Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » "Vehabije" i "Vehabijke" 1907 g » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (95): « prva ... « prethodna 7 8 9 [10] 11 12 13 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
taxi taxi is a Male
Liska mjeseca avgusta




Poruka: 18170
Location: M&R

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Allahov put nema granica.....

___________________________________________________________________

    06-30-2013 15:20 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od taxi:

      Allahov put nema granica.....



    ..ovde cemo se i ja i ti sloziti sa Babom

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    06-30-2013 15:22 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    taxi taxi is a Male
    Liska mjeseca avgusta




    Poruka: 18170
    Location: M&R

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    hoæemo li mu halaliti?

    ___________________________________________________________________

      06-30-2013 15:27 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..Halalosum

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      06-30-2013 15:35 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      taxi taxi is a Male
      Liska mjeseca avgusta




      Poruka: 18170
      Location: M&R

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      kabul olsun

      ___________________________________________________________________

        06-30-2013 15:38 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
        pasha pasha is a Male
        Super Moderator




        Poruka: 9503
        Location: uh jebo te

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        za jednog vjernika kao svemirac je i to na Allahovom putu

        ___________________________________________________________________

          neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
        Oscar Wilde

        06-30-2013 18:07 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
        semirizsvemira semirizsvemira is a Male
        raja


        Poruka: 1860

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od pasha:

          ja sam rekao svoje misljenje u vezi ovoga a vidim ko koga zeli ubijediti
          semir gleda iz svog ugla neko drugi iz svog i dolazi do razilazenja misljenja
          vehabije primaju novac za to sto rade a kada ih pozovu da idu u borbu ne smiju odbiti
          to ne znaci da nisu vjernici i oni idu u brobu s idejom da brane islam gdje god zatreba
          pogledao sam dobro smrtovnicu ali je nisam diskutovao, to je njihov put ja nebih nikada
        Jesi li ti vidio da neko dobija pare sto ide 21.gif 14.gif Ako nisi onda ne lazi . Isprazna floskula ateistickih ekstremista u BiH . Znam , kako vi kazete vehabija a znam i one koji nose bradu a da nisu vehabije . Pa evo skoro svaki hodza nosi bradu . Titini djavoli su isli u Spaniju pa niko ne kaze da su bolesnici . Niti ja to kazem . Poznata stvar u Siriji vlada diktator i diktatorce pasti Inshallah . Allah nam je rekao da ce Islam i muslimani pobijediti u pravednoj borbi i hoce inshallah . Kada se neko smije nekom sagovorniku ili ga pokusava na prljave nacine deskriditirati u nemoci da mu pobije argumente dobije se utisak nekulture , necivilizacije i papanluka a najvise neznanja 26.gif

        ___________________________________________________________________
        "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
        (Johann Wolfgang Goethe)

        07-02-2013 16:34 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..Svemirac ..neki dan se IZ BiH oglasila i dala svoj stav po tom pitanju i izricito rekla da se narod BiH DISTANCIRA od stanja ljudi u Siriji .kao i osuda slanja dobrovoljaca u siriju i da islamska zajednica ne stoji iza tih radnji u BiH ..moja krovna insitiucija za mene kao muslimana je IZ BiH i nikakva druga sekte koje djeluju na eritoriji BiH i koji sebi daju za pravo da se predstavljaju kao predstavnici islama ili boshnjackog naorda ..

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        07-02-2013 16:41 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..ako neko ipak zeli da ide u takav rat ja mu ne branim i ne osporajem njegov odazak ,makar on bio dobrovoljan ili za novac ,ako je osnovni razlog odlaska novac i prezivljavanje onda mi je zao tih ljudi .razumijem i neimastvo i bjedu i razumjevanja imam i prema tim ljidima ,ako se taj odlazak placa i ako neka organizacija to finansira i placa za to sto ce ti ljudi da se bore za neke njihove ciljeve onda je to za mene grijeh i ucjena ljudi .najgore dovesti covjeka u neizbjeznu situaciju i staviti mu na tase novac a na drugi tas bjedu i reci mu ..uzmi ili ostavi ..ako si spreman da mu dash novac da bi se samo borio tamo ,onda mu dadni novac da kupi kravu i ovcu da pocne zivot i da prehrani svoju familiju .ako on izgubi svoj zivot taj covjek ce biti izgublljen za drzavi i za svoju djecu i tu djecu vsihe nece niko poznavat i ostat ce na milost i nemilost drzavi i sigurno se ni jedan pokret vishe za njih nece boriti a ni zanimat za njihovu bjedu ..ima milion nacina da se covjeku pomogne i da covjek zaradi dzeneta a i onaj ko to daje da zaradi na ovome svjetu dosta dobri djela ,ne da shalje ljude u smrt da bi na onome svjetu imo zasluge za to sto ih je poslo na taj put

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        07-02-2013 16:48 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..Svemirac ,daju se pare za odlazak tih ljudi i zna se koliko se daje ..jer ima ljudi koji to mogu posvjedociti ..sigurn da ce se o tome povesti i neka istraga .vec su poznati ljudi u Mostaru imenom i prezimenom koji to rade i ojavljena su im mena u novinama .znaci da se vec ima podataka o tim ljudima ..samo dok se malo vishe istraze i dokazu svi ti slucajevi..nije to bash sve tako dobrovoljno kao sto se prica i redstavlja ..dobrovolno jeste da se razumijemo .ali je motiv dobrim djelom novac a ne ono sto neko zeli da prezentuje da se to radi zbog nekog puta

        ..zar nije Haram ucjeniti covjeka da bi zaradio koru hljeba na takav nacin ,sa druge strane se uci i propagira da je Allah taj koji te opskrbljuje imetkom i daje ti zivot ..zar nash stvoritelj trazi od nas zrtvu da damo svoj zivot a on nam ga je podario .stvorio nas u bosni i od nas trazi da se borimo u Siriji ..mogo nas je stvoriti u Siriji da je htjeo .kad smo rodjeni u Bosni zasto da zivote gubimo u Siriji ..borba jeste propisana muslimanu po KU RANU .ali onda kad su ugrozeni nashi domovi i nasah narod kojem prjeti borba za osptanak ,jer braneci sebe od dushmanske ruke je i obaveza i sevab ..ako hoce neko da ide i na druga ratista i daje svoj zivot OK .ali ga ne treba ucjenjivati i dovoditi u iskushenje da to radi zbog novca .novac u Bosni je jedino sto nam treba .dok onaj u Sudiskoj arabiji ima novca i moze mu e da na takav nacin skuplja sevabe po ovome svjetu shaljuci ljude u rat da izgube zivote ..ako grijeshim neka mi Allah oprosti ..ja to nikad ne bih cinio ni za novac a niti da ga imam ja nikoga ne bi slao ..mislim da u svakoj zemlji ima dovoljan broj ljudi da se bori ,pa neka se sami bore za svoju djecu i za svoju drzavu ..ako mogu poslat neku pomoc za te ljude koji se tamo bore rado bi im poslo .ali da shaljem nekog to ne bi nikada uradio bez obzira koliki ciljevi se ispred mene postavljali

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane vjetar dana 07-02-2013 u 17:03.

        07-02-2013 16:51 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        taxi taxi is a Male
        Liska mjeseca avgusta




        Poruka: 18170
        Location: M&R

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od semirizsvemira:

          Kada se neko smije nekom sagovorniku ili ga pokusava na prljave nacine deskriditirati u nemoci da mu pobije argumente dobije se utisak nekulture , necivilizacije i papanluka a najvise neznanja 26.gif


        Pa mjenjaj se.O tome ti stalno i govorimo ovdje.

        ___________________________________________________________________

          07-02-2013 17:16 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
          berber berber is a Male
          moforaja


          Poruka: 4439
          Location: Na Tepi

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          A sto su im pantalone samo do sljanaka??

          ___________________________________________________________________
          nema vise ni tepe

          07-02-2013 19:16 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
          green green is a Male
          Super Moderator


          Poruka: 7086
          Location: BiH

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ja èuo da podvræu nogavice jer su vladari Babilona imali odjeæu koja se vukla po zemlji... što znaèi da su se osilili, uzimali kamatu... i Bog ih kaznio i uništio... pa se sad vehabije plaše da i njih Illah ne kazni, da ne pomisli da su se osilili...
          29.gif 29.gif 29.gif 29.gif 29.gif 29.gif

          ___________________________________________________________________

            07-02-2013 22:47 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
            semirizsvemira semirizsvemira is a Male
            raja


            Poruka: 1860

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od green:

              ja èuo da podvræu nogavice jer su vladari Babilona imali odjeæu koja se vukla po zemlji... što znaèi da su se osilili, uzimali kamatu... i Bog ih kaznio i uništio... pa se sad vehabije plaše da i njih Illah ne kazni, da ne pomisli da su se osilili...
              29.gif 29.gif 29.gif 29.gif 29.gif 29.gif
            Za tebe informacija da je zabrana kamate propisana i krscanima i jevrejima.Poredjenje ti nema smisla . Kratke hlace imaju veze sa Sunnetom Poslanika s.a.w.s. Ljudi se trude po cijelom svijetu da slijede Poslanika s.a.w.s. koliko mogu . Tako mozes sresti ljude koji imaju brade a nemaju kratke hlace ili nemaju brade i imaju kratke hlace a imas i muslimana koji su poznate daije kao Dr Zakir Naik koji nosi bradu i ima kravatu

            ___________________________________________________________________
            "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
            (Johann Wolfgang Goethe)

            07-03-2013 01:05 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
            luka ters
            SexNepoznat



            Poruka: 5212
            Location: on the face of the place

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            sve je to fino i ok...
            ali brate, treba biti uredan
            Poslanika s.a.w.s. je živio u pustinjskom kraju i davni vakat i nije se moglo bolje
            danas ipak, trebalo bi iæi u korak sa civilizacijom. kad su objeruèke prihvaæeni mobiteli i internet ... onda malo poraditi i na sebi, prilagoditi se, a ne hodati ko plašila.
            poèešljati one brade, podrezati, urediti...a ne onako ko èetnici.
            dalje, žene ... pa nije se valjda fazon samo umotati kako bilo. treba i to da ima nekog smisla, a ne da im ispod vire sportske tene??? ne treba to biti štikla, ima sasvim solidne "skromne" ženske obuæe.
            i brate, kakav je to fol umotaj žensko da me ne nagoni na griješne misli??
            kakav je to uspaljenik ako ga kosa, ruka ili èlanak na nozi navodi na grijeh???
            bogami, takvi su žestok psihološki sluèaj.

            ___________________________________________________________________
            "... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
            a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

            07-03-2013 09:58 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
            vjetar vjetar is a Male
            moforaja


            Poruka: 13977
            Location: dk

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ..nemash ti pojma kako se drkalo na Cik i Start

            .. 13.gif 13.gif


            ..ne smeta meni ni ta njihova odjeca ni obuca ,ali mi smeta sto se meni namece jedan takav stil oblacenja ..ja nisam cuo da se islamska zajednica BiH bilo kad oglasila sa preporukom da zene u nashim krajevima moraju biti umotane i da propisuju nacin odjevanja ,to jest da se od njih trazi nikab ..jedne prilike Ceric je obrazlago to pitanje oblacenja kod zena i rekao da zene BIH pripadaju evropskom stilu prakticiranja vjere i da smo mi europski muslimani ,to sto smo europski muslimani ne daje nam za pravo da kazemo da je minic kod kojeg se vide gacice primjereno i pristojno oblacenje ..uvjek se kaze da zena bude pristojno obucena ..sta znaci to pristojno i vrapci na grani znaju .

            ..imash ti onih koji se po danu bule a po noci gule

            ___________________________________________________________________
            laku vam noc pijuni

            spavajte ko lavovi i ko kraljevi

            broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 07-03-2013 u 12:50.

            07-03-2013 12:35 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
            djemila djemila is a Female
            Naj-Moder 2008




            Poruka: 11491
            Location: Mostar

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            * zadnja recenica - stara kineska ili ? 07.gif

            ___________________________________________________________________
            Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

            07-03-2013 15:51 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
            vjetar vjetar is a Male
            moforaja


            Poruka: 13977
            Location: dk

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ..stara kineska ..jasta je .

            .. 07.gif

            ___________________________________________________________________
            laku vam noc pijuni

            spavajte ko lavovi i ko kraljevi

            07-03-2013 15:59 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
            djemila djemila is a Female
            Naj-Moder 2008




            Poruka: 11491
            Location: Mostar

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            tek da se ne zaboravi.. 07.gif

            ___________________________________________________________________
            Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

            07-03-2013 16:00 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
            vjetar vjetar is a Male
            moforaja


            Poruka: 13977
            Location: dk

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ..valja po koju ubacit 07.gif

            ___________________________________________________________________
            laku vam noc pijuni

            spavajte ko lavovi i ko kraljevi

            07-03-2013 16:02 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
            Stranica (95): « prva ... « prethodna 7 8 9 [10] 11 12 13 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com