Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » U Srbiji revizija Darvinove teorije evolucije » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (10): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH

U Srbiji revizija Darvinove teorije evolucije Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

a meðu zagovornicima revizije je, izmeðu ostalih i efendija Zukorliæ iz Novog Pazara

    kuH-J-OKDO8


Šta se dešava sa ovim Balkanom, kao da su se svi najeli gljiva ludara....
Ili su baš hohštapleri zauzeli sve bitnije pozicije u društvu i ugasili svjetlo?

Meðu potpisnicima su i 24 inženjera, 19 profesora srednjih škola, 14 filozofa, filologa i sociologa, 25 diplomiranih pravnika i ekonomista, pet farmaceuta i hemièara, osam umetnika, pet novinara i pet sveštenika.

    http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=05&dd=05&nav_category=12&nav_id=1257151

___________________________________________________________________

    05-23-2017 23:48 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17853
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    e neka cujem i nesto pozitivno iz srbije. neka sam i to doceko.

    darvinova teorija treba da bude revizirana, covjece vec 100 i vise godina je to samo teorija, i nikad nije dokazana nego naprotiv. vrijeme je da se malo ozbljnije shvati skolstvo i sta ucimo djecu. ako nista kad ih uce teoriju evolucije barem da im kazu da je to samo teorija i da se mogi ne slazu sa njom.

    stvari koje nas uce u skoli mi uzimamo zdravo za gotovo, i zato treba biti jako oprezan sta uciti djecu.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    05-24-2017 00:06 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7085
    Location: BiH
    pokretac teme Thread Started by green

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    iz sasvim drugih razloga je ovo sve pokrenuto.
    vidiš da su potpisnici uglavnom oni koji u svojim kabinetima drže ikonu svetog Save ili nekog drugog sveca, kao i efendije.

    kao što reèe jedan od sagovornika na videu: ovo je pokrenuto kako bi se izjednaèila nauka i pseudonauka,
    nauènik i hohštapler.

    ___________________________________________________________________

      05-24-2017 00:20 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17853
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ok, mozda si u pravu, mozda nisam u toku.
      moja izjava je bila vise onako generalno ... ne ulazeci u konkretan slucaj.

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      05-24-2017 02:27 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5248
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od tana:

        e neka cujem i nesto pozitivno iz srbije. neka sam i to doceko.

        darvinova teorija treba da bude revizirana, covjece vec 100 i vise godina je to samo teorija, i nikad nije dokazana nego naprotiv. vrijeme je da se malo ozbljnije shvati skolstvo i sta ucimo djecu. ako nista kad ih uce teoriju evolucije barem da im kazu da je to samo teorija i da se mogi ne slazu sa njom.

        stvari koje nas uce u skoli mi uzimamo zdravo za gotovo, i zato treba biti jako oprezan sta uciti djecu.
      Stvarno?

      05-24-2017 03:18 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5248
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ovo moze samo podrzati zatucana srbadija sa vascelim crkvenim popama I popadijama. Samo im se mogu posrati na tu inicijativu.

      05-24-2017 03:25 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5248
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od tana:

        ok, mozda si u pravu, mozda nisam u toku.
        moja izjava je bila vise onako generalno ... ne ulazeci u konkretan slucaj.
      Chuj generalno...de bola Tana....Jeli josh uvjek smatrash da krave daju mlijeko ljudima zbog bozije zapovjesti iliti bozije brige I genijalnosti ?

      05-24-2017 03:33 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17853
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      jos uvijek ne priznajem teoriju evolucije, i jos uvijek smatram da bi se trebali preispitati sta i kako ucimo djecu u skoli. barem nauka mora da bude precizna.

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      05-24-2017 16:03 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      Stari Grad Stari Grad is a Male
      moforaja




      Poruka: 10597
      Location: iza zvijezde

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od tana:

        jos uvijek ne priznajem teoriju evolucije, i jos uvijek smatram da bi se trebali preispitati sta i kako ucimo djecu u skoli. barem nauka mora da bude precizna.



      Ne znam je li bilo o ovom ranije rasprava na forumu, a sjeæam se da je i bilo... green je nešto govorio
      o dlakavima ...

      ... u svakom sluèaju - nijednog evolucionistu ništa ne sprijeèava da da istu formulaciju, samo sa zamijenjenim
      rijeèima, koje idu u prilog njegovoj tezi. Nauka kažeš mora da bude precizna ?

      Valjda oba tabora u raspravi moraju na odreðen naèin to da budu, inaèe je rasprava sama po sebi nekako
      pogrešno postavljena u startu ?




      -

      ___________________________________________________________________
      ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
      on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

        moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
      ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
      ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
      .. dosta je vise i tebe i tvoje
        tiranije
      ...

      05-24-2017 16:17 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7085
      Location: BiH
      pokretac teme Thread Started by green

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Tana,
      studirao sam komparativnu anatomiju. Stvarno me nakon anatomije niko živ ne može ubijediti da èovjek i npr. antilopa nemaju zajednièkog pretka.

      Svaka kost, ama baš ono svaka ima iste žljebove, nabore, ispupèenja, rupice... i kod èovjeka i kod psa, maèke, teleta, svakog sisara... sve ISTO! Nije slièno, nego isto.

      ___________________________________________________________________

        05-24-2017 16:44 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        Stari Grad Stari Grad is a Male
        moforaja




        Poruka: 10597
        Location: iza zvijezde

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        drugim rijeèima, ako ja kažem da je provrel slièan u odreðenom smislu jednom teletu, onda
        to nije bez osnove ? 07.gif

        ___________________________________________________________________
        ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
        on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

          moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
        ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
        ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
        .. dosta je vise i tebe i tvoje
          tiranije
        ...

        05-24-2017 18:05 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
        makso makso is a Male
        Super Moderator




        Poruka: 2847
        Location: andaluzija

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ne znam

        U svakom slucaju covjek je evolucionirao od australopitecusa, neandertalca i kromanjona

        Pobijedili zli kromanjoni (hej, kro 13.gif )

        Hajde de, kakve to veze ima sa zlom, ne znam, da je bio neandertalac pametniji, ili losiji, mozda bi sad ljudi bili drugaciji (trebao bi upitati Javu iz Dilan Doga)

        Ovo navedeno, mislim da nije vrijedno rasprave, ne znam je li dovoljno dokazano, ali je ocigledno.

        Je li australopitecus nastao od majmuna, a majmun od teleta, to je vec druga stvar, o kojoj svak moze raspravljati


        Ako cemo se vratiti na bozje propovjedi, onda je bog napravio australopitekusa?? ili Kromanjona? ili Neandertalca???

        Ili se izgubilo nesto u vakuumu, dosao zli covjek iz svemira i zbrisao sa planete kromanjone.

        Uff, komplikovano za mene, a necu jastuciti jos barem 20 dana

        21.gif

        ___________________________________________________________________
        prest'o sam 18.gif

        05-24-2017 22:19 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17853
        Location: na prinudnom radu :)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od green:

          Tana,
          studirao sam komparativnu anatomiju. Stvarno me nakon anatomije niko živ ne može ubijediti da èovjek i npr. antilopa nemaju zajednièkog pretka.

          Svaka kost, ama baš ono svaka ima iste žljebove, nabore, ispupèenja, rupice... i kod èovjeka i kod psa, maèke, teleta, svakog sisara... sve ISTO! Nije slièno, nego isto.


        da, sasvim je moguce da zivotinje, ljudi, i biljke imaju zajednickog pretka. meni je to vrlo logicno. recimo da je bog u startu napravio prvi "objekat", te je sve ostale nasljedio od tog prvog. i onda se pocelo granati. ali to nema veze sa evolucijom.

        takodje si mogo primjetiti da ima nesto zajednicko izmedju recimo atoma i svemirskih sistema.
        i to takodje nema veze sa evolucijom.

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        05-24-2017 23:39 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17853
        Location: na prinudnom radu :)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        na primjer ima taj nek "prvi objekat.
        pa se iz njega nasljedjuju: zivotinje, biljke, ljudi, mikrobi

        pa se zivotinje dalje granaju na sisare, gmizavce, vodozemce, ptice, etd .....
        ljudi se granaju na rase
        ........
        i sve tako ...

        ali sve to lici na jedno inteligentno programiranje. ja to radim svaki dan, u programiranju postoji koncept nasljedjivanja bas kao u prirodi.

        sve je to software moj green. sve sto postoji. ja nigdje tu ne vidim evoluciju.

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        05-24-2017 23:44 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        Stari Grad Stari Grad is a Male
        moforaja




        Poruka: 10597
        Location: iza zvijezde

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        hm, odakle li su ljudi dobili ideju o nasljeðu u programiranju... pored software-a, tkiva, i vrste tkiva
        od kojih su graðeni organizmi imaju jako napredne osobine koje tek poèinjemo razumijevati, a
        èitav razvoj i diverzifikacija (jao rijeèi) - grananje i podvrste, kao i prilagoðavanje živih organizama
        na razne habituse jasno upuæuje na jedan dugotrajan i komplikovan proces - koji se može nazvati
        evolucijom...

        Tvrditi nešto pojednostavljeno i kategorièno da jeste ili nije mi zvuèi u svjetlu toga malo naivno.

        Darvin nije prièao o stvoritelju i nastancima (ako se ne varam), nego više o procesu razvoja živih vrsta, i nekako mi njegova teorija nije ni za odbaciti tek tako, pogotovu ne iz teoloških ili religijskih motiva.

        ___________________________________________________________________
        ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
        on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

          moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
        ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
        ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
        .. dosta je vise i tebe i tvoje
          tiranije
        ...

        05-25-2017 00:33 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17853
        Location: na prinudnom radu :)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        darvin je tvrdio da se putem mutacije u zivim bicima promijeno DNA, te su tako sasvim slucajno nastale razne vrste, podvrste .... po darvinu su od riba nastale amfibije, vodozemci te onda sisari, ljudi.

        mutacije su generalno losa stvar, i nista dobra iz toga ne moze da izadje. nauka kaze da ne postoji pozitivna mutacija, tj nema nijedan dokaz da je ikad neka mutacija unaprijedila organizam nego naprotiv. svaka mutacija koju je nauka spoznala je zavrsila jako neugodnim posljedicama. mutacije unistavaju dna. dakle ja teoriju evoluciju odbacujem ne zbog religooznih razloga, nego zboig naucnih. sigurno postoji adaptacija kod zivih bica, ali to opet nije evolucija.
        ne moze ribi porasti krila pa da zivi trilion godina.

        ljudi si dobili ideje o nasljedju iz prirode. bas koa sto smo i sve ostalo naucili iz prirode. fakticki, nista mi novo nismo nikad izmislisli. samo ktkrili, naucili. nismo mi izmislisli matematiku, mi smo je samo prepoznali u prirodi, shvatili je (do jedne mjere), i dali stvarima imena. i to se danas zove matematika. citav univer pociva na matematici. fizika se na kraju svodi na matematiku. hemija takodje. il ibilo koja druga nauka - sve dodje na matematiku.

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        05-25-2017 02:02 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        green green is a Male
        Super Moderator


        Poruka: 7085
        Location: BiH
        pokretac teme Thread Started by green

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od tana:

          sve je to software moj green. sve sto postoji. ja nigdje tu ne vidim evoluciju.


        Sve što si u predhodna tri svoja posta nabrojao spada u definiciju evolucije.
        Samo nisi svjestan te definicije i nismo svjesni jednog bitnog faktora, a to je vrijeme.
        Radi se o milionima godina, vjerovatno i o jednoj milijardi!

        znaš ono...
        u prvom milionu - ima rep
        u drugom milionu se rep izdužio
        u treæem milionu ima rep ali gotov otpao
        u èetvrtom milionu umjesto repa zadnje noge...
        i tako sve do èovjeka

        ___________________________________________________________________

          05-25-2017 12:02 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
          tana tana is a Male
          rigorozni




          Poruka: 17853
          Location: na prinudnom radu :)

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          a jesi li ikada razmisljo o ovome

          nauka kaze mi smo homo sapiens sapiens. moderni covjek. dakle homo sapiens sapiens.
          nasa preteca je homo sapiens koji je izumro prije 200 hiljada godina. hom osapiens nimalo nema crte modernog covjeka, i vise lici na majmuna nego na covjeka.

          ako je evolucija tacna, onda bi vidjeli prelazni period izmedju homosapiensa i danasnjeg covjeka.
          nigdje nikada nije poronadjen taj prelazni oblik. nauka to priznaje. i sam darwin je to prizno.
          fali im jedna karika.

          hej, nasli smo dinosauruse od prije milion godina, a nismo nasli covjeka od prije 100 hiljada godina, ili 50 hiljada godina. ima li tebi to logike?

          ___________________________________________________________________
          kad ce mostar mama?

          05-25-2017 16:11 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
          green green is a Male
          Super Moderator


          Poruka: 7085
          Location: BiH
          pokretac teme Thread Started by green

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          a gledaj to ovako:

          predviða se da æe èovjek izgubiti kosu, zatim i nokte!

          zar kosu veæ ne gubimo? svake godine je sve više alopecije, æelavih ljudi. vjerovatno za pola miliona godina nijedna žena, a kamoli muškarac neæe imati kose na glavi. (ako i glavu budu imali, mislim na ratove)

          pa onda idu nokti na nogama (manje potrebni), pa na rukama...

          èak se predviða da æemo izgubiti i mali prst na nogama. Zar veæ nije rudimentiran, kržljav?

          ovo što nabrajam isto spada u vid evolucije.

          ___________________________________________________________________

            05-25-2017 16:44 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
            Stari Grad Stari Grad is a Male
            moforaja




            Poruka: 10597
            Location: iza zvijezde

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od tana:

              darvin je tvrdio da se putem mutacije u zivim bicima promijeno DNA, te su tako sasvim slucajno nastale razne vrste, podvrste .... po darvinu su od riba nastale amfibije, vodozemci te onda sisari, ljudi.

              mutacije su generalno losa stvar, i nista dobra iz toga ne moze da izadje. nauka kaze da ne postoji pozitivna mutacija, tj nema nijedan dokaz da je ikad neka mutacija unaprijedila organizam nego naprotiv. svaka mutacija koju je nauka spoznala je zavrsila jako neugodnim posljedicama. mutacije unistavaju dna. dakle ja teoriju evoluciju odbacujem ne zbog religooznih razloga, nego zboig naucnih. sigurno postoji adaptacija kod zivih bica, ali to opet nije evolucija.
              ne moze ribi porasti krila pa da zivi trilion godina.

              ljudi si dobili ideje o nasljedju iz prirode. bas koa sto smo i sve ostalo naucili iz prirode. fakticki, nista mi novo nismo nikad izmislisli. samo ktkrili, naucili. nismo mi izmislisli matematiku, mi smo je samo prepoznali u prirodi, shvatili je (do jedne mjere), i dali stvarima imena. i to se danas zove matematika. citav univer pociva na matematici. fizika se na kraju svodi na matematiku. hemija takodje. il ibilo koja druga nauka - sve dodje na matematiku.


            Adaptacija tokom jako dugog vremenskog perioda nije ništa drugo nego evolucija.
            Ne postoje ni nauèni dokazi koji su do sada decidno osporili teoriju evolucije, ili dali bolju alternativu,
            a što se tièe teorije evolucije i same evolucije, postoje još stvari koje ni o njoj vjerovatno nisu 100% spoznate.

            Tana, ribe sa krilima - ili izduženim fenama koje služe kao krila postoje, i to je dobro poznato - opšte znanje, èini mi se da se radi o vrsti srdela.

            DNA se mijenja tokom dugog, jako dugog niza godina i vjekova, to je èinjenica.
            Što ti green reèe, nemoj misliti da æe ljudska vrsta, ako bude postojala, za nekoliko miliona godina, izgledati isto kao danas.



            -

            ___________________________________________________________________
            ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
            on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

              moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
            ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
            ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
            .. dosta je vise i tebe i tvoje
              tiranije
            ...

            05-25-2017 16:59 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
            Stranica (10): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com