Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » FORUMAŠI » HUMANITARNE AKCIJE » Pomozimo Kumri » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
kifla ubila pekara
SexNepoznat

Poruka: 26

Pomozimo Kumri Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dobra raja;

Teska srca postavljam ovu obavijest. Vecina raje poznaje bar nekoga iz mostarske familije Drljevic: majku Esefu, oca Hilmiju-Hilmu poznatog i vjestog kuhara, Jadrana - Kumru starijeg (zivi sa familijom u Kanadi, u Windsoru preko puta Detroita) i Miru - Kumru mladjeg koji sa familijom zivi u Italiji.

Kumri mladjem je prije par godina dijagnozirana kronièna mijeloièna leukemija (tako er se naziva granulocitna kronièna leukemija). Uspjesno je prkosio bolesti kombinacijom tradicionalnih i eksperimentalih medikamenata (glivack i drugi). Nazalost, zadnji pokusaji lijecenja nisu polucili velike
rezultate tako da doktor preporucuje transplantaciju (u skoroj buducnosti)
kostane srzi (bone marrow). I opet se sudbina grubo poigrala sa njim te mu zanijekala ijednog podobnog donatora medju njegovim bliznjim te krvno povezanom rodbinom. Kumra stariji me jutros nazva sa molbom da prosirim vijest te apeliram na sve Mostarce i ostale ljude dobre volje i srca da se odazovu ovom pozivu.

Sta sad?

Kako doktori nisu pronasli nijednog podobnog donatora iz njegove familije i krvno-povezane rodbine, oni automatski prosiruju pretragu na ljude slicne etnicke pozadine i porijekla. Ako vec niste registrirani darivatelj kostane srzi onda se javite najblizem centru za darivanje krvi ili odjelu za transfuziologiju te se raspitajte o vasoj podobnosti kao i samom testiranju i registraciji. Kumrin doktor u Italiji, poznati Paolo di Bartolomeo, ce u datom trenutku obaviti kompjutersku pretragu svih medjunarodnih i drzavnih baza podataka darivatelja kostane srzi medju kojima ce se, toplo se nadam, naci i vase ime. Testiranje i registracija su relativno bezbolni i brzi: izvadi se mala kolicina krvi koja se testira na antigen markere humanog leukocita (Humane Leukocyte Antigen Marker Test) te se nakon par nedjelja rezultati objave na nacionalnoj bazi podataka darivatelja kostane srzi, a priori pristupacna svim medicinskim institucijama po svijetu. Isto tako mozete zatraziti svoje rezultate te ih e-mail poslati Kumri starijem ili meni. Mi cemo ih proslijediti doktoru.

Kako?

Pogledajte ove linkove za kanadski, americki i hrvatski drzavni registrar dobrovoljnih davalaca kao i ostalih zemalja koje jos nisu oformile svoje registre:

Kanada:

    https://www.blood.ca/Centreapps/internet...rrow%20Registry

USA:
    www.marrow.org

Hrvatska:
    www.hdm.hr/kostanasrz.html#banka

BiH:
    www.ztmfbih.ba
- jos nema mrezu darivatelja kostane srzi ali se pozivom na jedan od brojeva ili imejlicom moze dobiti informacija (kako, gdje, kada, koliko &td):
Tel: +38733443423, 38733206588 ili 38733270173. Email:
    animacija@ztmfbih.ba

Crna Gora:
    www.ckcg.cg.yu

Srbija:
    www.redcross.org.yu


Vise o ovoj bolesti, simptomina i nacinima lijecenja mozete procitati ovdje:

    http://www.plivazdravlje.hr/?section=pri...enu2=&bid=40-16



prenesheno sa mostarskaraja

___________________________________________________________________
www.xusport.net

03-22-2007 01:19 kifla ubila pekara is offline Pregledaj poruke od kifla ubila pekara Dodaj kifla ubila pekara u listu prijatelja
kifla ubila pekara
SexNepoznat

Poruka: 26
pokretac teme Thread Started by kifla ubila pekara

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kumra i Hilmo

___________________________________________________________________
www.xusport.net

03-22-2007 01:20 kifla ubila pekara is offline Pregledaj poruke od kifla ubila pekara Dodaj kifla ubila pekara u listu prijatelja
kifla ubila pekara
SexNepoznat

Poruka: 26
pokretac teme Thread Started by kifla ubila pekara

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kumra stariji

___________________________________________________________________
www.xusport.net

03-22-2007 01:23 kifla ubila pekara is offline Pregledaj poruke od kifla ubila pekara Dodaj kifla ubila pekara u listu prijatelja
TUTI
Mister foruma 2008

Poruka: 5888

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

a jasta nego zao.....ne mogu sebi doci......Kumra je raja prava.....nadam se i ja da ce na kraju biti sve dobro.....

03-22-2007 10:34 TUTI is offline Pregledaj poruke od TUTI Dodaj TUTI u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tuti, je li ovo Kumra iz kafiæa u Centru 2?

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

03-22-2007 10:59 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
glumica glumica is a Female
Trn u oku


Poruka: 4415

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Carmela:

    Tuti, je li ovo Kumra iz kafiæa u Centru 2?


jes da mene ne pitas..

jeste,o tom Kumri je rijec... 21.gif

03-22-2007 11:00 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Majko mila..... 21.gif

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

03-22-2007 11:01 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
TUTI
Mister foruma 2008

Poruka: 5888

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jeste Carmela........rece ti Glumica....

e moja Djemila 21.gif 21.gif nista fino cuti.......

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane TUTI dana 03-22-2007 u 11:03.

03-22-2007 11:03 TUTI is offline Pregledaj poruke od TUTI Dodaj TUTI u listu prijatelja
jagnje jagnje is a Male
puter


Poruka: 72
Location: svedska

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nadajmo se da ce se dobro zavrsiti,jebem ti zapad samo bolest ,kumra je dobar momak i jedan od najboljih konobara u gradu,.ne daj se kumra 33.gif 33.gif

03-22-2007 11:17 jagnje is offline Homepage of jagnje Pregledaj poruke od jagnje Dodaj jagnje u listu prijatelja
orion orion is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1113
Location: mobilna

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

zao mi je, nadam se da ce mu ako Bog da uspjeti naci donatora

___________________________________________________________________

    03-22-2007 11:18 orion is offline Pregledaj poruke od orion Dodaj orion u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17884
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    e golemo da se ovo desi kumri 21.gif

    nadam se da ce uspjeti nacio donatora, i da ce sve biti u redu.

    pozdrav kumri mladjem i starijem 10.gif

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    03-22-2007 16:27 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    Sandy Sandy is a Female
    moforaja




    Poruka: 3842
    Location: kod Hita...

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    a tuge majko mila 21.gif 21.gif

    e bas mi je zao 15.gif

    03-22-2007 17:58 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
    habiba75 habiba75 is a Female
    raja




    Poruka: 2341
    Location: lebdim

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    golemo majke mi ostah bez teksta 15.gif

    ___________________________________________________________________
    JESAM LI VAM GOVORILA!?

    03-22-2007 21:57 habiba75 is offline Pregledaj poruke od habiba75 Dodaj habiba75 u listu prijatelja
    mo-starac
    SexNepoznat

    Poruka: 56

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Kako sudbina moze biti okrutna i neumoljiva pogotovu kad se dotakne osoba,dragih,miliih i voljenih.Prijatelju, IZDRZI.Skupi svu snagu ovog svijeta zbog tvojih najmilijih,tebe i svih koji te znaju.Nadam se svim srcem da ce raja sirom svijeta uciniti da pronadze donatora i da zajednicki pobjedimo tu neman.Veliki pozdrav za Tebe i tvoje od BECE.Pozdrav za Jadranka.

    03-23-2007 16:57 mo-starac is offline Pregledaj poruke od mo-starac Dodaj mo-starac u listu prijatelja
    mo-starac
    SexNepoznat

    Poruka: 56

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ljudi dobre volje a zeljni da pomognu nasem Kumri mogu ovdje u Norveskoj dati krv i nalaze rezultata poslati njegovom bratu ili jednostavno staviti ovdje da oni mogu procitati i staviti u banku donatora. VELIKO HVALA.-Beco.

    03-23-2007 20:35 mo-starac is offline Pregledaj poruke od mo-starac Dodaj mo-starac u listu prijatelja
    almonda almonda is a Female
    seka


    Poruka: 681
    Location: NYC

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Joj majko moja svaki dan ruzne vjesti,pa kako tako iznenada.
    Nadam se da ce izdrzati

    ___________________________________________________________________
    Zivot nam vraca samo ono sto mi drugima dajemo.....

    03-23-2007 22:19 almonda is offline Pregledaj poruke od almonda Dodaj almonda u listu prijatelja
    Carmela Carmela is a Female
    vjeciti optimist




    Poruka: 7603
    Location: ja nisam odavle

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    bobby lopov
    Raja

    Autor teme
    --------------------------------------------------------------------------------
    Darivanje kostane srzi nema puno slicnosti sa darivanjem krvi. U Kanadi od darivatelja zahtjevaju dobro zdravlje, gornju maksimalnu kilazu za odredjenu dob kao i starost (od 17 do 50).

    Kostana srz se u obliku tekucine vadi injekcijom direktno iz kosti pelvisa, pod lokalnom ili spinalnom (epiduralnom) anestezijom. Od 0.5 do 1.5 litra izvadjene kostane srzi, ovisno o velicini darivatelja, se regenerira u roku od par nedjelja.


    preuzeto sa iste teme sa

      www.mostarskaraja.com

    ___________________________________________________________________

      Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

    03-28-2007 15:33 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
    toma.bajevic
    SexNepoznat

    Poruka: 1

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dragi Miro,
    Tek prije nekoliko dana sam saznao za bolest.Prikljucujem se akciji u svakom pogledu.
    Raygovarao sam sa doktorima na VMA,morate mi dati tacne instrukcije sto se tice analize (rekli su mi da postoje razlicite analize i da je najbolje da Mirin doktor napise sta se trazi).Pozdrav cijeloj porodici i siguran sam da ce to sve biti u redu.Tomo Bajevic

    03-29-2007 13:37 toma.bajevic is offline Pregledaj poruke od toma.bajevic Dodaj toma.bajevic u listu prijatelja
    San Adi Diego San Adi Diego is a Male
    Velemajstor




    Poruka: 410
    Location: San Diego

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    A joj... 30.gif

    Kumra drz' se...

    ___________________________________________________________________

    ...deeeeeeeeeefinitivno najbolji ribar-mostarac u "dijaspori" tzv.krci-kolo...orjelo-gorjelo-mogorjelo....jebo`terma nema dovoljno frizidera za ribu ko`lko je u`fati pa djeli okolo...pola SAn Diega jede ribu preko citave godine na njegov racun....e,ta`ki je moj kum.

    03-29-2007 18:54 San Adi Diego is offline Posalji email za San Adi Diego Pregledaj poruke od San Adi Diego Dodaj San Adi Diego u listu prijatelja
    San Hople
    SexNepoznat

    Poruka: 708
    Location: California

    e,moj Kumra... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ...nadam se da ce biti uspjesno....
    Da samo vidish "fine" raje kako se javljaju.....drago mi je vidjeti da te nisu zaboravili......izdrzi

    Hople( tvoja mala raja kojima si uvijek bio "faca")

    03-29-2007 21:00 San Hople is offline Posalji Email za San Hople Pregledaj poruke od San Hople Dodaj San Hople u listu prijatelja
    Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com