Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Josip Broz Tito » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (31): « prva ... « prethodna 7 8 9 [10] 11 12 13 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
babusha babusha is a Male
Licnost Foruma '03




Poruka: 2959
Location: donji trap

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jadni Mahala s tobom 04.gif 35.gif

___________________________________________________________________



      19.gif

      01-19-2004 11:55 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
      donjamahala donjamahala is a Male
      raja




      Poruka: 1539
      Location: A neznam ni ja

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      E vidis li ti moj babusha kako je meni A znamo se ja mislim preko 20 god pa mozes zamisliti


      A ti Lelo samo reci da nam je bilo slabo za Titinog vakta 35.gif 35.gif 35.gif

      ___________________________________________________________________

        BiH


            01-19-2004 11:59 donjamahala is offline Posalji Email za donjamahala Pregledaj poruke od donjamahala Dodaj donjamahala u listu prijatelja
            babusha babusha is a Male
            Licnost Foruma '03




            Poruka: 2959
            Location: donji trap

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Ha je vidish
            shakavac jo podaj 13.gif

            ___________________________________________________________________



                19.gif

                01-19-2004 12:29 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
                obrisana
                Gost


                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                mahala ti znas

                koliko lela tebe voli

                zato te i savjetujem

                i na pravi put nagonim


                ovaj starohan 21.gif

                dva oka u glavi zavaditi


                i radobolju bi zamutio

                01-19-2004 12:40
                donjamahala donjamahala is a Male
                raja




                Poruka: 1539
                Location: A neznam ni ja

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Sta Radobolju -- Jadransko

                ___________________________________________________________________

                  BiH


                      01-19-2004 13:04 donjamahala is offline Posalji Email za donjamahala Pregledaj poruke od donjamahala Dodaj donjamahala u listu prijatelja
                      mother mother is a Male
                      mofo beba




                      Poruka: 4

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Sto se tice Tite, mislim da se nista ne moze izvaditi iz konteksta. Kada je tito vodio SFRJ, svijet je izgledao drugaciji nego danas. Bila su dva bloka, sa prljavim igrama i diktaturama u obadva.
                      Tito je izganjao mir i rahatluk u zemlji 50 godina, omogucio nam da odrastemo u miru i blagostanju i to treba cijeniti. Pricao sam sa kolegom iz Rumunije ovdje, kaze nisu za germu imali, a i da su imali, nije bilo nista kupiti za pare, radnje su bile prazne.
                      A evo sta se desilo poslije njega, prvi visepartijski izbori se pretvorise u visecjevne i sad vise niko nije rahat.
                      Imao je on svojih mana, ali sve u svemu ja ga cijenim i volim jos uvijek. 27.gif
                      Moje skromno misljenje.

                      01-19-2004 13:17 mother is offline Pregledaj poruke od mother Dodaj mother u listu prijatelja
                      Sandy Sandy is a Female
                      moforaja




                      Poruka: 3842
                      Location: kod Hita...

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      volim ga i ja, i mrzim slusati bljuvotine o njemu.....ne moze niko poreci da nam je bilo dobro u njegovo vrijeme........necu izdvajati momente koji su bili bolji tada, jednom rjecju ...SVE je bilo bolje i sretnije vrijeme ne pamtim od toga.

                      01-19-2004 13:28 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
                      behar behar is a Female
                      samo sto nisam




                      Poruka: 1141

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      bezbeli da ga volim, da je bogdo dopustio vjerske slobode clanovima KP, (znam da je glupost i da je ne moguce, onda nije KP vec Socijalisti), boljeg poredka na svijetu ne bi bilo.
                      Svoj vi poso, od kad njega nema, pocivo u miru, ode svijet u helach.
                      Vrijednosti koje nam je on usadio su rijetke, zato mislim da ih trebamo njegovati, posebno mi u dijaspori. Ponekad mi se cini da, neprimijetno, poprimamo osobine nasih domacina, kojima smo se rugali, pa i danas ih kritikujemo, ono kvoder cigar, licemjerstvo i sl. Uh, necemo, nije to za nas... 25.gif

                      ___________________________________________________________________

                        01-19-2004 14:58 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
                        babusha babusha is a Male
                        Licnost Foruma '03




                        Poruka: 2959
                        Location: donji trap

                        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        Do 60tih godina istini za volju
                        nije bilo bash lahko
                        jer se trebalo izvuci iz ratom unistene zemlje
                        do 55-te bila je stega i disciplina za svakog
                        ali tad je pocelo popuscati
                        vishe se nekako imalo svake godine
                        Ali smo bar svi u komsiluku
                        bili siromasni pa se nekako lakse duralo
                        Ja bih godine iznedju 60-tih i 80-tih
                        komotno mogo nazvat
                        ZLATNE godine
                        SFRJ Jugoslavije

                        Nego
                        MACHE Lelo
                        IDES LI KOD KLJUZ 13.gif

                        ___________________________________________________________________



                            19.gif

                            broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane babusha dana 01-19-2004 u 15:13.

                            01-19-2004 15:10 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
                            Mystica Mystica is a Female
                            bice nesto od mene




                            Poruka: 406
                            Location: Tamo gdje pada milosnica...

                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                citat od tana:

                              ne znam kako vi raja, ali u mojoj kuci se ustane pa se kaze TITO


                            Tana, kako mi je drago bilo ovu tvoju recenicu procitati....srce me boli kad neko kaze ruznu rijec o Titu. Pogotovo kad neko baljezga neke stvari o kojim pojma nema, nego vecina naseg naroda previse prdi sa isticanjem neceg "svog". Za bivsu Jugoslaviju je svak znao i nije nas niko gledao kao jade, a sad nas svi tako gledaju, a dosta ih i ne zna gdje se nalazi BiH ili Hrvatska, znaju samo za bivsu Jugu.
                            Ja se ponosim sto sam zivjela u tom periodu iako sam bila mala kad je umro, bilo mi je samo 8 godina...ali znam da je drzao nasu zemlju i svakakve"nas" 40 godina, i u ratu i u miru. Ja to nisam osjetila i vidjela od ovih nacionalista.
                            U vecine nas je bila Titova slika u stanu ili u kuci prije rata, ja ne znam za vas, ali u mene nije bila Alijina sada.

                            Kad odes na more mogao si spavati gdje si htio, na plazi u vreci, sad, ma kakvi....

                            Svaki normalan covjek grijesi, pa tako i on i svi mi i nemojmo sada nalaziti nekakve sitnice koje "on" nije uradio za svog zivota, a po nama trebao je uraditi....uradio je itekako....te neke 45 nas je oslobodio....mozda bi i sada da je Bog dao ziv. Nekad bi voljela da je ziv, a nekad pomislim bolje je da je umro da nije gledao ovo krvoprolice.

                            01-19-2004 17:46 Mystica is offline Posalji email za Mystica Pregledaj poruke od Mystica Dodaj Mystica u listu prijatelja
                            adis b adis b is a Male
                            rambling reck




                            Poruka: 1083

                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                                citat od Mystica:

                              U vecine nas je bila Titova slika u stanu ili u kuci prije rata, ja ne znam za vas,
                                ali u mene nije bila Alijina sada.



                            Nije Tito bio los covjek, jer niko nije savrsen, znao je kakva bagra zivi na Balkanu
                            Ali interesantno je kako odma Alija smeta
                            A ni recenicu ne mogu skontati (nesto mi se ne podudaraju padezi i priloske odredbe za vrijeme)

                            ___________________________________________________________________
                            ...

                            01-19-2004 18:05 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
                            Mystica Mystica is a Female
                            bice nesto od mene




                            Poruka: 406
                            Location: Tamo gdje pada milosnica...

                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            Koji padezi ti smetaju....ti ih slobodno ispravi...

                            Mislila sam na Alijinu sliku u ovom "njegovog " periodu....

                            broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Mystica dana 01-19-2004 u 18:11.

                            01-19-2004 18:11 Mystica is offline Posalji email za Mystica Pregledaj poruke od Mystica Dodaj Mystica u listu prijatelja
                            obrisana
                            Gost


                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            Ovo je tema njemu , velikanu svih vremena posvecena

                            i neka ostane tako

                            Samo je jedan TITO

                            bio i ostace

                            01-19-2004 20:40
                            gandalf gandalf is a Male
                            Mo-Starac




                            Poruka: 4676
                            Location: NEBUCHADNEZZAR

                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            Ja sam inace u zivotu uvijek bio protiv idolopoklonstva a posebno "klanjanja" jednom covjeku.
                            To je upravo sto se meni cini da se desava na ovoj temi. Kult licnosti na nasim prostorima je veoma razvijen, i sa Titom koji je dosao u jedno vrijeme TV-a, radio aparata, dnevnih novina, nije tesko bilo ponovo uspostaviti istu stvar.

                            Ja ne zelim da ulazim u danasnje "vladare" na nasim prostorima, tj na one koji su dosli poslije Tita. Ono sto nam se desilo za vrijeme njihove vladavine je katastrofa uzasnih razmjera, i to se ni na koji nacin ne moze mjeriti sa Titovom vladavinom.

                            Pitanje se moze postaviti i na ovaj nacin: Kad nam je tako lijepo bilo "pod" Titom, sto se nije moglo nastaviti istim putem? Tito nije radio na buducnosti Jugoslavie, on je po meni vladao pod parolom,

                              "Poslije mene, potop!"


                            To da je u onom kaosu poslije rata dobro izbalansirao vanjsku politiku, sad i nisam bas siguran. Sta bi nam to falilo da smo odmah usli u NATO? Ovo je samo jedna solucija, nisam general poslije bitke.

                            Izvinjavam se svim obozavaocima druga Tita, ali za mene je on samo jedan prilicno "lagan" diktator, koji nije mislio na buducnost svoje zemlje na pravi nacin.

                            Dobrih i losih strana je imao, kao i svako drugi, ali nije pitanje koliko je sadake i mandarina podijelio, vec mislim da je ova tema malo dublja od toga, a puno dublja od glorifikacije jedne licnosti.

                            ___________________________________________________________________
                            Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
                            Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

                            01-19-2004 21:41 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
                            obrisana
                            Gost


                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            u pravu si

                            ovi poslije njega nisu lagani

                            nego malo tezzi diktatori

                            i potop nije poslije njih

                            nego zajedno sa njima

                            01-19-2004 21:50
                            gandalf gandalf is a Male
                            Mo-Starac




                            Poruka: 4676
                            Location: NEBUCHADNEZZAR

                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            Ne znam Lelo da li si na pravi nacin svatila sta sam htio da kazem s onim "potopom" (povodanj 35.gif ), ali mi se lagano cini da nisi...

                            Nije mislio sta ce biti poslije njega, dok je on bio tu nek bude "dobro", a poslije sta god da bude...

                            Ne trebamo ga samo gledati kroz bolesnike koji su dosli na vlast poslije njega, pa bilo je valjda i normalnih vladara u demokratskoj Evropi poslije 2. svjetskog, zasto da ga ne uporedimo s njima...??? 14.gif

                            ___________________________________________________________________
                            Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
                            Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

                            01-19-2004 21:57 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
                            obrisana
                            Gost


                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            mozda i nisam shvatila

                            i mnogo toga mi nije jasno

                            pogotovo u zadnje vrijeme

                            sta se sve desava na nasim prostorima


                            a kad uporedim ovu zapadnu mafijasku demokratiju

                            gdje jedan ministar ima platu kao sto je moj godisnji inkomst

                            a uz to ne placa porez

                            onda moram slaviti Tita i ono vrijeme

                            u kojemu je za moja shvatanja

                            bila ustvari prava demokratija

                            kazem moja shvatanja

                            jer razlicito razmisljamo i razlicito dozivljavamo

                            ovo sad i ono proslo vrijeme

                            01-19-2004 22:12
                            daors daors is a Male
                            brato




                            Poruka: 817
                            Location: Mostar

                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            Ganda ova teza da neko nije mislio sta ce biti poslije njega je nekako mutna.
                            Sta ona u stvari znaci?
                            Ona je cesto prisutna pa bi voli cut sta pod ovim mislis. I recimo de mi nadji neku licnost iz istorije koja je mislila sta ce biti poslije njega.

                            ___________________________________________________________________
                            Budi na kojoj si

                            01-19-2004 22:13 daors is offline Posalji Email za daors Homepage of daors Pregledaj poruke od daors Dodaj daors u listu prijatelja
                            adis b adis b is a Male
                            rambling reck




                            Poruka: 1083

                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            Lelo

                            I ja isto nisam mogao da shvatim zasto su neki direktori drzavnih firmi, oficiri i sluzbenici JNA dobivali po stan, dva stana, pravili veleletne vikendice, dobivaju nepovratne kredite od drzave, njihovi sinovi/kcerke su se zaposljavali odmah nakon diplomiranja na visoke pozicije u firmama/politickim ustanovama, uglavnom sve se svodi na drzavni trosak (citaj trosak naroda), samo radi toga sto su bili u partiji ili imali vezu sa nekim u partiji.

                            A moj stari je morao svojim znojem i trudom da pravi kucu bez ijednog dobijenog kredita, odvajajuci od usta sto se kaze, i na kraju mu se jos odbijalo od plate za razne razloge. Niko ga nije pitao hoce li on dati, drzava je sama uzimala.

                            ___________________________________________________________________
                            ...

                            01-19-2004 22:18 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
                            adis b adis b is a Male
                            rambling reck




                            Poruka: 1083

                            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                            Isto nisam mogao da shvatim da Bosna i Hercegovina sa najvecim prirodnim bogatstvima i najbogatijim zemljopisom postane druga najnerazvijenija/najsiromasnija drzava u bivsoj Jugi (cak je i Crna Gora bila razvijenija/bogatija)

                            ___________________________________________________________________
                            ...

                            01-19-2004 22:23 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
                            Stranica (31): « prva ... « prethodna 7 8 9 [10] 11 12 13 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                            Postavi novu temu Odgovori
                            Go to:
                            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com