Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » ŽENSKI KUTAK » » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
BlackSoul BlackSoul is a Female
seka




Poruka: 905
Location: Tamo gdje se dobro osjecam, gdje je zivot jednostavan i lak, tamo gdje ljudi gledaju ljude kao osobe koje su kao i oni sami, tamo gdje se raja uzajmno postuje i cijeni... eto... tu bi voljela da se nalazim... a inace sam u Hügelsheim-u (baden baden)

Shocked Žene æe same da prave decu Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zamena gumice na slavini, otvaranje tegle sa krastavcima, istresanje tepiha, pravljenje dece... Zahvaljujuæi engleskom nauèniku Karimu Najerniji, skraæuje se spisak stvari za koje su ženama neophodni muškarci. Tim profesora sa Univerziteta u Njukaslu smislio je naèin da napravi „žensku spermu” od koštane srži žene, što bi, plaše se etièari, moglo da iskljuèi muškaraca iz procesa razmnožavanja. U nastojanju da pronaðe nove naèine za leèenje steriliteta, genetièar Karim Najernija veæ je iskoristio mušku koštanu srž da „stvori” spermatozoide, što bi trebalo da pomogne muškarcima da izleèe sterilitet. On je ponovio uspeh s matiènim æelijama embriona žene i sada planira da zatraži etièku dozvolu da æelije koštane srži žene „pretvori” u spermu. Nauènici su uzeli matiène æelije iz koštane srži žene, kako bi uz pomoæ razlièitih hemikalija i vitamina podstakli matiène æelije da se, unutar tkiva, razviju u æelije spermatozoida. Ali da bi poèeli s testovima, potrebna im je dozvola donatora koštane srži, bolnice i etièkog komiteta.

„Ima tu još posla. Profesor Najernija je stvorio ”nezrele„ spermatozoide. Oni još uvek nisu prošli kroz proces mioze, koji obezbeðuje da imaju dovoljnu kolièinu genetskog materijala za oplodnju”, istièe dr Robin Lovel Badž, kolega prof. Najernije, iz Nacionalnog instituta za medicinska istraživanja u Londonu.

Dr Lovel Badž ukazuje na još jedan problem. Pošto jajašca i spermatozoidi zajedno stvaraju emrion, oni moraju da startuju taj proces svako sa polovinom potrebnom genetièkog materijala. Postojanje dva X-hromozoma je nekompatibilno s tim i, štaviše, potrebni su im geni Y-hromozoma da bi prošli kroz miozu, èime se vrtimo ukrug, kaže dr Lovel Badž, koji je ubeðen da plan prof. Najernije neæe „upaliti”.

„Takoðe, nasleðujemo gene od oba roditelja. Ali postoje i oni njegovi ”obeleženi„ delovi za koje koristimo materijal samo sa majèinog ili oèevog DNA. To može da osujeti pokušaje da od muškarca dobijemo jajašca, a od žene spermu”, dodaje dr Lovel Badž.

Stvaranje dece od dva ženska roditelja otvara gomilu etièkih pitanja. U nedostatku muškog Y-hromozoma, deca tako roðena biæe iskljuèivo ženskog pola.

To takoðe omoguæava lezbijskim parovima da imaju decu èiji æe obe biti roditelji - spermatozodi stvoreni iz koštane srži jedne žene mogli bi da oplode jajnu æeliju njene partnerke. Ako imamo u vidu i to da su brazilski nauènici uspeli da matiène želije miša pretvore u spermu i jajašca, a sada izvode oglede na æelijama kože, znaèi da æe i homoseksualci uskoro moæi da, dajuæi parèence kože, „dobiju” jajašca. Kada ta jajašca oplode spremom svog partnera, bebu æe moæi da odgaje u „iznajmljenoj” materici.

Oko jednog se, meðutim, svi slažu. Da muškarac bude majka a žena otac, bio bi ogroman uspeh za nauku koji æe moæi da se uporedi sa stvaranjem prve bebe iz epruvete, pre 30 godina.

(Blic)

******************************************************************

eeeeeeeeeeeeeeeeee neznam shta da kazhem 30.gif

___________________________________________________________________
29.gif

07-14-2008 16:40 BlackSoul is offline Posalji Email za BlackSoul Pregledaj poruke od BlackSoul Dodaj BlackSoul u listu prijatelja
cheri cheri is a Female
moder u peMziji




Poruka: 3810
Location: Svizzera

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

E, sto je previse, previse je. Nadam se da namjere ovog Engleza nece urodit plodom. Dosta vise igranja sa prirodom, dosli smo vec do biranja prije poroda hosli dijete ovakvo ili onakvo, sad jos i ovo i ode sve u pm.

Citat:

    Oko jednog se, meðutim, svi slažu. Da muškarac bude majka a žena otac, bio bi ogroman uspeh za nauku koji æe moæi da se uporedi sa stvaranjem prve bebe iz epruvete, pre 30 godina.



Uspjeh??' 14.gif Igranje sa ljudskim organizmom i njegovim karakteristikama, i to ne u svrhu lijecenja neke neizljecive bolesti, nego ostvarivanja neceg sto je danas nemoguce, pa tako biti upisan u istoriju, bez gledanja na moguce posljedice. 21.gif Fuj.

07-16-2008 09:41 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
funkyg funkyg is a Female
bazencic




Poruka: 4040
Location: starMo-Vela havle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Po svemu sudeci smak svijeta je tu negdje,sve okrenulo naopako,zadire se gdje se nikad nije zadiralo,ali haj Boze moj nekima je svasta izazov.
Dodje ona moja,'ta ce mi musko!

___________________________________________________________________



      07-16-2008 09:45 funkyg is offline Pregledaj poruke od funkyg Dodaj funkyg u listu prijatelja
      Carmela Carmela is a Female
      vjeciti optimist




      Poruka: 7603
      Location: ja nisam odavle

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Neka muška, makar i ofarbanog 19.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________

        Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

      07-16-2008 09:52 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
      vozac vozac is a Male
      samo sto nisam




      Poruka: 1087
      Location: njemacka

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      E zene moje morao sam se malo upetljat i ovdje. Vise nigdje nesto normalno i prirodno,eee nebi dao svoju muskost ni za sta na ovom svijetu.

      07-16-2008 10:16 vozac is offline Pregledaj poruke od vozac Dodaj vozac u listu prijatelja
      funkyg funkyg is a Female
      bazencic




      Poruka: 4040
      Location: starMo-Vela havle

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od vozac:

        E zene moje morao sam se malo upetljat i ovdje. Vise nigdje nesto normalno i prirodno,eee nebi dao svoju muskost ni za sta na ovom svijetu.


      Poenta i jeste sto nam muskost nista ne znaci sad nit nam treba

      ___________________________________________________________________



          07-16-2008 10:29 funkyg is offline Pregledaj poruke od funkyg Dodaj funkyg u listu prijatelja
          Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
          rezimski novinar




          Poruka: 3241
          Location: Iza

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Vozac, sta radis medju ovim feministkinjama. Bjez' odavlen inace ce ti je uzet, nece te ni pitat 19.gif

          ___________________________________________________________________
          Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

          07-16-2008 10:31 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
          vozac vozac is a Male
          samo sto nisam




          Poruka: 1087
          Location: njemacka

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od funkyg:

                citat od vozac:

              E zene moje morao sam se malo upetljat i ovdje. Vise nigdje nesto normalno i prirodno,eee nebi dao svoju muskost ni za sta na ovom svijetu.


            Poenta i jeste sto nam muskost nista ne znaci sad nit nam treba
          Eh kako kome mozemo govorit samo svako za sebe.

          07-16-2008 11:22 vozac is offline Pregledaj poruke od vozac Dodaj vozac u listu prijatelja
          vozac vozac is a Male
          samo sto nisam




          Poruka: 1087
          Location: njemacka

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Senad Hadzifejzovic:

            Vozac, sta radis medju ovim feministkinjama. Bjez' odavlen inace ce ti je uzet, nece te ni pitat 19.gif
          Senade fala tebi na savjetima, ali ja ne bjezim od zena pa neka bude sta ce biti.

          07-16-2008 11:23 vozac is offline Pregledaj poruke od vozac Dodaj vozac u listu prijatelja
          Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
          rezimski novinar




          Poruka: 3241
          Location: Iza

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Sam pao, sam vrat sliomio
          odo' jabjeziiii.gif

          ___________________________________________________________________
          Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

          07-16-2008 11:50 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
          vozac vozac is a Male
          samo sto nisam




          Poruka: 1087
          Location: njemacka

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Senad Hadzifejzovic:

            Sam pao, sam vrat sliomio
            odo' jabjeziiii.gif
          I ta ti ima svoje mjesto. Ja ostajem.

          07-16-2008 11:52 vozac is offline Pregledaj poruke od vozac Dodaj vozac u listu prijatelja
          asataN asataN is a Female
          moforaja




          Poruka: 4110

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Boze sacuvaj........Malo sto je nosimo u stomaku 9 mjeseci , treba jos i da je same pravimo ......neka hvala......

          ___________________________________________________________________

            07-16-2008 12:16 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
            Carmela Carmela is a Female
            vjeciti optimist




            Poruka: 7603
            Location: ja nisam odavle

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Samo se ti opusti Nato....mlogo gledaju one serije s tubama i laboratorijama 13.gif

            ___________________________________________________________________

              Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

            broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Carmela dana 07-16-2008 u 13:01.

            07-16-2008 13:01 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
            zappa zappa is a Male
            brato




            Poruka: 538
            Location: evropska unija

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            bogami...cini mi se da mozemo komotno baciti nase chune

            ___________________________________________________________________
            arguing over the internet is like a participating at the Special Olympics.Even if you win ... you are still retarded

            07-16-2008 13:49 zappa is offline Posalji email za zappa Pregledaj poruke od zappa Dodaj zappa u listu prijatelja
            asataN asataN is a Female
            moforaja




            Poruka: 4110

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ne bacaj nista , moze zatrebat....nikad se ne zna 13.gif

            ___________________________________________________________________

              07-16-2008 13:53 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
              zappa zappa is a Male
              brato




              Poruka: 538
              Location: evropska unija

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              aha za narezat pa cuvat za jukeboxa 24.gif

              ___________________________________________________________________
              arguing over the internet is like a participating at the Special Olympics.Even if you win ... you are still retarded

              07-16-2008 14:46 zappa is offline Posalji email za zappa Pregledaj poruke od zappa Dodaj zappa u listu prijatelja
              BlackSoul BlackSoul is a Female
              seka




              Poruka: 905
              Location: Tamo gdje se dobro osjecam, gdje je zivot jednostavan i lak, tamo gdje ljudi gledaju ljude kao osobe koje su kao i oni sami, tamo gdje se raja uzajmno postuje i cijeni... eto... tu bi voljela da se nalazim... a inace sam u Hügelsheim-u (baden baden)
              pokretac teme Thread Started by BlackSoul

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od asataN:

                ne bacaj nista , moze zatrebat....nikad se ne zna 13.gif
              13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

              ___________________________________________________________________
              29.gif

              07-16-2008 16:39 BlackSoul is offline Posalji Email za BlackSoul Pregledaj poruke od BlackSoul Dodaj BlackSoul u listu prijatelja
              Kutljaca Kutljaca is a Female
              Kuharica ipo




              Poruka: 6617
              Location: V.I.P

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              jao nakarada, cuj da muskarac bude majka, a zena otac 29.gif
              kakvi god da su, i mi smo, dakle fifti fifti, neka muskaraca, valjaju

              ___________________________________________________________________
              simply the best

              07-16-2008 18:19 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
              miralem miralem is a Male
              brato




              Poruka: 472
              Location: Radiceva-Santiceva kruzno

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              13.gif 13.gif 13.gif

              ___________________________________________________________________
              www.vonavdic.com

              07-17-2008 01:27 miralem is offline Pregledaj poruke od miralem Dodaj miralem u listu prijatelja
              tweetymo tweetymo is a Female
              moforaja




              Poruka: 3089
              Location: dvica kruzno oko hita

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              bore sacuvaj 21.gif 21.gif 21.gif

              ___________________________________________________________________
              Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

              07-17-2008 01:44 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
              Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com