Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » NAUKA » Globalno zagrijavanje » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza

Globalno zagrijavanje Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Poslije uzarenog ljeta ceka nas prehladna zima.
Svi smo (manje-vise) upoznati sa ovom problematikom.
Problemom zagrijavanja planete
Sta vi mislite o ovome?
Doprinosite li i ako da, kako u borbi protiv ovog problema koji nas se tice svih.

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

10-27-2007 23:34 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
liberty liberty is a Male
brato




Poruka: 645
Location: Washington

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Poslije uzarenog ljeta ceka nas prehladna zima


Otkud ovo?

___________________________________________________________________
Prosla recesija.

10-28-2007 00:06 liberty is offline Pregledaj poruke od liberty Dodaj liberty u listu prijatelja
hara hara is a Male
mofo beba


Poruka: 3

RE: Globalno zagrijavanje Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Senad Hadzifejzovic:

    Problemom zagrijavanja planete
    Sta vi mislite o ovome?
    Doprinosite li i ako da, kako u borbi protiv ovog problema koji nas se tice svih.

Jedna jenostavrna star je staviti low-energy sijalice u cijelom stanu! 11W daje 50-60W obicne sijalice (isto osvjetljenje). To svi trebaju da promjene!
Razmisljati pri kupovini auta! Koliko trose?
Razmisljati pri konzumaciji!!! Koliko energije i prirodnih resursa je uzelo samo pakovanje? Moze li se recycle-ati? Odakle dolazi (veca razdaljina=vise transporta=vise gorenja fosilnih goriva). Koliko produkcija doprinosi umanjavanju suma i boloske ranolikosti?
Jos jedan vazan aspekt, nije u vezi ocuvanja okolisa: Ko je proizveo produkt/servis? Djeca? Radnici sa mizernim placama/socijalnoj sigurnosti? Itd. itd.
Sva ova pitanja treba da se pitate i da pitate one od kojih kupujete robu/servis.
!!!

10-31-2007 23:46 hara is offline Posalji email za hara Pregledaj poruke od hara Dodaj hara u listu prijatelja
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza
pokretac teme Thread Started by Senad Hadzifejzovic

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hara 10.gif

Liberty
To je mohja slobodna prognoza.
Ne znam kako je kod vas tamo, ali na ovom merdijanu se taj zakljucak nekako sam namece. Vrijeme sve vise ide iz jednog ekstrema u drugo.

P.S.
Tema ociscena od offova
25.gif

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

11-01-2007 12:38 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
GARAVUSA GARAVUSA is a Female
Misiica ljeta 07




Poruka: 8664
Location: Holland

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

drž se mene ljubavi i bice ti vrelo a ne toplo girl_medo.gif

___________________________________________________________________

    NIJE LAKO BITI JA ! ! !

11-01-2007 12:46 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Meni izgleda da nam prijeti globalno zahlaðivanje - tata ne voli mamu, mama ne voli tatu, brat sestru, sestra brata, komšija komšiju, bijeli crnog, žuti crvenog, debeli mršavog.....bez ljubavi æemo se smrznuti i izumrijeti....kao dinosaurusi.

11-01-2007 15:03 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
grozdana grozdana is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1047

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja pokusavam stedjeti elektricnu energiju koliko se moze
razdvajam smece
ne kupujem kese plasticne i sta ti ja znam suvisnu ambalazu
nastojim ne kupovati robu koja je prevalila hiljade kilometara
iz razloga sto tolika kilometraza znaci visoku emisiju co2
ne kupujem nike patike jer ih proizvode djeca u aziji
i uopste nastojim ne kupovati ista za sto se zna da je u proizvodnji naruseno ljudsko dostojanstvo
ne kupujem ni robu njemackih proizvodjaca za koje se zna da su preselili pogone u kinu i pri tom otpustile hiljade radnika u njemackoj

moj doprinos nece promjeniti stvari na bolje
ali bolje ista nego nista

___________________________________________________________________

    11-02-2007 12:39 grozdana is offline Posalji email za grozdana Pregledaj poruke od grozdana Dodaj grozdana u listu prijatelja
    liberty liberty is a Male
    brato




    Poruka: 645
    Location: Washington

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Senad Hadzifejzovic:

      Hara 10.gif

      Liberty
      To je mohja slobodna prognoza.
      Ne znam kako je kod vas tamo, ali na ovom merdijanu se taj zakljucak nekako sam namece. Vrijeme sve vise ide iz jednog ekstrema u drugo.

      P.S.
      Tema ociscena od offova
      25.gif


    Nije ti bas neka prognoza Senci evo doslo proljece naveliko.... 07.gif

    ___________________________________________________________________
    Prosla recesija.

    02-09-2008 23:41 liberty is offline Pregledaj poruke od liberty Dodaj liberty u listu prijatelja
    Dzani Dzani is a Male
    moforaja




    Poruka: 2023
    Location: Coming near You!!

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dobra tema 02.gif

    Al Gore je zakon 10.gif Al Gore for president 13.gif

    02-13-2008 05:20 Dzani is offline Posalji Email za Dzani Pregledaj poruke od Dzani Dodaj Dzani u listu prijatelja
    La mirage La mirage is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 406
    Location: N

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Evo nesto o ovome, o promjenama na Zemlji zbog, izmedju ostalog, promjene klime:

      http://na.unep.net/AfricaAtlas/#


    pa kliknite na neku od ovih "knjiga"

    ___________________________________________________________________
    If God made anything better than a girl, He sure kept it to himself. —Nelson Algren, A Walk on the Wild Side

      06-19-2008 07:15 La mirage is offline Posalji email za La mirage Homepage of La mirage Pregledaj poruke od La mirage Dodaj La mirage u listu prijatelja
      gandalf gandalf is a Male
      Mo-Starac




      Poruka: 4676
      Location: NEBUCHADNEZZAR

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ne znam nesto.... 29.gif

      Sjecam se dok sam isao na fax, brujili mi o tome i ja kao povjerov`o... Sta ces, sta zna dijete sta je trista kila... 11.gif
      Ko nesto CO2, kakicju piskicju, sve se otopi, potonut cemo itd itd...
      Cijelo vrijeme neki katastrofalni scenario... 14.gif

      Odem u Makarsku, more tamo gdje je vazda bilo, odem u Trpanj, i tamo ista stvar.. 14.gif A znam o zakonu spojenih posuda, ako se u jednu popisas i u drugoj ce nivAo da se povecja... 29.gif
      Spomonjem ova dva mjesta jer sam tamo i kao dijete isao, pa znam dokle je more bilo... I eno ga opet na istom mjestu... 18.gif

      Joj sto nam dupljake valjaju, samo sada dijete zna sta je tristo kila, i jos malo vise.... 18.gif

      ___________________________________________________________________
      Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
      Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

      10-23-2008 19:38 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
      Amaryllis Amaryllis is a Female
      seka




      Poruka: 844

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      jesi li to gledao film Martina Durkina The Great Global Warming Swindle 04.gif

      najsmjesnije mi je kad dobijem mail i ono ispod potpisa mu stoji nesto u smislu "ne printaj misli na okolinu", odmah ga na print saljem 19.gif 13.gif

      evo jedne prigodne besjede

      TOPLINSKO ZAGLUPLJENJE

      Led se topi, èitav svijet se plaši,
      U Al Gorea coca-cole èaši.
      Led se topi, Al je Gore na muci,
      Da l' da drži led il' svijet u ruci?

      Ako leda držiš, Gore Ale,
      I sav svijet æeš držat za budale,
      Jer tko prièu popije o ledu,
      Taj je kreten u svakom pogledu.

      Led se topi, ako Gore ga baci,
      Ni svijet neæe ostati u šaci.
      Led se topi, ali Al Gore ne dâ
      Da se vidi šta je ispod leda.

      Led se topi, svima leda žao,
      Bez njega bi neled zavladao.
      Ekvatora širom siromasi
      Led arktièki brinu da se spasi.

      Hodže, fratri, pastori i popi
      Mole da se Arktik ne otopi.
      Led se topi, uz vapaj prigodni:
      "Led se topi!" - pamet nam se vodni.

      Da na svijetu bude sve u redu,
      Mi smo spremni na tom plesat ledu,
      Sve ostale zanemarit teme,
      Jesti govna, misliti na vrijeme.13.gif

      Cijelo vrijeme o vremenu tupit,
      Za sve vijeke vjekova zaglupit...
      Svu buduænost i svu pamet svjetsku
      Proèitat se može u Ionescu! 07.gif

      10-23-2008 21:08 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
      gandalf gandalf is a Male
      Mo-Starac




      Poruka: 4676
      Location: NEBUCHADNEZZAR

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        http://video.google.fr/videoplay?docid=-4123082535546754758


      12.gif

      ___________________________________________________________________
      Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
      Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

      10-23-2008 21:12 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
      gandalf gandalf is a Male
      Mo-Starac




      Poruka: 4676
      Location: NEBUCHADNEZZAR

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Amaryllis:

        jesi li to gledao film Martina Durkina The Great Global Warming Swindle 04.gif



      Zaboravih ti na ovo odgovoriti... 29.gif

      Prvo sam skontao da nesto nije kako treba u svoj ovoj prici, pa sam tek onda u trazenju informacija naisao na razlicite sto filmove sto artikle itd itd...

      ___________________________________________________________________
      Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
      Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

      10-24-2008 09:17 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
      cheri cheri is a Female
      moder u peMziji




      Poruka: 3810
      Location: Svizzera

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Kad su se uradila istrazivanja o grijanju zatvorenog prostora, doslo se do zakljucka da se grije previse i na mjestima gdje se ljudi zadrze malo, ili naprimjer, gdje rade posao koji iziskuje i neki manji fizicki rad, pa na kraju svi zavrse tako sto rade kratkih rukava.. E, to jest jedan vid bespotrebnog rasipanja, a samim tim i zagadjivanja i svega ovog o cemu govorimo.

      Strucnjaci, ljekari na prvom mjestu, kazu da je za boravak u jednoj prostoriji gdje se radi optimalna temperatura oko 22 stepena, a u prostorijama u nekim firmama, npr. u Posti, gdje se krecu, donose i odnose pakete itd, moze biti i 20 stepeni. Naprotiv, i sama sam primjetila, kad odem u postu zimi, sva se oznojim dok cekam u redu, izmjereno je da temp.unutra 26-27 stepeni.
      Ja u stanu nemam nikad temperaturu iznad 23-24 stepena, a u spavacoj nije nikad ni ukljuceno grijanje. Sto se tice otpadaka, sve posebno bacam, plastiku, staklo, papir, ali to je tako zato sto se ovdje stalno o tome govori, pa je ekoloska svijest razvijena u naroda.

      Sta ces, kad nemaju problema sa egzistencijom, pa se mogu baviti ovim stvarima.

      Inace, mislim da svemu negativnom doprinose najvise velike industrije, prema tome, tesko ce se postici veliki rezultati na ovom polju, bez obzira na zalaganja pojedinaca, gradjana...

      10-26-2008 11:31 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
      The_Good The_Good is a Male
      guster




      Poruka: 52
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ma ljudi to se samo magistar na zitko....pa je doslo da kratkotrajnog zagrijavanja 02.gif 13.gif

      11-14-2008 13:07 The_Good is offline Pregledaj poruke od The_Good Dodaj The_Good u listu prijatelja
      Amaryllis Amaryllis is a Female
      seka




      Poruka: 844

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      a sta ako postane "ucestala pojava" 19.gif 13.gif

      11-14-2008 14:38 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
      The_Good The_Good is a Male
      guster




      Poruka: 52
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Onda cemo uskoro u Hercegovini poceti saditi tropsko voce 02.gif

      11-14-2008 14:45 The_Good is offline Pregledaj poruke od The_Good Dodaj The_Good u listu prijatelja
      The_Good The_Good is a Male
      guster




      Poruka: 52
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Sadit cemo banane umjesto sipaka 05.gif

      11-14-2008 14:48 The_Good is offline Pregledaj poruke od The_Good Dodaj The_Good u listu prijatelja
      pasha pasha is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 9503
      Location: uh jebo te

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      sta je sa ovim zgrijavanjem je li stalo
      u nas smrzlo sve pa mi nesto pade na pamet
      dje su strucnjaci sta se desava 01.gif

      ___________________________________________________________________

        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
      Oscar Wilde

      01-27-2009 18:46 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
      Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com