Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » NAUKA » Ribolov » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (8): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
daors daors is a Male
brato




Poruka: 817
Location: Mostar

Ribolov Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vjerujem da se mnogi nece slozit da je ova tema nauka. Al' kad ih slusam kad se fale, o uspjesima, ja ne mogu odolit da im ne dodjelim bar titulu dopisnih clanova akademije.
Elem neise,

Kakava su vasa bjelosvjetska ribarska iskustva?
Kakve su medjunarodne ribe?
Grizu li na iste mamce.?
Kakvi su vam rezultati itd.?

Bistro ribarska akademijo!

___________________________________________________________________
Budi na kojoj si

03-01-2003 15:49 daors is offline Posalji Email za daors Homepage of daors Pregledaj poruke od daors Dodaj daors u listu prijatelja
tarik


Poruka:
Location: New Amsterdam

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

03-01-2003 16:30 tarik is offline Pregledaj poruke od tarik Dodaj tarik u listu prijatelja
Kise
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Joj daors, kod mene djever ribolovac, nazalost nije na forumu.

Kise ti ode u Blagaj i bira.
Juhhh vidju li ih 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif 05.gif 35.gif


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

03-01-2003 16:35
obrisan
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

a sta sam ih iz Bune izvuko

ufati me odma neka slabost

03-01-2003 16:39
daors daors is a Male
brato




Poruka: 817
Location: Mostar
pokretac teme Thread Started by daors

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

da nisi faco na struju

___________________________________________________________________
Budi na kojoj si

03-01-2003 16:51 daors is offline Posalji Email za daors Homepage of daors Pregledaj poruke od daors Dodaj daors u listu prijatelja
babusha babusha is a Male
Licnost Foruma '03




Poruka: 2959
Location: donji trap

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jok , ti si. 11.gif
Otkad je u Buni ribe bilo.
Osim babuska na uscu.
A i njih su blagajci agregatima tamanili.

___________________________________________________________________



      19.gif

      03-01-2003 23:44 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
      obrisan
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      kakav agregat jadan ne bio

      sa bandera direkt struju uzimali


      najveci cirkus je bio kad je jednom pukla zica od dalekovoda riba 10 metara u vis letila

      03-01-2003 23:48
      babusha babusha is a Male
      Licnost Foruma '03




      Poruka: 2959
      Location: donji trap

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Znam i neke siromasnije Blagajce sto si ginuli zbog ribe 21.gif 35.gif

      ___________________________________________________________________



          19.gif

          03-02-2003 00:01 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
          daors daors is a Male
          brato




          Poruka: 817
          Location: Mostar
          pokretac teme Thread Started by daors

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Cuo sam za jednog sto je u neninim dimijama faco ribu.

          ___________________________________________________________________
          Budi na kojoj si

          03-02-2003 03:41 daors is offline Posalji Email za daors Homepage of daors Pregledaj poruke od daors Dodaj daors u listu prijatelja
          Vuka - Mili Vuka - Mili is a Male
          Kauboj


          Poruka: 107
          Location: Houston, TX

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Dobro, jeli tema riba ili Blagajci???
          Daors, ne vodis mi ovo kako treba...

          Ukratko, sutra cu nasiroko.

          Riba-glupa.
          Mamac - Shrimp, slana voda (jebi me ta znam kako se u nas zove, nesto malo savijeno i kad je ziv ubi repom, u obliku slova C)
          Gujina, slatka + milion nakvih jigs, minnon, vjestackih plasticnih mamaca.
          Najbolji rezultat - slana voda drum, tako se zove kad ga izvadis u njemu tacno ko da su bubnjevi. Glupa, tupa, ne bori se, ko da krpu vuces, a taj dan sam izvuko 3, jedna 15Kg, jedna 11, jedna 9. Kako izvuko tako vratio, jer je riba ko da drvo jedes. Catfish ili u nas zvani som, sa brkovma mozes u kanalu za odvod kise facat. A sto ga volim trehnut od zemlju, ne pitaj. Najmrza riba, jos je nisam probo.
          Nase pastrmke ima, ne u Texasu, ali u prodavnicama ja. Ta dje ce je bit, ona voli hladnu vodu.
          Nego, kako se shrimp zove na nasem jeziku i jesmo li mi to imali? Zna li neko...

          03-02-2003 10:40 Vuka - Mili is offline Posalji Email za Vuka - Mili Pregledaj poruke od Vuka - Mili Dodaj Vuka - Mili u listu prijatelja
          babusha babusha is a Male
          Licnost Foruma '03




          Poruka: 2959
          Location: donji trap

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice


            Je.. ti tvoj ribolov.
            Ja se ovde okanio bakalara.
            Sto ti rece ko da peskir vuces
            Samo ti za Neretvom ceznem moj VM

            ___________________________________________________________________



                19.gif

                03-02-2003 11:21 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
                daors daors is a Male
                brato




                Poruka: 817
                Location: Mostar
                pokretac teme Thread Started by daors

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Cuo sam da su blagajci bili dobri takticari protiv lovocuvara. Nosali nenine dimije da ih zavaraju. Kazu ostala uzrecica medu lovocuvarima:"jah brze nene".

                ___________________________________________________________________
                Budi na kojoj si

                03-02-2003 17:53 daors is offline Posalji Email za daors Homepage of daors Pregledaj poruke od daors Dodaj daors u listu prijatelja
                daors daors is a Male
                brato




                Poruka: 817
                Location: Mostar
                pokretac teme Thread Started by daors

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Bolan Vuka_M,
                sto si tako strog kriticar?
                Gdje si vidio da kozar ista zna o ribama?
                Ni plivat ne zna da valja.

                Al eto nesto ste mi srcu prirasli. Ja vas jos medju nobelovce svrsta, a ti meni vako. Volim vas slusat kad precerujete.

                Nego, nije mi jasno da si 35 kila ribe, za dan, vratio nazad. Neki vliko za zivota nisu ufatili ati vrci nazad. Sta li je ovom poenta?

                ___________________________________________________________________
                Budi na kojoj si

                03-02-2003 18:01 daors is offline Posalji Email za daors Homepage of daors Pregledaj poruke od daors Dodaj daors u listu prijatelja
                babusha babusha is a Male
                Licnost Foruma '03




                Poruka: 2959
                Location: donji trap

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Ma jok bola Daors , zar nisi skuzio razliku izmedju americkih i nasih jedinica za tezinu. 04.gif
                Vuka racuna u svojim a ti u svojim 35.gif
                A mangupa texaskog. 07.gif (A ima od kog nauciti)
                Ps.
                Preko NYC (nemogu izdavati izvor) dobio sam ovu najnoviju VM sliku sa malim. 04.gif
                Riba koju vidis nije samo njegova(prema istom izvoru) nego je i od komsija (love malo unize) pozajmio 02.gif 10.gif

                ___________________________________________________________________



                    19.gif

                    broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane babusha dana 03-04-2003 u 11:19.

                    03-04-2003 11:11 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
                    babusha babusha is a Male
                    Licnost Foruma '03




                    Poruka: 2959
                    Location: donji trap

                    Morski snimak Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Daorse
                    da bi ti bilo jasno ono na moru evo ti sliku sa mladjim.
                    (Isti izvor ko i ono gore)

                    ___________________________________________________________________



                        19.gif

                        03-04-2003 11:24 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
                        gpehar gpehar is a Male
                        puter




                        Poruka: 77
                        Location: Metkoviæ-Hrvatska

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        Sto se tice ribarskih uspjeha koji su zabiljezeni mogu navest ono 7.mjesto u bivsoj nam drzavi a 1.u BiH.To mi je bolest koja je navedena u profilu i koliko vidim jedini sam od onih koje znam da ne ide u ribolov kad je zabrana.Ja sam ipak sportski ribolovac.Ubise nas seljaci opet.Dodu sa mrezama i pokupe ispred tebe ribu.Kazes im nesto a policajac koji je sa njima u camcu izvadi pistolj i uperi u tebe i jebi ga,pitas jel trebas pusit ili...Neki dan je bila frka jer je seljak ulovio 400 kg.ribe,imao je kamion hladnjacu ali je kamion bio pokvaren a hladnjaca radila,pa posto ribu nije mogao prodat stavio je tamo.Nakon nekog vremena pokvarila se i hladnjaca pa se riba pokvarila.Prijavile ga komsije dosla policija,ali je levat bio"s mista"pa mu niko nista nije mogao.Tata mi je u USR-Neretva pa znam koliko se mladi ubaci u Neretvu ali dodu seljaci pa mlad love na plovak.Odnesu pune kese.Kad im nesto kazes jos im nije jasno sta se bunis.U kurcu je to da je Neretva podijeljena na 4 dijela.Katastrofa.Svak ima svoje zakone i ne podudaraju se sa ostalim.Hajde ako neko ima malo splicanke ili beogradanke nek mi posalje.G.

                        ___________________________________________________________________
                        E,GOLEMO si se udala!!! 35.gif 33.gif 35.gif

                        03-04-2003 12:34 gpehar is offline Posalji Email za gpehar Pregledaj poruke od gpehar Dodaj gpehar u listu prijatelja
                        babusha babusha is a Male
                        Licnost Foruma '03




                        Poruka: 2959
                        Location: donji trap

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        More li cik- caka. 04.gif
                        Imam nesto i Kemine deke za aprila ko dusha
                        A znam i gospodju koja u ormaru drzi stari kaput od micine zele. 17.gif
                        Ako je jos u zivotu-kaput
                        Gospodja jes garant
                        A sto sam vamo nasho popova pasa za maja,ne pitaj 11.gif

                        ___________________________________________________________________



                            19.gif

                            broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane babusha dana 03-04-2003 u 13:49.

                            03-04-2003 13:47 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
                            gpehar gpehar is a Male
                            puter




                            Poruka: 77
                            Location: Metkoviæ-Hrvatska

                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            Salji brate ako boga znas.Hajmo organizirat otvaranje ribolova sa ribarima sa foruma.Ono da se zafesta,i zarostilja kao nekad.Pokrenimo tu temu i da vidimo ko ce sve biti zainteresiran.Ja cu zauzet mjesto dan prije i idemo.G.

                            ___________________________________________________________________
                            E,GOLEMO si se udala!!! 35.gif 33.gif 35.gif

                            03-04-2003 13:54 gpehar is offline Posalji Email za gpehar Pregledaj poruke od gpehar Dodaj gpehar u listu prijatelja
                            babusha babusha is a Male
                            Licnost Foruma '03




                            Poruka: 2959
                            Location: donji trap

                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            Ghepa nije receno da necemo zajedno na otvaranje 02.gif 10.gif
                            Znas l koga od brace Jelin

                            ___________________________________________________________________



                                19.gif

                                03-04-2003 14:09 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
                                Vuka - Mili Vuka - Mili is a Male
                                Kauboj


                                Poruka: 107
                                Location: Houston, TX

                                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                E slusajte sad ribolovci.
                                Uzmite rjecnik pa pronadjite sta je drum.
                                Evo samo jednog malog isjecka iz vodica za ribe.
                                A tu je i slika. Pa sad skontajte koliko moze biti teska. BTW 1pound=0.4536kg
                                You have to be prepared to go toe to toe with a fish that can easily weigh 30 or 40 pounds, or face a fight which could certainly last for over an hour. They are caught mostly on natural baits. Shrimp cut-bait, squid, and crabs are the best baits.
                                Pored toga, to sto sam je vratio ima razloga. Nisam htjeo da ogadim ribu, ali evo kad ste poceli da kazem.
                                Drum kad je manji, do recimo 2-3 kg, dobar je, ukusan, nista narocito, kao i svaka morska riba. Ako ode preko te mjere, a pogotovo ove monstrume sto sam ih ja nafaco, onda u mesu ima crva. Ako se izreze meso ko za sniclu, mogu se tacno viditi kanali crva. Meso je inace crveno, ko teletina. Kad je jedna japanac vidio sta vracam, ufatio se za glavu. Kazem mu za crve, kaze on, pa sta, ispeces i polako jedes, ako naletis na njega, izbacis i gotovo. Umal ga nisam sohom u glavu.
                                Pa vjerujete li sad???

                                03-04-2003 17:11 Vuka - Mili is offline Posalji Email za Vuka - Mili Pregledaj poruke od Vuka - Mili Dodaj Vuka - Mili u listu prijatelja
                                Stranica (8): [1] 2 3 4 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                                Postavi novu temu Odgovori
                                Go to:
                                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com