se sastajem sa starom rajom i ponasamo se isto kao nekad, nema veze sto nam je po pedeset i vise godina..nastavimo tamo gdje smo stali...naravno, ako se s nekim ne vidim dugo vremena, ispricamo, gdje smo, sta smo, djeca , familije i onda se okrene po sjecanjima smijehu,prepricavaju se stare dogodovstine...a jos ako je muzika, tu, jos bolje, onda i pjesme dosta kazu...mnoga sjecanja naviru...

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    02-15-2011 16:50 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    tweetymo tweetymo is a Female
    moforaja




    Poruka: 3089
    Location: dvica kruzno oko hita

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ne vidim zasto ne bi sjela s ljudima s kojim sam se druzila i prije a neke sam fakat i pozelila i vidjeti i cuti i ako bog da to ce se ostvariti , a neke vidjam i dan danas samo nije nas rat udaljio nego zivot i razliciti interesi

    ___________________________________________________________________
    Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

    02-16-2011 12:28 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
    nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com