Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » LEGENDE MOSTARA » Sergej Barbarez » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
_RED_ARMY_ZALIK_ _RED_ARMY_ZALIK_ is a Male
raja




Poruka: 1665
Location: Na zidicu... ispod borova...

Sergej Barbarez Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

evo gledam koje su teme , odnosno ko je postavljen na LEGENDE MOSTARA ,
od kada sam postao clan ovog foruma smetalo mi je to sto su izgleda kao i inace u nasoj drzavi arsimi za ovakve kategorije pogresni , ili u najmanju ruku nerealni , tako da su najveci prostor dobili mostarski klosari , nafkomani , i slicni , a velicine kao npr. Jole Musa 33.gif ,
Semir Tuce , Mican Kordic , Gojko Vukovic , Sula Rebac 21.gif , Pero Zubac , Predrag Matvejevic , Himzo Polovina , i mnogi drugi , za koje cu se sa ponosom potruditi da otvorim temu , a mislim da na mofo imam dosta istomisljenika /bar se nadam/ pa ce mi valjda i oni pomoci , nisu ni spomenuti ,mozda ce se neki naci uvrijedjeni zbog mog misljenja da svak ima pravo da svakoga stavi u temu IN MEMORIAM , ali u legende ne , i jos nesto , za mene samo tzv. "mostarski klosari" od prije rata zasluzuju da budu u ovoj rublici ,jer ovi poslje ratni su samo ono drugo , i zbog toga, da bi ublazio nepravdu postavljam temu o velikom covjeku , igracu , nasem mostarcu...



Sergej Barbarez (17. septembar 1971, Mostar, Bosna i Hercegovina) je bh. nogometaš,trenutno kapiten reprezentacije BiH /do neki dan, a danas je 11.10.2006/
Smatra se za jednog od najboljih bh. igraèa ikada i jedan je od najcjenjenijih i najomiljenijih sportskih liènosti meðu Bosancima i Hercegovcima.

Barbarez je proveo veæinu svoje klubske karijere u Njemaèkoj, gdje je igrao za mnoge klubove.

Prije svega treba napomenuti da je karijeru poceo u nasem Velezu /1984-1991/, a od ostalih klubova igrao je za :

Hannover 96 (1991-1992),
1.FC Union Berlin (1993-1996),
Hansa Rostock (1996-1998),
Borussia Dortmund (1998-2000)
Hamburger SV (2000-2006)
Bayer Leverkusen (2006-)

Nagrade i priznanja:

Strijelac Bundeslige 2000/2001
Nogometaš godine u BiH, 2001.
Nogometaš godine u BiH, 2003
Sportista godine u BiH, 2005
Ulica u Mostaru dobila ime po njemu 2005. godine /ovo neznam , ali znam za ulicu u nemom malom gradicu u Bosni , preuzeto sa wikipedia/

___________________________________________________________________



    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane HAHAHAHAHA dana 08-03-2010 u 21:06

    10-11-2006 23:49 _RED_ARMY_ZALIK_ is offline Posalji email za _RED_ARMY_ZALIK_ Homepage of _RED_ARMY_ZALIK_ Pregledaj poruke od _RED_ARMY_ZALIK_ Dodaj _RED_ARMY_ZALIK_ u listu prijatelja
    Emir Emir is a Male
    samo sto nisam




    Poruka: 1120
    Location: NYC

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    10.gif

    ___________________________________________________________________

      10-12-2006 01:10 Emir is offline Posalji Email za Emir Pregledaj poruke od Emir Dodaj Emir u listu prijatelja
      Emir Emir is a Male
      samo sto nisam




      Poruka: 1120
      Location: NYC

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      10.gif

      ___________________________________________________________________

        10-12-2006 01:13 Emir is offline Posalji Email za Emir Pregledaj poruke od Emir Dodaj Emir u listu prijatelja
        _RED_ARMY_ZALIK_ _RED_ARMY_ZALIK_ is a Male
        raja




        Poruka: 1665
        Location: Na zidicu... ispod borova...
        pokretac teme Thread Started by _RED_ARMY_ZALIK_

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        OPROSTAJ OD REPREZENTACIJE BiH

        Evo da vam se javim povodom moje odluke da prestanem da igram za reprezentaciju BiH.Kao sto ste vjerovatno saznali iz medija o mojoj odluci koju sam donijeo prije utakmice sa Moldavijom.Odluku sam saopstio rukovodstvu dan prije utakmice, a suigracima nakon utakmice u Moldaviji. Nisam htio da vam se prije javljam jer nisam zelio da kvarim raspolozenje uoci utakmice sa Grckom u Zenici. Donijeti ovakvu odluku nije mi bilo lako, ali mislim da je donesena u pravom momentu.Nisam ostavio suigrace na cijedilu jer ja sam sa ovom ekipom dozivio mnoge radosne trenutke u mojoj karijeri.
        Radosne, ali i tuzne momente dijelili smo uvijek sa vama koji ste nas uvijek podrzavali bez obzira gdje smo igrali. Ja sam prema nasoj reprezentaciji uvijek imao profesionalni odnos, igrao sam i kad nisam mogao da igram ne zeleci da bilo koju utakmicu propustim.Prema nasem savezu imao sam takodje profesionalni odnos, ali sam shvatio i vidio da se samo mnogo prica, a da se nista ne mijenja.Prilikom donosenja odluke razmisljao sam da je sada pravi trenutak da neki mladji igraci preuzmu odgovornost na sebe i trebalo bi im dati sansu da, ako ne u ovim kvalifikacijama, onda u narednim da se napokon kvalifikuju na neko veliko takmicenje.
        Najvise cu zaliti sto sa ovom ekipom nisam uspio da se kvalifikujem na svijetsko prvenstvo iako smo po kvalitetu to zasluzili i bili blizu cilja. Na donosenje odluke je uticalo i to da je u mojim godinama ipak veliko opterecenje igranje za klub i za reprezentaciju.Zalim sto se nisam mogao oprostiti od vas u Zenici protiv Grka, ali znate da zbog drugog zutog kartona nisam imao pravo nastupa na ovoj utakmici. Ovo nije razlaz od vas jer cu sada da se preselim kad god budem imao vremena kod vas u gledaliste pa da sa vama dam podrsku nasoj ekipi bez obzira ko je bude vodio i igrao za nju.Mi smo ipak u zadnjih nekoliko godina postigli veliki napredak i sada se nalazimo medju prvih 60 ekipa u svijetu.
        Jos jedanput se srdacno zahvaljujem vama svima koji ste mi uvijek pruzali podrsku.
        VELIKO HVALA
        Svima mnogo pozdrava od Vasega SERGEJA !!!!!!!!

        ___________________________________________________________________



          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane HAHAHAHAHA dana 08-03-2010 u 21:06

          10-12-2006 18:50 _RED_ARMY_ZALIK_ is offline Posalji email za _RED_ARMY_ZALIK_ Homepage of _RED_ARMY_ZALIK_ Pregledaj poruke od _RED_ARMY_ZALIK_ Dodaj _RED_ARMY_ZALIK_ u listu prijatelja
          Zivcho
          Gost


          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Odakle je ova vijest????


          16.gif

          10-12-2006 19:19
          Gogi81 Gogi81 is a Male
          brato


          Poruka: 522
          Location: Atlanta

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ___________________________________________________________________
            jope ti
            -----------------------------------------------------------------------------
            Gogi81:

            The penis mightier than the sword.
            ---------------------------------------------------------------------------
            kore mi Sahbaz 13.gif 13.gif

            10-12-2006 19:30 Gogi81 is offline Posalji email za Gogi81 Pregledaj poruke od Gogi81 Dodaj Gogi81 u listu prijatelja
            taxi taxi is a Male
            Liska mjeseca avgusta




            Poruka: 18170
            Location: M&R

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            gledajte ;javna tajna: veceras u 20,00

            ___________________________________________________________________

              10-12-2006 19:33 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
              Gogi81 Gogi81 is a Male
              brato


              Poruka: 522
              Location: Atlanta

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              samo par neki poruka sa Sergejova stranice

              Legendo nasa...neka te sreca prati na tvome putu i zelim ti sve najbolje od srca i uvijek. Hvala ti za sve sto si ucinio za nasu zemlju i sto si pokazao kako u BiH vidjeni ljudi nisu samo lopovi, kriminalci i kreteni nego da imamo i ljudi poput Sergeja Barbareza, ljudi kojima se dici cijela nacija, a i shire.
              Svi znamo pod kakvim si pritiscima bio kada si pristao da obuces dres BH reprezentacije, znamo da je prijeceno tvojoj majci u Mostaru, ali ti si opet stisnuo petlju, podnio veliku zrtvu i donio nam mnogo radosti. HVALA TI ZA TO.
              Kreteni i imbecili u savezu ne zasluzuju da se ovdje spominju, ali molim Boga da im vrati za svu nepravdu koju su nam ucinili - jer su bili nepravedni prema tebi.
              Nemoj nas skroz napustiti, molim te...znas da bi smo te svi voljeli vidjeti na klupi selektora, ali kad se promijeni mafija u savezu. Od ovog dana ne idem vise na utakmice reprezentacije a nadam se da ni jedan istinski rodoljub nece otici - dok se nesto ne promijeni.
              Volimo Te Serga!!!.

              Sergeju ti si kralj bih nogometa, i drugi se igraci trebaju ogledat na tebe da vide kako se srcem igra za repku vidi se da si pravi MOSTARAC. Samo treba nogometni savez da se promjeni jer znamo svi koji su papci na vrhu. Mozda jedan dan da ti budes u Nogometnom savezu, Vahid Halihodzic,Semir Tuce, i Meho Kodro, bez togo nece nista bit odnas jer uvjek ce nas seljaci prodavat. Sretno ti svaka cast za ono sto si ucinio za repku.

              Sergej majstore Horde su uz tebe, sta god odlucis uz tebe smo, nedaj se kralju, po meni licno napravio si pravu stvar odlaskom iz nase repr., dosta je vise bilo kradje i lazi od strane Saveza, Brazzo je dobro postupio sto je otisao a ti KRALJINO idi i nedaj da te kriminalci varaju (savez), TI SI JEDNA LJUDINA I LJUDSKA VELICINA koja nije njih vrijedna, zato legendo sretno u nastavku karijere i veliki pozdrav iz Sarajeva od Hordi Zla, SERDJO MAJSTORE HORDE SU UZ TEBE!!!.

              Hvala ti legendo za sve one trenutke nesebicnog davanja...Hvala ti Barba sto si nas ucinio ponosnim sto smo Bosanci i Hercegovci,hvala ti sto si nam dao nadu da takvi ljudi kao ti jos nisu izumrli...Pruzao si nam trenutke srece i od srca hvala ti!!!
              Neka se sljedece generacije uce na tvom primjeru,neka se ponose sto su imale istinskog BH heroja-SERGEJA BARBAREZA!Respect!
              Jos uvijek u meni tinja nada da ces se vratiti tamo gdje te svi ocekujemo:)
              Beskrajno puno te volimo i vrati nam se mi te molimo:):)

              Veliki pozdrav iz Sarajeva!


              U trenucima dok ovo pisem,suze mi teku kao rijeka,a srce je stegnuto poput obruca...Jednostavno ne mogu da vjerujem da se tek tako povlacis iz reprezentacije zbog ljudi koji ne bi trebali da budu tu gdje jesu...Neka ih je stid i sram!Trebao si i dalje da im prkosis i boris se za svoje ciljeve!
              Uvijek ces biti ponos i uzor nacije-ucicemo nove generacije da sa najvecim respektom spominju tvoje ime i da uce od najboljeg!
              Nadamo se da ces jednog dana preuzeti kormilo nase reprezentacije i biti istinski vodja kakav si oduvijek bio i da ces ovom nasem narodu vratiti osmijeh na lice i dati im razlog za srecu i radost!

              Samo par od hiljade poruka na Barbinoj stranici.


              Barba brato BiH te voli

              ___________________________________________________________________
              jope ti
              -----------------------------------------------------------------------------
              Gogi81:

              The penis mightier than the sword.
              ---------------------------------------------------------------------------
              kore mi Sahbaz 13.gif 13.gif

              10-12-2006 19:45 Gogi81 is offline Posalji email za Gogi81 Pregledaj poruke od Gogi81 Dodaj Gogi81 u listu prijatelja
              Zivcho
              Gost


              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od Gogi81:

                samo par neki poruka sa Sergejova stranice

                Legendo nasa...neka te sreca prati na tvome putu i zelim ti sve najbolje od srca i uvijek. Hvala ti za sve sto si ucinio za nasu zemlju i sto si pokazao kako u BiH vidjeni ljudi nisu samo lopovi, kriminalci i kreteni nego da imamo i ljudi poput Sergeja Barbareza, ljudi kojima se dici cijela nacija, a i shire.
                Svi znamo pod kakvim si pritiscima bio kada si pristao da obuces dres BH reprezentacije, znamo da je prijeceno tvojoj majci u Mostaru, ali ti si opet stisnuo petlju, podnio veliku zrtvu i donio nam mnogo radosti. HVALA TI ZA TO.
                Kreteni i imbecili u savezu ne zasluzuju da se ovdje spominju, ali molim Boga da im vrati za svu nepravdu koju su nam ucinili - jer su bili nepravedni prema tebi.
                Nemoj nas skroz napustiti, molim te...znas da bi smo te svi voljeli vidjeti na klupi selektora, ali kad se promijeni mafija u savezu. Od ovog dana ne idem vise na utakmice reprezentacije a nadam se da ni jedan istinski rodoljub nece otici - dok se nesto ne promijeni.
                Volimo Te Serga!!!.



              Poznat mi ovaj komentar 11.gif 18.gif

              10-12-2006 19:49
              Gogi81 Gogi81 is a Male
              brato


              Poruka: 522
              Location: Atlanta

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              da nisi ti 23.gif

              ___________________________________________________________________
              jope ti
              -----------------------------------------------------------------------------
              Gogi81:

              The penis mightier than the sword.
              ---------------------------------------------------------------------------
              kore mi Sahbaz 13.gif 13.gif

              10-12-2006 19:56 Gogi81 is offline Posalji email za Gogi81 Pregledaj poruke od Gogi81 Dodaj Gogi81 u listu prijatelja
              Zivcho
              Gost


              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              10.gif

              10-12-2006 20:06
              taxi taxi is a Male
              Liska mjeseca avgusta




              Poruka: 18170
              Location: M&R

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              opet nam ne reèe ništa konkretno, na tv-u!!?? 14.gif

              ___________________________________________________________________

                10-12-2006 22:16 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
                obrisana
                Gost


                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                RAZ... Dobra tema...

                Mostar je dobio jos jednu legendu... 10.gif

                33.gif 33.gif 33.gif

                10-12-2006 23:52
                Zivcho
                Gost


                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Falices nam....jeb'o ti sebe 16.gif


                  10-15-2006 01:28
                  Emir Emir is a Male
                  samo sto nisam




                  Poruka: 1120
                  Location: NYC

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Nas dobri sergej, mozda vise neigra za repku,ali repka mu je joss uvijek na/u srcu .

                  ___________________________________________________________________

                    broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Emir dana 10-15-2006 u 04:06.

                    10-15-2006 04:00 Emir is offline Posalji Email za Emir Pregledaj poruke od Emir Dodaj Emir u listu prijatelja
                    KULJE1969 KULJE1969 is a Male
                    raja




                    Poruka: 1794
                    Location: Brace Krpo 19

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Sto vise stari sve vise lici na oca pokojnog Ljubu.

                    10-15-2006 05:02 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
                    Dzani Dzani is a Male
                    moforaja




                    Poruka: 2022
                    Location: Coming near You!!

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    26.gif 26.gif 26.gif 26.gif Nista od Austrije i Swice 26.gif 26.gif

                    10-15-2006 05:21 Dzani is offline Posalji Email za Dzani Pregledaj poruke od Dzani Dodaj Dzani u listu prijatelja
                    lupi
                    SexNepoznat

                    Poruka: 245

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    POKOJNI LJUBO JE DOBRO IGRAO FUDBAL,IGRAO JE ZA POSTARA-U POSTI JE I RADIO MISLIM DO PENZIJE.BARBA BUDI PONOSAN NA SVOG OCA, TEBI PUNO SRECE.

                    10-15-2006 09:23 lupi is offline Pregledaj poruke od lupi Dodaj lupi u listu prijatelja
                    mo-starac
                    SexNepoznat

                    Poruka: 56

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    U ova ruzna vremena malo je ljudi koji zasluzuju zahvalnost od sva tri naroda,ali si to TI.Valjda je to razlog sto si odgojen u porodici koja nije opterecena nacionalizmom i sovinizmom i sto ste kao sportisti ti,mama i tata bili primjer suzivota u nasem Mostaru.Nadam se da ces biti primjer omladini i buducim generacijama sirom BiH.Hvala ti za sve ljepe trenutke kako na terenu tako i van njega.Tebi i tvojoj porodici sve naljepse od Mo-starca .

                    10-15-2006 12:03 mo-starac is offline Pregledaj poruke od mo-starac Dodaj mo-starac u listu prijatelja
                    Cokolada
                    miss foruma '06



                    Poruka: 359

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        citat od Dzani:

                      26.gif 26.gif 26.gif 26.gif Nista od Austrije i Swice 26.gif 26.gif



                    Potpisujem, sve i da prodjemo necu otici samo radi saveza i radi Barbe jer je COVJEK a ne idiot od covjeka..

                    ___________________________________________________________________

                      10-15-2006 23:24 Cokolada is offline Pregledaj poruke od Cokolada Dodaj Cokolada u listu prijatelja
                      Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                      Postavi novu temu Odgovori
                      Go to:
                      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com