Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » Cigarete i stetnost » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (21): « prva ... « prethodna 7 8 9 [10] 11 12 13 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jao zastave.... 04.gif

12-17-2003 13:53
sehaaa sehaaa is a Male
trudim se


Poruka: 194
Location: u pm (da izvinete)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ko vas je tjero da pusite muskarci su se mislili dokazati da su neki frajeri a za zenske ne znam znali ste i sami da to ne valja ali jok odo ja probat to je dobro pa se nasukate ali eto vas tamo meni je dobro ne pusim ne pijem i tako dalje i ne treba mi to niti cu ikada probati hvala onome ko ponudi s moje adrese moze produziti i nekome drugom da nudi taj isti otrov i tome slicno ...

___________________________________________________________________

    ....jednom kad shvatis da u meni imas sve zivot kraj tebe tako lako proci ce a mene nece biti tu...

12-18-2003 20:05 sehaaa is offline Pregledaj poruke od sehaaa Dodaj sehaaa u listu prijatelja
Gianni Gianni is a Male
raja




Poruka: 2201
Location: North see
pokretac teme Thread Started by Gianni

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

PUshi li ga iko ovde 19.gif

___________________________________________________________________
There are no wrong choices; there are only different choices.

12-18-2003 21:56 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
Black_Witch Black_Witch is a Female
rodjena




Poruka: 985
Location: na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jokkkkk 19.gif

___________________________________________________________________
.............

12-18-2003 21:56 Black_Witch is offline Posalji Email za Black_Witch Pregledaj poruke od Black_Witch Dodaj Black_Witch u listu prijatelja
sehaaa sehaaa is a Male
trudim se


Poruka: 194
Location: u pm (da izvinete)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

e ako ga ti ne pusis ne znam ko ce niko nece prvi ..... 35.gif

___________________________________________________________________

    ....jednom kad shvatis da u meni imas sve zivot kraj tebe tako lako proci ce a mene nece biti tu...

12-19-2003 00:47 sehaaa is offline Pregledaj poruke od sehaaa Dodaj sehaaa u listu prijatelja
buckuris buckuris is a Female
buduca bahra :)




Poruka: 2084
Location: SFRJ Njemacka

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od sehaaa:

    ko vas je tjero da pusite muskarci su se mislili dokazati da su neki frajeri a za zenske ne znam znali ste i sami da to ne valja ali jok odo ja probat to je dobro pa se nasukate ali eto vas tamo meni je dobro ne pusim ne pijem i tako dalje i ne treba mi to niti cu ikada probati hvala onome ko ponudi s moje adrese moze produziti i nekome drugom da nudi taj isti otrov i tome slicno ...



Tako je sehaaa...reci im ostro i na prvu....'ta ce pusenje.... 07.gif 35.gif

___________________________________________________________________
muskarci imaju problem za svako rjesenje 29.gif

12-19-2003 10:50 buckuris is offline Posalji email za buckuris Pregledaj poruke od buckuris Dodaj buckuris u listu prijatelja
Black_Witch Black_Witch is a Female
rodjena




Poruka: 985
Location: na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od sehaaa:

    e ako ga ti ne pusis ne znam ko ce niko nece prvi ..... 35.gif


35.gif 35.gif

___________________________________________________________________
.............

12-19-2003 13:01 Black_Witch is offline Posalji Email za Black_Witch Pregledaj poruke od Black_Witch Dodaj Black_Witch u listu prijatelja
sehaaa sehaaa is a Male
trudim se


Poruka: 194
Location: u pm (da izvinete)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

to selma samo tako

___________________________________________________________________

    ....jednom kad shvatis da u meni imas sve zivot kraj tebe tako lako proci ce a mene nece biti tu...

12-19-2003 20:04 sehaaa is offline Pregledaj poruke od sehaaa Dodaj sehaaa u listu prijatelja
Black_Witch Black_Witch is a Female
rodjena




Poruka: 985
Location: na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

he, nek' si mi rek'o 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
.............

12-19-2003 20:06 Black_Witch is offline Posalji Email za Black_Witch Pregledaj poruke od Black_Witch Dodaj Black_Witch u listu prijatelja
rimda rimda is a Male
raja




Poruka: 1827
Location: BULEVAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ama kad se dobro obali duze i traje..... 18.gif 27.gif

___________________________________________________________________
38.gif Admir Stupac 38.gif

12-19-2003 20:07 rimda is offline Posalji email za rimda Pregledaj poruke od rimda Dodaj rimda u listu prijatelja
Black_Witch Black_Witch is a Female
rodjena




Poruka: 985
Location: na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jesil to oprob'o 14.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
.............

12-19-2003 20:13 Black_Witch is offline Posalji Email za Black_Witch Pregledaj poruke od Black_Witch Dodaj Black_Witch u listu prijatelja
TigricaX TigricaX is a Female
zvrk hanuma




Poruka: 6105
Location: Nesvrstana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Dosadno:

    Covjek pusac je svjestan da pusenje ne donosi nikakvo dobro i da je u osnovi stetno, medjutim o detaljnijem razmjeru stetnog djelovanja ove opake navike na njegovo tijelo malo zna. U sljedecem tekstu cemo navesti primjere spore rehabilitacije tijela nakon prestanka pusenja sto je ociti dokaz pusacima da njihovo zdravstveno stanje ne moze biti stabilno dokle god se prepustaju ovom smrtonosnom «uzitku».

    Ostavljanje cigara:
    Nakon 20 minuta:
    - krvni pritisak se spusta na normalu
    - puls se unormaljuje
    - temperatura u nogama i rukama se takodjer unormaljuju
    Nakon 8 sati:
    - krvna slika ugljik-monoksida se unormaljuje
    - slika kisika se takodjer unormaljuje
    Nakon 24 sata:
    - mogucnost srcanog udara se smanjuje
    Nakon 48 sati:
    - krajevi ostecenih nerava ponovo izrastaju
    - culo mirisa i okusa ponovo jaca

    Nakon 2 sedmice do 3 mjeseca:
    - poboljsani dotok zraka
    - kretanje tijela postaje lakse
    - funkcija pluca se povecava za 30%

    Nakon 1 do 9 mjeseci:
    - kasalj, zacepljenje disajnih puteva, iznemoglost i tesko disanje nestaju
    - mogucnost infekcije bronhija se smanjuje
    Nakon godine dana:
    - mogucnost oboljenja srcanih sudova se za pola smanjuje
    Nakon 5 godina:
    - mogucnost raka pluca kod prosjecnog pusaca (koji je pusio kutiju cigara dnevno) za pola se smanjuje
    - tek nakon 5 do 10 godina nakon ostavljanja cigara je rizik mozdanog udara smanjen kao kod nepusaca
    - mogucnost raka usta, grla i jednjaka se smanjuje za pola
    Nakon 10 godina: - mogucnost raka pluca je smanjen kao kod nepusaca
    - mogucnost raka usta, grla, jednjaka, mjehura, bubrega i gusterace se smanjuje
    Nakon 15 godina: - mogucnost oboljenja srcanih sudova je smanjena kao kod nepusaca
    Ovo je skromni prikaz rehabilitacije covjekovog tijela nakon pusenja, sto znaci da su pusaci konstantno izlozeni ovim opasnostima sve dok ne prestanu pusiti i onda osaburaju 15 godina dok im se tijelo u potpunosti zdravstveno ustabili.
    Izvor informacija: Centers for Disease Control, University of Chicago

    AHA 29.gif


Nisam ovo nigdje procitala ali vjerujem u to....

Moji prijatelji i ljudi koje sam znala i znam:

James - nikad zapalio cigaretu - rak pluca - prezivio, i sad je "zdrav" sa cetiri puta godisnje pregledima da se provjeri da se rak nije vratio

Joe - njegov brat - nikad pusio, nikad pio....rak kostiju prije malo manje od dva mjeseca, ima tri sedmice do tri mjeseca zivota

Janessa - nepusacica, dvoje male djece....rak na grlu....Nakon cetiri mjeseca, u svojoj 32 godini zivota, izgubila bitku

Mi svi imamo rak u sebi...kod nekoga se lakse aktivira nego kod nekog' drugog. Ima i genetske veze (naucno dokazano). Pusenje je definitivno stetno....al' su isto tako dokazali da stres i AIDS ubija vise nego pusenje.

Pa sad....Moje je misljenje....Ako je nekom merak...bujrum....Ako nije, isto tako...Bolje da ljudi puse, nego da se zivciraju 10.gif

___________________________________________________________________
"Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

12-20-2003 06:13 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
Black_Witch Black_Witch is a Female
rodjena




Poruka: 985
Location: na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

eto sto ti je zivot 21.gif

svaki dugogodisnji pusac ima vece predispozicije da dobije rak pluca, grla i jednjaka od nekog nepusaca ali gori je (sto kaze tigrica), stres. covjek nije ni svjestan sta od stresa moze da se desi u organizmu,...kako zadnjih godina znam nesto vise o anatomiji i fiziologiji covjecijeg organizma, sve se vise pitam kako to uopste sve moze da funkcionise pored svih okolnosti koje nas okruzuju u svakodnevnom zivotu 14.gif 21.gif

___________________________________________________________________
.............

12-20-2003 11:11 Black_Witch is offline Posalji Email za Black_Witch Pregledaj poruke od Black_Witch Dodaj Black_Witch u listu prijatelja
sehaaa sehaaa is a Male
trudim se


Poruka: 194
Location: u pm (da izvinete)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

moja tigrice ne dolazi rak samo od pusenja ali dolazi dosta toga s istim a nije tema rak rak se dobije na dosta nacina a pusenje jeste stetno i kod mladih i kod trudnica itd,itd.....

___________________________________________________________________

    ....jednom kad shvatis da u meni imas sve zivot kraj tebe tako lako proci ce a mene nece biti tu...

12-20-2003 19:33 sehaaa is offline Pregledaj poruke od sehaaa Dodaj sehaaa u listu prijatelja
zucko zucko is a Female
puterica


Poruka: 80

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

evo napokon da i ja nesto npisem hehe

sto se tice pusenja...nisam pratila ovu temu u cijelosti..ali evo i nesto od mene...

nebih zeljela da kazem da je duhan "u nama" ali na neku ruku jest. kod nas je sasvim normala pusiti i u ranim i u starjim godinama, i rijetko gdje je to zabranjeno. mene je uvijek stara slala do trafike da joj kupim mildesorte hehe ako se ko sjeca njih 01.gif ja sam trenirala atletiku jedno vrijeme pa sam se cuvala "losih" stvari. al sam se i ja propusila jedno vrijeme pa evo sad lafo prestala hehe 11.gif jaran mi svaku kutiju uzme i sakrije pa mi vise mrsko...elem nejse....sto se tice raka....nije rak cvrsto vezan za pusenje. ima ljudi koji dobiju rak npr. pluca a nikad nisu povukli dim niti bili u okolini ljudi koji puse. zdravija je osoba koja pusi ali takodjer pazi na hranu i vitamine koje unosi u tijelo nego osoba koja cig nije takla a jedno sve i svasta....poenta je to da svako tijelo je drugacije......i svako tijelo zahtijeva i reaguje na posebne nacine. Da, tacno je da ima neki standard sta je zdravo sta nije....al ja od kad znam za sebe volim hranu pravo slanu i znala sam prsticem vegetu lizati kad stara nije gledala hehe tetka me uvijek ruzila smrc smrc....odoh ja sa teme....ako se nemora, onda je bolje nepusiti oko djece, i sto je najbolje je nikako nepusiti ako se neosjeti neka teska potreba...pogotovo za nas djevojke....zute zubi od toga onda valja zubaru na ciscenje pa kad uzme onu iglu hocu da zbrisem sto prije 26.gif

cica mica gotova prica hehe

sorry sto je malo duze al dosadno mi evo me na poslu pa sama 35.gif

___________________________________________________________________
*od koljevke pa do groba najljepse je u koljevci*

12-20-2003 21:09 zucko is offline Posalji Email za zucko Pregledaj poruke od zucko Dodaj zucko u listu prijatelja
sehaaa sehaaa is a Male
trudim se


Poruka: 194
Location: u pm (da izvinete)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

sta ces ne pusim ni ja ali svi oko mene to rade pretezno ....

___________________________________________________________________

    ....jednom kad shvatis da u meni imas sve zivot kraj tebe tako lako proci ce a mene nece biti tu...

12-23-2003 20:20 sehaaa is offline Pregledaj poruke od sehaaa Dodaj sehaaa u listu prijatelja
tekija2 tekija2 is a Female
carica decembra '03


Poruka: 1116

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od sehaaa:

    sta ces ne pusim ni ja ali svi oko mene to rade pretezno ....


Pusti nek puse sta se bunis 13.gif

___________________________________________________________________
ZaGuzicu.gif

12-23-2003 20:22 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
sehaaa sehaaa is a Male
trudim se


Poruka: 194
Location: u pm (da izvinete)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

moram bona meni smeta a i zagadjuju okolis...

___________________________________________________________________

    ....jednom kad shvatis da u meni imas sve zivot kraj tebe tako lako proci ce a mene nece biti tu...

12-23-2003 20:46 sehaaa is offline Pregledaj poruke od sehaaa Dodaj sehaaa u listu prijatelja
buckuris buckuris is a Female
buduca bahra :)




Poruka: 2084
Location: SFRJ Njemacka

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jes...imas pravo..i meni smeta...i smrdi i stetno je...i sve isprljase...
kontra pusenja... 12.gif 29.gif 35.gif

___________________________________________________________________
muskarci imaju problem za svako rjesenje 29.gif

12-28-2003 02:39 buckuris is offline Posalji email za buckuris Pregledaj poruke od buckuris Dodaj buckuris u listu prijatelja
Sandy Sandy is a Female
moforaja




Poruka: 3842
Location: kod Hita...

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jao Gianni sto nas zapricha.......i ne presta pushit 21.gif 21.gif

12-28-2003 03:05 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
Stranica (21): « prva ... « prethodna 7 8 9 [10] 11 12 13 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com