Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » fenomen muslimana koji se stide svog identiteta 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (38): « prva ... « prethodna 8 9 10 [11] 12 13 14 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4676
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

        citat od gandalf:

      Golemo je da se o ovoj temi raspravlja kao o naucnoj cinjenici,

      a to Tana samo onako iz licnog iskustva izjavio... 12.gif


    tebe i tvoju ljubomoru takodje nikad necu shvatiti
13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

03-23-2006 21:49 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
KULJE1969 KULJE1969 is a Male
raja




Poruka: 1794
Location: Brace Krpo 19

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ovdje su mnogi zaboravili znacenje one stare poslovice ispeci pa reci.Posto ubacuju neke stvari na ostale ,a ne znaju ili misle da znaju o cemu govore.Alaga je jedini koliko sam ja vidio napisao pravo znacenje rjeci musliman.Ateiste i one koji su muslimani kad im je to interes ne mozete nazvati muslimanima.Svaki onaj koji u to ne vjeruje i ne podrzava 5 glavnih stvari ne mozete reci da je on musliman.Ma koliko mislili da je to tako prvo provjeite da li je to stvarno fakat ili ne prije nego sto kazete.Jedna je stvar ono sto neko misli ,a drugo je cinjenica

03-24-2006 02:01 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
antiprotivan antiprotivan is a Male
moforaja




Poruka: 2825
Location: Norway

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Taman tako, Kulje, mnogi citaju dopola, ili napola, pa se nadovezuju na nesto sto im "para ushi", bez da su se ukljucili u temu i pokusali da shvate kontekst do kraja, prije nego nesto kazu, ako imaju sta reci.

A to nije slucaj samo sa ovom temom, nego sa mnogima.

Negdje je to naravno vise, a negdje manje bitno, zavisi od ozbiljnosti teme...

Sto se recimo religije, i politike tice, eto da nabrojim par tema gdje je bitno biti ukljucen da bi se diskutovalo, valjda je svima jasno da je bolje prvo procitati temu, pa se onda javljati, a ne hvatati se citata iz posta "iznad" i graditi neka svoja "znacenja" iz konteksta, sto cesto odvlaci temu na drugu stranu, a i dovodi do nepotrebnih nesporazuma i zaostravanja...

___________________________________________________________________

    21.gif

    03-24-2006 09:57 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
    Mokac Mokac is a Female
    opticka varka




    Poruka: 526
    Location: Velez MOSTAR

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    mogo ih ima na zalost
    al svak svoj karakter...

    ja do sad nisam odbila ni slagala moj identitet
    i nikad me nece biti stid
    ponosno se pogledam u ogledalo, stanem pred ljude glavom gore i kazem ko sam i sta sam
    bilo to u centru beograda, po sred hrvatske il u ostalim zemljama svjeta
    nikom do sad nije smetalo

    respektuj se respektovacu te !!!!!

    ___________________________________________________________________
    Aquí se queda la clara,
    La entrañable transparencia
    De tu querida presencia,
    Comandante Che Guevara.

    03-24-2006 15:39 Mokac is offline Homepage of Mokac Pregledaj poruke od Mokac Dodaj Mokac u listu prijatelja
    Maggie Maggie is a Female
    moforaja




    Poruka: 2736
    Location: daleko

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    temu cu procistiti za jedno deset minuta

    svi offovi idu u smece

    molim vas drzite se teme01.gif


    ovo je javno obavjestenje 10.gif


    hvala 23.gif

    ___________________________________________________________________

      03-24-2006 18:40 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
      metallica metallica is a Male
      moforaja




      Poruka: 8228
      Location: CH.WILLA(uglavnom)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od rimda:

            citat od glumica:

          samo cu jedno dodati..

          a kako ce ko da tumaci...eto vas tamo..
          elem...

          mozda je bilo cije ''neeksponiranje'' toga sto ''JESTE'' ''silom prilika'', a tumaci se upravo ovako kako stoji u naslovu.

          ''lako'' je biti musliman u sredinama gdje nisi manjina....


          hajte 'vamo...

          gdje nekad....kazem ''nekad'' , treba stisnut' prdu pa se predstaviti imenom (koje je iscare muslimansko)

          ili reci da navijas za bih na utakmici sa sicg...

          ili reci da je tvoja ''slava'' Bajram...




        GLUMKA IMASH PRAVO....

        Tachno je to sve shto kazesh i ja te potpuno podrzavam, ali ono shto je mene interesovalo je zashto se AKO MOZESH BEZ STRAHA DA CESH DOBITI DEGENEK ILI BITI POVRIJEDJEN....zashto se i tada pokushava biti lizoguzac i ko shto tana negdje napisa "takmichit ko che pojest vishe krmetine ,popiti alkohola i ismijavati se svojoj religiji"...meni to nije bash najnormalnije, oprostite ali to je moj pogled... 32.gif



      slusaj rimda i ti i Tana i ostali koji pisete na ovoj temi ste pametni i nacitani momci ovo nije zeza ja to mislim

      nadam se da si ikako volis istoriju a ako ne prelistaj malo ali neke istor knjige autora koji nisu sa ovih prostora pa ces vidjeti

      sta ti mislis kako su se osjecali muslimani u SiCG i u BiH kad su TURCI napustili ove prostore znas li kakva je tortura bila i kako su se ti ljudi osjecali GENERACIJAMA a i u kraljevini je bilo isto zato je ovdasnji muslimanski svijet lijepo docekao Austrougarsku jer nije bilo tako drasticno

      od 18xx-e pa do II svj rata u SiCG je poruseno vishe HILJADA dzamija itd itd a onda su dosli komunisti i tada je bilo pametnije biti JUGOSLOVEN (FUJ) nego se izjasniti kao muliman ako mislis dobro svojoj egzistenciji

      e sad ti meni reci jeli to za cudjenje ili nije nije lijepo takve stvari vidjeti ali imaju i KORIJEN i RAZLOG i OBJESNJENJE 10.gif 10.gif 10.gif

      ___________________________________________________________________

        03-24-2006 20:05 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
        First Lady First Lady is a Female
        samo sto nisam




        Poruka: 1404
        Location: NY

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Tana,

        Prestala sam pratiti ovu temu, ali sinoc gledam neku krimi seriju Law & Order: Special victims unit.

        Uglavnom, radnja se odvija u NY gdje se pojave dvije zrtve, spaljena muslimanka, I spaljeni musliman koji su prethodno silovani.
        Obje zrtve su pokusavale promijeniti imidz koji muslimani imaju u americi uopste.
        Uglavnom uhvate mladica koji je kriv za sve ovo, osim sto on sve to opravdava u svojoj glavi I govori svi su oni isti, sve ih treba protjerati…itd.

        Zanemarit cu dio gdje je momak mentalno bolestan i njegovu generalnu mrznju prema svim muslimanima i sve to...(ipak se radi o tv seriji). Ono sto je mene zaboljelo slijedi…

        U jednom dijelu taj momak kaze:

        Mi smo NJIMA pomogli u kuvajtu i BOSNI
        A oni dodju ovdje, skoluju se, postanu inzinjeri
        I sta onda urade, naprave bombe i ruse nase zgrade, ubijaju nas.

        Iskreno, mene je zaboljelo sto se bosna trpa u isti kos, i osjecam potrebu ograditi se i reci “nismo mi takvi”.
        Jer prosjecni amerikanac pojma nema gdje je bosna a kamoli da ista zna o proslom ratu.

        Navelo me malo na ovu tvoju temu...
        Da li je upravo taj imidz koji muslimani vuku za sobom, upravo razlog sto dosta nasih muslimana ima potrebu da kaze, nisam ja takav? Da li to znaci da se stidi toga sto je musliman/ka?


        Ne znam da li je ovaj post uopste za ove teme, ako nije brisite ga.

        ___________________________________________________________________
        Live, and let LIVE!!!

        03-24-2006 20:10 First Lady is offline Posalji email za First Lady Pregledaj poruke od First Lady Dodaj First Lady u listu prijatelja
        gandalf gandalf is a Male
        Mo-Starac




        Poruka: 4676
        Location: NEBUCHADNEZZAR

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        First Lady,

        ti i jos neki zivite u zemlji koja je izmislila sva jada ovog svijeta... Okrenite se malo oko sebe, i upitajte se sta je bit sve ove "mrznje" i "hajke" na tzv muslimane.

        Taj vash tamo vodja (ni imena mu ne zelim spomenuti) i lopovi oko njega su polako vremenom stvorili jednog neprijatelja koji je nevidljiv. (Sjeti se njihovih govora pred kongresom). Nema nista strasnije ljudima nego ono sto je nepoznato. Oni su (i njihovi prethodnici) stvorili ovaj put nevidljivog neprijatelja sa kojim ce voditi rat.

        Sve to je toliko iznad nas obicnih smrtnika, "malih" ljudi koji se bore kroz zivot da bi im bilo koliko-toliko dobro, da im djeca dozive nesto lijepo a i da oni (mi) prozivimo kakav-takav lijep zivot.

        Da ja ne bih puno sr 38.gif , nadji ovaj dokumentarac, pogledaj ga, pa onda mozemo pricati o stvarima koje su prouzrokovale danasnje stanje u toj tamo zemlji a i u svijetu. 10.gif

          911 In Plane Site - The Directors Cut


        Uz sve to budi malo "update" sa zbivanjima u svijetu, pa ce sve pasti na svoje mjesto. 18.gif

        ___________________________________________________________________
        Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
        Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane gandalf dana 03-24-2006 u 21:16.

        03-24-2006 21:15 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
        Maggie Maggie is a Female
        moforaja




        Poruka: 2736
        Location: daleko

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ja bih samo da dodam na ovo da je Bushova podrska opala na 32%, nikad u istoriji nije bila tako niska i mislim da se samim tim vidi da se ljudima otvaraju oci i u vezi 9/11, pa Afganistana, pa sad Iraka, pa naravno onda i Islama. Nije svak slijep samo ponekad treba vremena da se zaista progleda, jer mase ponesu i najteze. Bolje ikad nego nikad.

        ___________________________________________________________________

          03-24-2006 21:22 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
          First Lady First Lady is a Female
          samo sto nisam




          Poruka: 1404
          Location: NY

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Razumijem ja (ne sve, ali dosta) to ganda... amerika se vec dugo bori protiv nevidljivih ili nepostojecih neprijatelja, dok u isto vrijeme radi boga pitaj sta iza ledja americke javnosti.

          Diskusija sa mnom o tim stvarima bi ti bila kontraproduktivna.

          Ono sto mene zanima je kako ja mogu ljudima oko sebe, amerikancima sa kojima se susrecem svakodnevno, promijeniti misljenje i vrijedi li uopste pokusavati?

          ___________________________________________________________________
          Live, and let LIVE!!!

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane First Lady dana 03-24-2006 u 21:46.

          03-24-2006 21:45 First Lady is offline Posalji email za First Lady Pregledaj poruke od First Lady Dodaj First Lady u listu prijatelja
          gandalf gandalf is a Male
          Mo-Starac




          Poruka: 4676
          Location: NEBUCHADNEZZAR

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od First Lady:

            Razumijem ja (ne sve, ali dosta) to ganda... amerika se vec dugo bori protiv nevidljivih ili nepostojecih neprijatelja, dok u isto vrijeme radi boga pitaj sta iza ledja americke javnosti.

            Diskusija sa mnom o tim stvarima bi ti bila kontraproduktivna.

            Ono sto mene zanima je kako ja mogu ljudima oko sebe, amerikancima sa kojima se susrecem svakodnevno, promijeniti misljenje i vrijedi li uopste pokusavati?


          Budi samo ono sto jesi.... 01.gif

          ___________________________________________________________________
          Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
          Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

          03-24-2006 21:48 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
          Maggie Maggie is a Female
          moforaja




          Poruka: 2736
          Location: daleko

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od First Lady:

            Razumijem ja (ne sve, ali dosta) to ganda... amerika se vec dugo bori protiv nevidljivih ili nepostojecih neprijatelja, dok u isto vrijeme radi boga pitaj sta iza ledja americke javnosti.

            Diskusija sa mnom o tim stvarima bi ti bila kontraproduktivna.

            Ono sto mene zanima je kako ja mogu ljudima oko sebe, amerikancima sa kojima se susrecem svakodnevno, promijeniti misljenje i vrijedi li uopste pokusavati?


          Mozes lady, jer su amerikanci vecinom, ne zelim reci neobrazovani, to bi bila laz, ali sto ih ne zanima i sto im nece trebati oni ne uce i nije im bitno, tako da oni mnogo toga jednostavno ne znaju.

          Tokom rata slike iz rata iz BIH na CNN i svim drugim tz stanicama su najcesce pokazivale teske i jadne izbjeglice kroz sume i slicno, stare nene u dimijama, i to su slike koje oni sada gledaju po Iraku i Afganistanu. treba ih poduciti, pokazati slike, internet sajt grada odakle si, vidjeces vecina ce ih prihvatiti to.

          Najgore je nista ne uraditi i dozvoliti ima da poistovjecuju svakog muslimana sa teroristom. Nije u redu.

          Evo koliko znaju:

          ja ovdje radim (na istom radnom mjestu 5 godina) i za prosli Bajram udjem u jedan office i tako pricam s ovom jednom i ona meni kaze hocu li se odmoriti sad kad budem imala slobodne dane. Kakve jadna slobodne dane, pa kaze ona, sad za Bajram. reko ne slavim ja Bajram, kad ona onako zacudjeno:, pa zar ti nisi Musliman....nisam reko, i ona ono kaze, izvini, ja sam mislila da jesi.

          I na tome se zavrsilo....eto koliko znaju.

          Ne zive svi pod parolom " Muslimani teroristi"

          ___________________________________________________________________

            03-24-2006 21:55 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
            metallica metallica is a Male
            moforaja




            Poruka: 8228
            Location: CH.WILLA(uglavnom)

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od First Lady:

              Razumijem ja (ne sve, ali dosta) to ganda... amerika se vec dugo bori protiv nevidljivih ili nepostojecih neprijatelja, dok u isto vrijeme radi boga pitaj sta iza ledja americke javnosti.

              Diskusija sa mnom o tim stvarima bi ti bila kontraproduktivna.

              Ono sto mene zanima je kako ja mogu ljudima oko sebe, amerikancima sa kojima se susrecem svakodnevno, promijeniti misljenje i vrijedi li uopste pokusavati?



            osjetices ti to sama ima ljudi koji "primaju zdravo za gotovo" i sa takvim nema pricanja dzaba ces gubiti vrijeme a kad skontash da neko od njih za promjenu i razmislja glavom onda mu pokusaj objasniti

            i nemoj ni smpominjati teroriste je 50% njih znamo ko je izmislio i ko ih je finansirao kad su se borili protiv rusa i sl

            objasni im sebe a ono sto se desava dole nema niti smisla niti potrebe objasnjavati

            ___________________________________________________________________

              03-24-2006 22:30 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
              usha tamo usha tamo is a Male
              mofo beba


              Poruka: 9

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              krscanski svijet vrlo dobro zna sta je islam i ne treba nista objasnjavati oko toga
              stvari su takve da je sada potpuno nepotrebno trositi energiju na objasnjavanju ili mijenjati nekome misljenje
              cekati kada ce ameri promijene neprijatelja e onda se moze diskutovati
              a i brate ovaj islam danas koji imaju arapi nije onaj koji sam ja naucio od djeda ili nene pa i od roditelja
              je se ogradujem od njega a nikada necu sakriti da sam i sam musliman
              proci ce ovo "insallah"

              ___________________________________________________________________

                03-24-2006 23:01 usha tamo is offline Pregledaj poruke od usha tamo Dodaj usha tamo u listu prijatelja
                mishko mishko is a Male
                bice nesto od mene




                Poruka: 343
                Location: croatia

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  a i brate ovaj islam danas koji imaju arapi nije onaj koji sam ja naucio od djeda ili nene pa i od roditelja
                  je se ogradujem od njega a nikada necu sakriti da sam i sam musliman

                E volio bih da mi objasnis ovo . Koji je to islam koji si ti naucio od nene i odakle ti znas da je taj dobar a ovaj od arapa nije dobar . Posto je Muhamed a.s. bio arap znaci da se ogradjivas i od Muhameda a.s. i islama kojeg je on praktikovao ,jer on je arap .
                Ovako ko sto ti govoris govore samo oni koje pojma nemaju a bi da ispadnu pametni . Dijeljenje muslimana na ove i one i govoriti da su ovi muslimani bolji a oni ne valjaju NEMA AMA BASH NIKAKVE VEZE SA ISLAMOM . A ovakvo ponasanje vodi u dzehenem . Samo ON zna ko je dobar a ko los , jer je ON glavni sudija i on ce presuditi . Svi oni koji sude na ovakav nacin cine jedan od najvecih grijeha a to je shirk . Pa brate ako si musliman potrudis se da na ovakav nacin ne grijesis
                Da te podjsteim sta je jedan
                  po imenu Muhamed rekao za dijeljenje . Muslimani su braca a braca su ko kuca ako su zajedno i drze se zajedno nece se nikad srusiti a ako se dijele brzo propadne . Zato usha tamo prepoznaj se koji si ti ~40~
                  A Allah najbolje zna

                  ___________________________________________________________________

                    03-24-2006 23:22 mishko is offline Pregledaj poruke od mishko Dodaj mishko u listu prijatelja
                    mishko mishko is a Male
                    bice nesto od mene




                    Poruka: 343
                    Location: croatia

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        citat od Senad Hadzifejzovic:

                          citat od Rondo:

                        ...
                        Ovaj zadnji pasos je vise digresija na temu...fokus je na prvom.

                      Buraz, procitaj naslov teme, oba su ti pasosha digresija.

                      Sto se tice Hayata, konkretnije CD-a i tih par mahala u kojima se on gleda. Mozda je to i tacno. Onda, po logici stvari, sve ostale, mahale jelte, gledaju FTV konkretno emisdije tipa "Niko kao ja". Ta nece, Bjeljinsku TV, a CNN se ne pika.
                      Dok se na CD-u promivishu uspjesni Boshnjaci ( magistri, umjetnici, ...) na FTV se promovishe malogradjanstina.

                      P.S.
                      Oba pasosha su replika na digresiju 13.gif

                      P.S.
                      Dao sam ostavku u Hayatu 35.gif 19.gif , zamjeram im pretjerano sarajevsku programaciju. Premalo mostarskih emisija. Imaju Fokus i to bi bilo to.

                    A i Fokus je previse . Meni je najbolja TV Vogosca 10.gif

                    ___________________________________________________________________

                      03-24-2006 23:24 mishko is offline Pregledaj poruke od mishko Dodaj mishko u listu prijatelja
                      Zivcho
                      Gost


                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Ma ne sekiraj se Lady zbog toga u seriji...cisto sumnjam da je iko od 90% od njih koji zive u USA skontao sta je receno i sta je to znacilo.
                      Poznato je da je USA "oslobodila" Kuwait od Saddama, ali su evo i dan danas tamo prisutni (sto li bas 29.gif ) i imaju nekoliko svojih vojnih baza, luku i jedan svoj aerodrom. U ovom ratu sa Irakom, Kuwait im koristi kao tranzit, a na pocetku je bio polazna tacka za napade.
                      Isto tako, u Bosni su jos uvijek prisutni u Bazi "Orao"- Tuzla, ne da "stite muslimane" vec iz strateskih interesa. Dakle, to sto je receno u dijalogu serije je neupucenost (ili debiluk) pisca scenarija.

                      A koliko njih zna gdje je i sta je Bosna, saznaces iz par mojih iskustava.

                      Uloge: Amer (Amerikanac)
                      Ja (ja 04.gif )

                      I
                      Amer: Odakle si?
                      Ja: Bosnia
                      Amer: Bosnia??
                      Ja: Da, bivsa Jugoslavija, istocna Evropa.
                      Amer: Ahhhh da...kako sam glup. Vi ste bili dio Rusije. Sjecam se, ucili smo iz istorije. Dobro je da ste se odvojili...... 29.gif 21.gif

                      II
                      Amer: Odakle si?
                      Ja: Bosnia
                      Amer: au covjece, cuo sam...vi se imali dosta problema sa jebenim Chechenima. 21.gif 04.gif

                      Ova dva primjera gore su svjezija, sa "Istoka"

                      A evo sta se desilo 1996. godine, kad su tek dosli kod nas. Vrijeme ruzno, februar mjesec. Oni tek nekako poceli dolaziti u BiH i ja ih docekujem. U jednoj pauzi, sjedoh da popijem kafu i zapalim uz jedan prozor. Gledam neke male Rome kako se igraju napolju, onako u barama...
                      Pridruzuje mi se jedan novopridosli i kaze:

                      Amer: Mogu li te pitati nesto?
                      Ja: Hajd'
                      Amer: (pokazuje prstom prema onim cigancicima) Jesu li ono muslimani?
                      Ja: Ne znam sa sigurnoscu, ali "gypsies" sigurno jesu.
                      Prodje pola minute, a on opet
                      Amer: A mogu li te jos nesto pitati?
                      Ja: Hajde bola.
                      Amer: Kad smo dolazili ovamo imali smo "briefings" da dolazimo u oblast u kojoj su muslimani u vecini. Malo sam zbunjen, ja jos ni jednog nisam vidio.
                      Ja: Hmmm...pa dobro, evo upravo pricas sa jednim.
                      Amer: (nasmije se) ne zezaj me, ozbiljno te pitam.
                      Ja: (mrtav ozbiljan) Ne zezam te, ozbiljno ti govorim.
                      Amer: Pa kako? Kako ti mozes biti musliman? Oni nose one (napravi kruzni pokret oko glave, aludirajuci na turbane, marame itd...) i tamniji su.
                      Ja: (ustajem sa stolice i potapsem ga po ramenu) Naucices...mlad si ti 29.gif 19.gif

                      i odem...


                      Eto ti njihove pameti 19.gif 18.gif

                      03-24-2006 23:48
                      Rondo Rondo is a Male
                      stalni dopisnik


                      Poruka: 1085

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od tana:

                        rondo pitas me koji su to na forumu koji bi se uklopili u ovu pricu.

                        bilo bi neumjesno ovdje prozivati clanove tako da ti necu odgovoriti, cak ni na pp.


                      Tana, to sam samo konstatovao iz tvog posta. Mene stvarno ne intresuje kako se ko osjeca po tom pitanju a iz tvog citiranog posta bi se moglo i zakljucuti da sam te cak sta vise, ja pitao preko pp ko je to? Ovdje se malo koriguj!!!

                      Raja, ovo je samo Tanin zakljucak, jer ja nisam Tane pitao sta je ko i kako se ko osjeca.
                      Zelim da se razjasni jer ne zelim da neko dodje do pogresnog zakljucka.

                      Dalje, na osnovu cega ti zakljucjes da se neki clanovi foruma stide svoga identiteta?
                      Mozda ti ljudi bas i ne bastine taj identitet, sta ja znam!? Kao sto rekoh, ne interesuje me Bog zna koliko jer opet naglasavam to je privatna stvar te ne zelim nikome da sudim niti da ga kudim to je ovo ili ono! Peace, Love & Respect ma ko si i sta si...
                      Ali eto ti Tana to zakljuci, pa se pitas, a ja da ti pojednostavim problem samo predlozih da ih pitas ako te interesuje...Mislim ako o njima ne zelis, zasto si povukao njih u diskusiju..(vi sto ste se eventualno prepoznali u Taninoj analazi, javi te se, pod drugom nickom mozda ako se stidite toga sto jeste tj. sto niste pa nam odgovorite).

                      Potom, u daljnoj diskusije me interesuje, da li smatrate da se covjek moze osloboditi na momenat svoje socijalne uloge nebitno kao sta, kao otac ili majka, kao muskarac ili zena, musliman ili krscanin, da zanemarite tu vasu ulogu u ovome svijetu i donosti odluke tako "neutralni". Po meni osoba koja je to u stanju, je intelektualno nadmocnija od osobe koja to nije u stanje jer moze da svijet shvati i iz druge perspektive, vidjenja svijeta nekoga drugoga i ogromnog preduslova da na osnovu medjusobnog razumjevanja donosi odluke koje prave bolji svijet po mjeri i jednih i drugih i trecih itd...Ako je to imanentno u velikom broju slucajeva samo za Bosnjake, kako Tana kaze (a i drugi koji brane ovu tezu) onda ja mogu samo da budem ponosniji sto sam Bosnjak!

                      03-24-2006 23:49 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
                      tana tana is a Male
                      rigorozni




                      Poruka: 17887
                      Location: na prinudnom radu :)
                      pokretac teme Thread Started by tana

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od Rondo:

                            citat od tana:

                          rondo pitas me koji su to na forumu koji bi se uklopili u ovu pricu.

                          bilo bi neumjesno ovdje prozivati clanove tako da ti necu odgovoriti, cak ni na pp.


                        Tana, to sam samo konstatovao iz tvog posta. Mene stvarno ne intresuje kako se ko osjeca po tom pitanju a iz tvog citiranog posta bi se moglo i zakljucuti da sam te cak sta vise, ja pitao preko pp ko je to? Ovdje se malo koriguj!!!


                      u pravu si, zbog ostalih: nije me rondo nista pito na pp, nije mi cak ni poslo pp ... da ne bi bilo zabune ....

                      ___________________________________________________________________
                      kad ce mostar mama?

                      03-24-2006 23:56 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                      tana tana is a Male
                      rigorozni




                      Poruka: 17887
                      Location: na prinudnom radu :)
                      pokretac teme Thread Started by tana

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      *rondo ja sam ih spomeno ne da bi ih imenovo, nego da bi potkrijepio moju tvrdnju da postoji fenomen. ja ga vidim(fenomen), ti ga kazes ne vidis .... pa sta ima veze ne moramo ista gledista imati .... ali sam primjetio da mnogi sagovornici na ovoj temi takodje uvidjaju fenomen, nisam usamljen ocigledno.

                      ___________________________________________________________________
                      kad ce mostar mama?

                      03-24-2006 23:59 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                      Stranica (38): « prva ... « prethodna 8 9 10 [11] 12 13 14 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                      Postavi novu temu Odgovori
                      Go to:
                      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com