Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » SPORT » Huligani.... » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (11): « prva ... « prethodna 8 9 10 [11] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
metallica metallica is a Male
moforaja




Poruka: 8228
Location: CH.WILLA(uglavnom)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ___________________________________________________________________

      10-07-2011 14:56 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
      Magistar Magistar is a Male
      moforaja




      Poruka: 2667

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Prijevoz tereta željeznicom veæi za 11,5 posto


      U željeznièkom prijevozu u BiH obim prevezene robe u drugom kvartalu 2011. veæi je za 11,5 posto u poreðenju sa drugim kvartalom prošle godine.
      Prema podacima Agencije za statistiku BiH, broj prevezenih putnika željeznicom u tom periodu manji je za 3 posto.

      U cestovnom prijevozu robe u drugom kvartalu ove u odnosu na isti kvartal prošle godine obim prevezene robe manji je za 1,3 posto, a ostvareni tonski kilometri veæi su za 9,2 posto.

      Broj prevezenih putnika u cestovnom prijevozu veæi je za 2,4 posto, a ostvareni putnièki kilometri za 0,8 posto.

      U drugom kvartalu ove godine broj aerodromskih operacija pokazuje rast od 1,1 posto u odnosu na isti kvartal prethodne godine, a broj prevezenih putnika veæi je za 15,8 posto.

      U tom periodu, broj pismonosnih pošiljki manji je za 6,3 posto, a paketskih pošiljki za 26 posto.

      ___________________________________________________________________

        10-07-2011 14:56 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
        Stari Grad Stari Grad is a Male
        moforaja




        Poruka: 10597
        Location: iza zvijezde

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ne postoji džaba ona stara narodna: "Od inata je i Magarac crko" 18.gif

        ___________________________________________________________________
        ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
        on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

          moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
        ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
        ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
        .. dosta je vise i tebe i tvoje
          tiranije
        ...

        10-07-2011 14:58 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
        Magistar Magistar is a Male
        moforaja




        Poruka: 2667

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Legendarni Osim bez dlake na jeziku o incidentu u Sarajevu, prozvani i igraèi Hajduka!


        Sukobi izmeðu navijaèkih skupina Željeznièara i Hajduka te divljanje huligana koje je potom uslijedilo po ulicama Sarajeva strašan su udarac bosanskohercegovaèkom nogometu, no istodobno pokazatelj sve veæih napetosti u toj zemlji i krajnje opasnog politièkog ozraèja, upozoravaju u petak mediji u BiH komentirajuæi sukobe koji su izbili uoèi odigravanja prijateljskog susreta sarajevske i splitske nogometne momèadi.

        "Ovo je da èovjek pomisli da je kraj nogometa, ali i normalnog života u našoj zemlji. Strašno", izjavio je legendarni nogometaš i trener Ivica Osim, sada èelnik Povjerenstva za normalizaciju stanja u Nogometnom savezu BiH èije je rukovodstvo raspušteno ranije ove godine.

        Ovo je da èovjek pomisli da je kraj nogometa, ali i normalnog života u našoj zemlji. Strašno!
        Ivica Osim

        Osim je u izjavi za "Dnevni avaz" podsjetio na èinjenicu kako izgredi u Sarajevu nisu prvi takve vrste te kako se slièno zbivalo nedavno i Banjoj Luci te Mostaru, gdje su nogometne utakmice takoðer bile povodom divljanja huligana. Kazao je kako ga sve podsjeæa na 90-te godine prošlog stoljeæa kada je bio na èelu izabrane nogometne vrste bivše SFRJ.

        "Sve što ide u pravcu integracija i pomirenja želi se rušiti iz odreðenih centara moæi", kazao je Osim dodajuæi kako su obièni ljudi oèevidne žrtve politièkih manipulacija koje ih èine sve više frustriranim.


        Èlan Predsjedništva NK "Željeznièar" Gradimir Gojer takoðer je ustvrdio kako su izgredi politièki motivirani. "Politika se ozbiljno miješa u sport i to se mora zaustaviti drakonskim mjerama prema huliganima koji su politièki dirigirani", kazao je Gojer.

        On je ustvrdio kako je jedan od razloga zbog kojih utakmica na Grbavici na kraju nije odigrana i to što su igraèi Hajduka primili telefonske prijetnje pa se nisu ni usudili igrati. No, za GOL.hr to je demantirao glasnogovornik Hajduka Ante Biliæ naglasivši kako su za incident saznali tek kada su se vratili u hotel.

        Sarajevski mediji su veæ nakon poèetka izgreda, ali i u ostvrtima u petak, kritizirali i lokalnu policiju držeæi kako je ona bila nepripremljena odnosno da nije smjela dopustiti miješanje navijaèa koje je i dovelo do sukoba.
        Ministar unutarnjih poslova Sarajevske županije Muhamed Budimliæ tvrdi kako je policija uspjela sprijeèiti znatno veæe izgrede.

        "Izgredi su izbili zbog neorganiziranog dolaska velikog broja navijaèa iz Splita", ustvrdio je Budimliæ.

        Kako je u petak Hini potvrdila glasnogovornica Klinièlkog centra Sveuèilišta u Sarajevu (KCUS), konaèna bilanca izgreda koji su se zbili u èetvrtak je deset ozlijeðenih. Najteže ozljede zadobio je 28-godišnji Spliæanin koji je zadobio frakturu kostiju lubanje.

        "On je tijekom noæi operiran i stanje mu je stabilno. Jutros sam ga posjetila, on je komunikativan i u dobrom stanju", kazala je Jandriæ dodajuæi kako æe ovaj navijaè "Hajduka" još neko vrijeme ostati u sarajevskoj bolnici zbog težine ozljeda.
        Uz njega u KCUS-u je lijeènièku pomoæ zatražio još jedan Spliæanin, dvojica navijaèa "Hajduka" iz Zadra te po jedan iz Metkoviæa i Bjelovara. (V.R./HINA)

        ___________________________________________________________________

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Magistar dana 10-07-2011 u 15:03.

          10-07-2011 15:02 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
          Stari Grad Stari Grad is a Male
          moforaja




          Poruka: 10597
          Location: iza zvijezde

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ... a možda i nije... 13.gif

          ___________________________________________________________________
          ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
          on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

            moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
          ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
          ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
          .. dosta je vise i tebe i tvoje
            tiranije
          ...

          10-07-2011 15:08 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
          chaba chaba is a Male
          moforaja




          Poruka: 2558
          Location: EU

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Magistar:

            Ima i te.
            Manda koja èisti stubište preko puta se kune Gospom da je za ovo kriva SDA.
            Moraæu je uèlaniti ovdje da se suèeli s oponentima koji krive neku drugu stranku.


          Meni su vala isti, što se mene tièe svi su ti šupci u talu.
          A Mandi bi bilo bolje da i svoje stubište oèisti, a ne samo tuða.

          10-07-2011 15:28 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
          makso makso is a Male
          Super Moderator




          Poruka: 2849
          Location: andaluzija

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          nego, prca li se Manda????

          jebo stubiste
          11.gif

          ___________________________________________________________________
          prest'o sam 18.gif

          10-07-2011 15:41 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
          taxi taxi is a Male
          Liska mjeseca avgusta




          Poruka: 18170
          Location: M&R

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od makso:

            nego, prca li se Manda????

            jebo stubiste
            11.gif


          nemore joj divizija ništa..... 21.gif

          ___________________________________________________________________

            10-07-2011 15:44 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
            Magistar Magistar is a Male
            moforaja




            Poruka: 2667

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Ja bih sutra glasao da se nogometna premier liga ''zamrzne'' na jedno odreðeno razdoblje. Godinu - dvije. Sve dotle dok se ne steknu normalniji uvjeti za održavanje prvenstva.
            Ovo sve je nepotrebni teret, od kojeg nitko nema nikakve koristi. Niti ima kvalitete nogometa, niti publike, a objektivno i ne vrti se neka veæa lova u svemu tome. A s druge strane, troškovi održavanja ovih utakmica debelo prelaze ionako mršavu zaradu od karata i komercjale.
            Ovo sve je svojevrsni ruski rulet. Problemi su sve uèestaliji i sve ozbiljniji. I tako sve do jednom, a onda æe biti kasno. Ono juèer je dobro završilo kako je moglo biti.
            Fali nam mnoštvo zakona koji bi regulirali ovakve stvari. Dotle - katanac.

            ___________________________________________________________________

              10-07-2011 15:46 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
              salakovac salakovac is a Male
              trudim se


              Poruka: 145

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              ma osilili se,vide da im niko nista nece pa mogu da rade sta hoce.Nema zakona a i ono jada od policije sto su isturili na put pomahnitaloj rulji nema nikakve ovlasti,postavljeni su tu da "glume"cuvare reda,a ne da zavode red.Sve bi ono trebalo pokupiti i zaposliti.Predlazem kao "nagradu"za ucinjeno djelo,smjestaj besplatan ,zna se,u kamenolomu,okove da ne izmaknu kontroli,gumene cekice i normu.Kad ostvare normu onda ce dobiti da jedu i da piju.Svaki drugi bi se dvoumio u buduce da tako nesto ucini bilo gdje.

              10-07-2011 16:26 salakovac is offline Posalji email za salakovac Pregledaj poruke od salakovac Dodaj salakovac u listu prijatelja
              Stari Grad Stari Grad is a Male
              moforaja




              Poruka: 10597
              Location: iza zvijezde

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od Magistar:


                .......................

                Fali nam mnoštvo zakona koji bi regulirali ovakve stvari. Dotle - katanac.


              Zakoni za sankcionisanje ovakvih stvari, tj. kriviènih djela ove vrste - organizovano nasilje, tuèe, ubijanja, uništavanje imovine, itekako postoje. Ono što ne postoji je praktièna, a ni politièka volja za sprovoðenje istih.

              Jedan bitan zakon vjerovatno ne postoji (ispravite me ako griješim) - a to je onaj o sankcionisanju izgreda po jednom dodatnom èlanu (motivu) a to je nacionalna netrpeljivost.

              Videæi na kakvim postulatima poèiva nacionalnih stranaka u BiH, i kakva je retorika u upotrebi, onda nije to nepostojanje ni èudno.

              ___________________________________________________________________
              ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
              on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

                moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
              ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
              ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
              .. dosta je vise i tebe i tvoje
                tiranije
              ...

              10-07-2011 16:27 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
              avenue-gang avenue-gang is a Male
              trudim se


              Poruka: 174
              Location: dharma station

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od Magistar:

                Ja bih sutra glasao da se nogometna premier liga ''zamrzne'' na jedno odreðeno razdoblje. Godinu - dvije. Sve dotle dok se ne steknu normalniji uvjeti za održavanje prvenstva.
                Ovo sve je nepotrebni teret, od kojeg nitko nema nikakve koristi. Niti ima kvalitete nogometa, niti publike, a objektivno i ne vrti se neka veæa lova u svemu tome. A s druge strane, troškovi održavanja ovih utakmica debelo prelaze ionako mršavu zaradu od karata i komercjale.
                Ovo sve je svojevrsni ruski rulet. Problemi su sve uèestaliji i sve ozbiljniji. I tako sve do jednom, a onda æe biti kasno. Ono juèer je dobro završilo kako je moglo biti.
                Fali nam mnoštvo zakona koji bi regulirali ovakve stvari. Dotle - katanac.


              slazem se...ali mislimd a ce time problem samo "izroniti" na nekoj drugoj strani. zabrani utaknmice, eto turska- hrvatska i opet povoda. zabrani bukvalno signal za strane utakmice "visokog rizika", pojavice ti se u mostaru romanisti i lacijali...kako god okrenes, naci ce put da se pobiju i da istresu svoje frustracije..

              ___________________________________________________________________
              pametni se glupiraju, glupi se prave pametni....

              10-07-2011 17:57 avenue-gang is offline Pregledaj poruke od avenue-gang Dodaj avenue-gang u listu prijatelja
              djelda djelda is a Male
              raja




              Poruka: 1646
              Location: dolina grka
              pokretac teme Thread Started by djelda

              HRK Zrinjski - RK Krivaja Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              21.gif 21.gif

                http://www.bljesak.info/web/article.aspx?a=0ffe43c9-fb9e-439c-9c17-7e755b30cdc2&c=2e4902b1-8cfa-4dde-82f5-024581f02d1f

              ___________________________________________________________________
              Koliko god je rijetka istiska ljubav, još je mnogo rjeðe istinsko prijateljstvo !!! zivjeli.gif

              10-19-2011 18:29 djelda is offline Posalji email za djelda Pregledaj poruke od djelda Dodaj djelda u listu prijatelja
              zalik13 zalik13 is a Male
              moforaja




              Poruka: 4619
              Location: Rio de Zalik

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              10-20-2011 20:06 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
              abraxas abraxas is a Male
              moforaja




              Poruka: 6999
              Location: Jazzbina Abraxas

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Huligani nisu vrijedni da se o njima prièa ali definitivno ih treba istrijebiti. U HR igra neki Kamerunac i nema utakmice da ga sustavno ne vrijeðaju. Gori od tih bukaèa su organi reda a¨i javnost. Zaista èudi jer evo Josipoviæ polomio noge izvinjavajuæi se okolo i popravljajuæi imið Hrvatske a ovi balavci prstom u oko.... I još se javnost naðe uvrijeðena kad komšije pozivaju svoje navijaèe da ne budu kao susjedi. Ovo zaista nema smisla ! 21.gif 21.gif 21.gif 21.gif 21.gif

              02-26-2012 13:48 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
              green green is a Male
              Super Moderator


              Poruka: 7086
              Location: BiH

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Ko je vratio Mileta Pehara u reprezentaciju?

                Kako je Vlado Jagodiæ pogazio svoje rijeèi

              Piše: M. Dautbegoviæ

              Selektor U-21 reprezentacije Bosne i Hercegovine Vlado Jagodiæ juèer je objavio spisak reprezentativaca mlade reprezentacije.

              Na spisku se našao i papèiæ Mile Pehar, onaj koji je saplitao igraèa Veleža, u trenutku kad su huligani nahrlili na travnjak stadiona u Mostaru... 21.gif

                  6JECHbOcQDI


              "Kada sam preuzeo reprezentaciju rekao sam da æe se morati poštivati neka pravila, pogotovo zbog toga što se radi o mladoj reprezentaciji. Konsultovao sam se i sa svojim pomoænicima, rekao sam im da æu Pehara suspendovati i svi su odobrili taj moj potez. Nisam tu da sudim, odnosno Disciplinski organi æe donijeti odluku o njegovoj eventualnoj kazni, no ponavljam, dok sam selektor takvi igraèi neæe biti dio nacionalnog tima", tvrdio je selektor U-21 reprezentacije Bosne i Hercegovine u razgovoru za SportSport.ba 29. septembra 2011. godine."

                http://sportsport.ba/bh_fudbal/kako-je-vlado-jagodic-pogazio-svoje-rijeci/86807

              ___________________________________________________________________

                08-28-2012 09:06 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
                Stranica (11): « prva ... « prethodna 8 9 10 [11] nove poruke | aktuelne teme | forum
                Postavi novu temu Odgovori
                Go to:
                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com