Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » strahote darwinizma » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (26): « prva ... « prethodna 8 9 10 [11] 12 13 14 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

...mislim da u svjetu nema puno vjerovanja kao sto ti stices dojam ,jer istinski vjernika je jako malo josh uvjek ,najvishe je licemjera i zbog toga svjet izgleda onako kako ga vidimo ..ISIL i nihove pristalice nisu vjernici ni po jednoj religiji i ni po jednom postulatu vjere .to sto su danas zele da zavladaju rezultat su pohlepe veliki sila koje ih guraju ispred sebe da ratuju za njihove interese ..danasnji svjet je zagrizo u pohlepi sticanja materijalnog bogastva i moci nad ljudima ..da pobjede ti koji zele ovladati svjetom na drugim osnovama sigruno da bi pobili dobar dio covjecanstva i da bi ga smanjili barem za pola ..tako da nije samo vjerovanje u boga jedini problem na planeti zemlji

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

12-23-2015 11:17 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Haidar
SexNepoznat



Poruka: 338

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Interpretirao si pogresno sta sam ja htio da kazem. Jednostavno nisam bio dovoljno jasan, i na tvojoj frekvenciji. Iako napisah lijepo, "na svim frontovima, ne samo religijskim" Neda mi se objasnjavati, ali nisam napisao da je "vjerovanje u boga jedini problem na zemlji", i onda nemam bas volje da repliciram, a jos manje diskutujem s nekim ko mi stavlja rijeci u usta i zna bolje od mene kakav sam ja dojam stekao. Pardoniram... 25.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Haidar dana 12-23-2015 u 14:20.

12-23-2015 14:18 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..zajebana je igracka ego 02.gif

..neda se bas ni meni diskutovati sa takvima kao ti

..haj ziv ti meni bio ,nadji poametnije sagovrnike ako ti se bash neda 02.gif

..zato onda diskutujesm o religiji ako ne pripadam tome ili ako ne vjerujem ,ja bih se upiti toliko da sam umjesto tebe

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 12-23-2015 u 17:24.

12-23-2015 17:15 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja maštam da æe ove diskusije èitati neki potomci iz 3858. godine i slatko se smijati, kakvi smo peæinari bili 02.gif

___________________________________________________________________

    12-23-2015 17:16 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..ima dosta pod tema na ovome forumu o kojima se moze diskutavati a ne samo o religiji 02.gif

    ..obicno ateiste boli religija 04.gifsamo se pitam zasto diskutuju ako ne vjeruju

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 12-23-2015 u 17:19.

    12-23-2015 17:18 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..ja nikad ne reko nikome zasto je neko ateista ili zasto neko ne vjeruje u boga i zasto i kako mogu vjerovati u Darvina i da je covjek nasto od majmuna 02.gif

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 12-23-2015 u 17:23.

    12-23-2015 17:20 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..kao sto je neukusno pricati o ukusima tako je neukusno pricati ili diskutovati sa onima koji vjeruju ako sam ne vjerujes .onda josh iznositi povrshne teze da bi se u sarajevu kotrljale glave da je vlast onima koji su jucer privedeni 02.gifjos pri tome cjelo vrijeme se nadviruju preko zida u dzamijska dvorista ..ako si ateista sta te onda briga sta se u dzamisjkim dvoristima desaje i zasto neko vjeruje u ljude iz pecine

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane vjetar dana 12-23-2015 u 19:28.

    12-23-2015 17:22 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Haidar:

      Interpretirao si pogresno sta sam ja htio da kazem. Jednostavno nisam bio dovoljno jasan, i na tvojoj frekvenciji. Iako napisah lijepo, "na svim frontovima, ne samo religijskim" Neda mi se objasnjavati, ali nisam napisao da je "vjerovanje u boga jedini problem na zemlji", i onda nemam bas volje da repliciram, a jos manje diskutujem s nekim ko mi stavlja rijeci u usta i zna bolje od mene kakav sam ja dojam stekao. Pardoniram... 25.gif



    Izgleda da ovdje nekima svak stavlja rijeèi u usta... "please don't let me be misunderstood"...



    -

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    12-23-2015 17:41 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17884
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ma dje onaj hepek 07.gif

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    12-26-2015 08:45 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..udri hrkljusom 02.gif

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    12-26-2015 14:17 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    Haidar
    SexNepoznat



    Poruka: 338

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vjetar:

      ..zajebana je igracka ego 02.gif

      ..neda se bas ni meni diskutovati sa takvima kao ti

      ..haj ziv ti meni bio ,nadji poametnije sagovrnike ako ti se bash neda 02.gif

      ..zato onda diskutujesm o religiji ako ne pripadam tome ili ako ne vjerujem ,ja bih se upiti toliko da sam umjesto tebe


    Ne mislim da sam te stavio u kosh sa drugima i rekao da ne diskutujem sa "takvima" kao ti. Fino sam opisao vrstu ponasanja kod Tebe (ne tvoju licnu osobinu) koja me odvraca od neke velike price i gubljenja vremena. Znaci, nisam pisao o tvojoj licnosti, vec o tvojoj radnji... Ako ne mozes to dvoje da odvojis, nista onda...

    12-28-2015 11:22 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
    Haidar
    SexNepoznat



    Poruka: 338

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vjetar:

      ..kao sto je neukusno pricati o ukusima tako je neukusno pricati ili diskutovati sa onima koji vjeruju ako sam ne vjerujes .onda josh iznositi povrshne teze da bi se u sarajevu kotrljale glave da je vlast onima koji su jucer privedeni 02.gifjos pri tome cjelo vrijeme se nadviruju preko zida u dzamijska dvorista ..ako si ateista sta te onda briga sta se u dzamisjkim dvoristima desaje i zasto neko vjeruje u ljude iz pecine


    Citiraj me o tom nadvirivanju u dzamiijska dvorista, pa cemo onda dalje pricati. Nemam zelju da ulazim u raspravu koja nema veze sa mojim stajalistem ili ponasanjem. Prostim jezikom, izmisljas i kacis mi stvari koje ne postoje... Sto se konkretno tice mog misljenja da "bi se glave kotrljale...", baziram misljenje na osnovu onog malo sto znam o tzv. tekfirdzijama i njihovoj interpretaciji "vjerskog" zivota i sudnje drugima.
    Mogu onda i uopsteno da se osvrnem na par stvari koje spominjes.
    Dzamijska dvorista me interesuju kao historijska gradjevinska djela I izvor ciste vode u vrucim ljetnim danima. Siguran sam da se tu moze cuti puno lijepog i korisnog, ako se varam, do mene je.

    Ono sto se, u drugu ruku, prelijeva iz dzamijskih dvorista, van dzamijskih zidina, to me zanima htio to ti ili ne. Kad kazem dzamije, mislim na bilo koje mjesto okupljanja takve vrste.

    O cemu se moze ili ne moze raspravljati nije pitanje tvoje prosudbe i ukusa, vec volje, zelje, mogucnosti ljudi ljudi koji zele (ili ne) da raspravljaju o eventualnim temama. Moje licno misljenje je da se moze pricati o svemu, da se slobodno moze postaviti pitanje (naravno, slobodno se moze i odgovoriti i neodgovoriti), i da se sve slobodno moze dovesti u pitanje.

    12-28-2015 11:56 Haidar is offline Pregledaj poruke od Haidar Dodaj Haidar u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Haidar:

          citat od vjetar:

        ..kao sto je neukusno pricati o ukusima tako je neukusno pricati ili diskutovati sa onima koji vjeruju ako sam ne vjerujes .onda josh iznositi povrshne teze da bi se u sarajevu kotrljale glave da je vlast onima koji su jucer privedeni 02.gifjos pri tome cjelo vrijeme se nadviruju preko zida u dzamijska dvorista ..ako si ateista sta te onda briga sta se u dzamisjkim dvoristima desaje i zasto neko vjeruje u ljude iz pecine



        O cemu se moze ili ne moze raspravljati nije pitanje tvoje prosudbe i ukusa, vec volje, zelje, mogucnosti ljudi ljudi koji zele (ili ne) da raspravljaju o eventualnim temama.


      ]Moje licno misljenje je da se moze pricati o svemu, da se slobodno moze postaviti pitanje (naravno, slobodno se moze i odgovoriti i neodgovoriti), i da se sve slobodno moze dovesti u pitanje.


    Volja, želja, moguænosti, inklinacije... kljuène rijeèi u ovako odabranim diskursima i objektivnim svjetonazorima.

    Može se prièati o svemu... ali se pomno (?) odabira o èemu... a o èemu ne...

    kako po forumima, tako po fb, medijima, fb reakcijama na debate i èlanke na internetu... prisutan trend je da su izbjeglice s bliskog istoka, èiji je val zahvatio evropu (s malim e), kao i muslimani , stranci, oni koji ne pripadaju i odudaraju od mainstream veæine koja pamet kupi s mainstream medija, da se svi ti koji se posmatraju kao drugaèiji, i "manjina", posmatraju i tretiraju kao vreæa za udaranje, mlaæenje i klepanje.
    (televizor je najlakše ukljuèiti i vjerovati svemu na njemu prikazanom, a kako se ovi koji su meta otvorene netrpeljivosti i mržnje, osjeæaju i izjašnjavaju kao individue, jer im je svaki individualitet oduzet upravo od tih koji pljuju po njima, je nešto što se ovdje i ne spominje)...

    Ova konstatacija se može (ako se to tako hoæe) posmatrati kao stvar debate, mišljenja, itd.

    Mada se meni èini u ovom specifiènom sluèaju da to uopšte nije stvar mišljenja, nego jedna suha konstatacija, tj. èinjenica koja stoji za sebe, koja je evidentna i više nièim ne može biti relativizovana.

    Jer D. Trump vodi (kako izgleda) u svim istraživanjima javnog mnjenja, rasistièke (otvoreno) partije su u naglom usponu, u nekim zemljama su i najveæe po broju glasaèa (i u skandinaviji, npr.), i njihove pristaše su najglasniji na internetu, najviše se èuju i reže bez prestanka, mada su brojni od njih itekako privilegovani u društvima u kojima žive.

    To je stanje stvari danas.



    -

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane Stari Grad dana 12-28-2015 u 17:40.

    12-28-2015 14:40 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..meni se iskreno vise i ne diskutuje ,jer cim sagovrnik napshe par recenica odma mu mogu neki fes nabiti na glavu ,jer savko prica po boji fesa i po boji dresa ,nesto mi se vishe neda .od svih dsikusija najrasprostranjenija je islamofobija

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    12-28-2015 17:53 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    makso makso is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 2849
    Location: andaluzija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Islamofobija?

    Golemo.

    sto je to, kto je to, islamofobija? Reci!!!

    Ne volim fobije.
    ne volim nikakve fobije pani islamske.

    vodite ljubav, a ne rat!!!!
    Zdravije je.

    ___________________________________________________________________
    prest'o sam 18.gif

    12-28-2015 18:04 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..ja nemam sa tim problema 02.gif

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    12-28-2015 18:56 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od green:

      ovo kako me leða bole mjesecima, svako veèe uzmem jedan film da pogledam, iz dosade...
      eh tako nedavno na red došao film "Pod zastavom Muhammeda" odgledao, nisam odavno...

      navodno Bog izrekao suru br. 9 "Pokajanje"
      dakle, sura, Kur'an je u pitanju... nije hadis.

      proèitaj peti pasus, šta kaže... ubijajte mnogobošce, gdje god stignete!



      pitam te kao èovjeka, gdje æe Bog, milostivi, dobri... narediti ubijanje? ako ovo nije faðizam, onda ne znam šta jeste drugo fašizam... znam da je vjerniku teško kazat nešto ružno protiv Kur'ana, ali to i jeste ona opijenost i strah od kazne... šuti i trpi, ostani rob i pored svog zdravog razuma, tako razmišlja vjernik.


    znam ja da sam ovo negdje vidio i ranije i još cijeli tread ispod
    ako ne laže koza onda laže green
    i kao tvrdoglav èojek malo proèaškam i naðem

    odgovor number 1 dat u objašnjenu sure ali izgleda trebalo je pisati obaspite ih cvijeæem gdje ih god naðete

    bjeri bola green .....

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    04-09-2016 20:35 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od pravimostarac:

      šta ti misliš green da su se Srebrenièani vratili nakon godinu dana sa vojskom i rekli èetnicima imate 4 mjeseca da napustite naše domove, u ta 4 mjeseca se možete kretati huda god hoæete i neæemo vas dirati. Nakon toga mi smo u ratu sa vama i ubijaæemo vas gdje god stignemo.

      Ili protjerani Mostarci, ili Stoèani, ili Palestinci

      da li bi bilo opravdano ili neopravdano

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    04-09-2016 20:36 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od green:

      nisam shvatio pitanje, tu paralelu sa Srebrenicom



    šta æeš èojek nije shvatio pitanje


    bjeri bola..... koka

    zamolio bih moderatore ako ima kakav smajliæ za KAPAK ili Turpiju....

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    04-09-2016 20:39 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    HaraIzMostara HaraIzMostara is a Male
    Administrator




    Poruka: 6321
    Location: Boston,MA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od pravimostarac:

      zamolio bih moderatore ako ima kakav smajliæ za KAPAK ili Turpiju....

    nopityA.gif

    ___________________________________________________________________
    zzzzik ~ 모스타

    04-09-2016 23:21 HaraIzMostara is offline Posalji Email za HaraIzMostara Pregledaj poruke od HaraIzMostara Dodaj HaraIzMostara u listu prijatelja
    Stranica (26): « prva ... « prethodna 8 9 10 [11] 12 13 14 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com