Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Isus i Stari most » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
VolimRodjene VolimRodjene is a Male
rodjeni




Poruka: 1037
Location: Prve proleterske 1

Isus i Stari most Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo slucjano pronadjene slike nad kojom sam ostao zamisljen. Sta vi mislite sta je njena poruka? Ja mislim da je poruka da Isus place nad onim sto je radjeno u njegovo ime u Mostaru i da place jer smo svi ljudi a drama zavadjeni, a bar po ucenju bi trebali biti braca. Sta vi mislite?

___________________________________________________________________

    06-22-2005 03:08 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
    Tekija Tekija is a Female
    seka




    Poruka: 584

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Prvo sam pomislila da je izronio iz vode pa sav mokar. 02.gif
    A vidi stvarno place.......

    06-22-2005 03:26 Tekija is offline Homepage of Tekija Pregledaj poruke od Tekija Dodaj Tekija u listu prijatelja
    BiH BiH is a Male
    rodjeni




    Poruka: 953

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ako place odakle mu kapljice na celu?
    Meni se vise cini da kapljice padaju s mosta.

    ___________________________________________________________________
    Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

    06-22-2005 05:27 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
    gandalf gandalf is a Male
    Mo-Starac




    Poruka: 4676
    Location: NEBUCHADNEZZAR

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    A ko kaze da je ono Isus??? 14.gif

    ___________________________________________________________________
    Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
    Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

    06-22-2005 07:20 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
    Maja Maja is a Female
    bice nesto od mene


    Poruka: 307
    Location: Oslo

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Je li ovo jos jedna od Derija? Meni je haos dobra. Izgleda mi vise kao da je Isus zamisljen a ne da place.

    ___________________________________________________________________
    Zivjeli 100 godina!

    06-22-2005 09:27 Maja is offline Posalji Email za Maja Pregledaj poruke od Maja Dodaj Maja u listu prijatelja
    Maja Maja is a Female
    bice nesto od mene


    Poruka: 307
    Location: Oslo

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od gandalf:

      A ko kaze da je ono Isus??? 14.gif


    Dobar zakljucak. Moze biti bilo ko. Ali i meni je prva asocijacija bila Isus.

    ___________________________________________________________________
    Zivjeli 100 godina!

    06-22-2005 09:28 Maja is offline Posalji Email za Maja Pregledaj poruke od Maja Dodaj Maja u listu prijatelja
    daors daors is a Male
    brato




    Poruka: 817
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    E moj Rodjeni gdje ti vidis suze. Iz oka neme ni jedne a ono se doticni, ne mora biti Isus, preznojava od one vatre sto gori na Mostu.

    ___________________________________________________________________
    Budi na kojoj si

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane daors dana 06-22-2005 u 09:49.

    06-22-2005 09:46 daors is offline Posalji Email za daors Homepage of daors Pregledaj poruke od daors Dodaj daors u listu prijatelja
    alaga alaga is a Male
    moforaja




    Poruka: 5566
    Location: Zabrdalje

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od gandalf:

      A ko kaze da je ono Isus??? 14.gif


    A okle mu trnje oko glave

    ___________________________________________________________________
    UT TU MIHI , ITA EGO TIBI

    06-22-2005 10:25 alaga is offline Pregledaj poruke od alaga Dodaj alaga u listu prijatelja
    Mokac Mokac is a Female
    opticka varka




    Poruka: 526
    Location: Velez MOSTAR

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od BiH:

      Ako place odakle mu kapljice na celu?
      Meni se vise cini da kapljice padaju s mosta.


    i ti bi se znojem zalio da ti je glava puna draca i da ti se kosa zapali 19.gif

    ___________________________________________________________________
    Aquí se queda la clara,
    La entrañable transparencia
    De tu querida presencia,
    Comandante Che Guevara.

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Mokac dana 06-22-2005 u 10:53.

    06-22-2005 10:52 Mokac is offline Homepage of Mokac Pregledaj poruke od Mokac Dodaj Mokac u listu prijatelja
    nepoznat
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Jeli zbog dzamije i crkve ti stavio ovo na Religíju?


    Slika je upecatljiva - odlicna paralela.

    06-22-2005 10:55
    Maja Maja is a Female
    bice nesto od mene


    Poruka: 307
    Location: Oslo

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Svidja mi se minaret, onako podsjeca malo na krivi toranj Pize.

    ___________________________________________________________________
    Zivjeli 100 godina!

    06-22-2005 11:24 Maja is offline Posalji Email za Maja Pregledaj poruke od Maja Dodaj Maja u listu prijatelja
    gandalf gandalf is a Male
    Mo-Starac




    Poruka: 4676
    Location: NEBUCHADNEZZAR

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od alaga:

          citat od gandalf:

        A ko kaze da je ono Isus??? 14.gif


      A okle mu trnje oko glave


    Mojne me za jezik vuc ale... 18.gif 19.gif

    ___________________________________________________________________
    Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
    Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

    06-22-2005 11:43 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
    daors daors is a Male
    brato




    Poruka: 817
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    na munari imaju tri mala prozora po vertikali
    nisam nikad vidio takvu munaru
    i ne znam sta oni simboliziraju
    sta je umjetnih hotio rijeti

    ___________________________________________________________________
    Budi na kojoj si

    06-22-2005 11:47 daors is offline Posalji Email za daors Homepage of daors Pregledaj poruke od daors Dodaj daors u listu prijatelja
    nepoznat
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Koje autor...?


    Imal' sta da ne stima na crkvi...?

    06-22-2005 11:56
    VolimRodjene VolimRodjene is a Male
    rodjeni




    Poruka: 1037
    Location: Prve proleterske 1
    pokretac teme Thread Started by VolimRodjene

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nisam stavio da provociram bilo koga niti iz bilo kakvih zlih namjera. Cisto me zanima sta mislite sta je znacenje slike.
    Nelogicnost na crkvi je da je kao pravoslavna a krst je katolicki. Ja jos nisam vidio katolicku crkvu sa kupolama.
    Nemam pojma ko je slikao. Skinuto je s neke njemacke stranice.

    P.S. mozda je ovakvim izgledom crkve umjetnik htio simbolizirati jedinsvenost vjere kršæanstva, obzirom da se kršæanstvo tek nakon 10 stoljeca podijelilo na rimokatolike i pravoslavne

    ___________________________________________________________________

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane VolimRodjene dana 06-22-2005 u 12:08.

      06-22-2005 12:02 VolimRodjene is offline Pregledaj poruke od VolimRodjene Dodaj VolimRodjene u listu prijatelja
      DOSADNO
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Bio negdje i vratio se poslije rata;
      gleda i konta "jao kretena sta uradise 21.gif pa nemoze vas covjek 5 minuta same ostavit " 19.gif

      06-22-2005 15:15
      Ferrari Ferrari is a Male
      mister foruma '03, '04




      Poruka: 1841
      Location: Maranello

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Herzlich willkommen in meiner Welt der Phantastischen Kunst und Ideen


      Wie bin ich zu meiner Malerei gekommen ? Wie es immer im Leben so geht, hat jeder der sich für Malerei interessiert auch den Wunsch selbst zu malen. Ich habe schon immer meine Gefühle in Bilder umsetzen wollen. Dies ist mir als ich mit ca. 16 Jahren durch meinen damaligen Wiener Freund, Wolfgang Weitzdörfer, der auf die Akademie in Wien ging, mit den Phantastischen Realismus, erstmals zu meiner Zufriedenheit gelungen.

      Danach habe ich durch autodidaktischen Studien immer mehr der Wiener Schule des Phantastischen Realismus und auch Surrealismus genähert.

      Hier eine kurze Übersicht meiner Arbeitsgebiete: Graphische Arbeiten, Illusionsmalerei, Radierungen, Aquarelle, Lithographien z. B. Zyklus über das Schachspiel und die bildliche Darstellung der Macht und Möglichkeiten der einzelnen Figuren - Mappe mit 10 Blättern in weltweiter limitierter Auflage von 300 Stück -.

      Illustrationen: Buch STURM IM TURM von Josef Guggenmos - Deutscher Jugendbuchpreisträger-. Schriftenbuch DAS ALPHABET, Ravensburger Verlag ISBN 3-473-48379-6, Englischlehrbuch für Senioren Band VI, Grünbaumverlag ISBN 3-931006-12-3

      Ausstellungsbeteiligungen: Augsburg, Kempten, Kaufbeuren, Memmingen, Füssen, Immenstadt, Sonthofen, Marktoberdorf, Bonn, Szombathely in Ungarn, Brunnen in der Schweiz.

      Einzelausstellungen: Memmingen, Neugablonz, Kaufbeuren, Bad Wörishofen, München, Witten an der Ruhr, Bad Säckingen, Untermeitingen, Nesselwang, Ulm, Obergünzburg.

      Arbeiten befinden sich in privatem und öffentlichem Besitz: z. B. Städtische Kunstsammlung Augsburg, Stadt Kaufbeuren, Deutsche Bank, Pädagogische Hochschule in Augsburg.






        Haben Sie Fragen zu meinen Bildern, dann erreichen Sie mich unter

          , Proschwitzer Strasse 13, 87600 Kaufbeuren, Germany,

          Fon: +49 08341 61988 oder per e-mail:
            phantoi@t-online.de



















          Titel: Explosion der Kunst


          Mischtechnik auf HFP, 136x77 cm mit Rahmen - 1992


          Hier habe ich versucht die Geschichte der Malerei und Architektur darzustellen. Unten steinzeitliche Bauten und Höhlenmalerei. Danach die einzelnen Kunstepochen bis zur heutigen Zeit. Oben an der Spitze brodelt es und explodiert die heutige Kunst. Was ist Kunst ? Es wird sich erst eventuell in Jahrhunderten herausstellen und manch heutiger hochgelobter Künstler wird nur einer unter vielen sein.



          Sollten Sie für jemanden ein einmaliges, individuelles Geschenk benötigen, dann sehen Sie die Beispielsbilder unter Themen- Auftragsbilder oder auch Bilderquerschnitt nach.

          Senden Sie mir ein e-mail vielleicht kann ich Ihnen helfen.









            evo sta pise n njegovoj stranici

            crveno : njegove slike moras citati kao knjige
            i sve sto ulazis dublje , sve vise otkrivas neke stvari

            zeleno : podaci o autoru

            crveno : ovde pise da je svako kopiranje
            i postavljanje bez njegovog odobrenja kaznjivo 19.gif


            ovo je objasnjenje slike starog mosta

            Brücke von Mostar


            Mischtechnik auf HFP, 48 x35 cm


            Die Brücke von Mostar wurde im Balkankrieg zwischen den Christen und Moslems zerstört. Das Bild zeigt in der Mitte Christus - bei den Moslems ein Prophet bei den Christen Gottessohn -. Durch diese Gemeinsamkeit sollen sich die Menschen beider Seiten zusammenschließen - oben in der Mitte soll sich der Halbmond und das Kreuz verbinden und ein neues Gerüst für die Zukunft bauen. Es wird jedoch schwieriger werden als es aussieht, denn wenn man das Gerüst auf dem Bild genau betrachtet sieht es nur stabil aus und würde eine Prüfung eines Statikers nicht standhalten.


            uglavnom sve je ok ono je isus , ali slika treba da pomiri
            a ne da zavadja i to je bila autoróva ideja


            a sada i slika skoka u vodu sa starog mosta


              http://www.kunst-phantastisch.de/assets/images/Mostars_Bruckenspringertraume.jpg


            Brückenspringer von Mostar


            Mischtechnik auf HFP 51 x 39,5 cm ohne Rahmen


            Wenn die Brücke wieder aufgebaut wird kommen Touristen und es können die Jugendlichen wieder an der Brücke in den Fluß springen. Davon träumen sie. Das Bild zeigt zwei Ansichten: 1. Eine Person die ins Wasser springt. 2. Eine Person die ins Wasser eintaucht Blick von unter der Wasseroberfläche. Gleichzeitig sieht man die noch ganze Brücke - auf dem Kopf stehend - unter dem Wasser

            i ovde je sve ok autor zeli da se most sto prije zavrsi
            da hrabri mladici mogu opet skakat s mosta




            evo i kompletnog linka

              http://www.kunst-phantastisch.de/



            a sada i ovaj link
            gdje ima i jos jedna slika skakaca u vodu

              http://www.kunst-phantastisch.de/html/zeitkritsche_bilder_ii.html

            ___________________________________________________________________
            Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

            06-22-2005 17:23 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
            GARAVUSA GARAVUSA is a Female
            Misiica ljeta 07




            Poruka: 8664
            Location: Holland

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            meni slika nije uopste losa i mislim da je veoma dobronamijerna 10.gif

            ___________________________________________________________________

              NIJE LAKO BITI JA ! ! !

            06-22-2005 17:34 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
            Rondo Rondo is a Male
            stalni dopisnik


            Poruka: 1085

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Mozda pjeva:
            "Ja RAZAPET nisam ni umro ni pao, samo sam mora skociti dole..." 19.gif

            06-22-2005 19:18 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
            First Lady First Lady is a Female
            samo sto nisam




            Poruka: 1404
            Location: NY

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            hmm

            Isus ili Bog?

            jedan je on... tri vjere, predstavljene sa dvije razlicite crkve i dzamijom.
            jedan je on... bojom se izdvaja iz kompozicije. posmatra kroz vrtlog, haosa.
            dzamija veca u odnosu na crkve/u... da li zbog balansa? kontra drvenim krstovima?

            most, simbol cega?
            most se sa jedne strane skoro i ne vidi, prekriven je ili ga i nema.
            zasto je se dzamija savija sa mostom prema drugoj strani, dok ostale gradjevine stoje uspravno?
            krst sa jedne strane kao da podupire most, ali kao da ne dotice solidnu podlogu?


            ne znam, to je ono sto ja vidim... 29.gif

            ___________________________________________________________________
            Live, and let LIVE!!!

            06-22-2005 20:00 First Lady is offline Posalji email za First Lady Pregledaj poruke od First Lady Dodaj First Lady u listu prijatelja
            Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com