Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Moja, a bogami i vasha mahala.... » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
beli beli is a Male
moforaja




Poruka: 4109
Location: USA

Moja, a bogami i vasha mahala.... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Haj kad neche Dida, Taxi, i josh poneko da se sjeti.....moram ja(sve po mojim ledjima)...
Tu se sve vrti, tu vaskoliki Mostar hodi, a i siri dunjaluk.....
Sjecam se dok smo kao veoma mali(4-5) tek bilo morali skidat naljepnice sa auta, autobusa
koji su bili parkirani ispred Muzicke.... za starije: pok. Acka, brata mu Gorana, Eju, Nedju, Senu, Miru, Shefku, rah. Naku, i ostale koji su se vrzmali oko "vale", pa uvaljivanja preko"Bara" u hotel Neretvu da bi se odsviralo na jednom od instrumenata koji su tu cekali narednu noc u "Crvenom"...
Odmah preko puta bio je park u kome nas je Saja gonjala...a sve zbog ribica u bazenu pa kad iznemogne trceci za nama onda zvizne sinu Enci koji je taxirao, a onda on skupi Mutu, Periku, Hamicu i ostalepa za nama...i kad nas ufate u "Muje na sladoled" i nezaobilazna Cvoka na izlasku....
Malo nam to bilo pa se uvaljivanje prosirilo na Poshtu koja je imala garaze na vrhu Hadzajlica sokaka, a tu opet par dezurnih za gonju i udaranje klepmi, shopanja, cvokanja i ostalih vaspitnih mjera...Ahma, Said, Smail, Soche i ostali stanari...
sjecam se da su uz sami zid od Poshtanskih garaza bili plakati za kino, a koji ce kasnije preseliti nize Mujine slasticarne, tacnije kod Kruzevica ....
pa smo tu pratili svako novo mjenjanje plakata, skupljajuci plakate koje su nam Ljubo, Dzemo, Emir, Lula - Japin stari davali pod uslovom da ne razbijamo u medjuvremenu....
Dodje i prvi fudbal krajem shezdesetih pa padoshe stakla ko pokoshena a krivicu svalismo na jednog Kotlicu koji se tu pojavio sa Zgona(btw. istoimena familija i sad ima kucu u tom sokaku)...a iz cije se avlije vidi i nasha plaza dole na Neretvi....
to je posebno poglavlje jer tu se "u kazanu" naucili prvi koraci plivanja pod budnim okom rah. Nusreta, Hamde, Hase, i ostale starije garde shto iz nasheg, shto iz Duvnjakovog sokaka....kasnije se to proshirilo na liman, pa "niz Devu", s'Misha... a prvo preplivavanje cu pamtiti do kraja zivota jer me poslije istog Zara iz Banje pokupio za plivacki klub, u kojem cu provest jako dugo...
nastavak slijedi..... 18.gif

___________________________________________________________________
audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
Princ cuvaj mjesto na seciji....

12-30-2008 17:15 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8042

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

To je ono oko Muzicke, Stare poste ... i onaj tvoj mali sokak ...treca vrata na desnoj strani ili druga ... ko ce ga vise znati ... prijatelju 33.gif



Pozuri sa nastavkom .... 10.gif

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

12-30-2008 17:23 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
beli beli is a Male
moforaja




Poruka: 4109
Location: USA
pokretac teme Thread Started by beli

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

heheee, e moj drug....da je samo oko toga... 21.gif 02.gif 02.gif
vec ide gore do Cukovca, pa uz pjesak i malo dalje...
a dole do starog, istocno do Gostine shume, zapadno do Hita.... 23.gif 18.gif
Bice, ne brini.... 10.gif 02.gif

___________________________________________________________________
audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
Princ cuvaj mjesto na seciji....

12-30-2008 17:27 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8042

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    http://www.cob.net.ba/mapa/mapa.jsp




Za one koje su zaboravili .... To je negdje ovdje otprilike 10.gif

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane denani dana 12-30-2008 u 17:33.

12-30-2008 17:32 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11491
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dodje i prvi fudbal krajem shezdesetih pa padoshe stakla ko pokoshena a krivicu svalismo na jednog Kotlicu koji se tu pojavio sa Zgon


Znaci Adis je nastradao ni kriv ni duzan 24.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

12-30-2008 17:57 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
beli beli is a Male
moforaja




Poruka: 4109
Location: USA
pokretac teme Thread Started by beli

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

najgore je shto je Pok. Milka Novakovic sve to objasnila policiji u Zehrinoj avliji...dok smo mi uplakani stajali iza Zehre..."Nashe majke" kako smo svaku zvali iz sokaka po ko zna koji put su pokazali odanost hairlijama, a kako su one nas zvale.... 23.gif 10.gif 02.gif 02.gif

___________________________________________________________________
audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
Princ cuvaj mjesto na seciji....

12-30-2008 18:01 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
Muntahta Muntahta is a Female
moforaja




Poruka: 8353
Location: Tamo gdje je moja dusa.

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

beli 10.gif vakat je bio da se i Ti oglasis

___________________________________________________________________
Prestani brinuti o tome ko te ne voli
ko ima vise ili ko sta radi.
Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

12-30-2008 18:16 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
dida62
SexNepoznat

Poruka: 1517

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

"S... ako se udusis u Neretvi ne dolazi mi kuci.." 13.gif 13.gif
Eh, rahmet joj dusi....


Beli sjecas li se one sto se kotrljala niz pecine trudna, stomak "do zuba", pa ste joj punili kantu od "jupola" vodom da se rashladi na onom celopeku 11.gif

12-30-2008 18:20 dida62 is offline Posalji email za dida62 Pregledaj poruke od dida62 Dodaj dida62 u listu prijatelja
beli beli is a Male
moforaja




Poruka: 4109
Location: USA
pokretac teme Thread Started by beli

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od dida62:

    "S... ako se udusis u Neretvi ne dolazi mi kuci.." 13.gif 13.gif
    Eh, rahmet joj dusi....


    Beli sjecas li se one sto se kotrljala niz pecine trudna, stomak "do zuba", pa ste joj punili kantu od "jupola" vodom da se rashladi na onom celopeku 11.gif

o njoj cemo malo kasnije.... 23.gif 18.gif

___________________________________________________________________
audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
Princ cuvaj mjesto na seciji....

12-30-2008 19:56 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
beli beli is a Male
moforaja




Poruka: 4109
Location: USA
pokretac teme Thread Started by beli

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Stadoh kod garaza i poshte, a koje su se kasnije srushile i napravljeno parkiralishte, koje smo mi zauzeli igrajuci na male....shto se jope prepravilo poslije zadnjeg rata i napravljena nekakva zgradurina pa se vishe ne vidi ni Stolac ni Fortica, a bogami ni Razvitak.....
Bilo je tu svega i svacega, izmedju ostalog :Stari Huso koji se non-stop oglashavao sa:
Vaga Ace, jeftino....
Bila je prodavnica obuce, odmah iza Humine kuce(jedan od doktora), pa cuvena prodavnica"Napredak"odmah do Duvnjakova sokaka(prve kupace tu su kupljene) kao i mornarske majice koje su tih godina bile u modi....
O staroj Mujinoj slasticarni ne treba ni pricat jer je ona prica za sebe, a rah. Mujo kao i njegov otac prije njega iz dana u dan je devrio sa "hairlijama"kao i oni sa njim....
Sve se to zavrshavalo, obicno uz, psovke koje su samo njemu i nama bile znane da bi se sa svakim novim danom ishlo isponove ili kao da nishta nije bilo....
Posto mi je otac bio prijatelj s'njim nije se moglo preko granice koju su postavili, ili ako bi kojim slucajem i preshao samo je bilo dovoljno da mi vikne "Vidicu ti ja Babu"automatski sracka u gace ili bjezi koliko te noge nose.....
Kasnije se taj odnos popravio, cak smo mu i pomagali oko nove radnje, pa smo zauzvrat imali i specijalni tretman kod njega....Rahmet mu dushi ali smo dosta toga prevalili zajedno, mi nashe djetinjstvo i mladost, a on srednje i penzijske dane.... 33.gif 33.gif
Prava radnja se pocela odvijat negdje kad smo bili na izlasku iz osnovne i polaska u srednju...
Prve ljubavi, prve simaptije....prve zabave....
U banju se i dalje redovno ishlo na vizanje Nise koja je svojom pojavom obarala nas "zutokljunce" s'nogu, a Daidja bi dalje gonjo kome ce osushiti kosu (sjeo bi mushke u krilo, a curice bi morale cuciti).... 23.gif 21.gif 04.gif 04.gif
Bash nekako u isti momenat pocheshe se otvarati i kafichi :Gem, Pauk, Kafeterija koja se izgradila na rupi u kojoj je 4-5 godina zaredom igrao "Sandokan" ili gonanje po gumama...
moralo se stati na nogu onome kojeg gonjash....
Tu u istoj toj rupi dolazila su raja ispod nebodera, raja ispred kina, Brankovca, Mazoljica, Carine, sa Tepe, pa je mahala prerasla svoje granice i maltene da je svak svakoga znao
od Stanice do Starog Mosta, pa cak ni Mahala i Luka nisu nam bili strani...jer se ishlo u Trtka redovno kao i u Hadze kad te stari poshalje, ili Safa Dizdar za svoju majku(rah. joj dushi) po Dzigericu....pa se uvali kod luckog na autobus, a Dragan Zovko, Mita hujdur, Hama Buljubashic i josh poneki kondukter progledaju kroz prste....
sve je teklo nepisanim pravilom, a sve tako harmonicno i prosto....poshtivali su se stariji, slushale komshije, a rjetke bitke su se obicno zavrshavale tako da te tvoja majka navishe izlema bio kriv ili ne....
Jelo se gdje stignemo, i nije nam bilo strano pitat kad si gladan...sve isto ko da je i moja majka, svaka maze, ako ne isto nije manje, svaka leti da nam ugodi, shto vocem, shto bankom za sladoled, shto hljebom namazanim maslom so i biber ili crvena paprika...
pa kad nas izredaju ponovo se hljeb kuha....i samo blagi osmjeh prema nama, uz komentar:
Prije bi vas shkolala i oblacila nego hranila.... 02.gif 02.gif
haj pa cu jope....dosta za danas.... 18.gif 18.gif

___________________________________________________________________
audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
Princ cuvaj mjesto na seciji....

12-30-2008 20:40 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8042

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Putujemo proslosti i nekim davnim vremenima ... ne smijemo stati ...
vratimo se tamo ... ako nista za kratko ... jedno ime, samo jedno ime napisano, puno kaze puno znaci .... ama raja DA SE NE ZABORAVI !!!!


Ova istorija je svima nama draga i nju ne moze niko izmjeniti 33.gif

beli 33.gif 33.gif

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

12-30-2008 20:48 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
Sevels Sevels is a Male
moderator tra-la-la




Poruka: 6556
Location: Cernica-Mo-London

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

A ti si mi naljepnice skido sa plave lade karavan-citaj plava ptica
Beli nastavi steta da se ova tema ugasi. Kasno sam upratio
Puno pozdrava od Davora-Cernica

___________________________________________________________________
volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
"Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

01-11-2009 02:03 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
dida62
SexNepoznat

Poruka: 1517

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Beli vidi nam sad sokaka 01.gif


      01-24-2009 22:21 dida62 is offline Posalji email za dida62 Pregledaj poruke od dida62 Dodaj dida62 u listu prijatelja
      narona narona is a Female
      samo sto nisam




      Poruka: 1446
      Location: tamo daleko....

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      e super si dida, bas dobro da si postavila, najzad mi A. nece koljena obijati vise 02.gif 10.gif 33.gif

      ___________________________________________________________________

        01-25-2009 14:18 narona is offline Pregledaj poruke od narona Dodaj narona u listu prijatelja
        denani denani is a Male
        moforaja




        Poruka: 8042

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Pravo dobra slika .... dida 33.gif


        Eno ona vrata na desnoj strani .....druga, treca .... 10.gif


        eh Ameriko .... 26.gif

        ___________________________________________________________________
        33.gif 33.gif 33.gif

        01-25-2009 14:22 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
        djemila djemila is a Female
        Naj-Moder 2008




        Poruka: 11491
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Prva vrata moj skolski drug,
        druga vrata moj skolski drug

        i jos nekoliko vrata,sve raja iz IV osnovne 10.gif

        ___________________________________________________________________
        Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

        01-25-2009 14:29 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
        denani denani is a Male
        moforaja




        Poruka: 8042

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Koliko puta se tamo kafa popila i rucalo ....

        beli, beli ... 33.gif

        ___________________________________________________________________
        33.gif 33.gif 33.gif

        01-25-2009 14:32 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
        djemila djemila is a Female
        Naj-Moder 2008




        Poruka: 11491
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Zar te moglo ista zapasti od Belog 14.gif

        sumnjam 21.gif









        04.gif 04.gif 04.gif 04.gif

        ___________________________________________________________________
        Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

        01-25-2009 14:34 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
        denani denani is a Male
        moforaja




        Poruka: 8042

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od djemila:

          Zar te moglo ista zapasti od Belog 14.gif

          sumnjam 21.gif









          04.gif 04.gif 04.gif 04.gif




        Dobar je bio ....onda .... 10.gif

        je li ga Amerika sad pokvarila 14.gif

        ___________________________________________________________________
        33.gif 33.gif 33.gif

        01-25-2009 14:36 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
        djemila djemila is a Female
        Naj-Moder 2008




        Poruka: 11491
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Joj Denani, mislim na Belog i jelo... 07.gif sad je i gori 04.gif 04.gif

        ___________________________________________________________________
        Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

        01-25-2009 15:00 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
        Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com