Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » FORUMAŠI » HUMANITARNE AKCIJE » Pomoc Mostaru 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (19): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Elma_ FS Elma_ FS is a Female
rodjena




Poruka: 995
Location: 'Ta ja znam?

Pomoc Mostaru Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zeljela bih pokrenuti akciju skupljanja donacije za staracki dom u Mostaru. Neznam kako to ide, ali racunam da Tana i ostali moderatori mogu pomoci, ali me kao prvo zanima dali ima zainteresovanih.

Vidim da je na ovom forumu moguce prikupiti donacije za razlicite svrhe, pa rekoh da pomognemo onim jadnim strcima...

33.gif 33.gif 33.gif

___________________________________________________________________

    07-31-2006 00:28 Elma_ FS is offline Pregledaj poruke od Elma_ FS Dodaj Elma_ FS u listu prijatelja
    MUMADJAVL MUMADJAVL is a Male
    bice nesto od mene


    Poruka: 280
    Location: WASHINGTON,D.C.

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Pridruzujem se ovoj akciji , i ocekujem odaziv ostalih forumasa i forumasica ,
    pa eto ako ima zainteresovanih , javite se , svaka pomoc je uvijek dobrodosla ...
    Andin : kontaktiraj me ako uspijes privuci ostale za pomoc !!!!!!! 33.gif 33.gif

    07-31-2006 01:16 MUMADJAVL is offline Homepage of MUMADJAVL Pregledaj poruke od MUMADJAVL Dodaj MUMADJAVL u listu prijatelja
    Gogi81 Gogi81 is a Male
    brato


    Poruka: 522
    Location: Atlanta

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    10.gif

    ___________________________________________________________________
    jope ti
    -----------------------------------------------------------------------------
    Gogi81:

    The penis mightier than the sword.
    ---------------------------------------------------------------------------
    kore mi Sahbaz 13.gif 13.gif

    07-31-2006 01:38 Gogi81 is offline Posalji email za Gogi81 Pregledaj poruke od Gogi81 Dodaj Gogi81 u listu prijatelja
    Mo-beba Mo-beba is a Female
    Momentalno na daljinskom




    Poruka: 7486
    Location: Trebinje-Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    10.gif 10.gif 10.gif 10.gif

    ___________________________________________________________________
    Ne postoji beskraj koji ja ne mogu prosiriti,ne postoji zelja u kojoj ti ne zivis,ne postoji dubina veca od moje ljubavi niti ja postojim bez tebe najdrazi Volim te girl_zaljubljena.gif


      33.gif

      07-31-2006 02:55 Mo-beba is offline Posalji email za Mo-beba Pregledaj poruke od Mo-beba Dodaj Mo-beba u listu prijatelja
      Mostarka83 Mostarka83 is a Female
      Legally Blonde




      Poruka: 3490
      Location: U Cernici

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      10.gif

      ___________________________________________________________________
      JaMojaTi.gif

      07-31-2006 08:40 Mostarka83 is offline Posalji email za Mostarka83 Pregledaj poruke od Mostarka83 Dodaj Mostarka83 u listu prijatelja
      Carmela Carmela is a Female
      vjeciti optimist




      Poruka: 7603
      Location: ja nisam odavle

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Šta god da se uradi i prikupi, moj ti je savjet da se to ne daje nekoj instituciji, nego da netko ko je Mostaru to uzme i odnese ljudima na ruke. U svakom sluèaju hvale vrijedna stvar 10.gif

      ___________________________________________________________________

        Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

      07-31-2006 09:25 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
      behar behar is a Female
      samo sto nisam




      Poruka: 1141

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Slazem se, dobra ideja.

      Mozda bi mogli pricekati da se raja vrati s odmora pa onda konkretizovati prijedlog.

      Valjda je najjednostavnije preko paypala, neko ko je u Mo, ko ima paypal i ko pristaje da povuce u akciji...

      Citam oba foruma i nikako ne uspijevam odgonetnuti kako to da, pored ovolikog patriotizma, jos ni na jednom od njih nije otvoren neki stalni konto za pomoc Mostaru?
      A dole toliko bijede i sirotinje premeche po kontejnerima.

      Istina, vecina nas ima rodbinu koju pomaze, ali moze se valjda odvojiti mjesecno npr. po 10 - 20 eura za taj fond?

      Bilo je slicnih pokusaja, medjutim nisu zazivjeli, ne znam zasto.

      Mozemo li nesto slicno sada uciniti?

      Sta vi mislite?

      ___________________________________________________________________

        07-31-2006 09:49 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
        VolimRodjene VolimRodjene is a Male
        rodjeni




        Poruka: 1037
        Location: Prve proleterske 1

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ako ce neko da stvarno pomogne tim ljudima onda nek im kupi lijekove, jer to je skupo, a to im niko ne kupuje. Mislim da ostalo imaju. Ruzno zvuci, ali naprimjer djecije selo svi pomazu, jer normalno svi su najslabiji na djecu, ali mislim da ta djeca sad imaju vise i nego sto im treba. Jeste da njima nista ne moze nadomjestiti toplinu doma, ali mislim da su oni vise nego dobro zbrinuti i svi im daju. Ima ljudi i institucija u ovom gradu kojima je pomoc potrebnija a niko ih se nikad ne sjeti.
        Recimo kapaciteti i uslovi neuropsihijatrije u mostaru su ispod svakog nivoa, pa imamo situaciju da agresivni ljudu opasni po okolinu hodaju gradom jer nema mjesta na neuropsihijatriji, a te institucije se niko ne sjeti. Znam, ovo je problem grada i tu je tesko pomoci, ali samo navodim primjer.

        ___________________________________________________________________

          07-31-2006 09:49 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
          Carmela Carmela is a Female
          vjeciti optimist




          Poruka: 7603
          Location: ja nisam odavle

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od behar:

            Slazem se, dobra ideja.

            Mozda bi mogli pricekati da se raja vrati s odmora pa onda konkretizovati prijedlog.

            Valjda je najjednostavnije preko paypala, neko ko je u Mo, ko ima paypal i ko pristaje da povuce u akciji...

            Citam oba foruma i nikako ne uspijevam odgonetnuti kako to da, pored ovolikog patriotizma, jos ni na jednom od njih nije otvoren neki stalni konto za pomoc Mostaru?
            A dole toliko bijede i sirotinje premeche po kontejnerima.

            Istina, vecina nas ima rodbinu koju pomaze, ali moze se valjda odvojiti mjesecno npr. po 10 - 20 eura za taj fond?

            Bilo je slicnih pokusaja, medjutim nisu zazivjeli, ne znam zasto.

            Mozemo li nesto slicno sada uciniti?

            Sta vi mislite?


          Mislim da je promašaj otvoriti službeni raèun za pomoæ Mostaru. Ne psotoji institucija, ni vladina, ni nevladina koja ne krade i što može i što ne može. Ako vam treba, primjera je milion, i ponavljam se, pomoæ direktno na ruke, bilo hrana, bilo lijekovi...šta god, samo NA RUKE!!!

          ___________________________________________________________________

            Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Carmela dana 07-31-2006 u 10:05.

          07-31-2006 10:05 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
          behar behar is a Female
          samo sto nisam




          Poruka: 1141

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          VR, sve je tako kako kazes, a problemgrada je automatski i problem njegovih stanovnika..;

          Carmela, nisam mislila na otvaranje racuna u nekoj banci, ma ne. Mislila sam na otvaranje nekog "fonda", mozda rijec bolje odgovara, na koji bi dobrovoljci svakoga mjeseca mogli uplatiti koliko mogu i zele. Taj bi novac isao u ruke onima kojima je potreban i namijenjen. Zato kazem da je veoma bitno da 1-2 osobe koje zive u Mostaru prihvate da se uplacuje na njihov pay-pal i da one to nose kad i gdje treba.

          A jeste, potrebno je starcima, djeci s posebnim potrebama, neuropsihijatriji, nezaposlenim, raseljenim....

          Ima se kome dati, meni bi zaista bilo drago da se nesto slicno organizuje na ovom forumu.

          ___________________________________________________________________

            07-31-2006 10:12 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
            VolimRodjene VolimRodjene is a Male
            rodjeni




            Poruka: 1037
            Location: Prve proleterske 1

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ali mislim da je primarno u ovom trenutku

              www.saveviktor.com

            ___________________________________________________________________

              07-31-2006 10:14 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
              Elma_ FS Elma_ FS is a Female
              rodjena




              Poruka: 995
              Location: 'Ta ja znam?
              pokretac teme Thread Started by Elma_ FS

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Carmela potpuno si u pravu !!! I ja sam tako nesto kontala, da mi uplatimo svi a da neko od moderatora dole to odnese tim starcima i podijeli.Jok instituciji nikako, znamo mi svi dobro kakav lopovluk u nas zna biti po tim ustanovama - nazalost.

              I ja mislim da se djeci puno vise pomaze nego ovim jadnim starcima, ja evo pakujem paket pa cu poslat u djeciji dom ako bog da, ali ja opet mislim da su ovi stari najugrozeniji. Sjetim se samo starackog doma prije rata 21.gif a mogu mislit tek sad kako je. A to za lijekove je jako tesko, treba onda unaprijed znat sta ko koristi i sl. Ja mislim da je najbolje skupiti pa dati im na ruke. Cujem ima dosta slucajeva u starackom koji nemaju nikoga od dijece i familije uopste.

              Neznam behar hocemo li ista vako uspijeti organizovati, kao sto kazes dosta je raje na odmoru ali nije hice mjesec-dva dana da se to skupi.

              Ima li ko od moderatora da da neku uputu sta i kako se moze ovo realizovati ??

              ___________________________________________________________________

                07-31-2006 13:56 Elma_ FS is offline Pregledaj poruke od Elma_ FS Dodaj Elma_ FS u listu prijatelja
                misica misica is a Female
                mofo beba




                Poruka: 54
                Location: Mostar

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Trebalo bi nešto skupiti za Acu biciklistu, on je zadnja mostarska legenda a loše živi. Šta mislite?

                07-31-2006 13:57 misica is offline Pregledaj poruke od misica Dodaj misica u listu prijatelja
                Elma_ FS Elma_ FS is a Female
                rodjena




                Poruka: 995
                Location: 'Ta ja znam?
                pokretac teme Thread Started by Elma_ FS

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od misica:

                  Trebalo bi nešto skupiti za Acu biciklistu, on je zadnja mostarska legenda a loše živi. Šta mislite?


                Sto se mene tice ako skupimo sta ovdje i njemu se moze nesto dati. Neznam sta ostali misle

                ___________________________________________________________________

                  07-31-2006 14:01 Elma_ FS is offline Pregledaj poruke od Elma_ FS Dodaj Elma_ FS u listu prijatelja
                  Mystica Mystica is a Female
                  bice nesto od mene




                  Poruka: 406
                  Location: Tamo gdje pada milosnica...

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Ja sam za donacije, ukljucite i mene, na odmor idem u petak, vracam se za 4 sedmice, dok dole budem raspitat cu se kome i kako se mogu dati pare, pa ako se nadje neko"podoban" dat cu odmah svoj prilog..prosle godine gdje sam god mislila dati ne mozes prichi od ljudi koji su tu "glavni" ja hocu sto rekoste da dam u ruke ljudima kojima stvarno treba...pa da ne bude kao Caritas ili Merhamet da se omrse oni koji vec imaju od prije.....mislim da ima sigurno dosta ljudi koji nemaju love i koji slabo zive, nema im niko slati ili nemaju familije da ih izdrzava....tako da sam za skupljanje pomoci bilo da se radi o djeci, djeci koji su ostali bez roditelja, starcima ili bolesnim ljudima.

                  Odlicna tema, svaka cast 33.gif

                  07-31-2006 14:52 Mystica is offline Posalji email za Mystica Pregledaj poruke od Mystica Dodaj Mystica u listu prijatelja
                  Mystica Mystica is a Female
                  bice nesto od mene




                  Poruka: 406
                  Location: Tamo gdje pada milosnica...

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od andin:

                        citat od misica:

                      Trebalo bi nešto skupiti za Acu biciklistu, on je zadnja mostarska legenda a loše živi. Šta mislite?


                    Sto se mene tice ako skupimo sta ovdje i njemu se moze nesto dati. Neznam sta ostali misle


                  Moja mama, kad god je dole i sretne ga uvijek mu da para...a sigurno i mnogi drugi ljudi...on se zahvaljuje...znamo svi da lose zivi, normalno da treba i njemu pomoci...

                  07-31-2006 14:53 Mystica is offline Posalji email za Mystica Pregledaj poruke od Mystica Dodaj Mystica u listu prijatelja
                  Mo-beba Mo-beba is a Female
                  Momentalno na daljinskom




                  Poruka: 7486
                  Location: Trebinje-Mostar

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Tema je cudo 10.gif

                  andin svaka cast 10.gif

                  zasta god bude trebalo tu sam 33.gif

                  ___________________________________________________________________
                  Ne postoji beskraj koji ja ne mogu prosiriti,ne postoji zelja u kojoj ti ne zivis,ne postoji dubina veca od moje ljubavi niti ja postojim bez tebe najdrazi Volim te girl_zaljubljena.gif


                    33.gif

                    07-31-2006 14:54 Mo-beba is offline Posalji email za Mo-beba Pregledaj poruke od Mo-beba Dodaj Mo-beba u listu prijatelja
                    behar behar is a Female
                    samo sto nisam




                    Poruka: 1141

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    sto se mene tice ja sam opet 01.gif za osnivanje tog fonda, pa nek se iz fonda daje koliko moze, kome treba i sl.

                    a da ima onih kojima treba, nepotrebno je o tome...

                    evo danasnji avaz - a koliko je ovakvih?

                    Bezbeli da ne mozemo odgovoriti na svaciji poziv za pomoc, ali mozemo koliko mozemo. prvo svom gradu, Aci biciklisti naravno!


                      ko voli nek izvoli, a dobrovoljci u Mostaru ce se naci, kao i uvijek, do njih nikad nije ni bilo.

                      evo avaz:
                        http://www.avaz.ba/absolutenm/anmviewer.asp?a=17161&z=50&isasp=



                      Selimoviæima potrebna pomoæ za lijeèenje djece


                      Teško oboljeli Mustafa i Mirela nemaju novca za lijekove

                      Radost useljenja u novu kuæu za Mirsadu i Selima, nažalost, nije potpuna

                      Porodica Selima Selimoviæa iz gradaèaèkog naselja Imširi ovih dana ima razloga za veselje. Zahvaljujuæi pomoæi dobrih ljudi i bespovratnim sredstvima Vlade TK za stambeno zbrinjavanje boraèke populacije, uspjeli su sagraditi i useliti u vlastitu kuæu.
                      - Hvala Bogu i dobrim ljudima, evo uspjeli smo useliti i veoma smo radosni zbog toga - kaže nam domaæin Selim.
                      No, radost ove porodice, nažalost, nije potpuna. Mirsada i Selim imaju dvoje bolesne djece kojima moraju osigurati novac za lijeèenje.

                      - Kuæu smo sagradili, ali stari problem ostaje. Nemamo sredstava za lijeèenje Mirele, koja je dijabetièar i veæ pet godina prima inzulin. Mustafa je prije tri mjeseca potrošio terapiju koju su mu propisali ljekari na Kipru - kaže zabrinuta Mirsada.

                      Mirela ima 16 godina i za njeno lijeèenje mjeseèno je potrebno izdvojiti oko 450 KM. Mustafa je roðen 2000. godine i boluje od ošteæenja na mozgu i cerebralne paralize. Do sada je èetiri puta boravio na Kipru, o èemu je i "Dnevni avaz" pisao, i od tada se njegovo stanje popravlja. Za nastavak lijeèenja potrebno je 3.500 eura, što roditelji nisu u moguænosti osigurati.

                      ___________________________________________________________________

                        07-31-2006 15:07 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
                        Maggie Maggie is a Female
                        moforaja




                        Poruka: 2736
                        Location: daleko

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            citat od andin:

                          Ima li ko od moderatora da da neku uputu sta i kako se moze ovo realizovati ??


                        Moforaja ima konto na banci u Mostaru i tri moderatora su bila zaduzena za podjelu novca, medjutim sticajem okolnosti ostao je samo jedan moder.

                        Pare su velika odgovornost i trebale bi se slati na neki zajednicki racun, a nikome licno na ruke, iz prostog razloga sto ce se uvijek naci neko ko ce pitati:"a gdje su moje pare" i eto toj osobi problema (bilo i vidjeno).

                        Na ovom forumu je bilo vise akcija skupljanja novca ( mala Anja, Ena, staracki dom, djeciji dom) i sve su prosle odlicno.

                        Nekoliko puta su se i pare sa donatora (za forum, pa sto ostane) slale na taj racun.

                        Ja vam preporucujem sacekati prvo da vidite i odlucite za koga se pravi akcija. Drugo ko da otvori racune (i da su barem dvije osobe potpisnici). To je samo od sebe posao i po.
                        I onda slati novac direktno na racun ili nekome kome vjerujete da ce ih staviti na racun. Kontaktirajte Tanu, Sandru, Daorsa ili Jovu za detalje otvaranja takvih racuna. Nadjite kontakt osobu u organizaciji kojoj zelite da date. Za bilo sta da dajete naglasite u koju svrhu da se koristi, hrana, lijekovi, garderoba, grijanje itd. i imajte rekorde istog.

                        Kome treba vise informacija nek se javi na pp.

                        ___________________________________________________________________

                          07-31-2006 15:11 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
                          Maggie Maggie is a Female
                          moforaja




                          Poruka: 2736
                          Location: daleko

                          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          i jos ovo...

                          nadjite dvije osobe, jednu u Americi, jednu u Evropi koji su spremni da prihvate novac i proslijede ga u Mostar na racun. Svi u Americi koji su spremni da pomognu neka salju jednoj osobi, ovi u Evropi drugoj, to moze biti bilo ko, samo da postoje rekordi slanja i onda sve djuture poslati direkt na racun. Mnogo je lakse nego da se pojedinacno salje, a naravno moze se i to, ovo je samo prijedlog jer se tako prije radilo.

                          naravo moze se koristiti i WU, ali bih to preporucila samo za hitne svrhe, zbog njihovih troskova, koji nisu bas mali, a i to malo moze nekom pomoci.

                          ___________________________________________________________________

                            07-31-2006 15:33 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
                            Stranica (19): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                            Postavi novu temu Odgovori
                            Go to:
                            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com