Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » Sanjin Salahovic » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2528
Location: space

Sanjin Salahovic Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    http://www.most.ba/093/021.aspx

06-07-2005 14:56 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
GARAVUSA GARAVUSA is a Female
Misiica ljeta 07




Poruka: 8658
Location: Holland

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jao ovog 29.gif


ima nas vala svakakvih

___________________________________________________________________

    NIJE LAKO BITI JA ! ! !

06-07-2005 15:08 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

dobri stari sanjin 10.gif

dobar mu je clanak i moja vizija zivota u tudjini se poklapa sa sanjinovom

treba da sacuvamo i njegujemo ono nase gdje god se nalazimo, tako cemo sami sebe vise postovati, a i domacini ce nas vise postovati takodje.

niposto se odreci svoje domovine i pokusati da se asimiliramo u sredinu u kojoj se nalazimo. na zalost znam previse primjera ko sto je ovaj snimatelj o kojem sanjin pise - ljudi koji po svaku cijenu hoce da zaborave ko su sta su i odakle su, a ne shvataju da tako gube jako puno, da gube identitet.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

06-07-2005 16:36 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2528
Location: space
pokretac teme Thread Started by Plastic

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tako je Tana, na zalost ima nas dosta po svijetu koji su upravo slicni ako ne i isti sa likom o kojem sanjin pise, zalosno ali i istinito...

06-07-2005 18:11 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2528
Location: space
pokretac teme Thread Started by Plastic

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Licno poznajem ljude, mostarce ovdje u Londonu, cija djeca ne znaju da sastave recenicu na maternjem jeziku, da li je to zalosno?
JASTA JE i za svaku osudu. Izgovor, kojeg ne priznajem niti u jednom momentu je: Sta ce im kad zive u UK??!! Ma vidi molim te!!! Ja cuo bogatiji smo ako znamo koji strani jezik vise, mozda se varam, ali sumnjam!!!

06-07-2005 18:19 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
Ziggy Ziggy is a Male
avenija kruzno




Poruka: 142
Location: Stara Evropa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

BRAVO SANJINE !!!! 10.gif

___________________________________________________________________

    06-07-2005 22:38 Ziggy is offline Posalji Email za Ziggy Pregledaj poruke od Ziggy Dodaj Ziggy u listu prijatelja
    Aleksandra Aleksandra is a Female
    moforaja




    Poruka: 10251
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    10.gif

    ___________________________________________________________________






            06-07-2005 22:43 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
            kajta kajta is a Male
            proplivo


            Poruka: 15

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od Amir:

              Licno poznajem ljude, mostarce ovdje u Londonu, cija djeca ne znaju da sastave recenicu na maternjem jeziku, da li je to zalosno?
              JASTA JE i za svaku osudu. Izgovor, kojeg ne priznajem niti u jednom momentu je: Sta ce im kad zive u UK??!! Ma vidi molim te!!! Ja cuo bogatiji smo ako znamo koji strani jezik vise, mozda se varam, ali sumnjam!!!



            za to je kod nas bio jedan dobar odgovor ''pokondirane tikve",nesto se oni uklapaju u sredinu pa sa rodjenom djecom pricaju strani jezik ma usha kreteni

            06-07-2005 22:45 kajta is offline Posalji email za kajta Pregledaj poruke od kajta Dodaj kajta u listu prijatelja
            Plastic Plastic is a Male
            moforaja


            Poruka: 2528
            Location: space
            pokretac teme Thread Started by Plastic

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            na zalost jos jednom.....stvarno na zalost 21.gif

            06-07-2005 23:37 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
            supa93 supa93 is a Male
            rodjeni




            Poruka: 780
            Location: ta nisam iz Èapljine . . .

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ...Joj Tana jeli ovo onaj nas Sanjin komsija 11.gif nisam ga odavno vidio - text mu je super 10.gif

            ___________________________________________________________________
            Samo 4 mil. imaju srecu da zive u BiH, ostali nemaju tu srecu . . . ali imaju sve ostalo!

            06-08-2005 02:24 supa93 is offline Posalji Email za supa93 Pregledaj poruke od supa93 Dodaj supa93 u listu prijatelja
            Maja Maja is a Female
            bice nesto od mene


            Poruka: 306
            Location: Oslo

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Citala sam ovaj Sanjinov tekst ranije. Meni se gade ljudi sto s djecom pricaju pola na maternjem a pola na stranom, djeci tek tada nista ne moze biti jasno. Na njihovu zalost, ima puno takvih ljudi....dobar clanak!

            ___________________________________________________________________
            Zivjeli 100 godina!

            06-08-2005 10:17 Maja is offline Posalji Email za Maja Pregledaj poruke od Maja Dodaj Maja u listu prijatelja
            Plastic Plastic is a Male
            moforaja


            Poruka: 2528
            Location: space
            pokretac teme Thread Started by Plastic

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ne zaboravi odakle si!!! i ko si i sta si, drugi ce da te cijene puno vise kad cijenis samoga sebe

            06-08-2005 14:10 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
            Kat Kat is a Female
            Agent Kat




            Poruka: 165
            Location: Punjab

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Potpisujem. 33.gif

            ___________________________________________________________________
            Does the body rule the mind
            or does the mind rule the body?

            06-08-2005 14:35 Kat is offline Pregledaj poruke od Kat Dodaj Kat u listu prijatelja
            Zadavalica Zadavalica is a Female
            bice nesto od mene




            Poruka: 1630
            Location: s dna kace

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od Amir:

              ne zaboravi odakle si!!! i ko si i sta si, drugi ce da te cijene puno vise kad cijenis samoga sebe


            10.gif

            ___________________________________________________________________
            ...ko ne pamti, iznova prozivljava...

            06-08-2005 14:36 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
            Maggie Maggie is a Female
            moforaja




            Poruka: 2736
            Location: daleko

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Veoma je vazno zadrzati svoju kulturu, tradiciju, odgoj, ali isto tako je bitno, barem ja mislim se asimilirati sredini u kojoj si, na bilo kojem stepenu.

            Razumijem sta je pisac htio da kaze i nazalost ima jako mnogo takvih ljudi, ali evo nesto posmatram sebe 29.gif ...

            Vecina prijatelja su mi amerikanci. Od naseg svijeta me je samo glava bolila. Koliko god da das i ucinis nikada nije dovoljno. A da ne govorim o nacionalnoj mrznji. Naravno ja zivim u malom gradu, mozda su velegradi drugaciji, jer je veci "izbor" ljudi. S djetetom pricam na oba jezika i u kuci se pricaju stalno oba jezika. Kuham vecinom nasu hranu, ali nisam stranac brzoj americkoj hrani kada hocu nesto na brzinu. Ne stidim se reci ni ko sam ni sta sam ni odakle sam. Ali isto tako prihvatam da sam sada tu i da je i ova drzava moja.

            Pokondirena tikva????

            Ili sta???

            ___________________________________________________________________

              06-08-2005 16:19 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
              tana tana is a Male
              rigorozni




              Poruka: 17853
              Location: na prinudnom radu :)

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              supa jeste to je nas sanjin

              ___________________________________________________________________
              kad ce mostar mama?

              06-08-2005 16:58 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
              Plastic Plastic is a Male
              moforaja


              Poruka: 2528
              Location: space
              pokretac teme Thread Started by Plastic

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od Maggie:

                Veoma je vazno zadrzati svoju kulturu, tradiciju, odgoj, ali isto tako je bitno, barem ja mislim se asimilirati sredini u kojoj si, na bilo kojem stepenu.

                Razumijem sta je pisac htio da kaze i nazalost ima jako mnogo takvih ljudi, ali evo nesto posmatram sebe 29.gif ...

                Vecina prijatelja su mi amerikanci. Od naseg svijeta me je samo glava bolila. Koliko god da das i ucinis nikada nije dovoljno. A da ne govorim o nacionalnoj mrznji. Naravno ja zivim u malom gradu, mozda su velegradi drugaciji, jer je veci "izbor" ljudi. S djetetom pricam na oba jezika i u kuci se pricaju stalno oba jezika. Kuham vecinom nasu hranu, ali nisam stranac brzoj americkoj hrani kada hocu nesto na brzinu. Ne stidim se reci ni ko sam ni sta sam ni odakle sam. Ali isto tako prihvatam da sam sada tu i da je i ova drzava moja.

                Pokondirena tikva????

                Ili sta???
              Sjajno, ja ne kazem i ne slazem se da sada treba odbaciti sve sto nije "nase", treba prihvatiti kultur i nacin zivljenja u zemlji u kojoj zivis. Druzenje sa nasiim ili ne druzenje sa nasim ljudima, ne znaci da si pokondirena tikva, ja licno imam 2 prijatelja iz Mostara skim sam prijatelj vec duzi niz godina (25), i to su jedina dvojica skim se konstantno druzim, sa ostalim tu i tamo,nista pretjerano. Primam sve sto mi odgovara, od bilo koje kulture a tako i odbacujem od iste ono sto mi ne odgovora, dosta sam odbacio toga od nase kulture sto sam smatrao i uvidio da nije ok, i ne stidim se toga, a pogotovo se ne stidim ko sam i sta sam i odakle sam 10.gif

              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Plastic dana 06-08-2005 u 19:57.

              06-08-2005 19:55 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
              Vesna.B Vesna.B is a Female
              ne more meda




              Poruka: 38
              Location: Norveska

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              U svemu covjek mora postaviti neke granice. Nikada se nisam stidila da kazem da sam iz Yuge, i to sa ponosom govorim i dan danas, nazalost moram reci bivse.
              Asimilirati se covjek jednostavno mora, ako misli imati normalan zivom. Moja djeca super pricaju oba jezika, ako su sami okrenu na norveski, ja ih prije ruzila, ali sad se puno ne zamaram sa tim, jer je to normala.

              Licno se ne osjecam niti da pripadam onom dole, jer ono za mene drzava nije.

              Meni su isto tako cudni, da ne kazem licemjerni pojedinci koji stalno govore samo da su dole. Pa sto se ne vrate kad je dole tako fino. Sjede negdje na Zapadu u toplom i sigurnom, i onda samo pametuju.

              Mislim da svaki pojedinac ima pravo na svoj izbor. Znam ko sam, a isto tako znam sta hocu da budem.

              ___________________________________________________________________

                06-09-2005 20:01 Vesna.B is offline Pregledaj poruke od Vesna.B Dodaj Vesna.B u listu prijatelja
                Plastic Plastic is a Male
                moforaja


                Poruka: 2528
                Location: space
                pokretac teme Thread Started by Plastic

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od Vesna.B:

                  U svemu covjek mora postaviti neke granice. Nikada se nisam stidila da kazem da sam iz Yuge, i to sa ponosom govorim i dan danas, nazalost moram reci bivse.
                  Asimilirati se covjek jednostavno mora, ako misli imati normalan zivom. Moja djeca super pricaju oba jezika, ako su sami okrenu na norveski, ja ih prije ruzila, ali sad se puno ne zamaram sa tim, jer je to normala.

                  Licno se ne osjecam niti da pripadam onom dole, jer ono za mene drzava nije.

                  Meni su isto tako cudni, da ne kazem licemjerni pojedinci koji stalno govore samo da su dole. Pa sto se ne vrate kad je dole tako fino. Sjede negdje na Zapadu u toplom i sigurnom, i onda samo pametuju.

                  Mislim da svaki pojedinac ima pravo na svoj izbor. Znam ko sam, a isto tako znam sta hocu da budem.

                Sta je to "DOLE"??

                06-09-2005 22:28 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
                Vesna.B Vesna.B is a Female
                ne more meda




                Poruka: 38
                Location: Norveska

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                hahaha , znas Amire globus, pa onaj saraf na vrhu, e ja sam tu. Zato obicno kazem "DOLE "

                A mislila sam na Mostar, koji onako iskreno receno, mozda i ne zasluzuje da nosi to ime. Znamo kakav je Mostar bio, a kakav je sad.

                Ko sad na trokutu igra tavle, do 5 sati u jutro 01.gif

                ___________________________________________________________________

                  06-09-2005 22:32 Vesna.B is offline Pregledaj poruke od Vesna.B Dodaj Vesna.B u listu prijatelja
                  Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                  Postavi novu temu Odgovori
                  Go to:
                  preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com