Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » ***H O D O Lj U B Lj A od R I C I N E*** 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (29): « prva ... « prethodna 8 9 10 [11] 12 13 14 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
a_m_r_a82 a_m_r_a82 is a Female
seka




Poruka: 629
Location: U.S.A-New York

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Naravno svi mi imamo svoje uspone i padove u zivotu 01.gif

___________________________________________________________________

    01-05-2007 21:06 a_m_r_a82 is offline Homepage of a_m_r_a82 Pregledaj poruke od a_m_r_a82 Dodaj a_m_r_a82 u listu prijatelja AIM Screenname: x YIM Screenname: x
    Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
    Licnost godine '05




    Poruka: 9968
    Location: Eo me tu sam !!

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    bas nesto i ja gledam 10.gif

    ali kako je javio bice dole malo duze 10.gif

    ugodan provod 10.gif

    ___________________________________________________________________


      Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
        13.gif

        09-07-2007 21:57 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
        Muntahta Muntahta is a Female
        moforaja




        Poruka: 8353
        Location: Tamo gdje je moja dusa.

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ricina,svaka cast, u dahu sam procitala sve sto si napisao ovih godina.I plakala sam,a bogami si me i nasmijao.Samo nastavi.Pozdrav... 10.gif

        ___________________________________________________________________
        Prestani brinuti o tome ko te ne voli
        ko ima vise ili ko sta radi.
        Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

        09-08-2007 05:42 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
        behar behar is a Female
        samo sto nisam




        Poruka: 1141

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Dje ovaj Richina, ta nece valjda od Nove do Nove 01.gif

        ___________________________________________________________________

          10-18-2007 11:00 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
          djemila djemila is a Female
          Naj-Moder 2008




          Poruka: 11483
          Location: Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ako nece sad na rodjendan onda cemo ga trazguze u Neretvu 07.gif

          nastavak slijedi,



          Ricinaaaaaaaaa 07.gif 33.gif

          ___________________________________________________________________
          Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane djemila dana 03-26-2008 u 12:20.

          03-26-2008 12:20 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
          Sandy Sandy is a Female
          moforaja




          Poruka: 3842
          Location: kod Hita...

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ova tema mi je promakla nekako

          al evo sad je u cugu procitah...

          uzivam u ovim starinskim pricama, poslovicama i svemu sto ima veze sa starim vremenima i mudrim ljudima....nadam se da ce Ricina nastaviti zapoceto, puno stvari napisanih mi vec znamo i imamo negdje u sebi, al nekako ih fino procitati i prodiskutovati sa finom rajom.

          go Ricina 10.gif

          03-26-2008 15:14 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
          djemila djemila is a Female
          Naj-Moder 2008




          Poruka: 11483
          Location: Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Odlicna tema, odlicna 10.gif

          ___________________________________________________________________
          Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

          03-27-2008 11:11 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
          denani denani is a Male
          moforaja




          Poruka: 8041

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          dok sam jos bio anonimac....citao sam Ricinu....

          momak srcem pise..... 33.gif 33.gif 33.gif


          Ko ga zna nek ga zove..... 10.gif

          dajte ga nazad.... 33.gif

          ___________________________________________________________________
          33.gif 33.gif 33.gif

          03-27-2008 12:13 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
          cheri cheri is a Female
          moder u peMziji




          Poruka: 3810
          Location: Svizzera

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          I ja tek sad vidjela ovu temu i sve procitala u jednom dahu. Prelijepo.
          Gdje je zavrsio Ricina, ko zna, neka ga zove nazad. 10.gif

          03-27-2008 16:42 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
          dida62
          SexNepoznat

          Poruka: 1517

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ricinaaaaa, ne goni me da te zivkam telefonom u gluho doba 35.gif 01.gif

          Hajde, nastavi s pisanjem 01.gif

          03-27-2008 18:45 dida62 is offline Posalji email za dida62 Pregledaj poruke od dida62 Dodaj dida62 u listu prijatelja
          Ricina Ricina is a Male
          raja




          Poruka: 1932
          Location: Predaleko od Mostara
          pokretac teme Thread Started by Ricina

          hmm Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Vidi sto me hakaju...Ni u 6 deceniju ne mogu uci rahat... 13.gif 35.gif Nema problema...Nastavicu...sabur...

          ___________________________________________________________________
          "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

          03-27-2008 22:14 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
          djemila djemila is a Female
          Naj-Moder 2008




          Poruka: 11483
          Location: Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od cheri:

            I ja tek sad vidjela ovu temu i sve procitala u jednom dahu. Prelijepo.
            Gdje je zavrsio Ricina, ko zna, neka ga zove nazad. 10.gif


          jasta je 10.gif

          napravila sam ja bila temu samo s Ricinim postovima, kao jednu malu zbirku prica...ali mi bilo zao komentara sto je raja ostavljala i tako ostavih ovako.... 33.gif

          ___________________________________________________________________
          Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

          03-27-2008 22:16 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
          djemila djemila is a Female
          Naj-Moder 2008




          Poruka: 11483
          Location: Mostar

          RE: hmm Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Ricina:

            Vidi sto me hakaju...Ni u 6 deceniju ne mogu uci rahat... 13.gif 35.gif Nema problema...Nastavicu...sabur...



          'ta ces ti u sestu deceniju, mlad zelen.... 07.gif

          nego naliv pero u ruke i pisi 07.gif 33.gif

          ___________________________________________________________________
          Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

          03-27-2008 22:17 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
          Ricina Ricina is a Male
          raja




          Poruka: 1932
          Location: Predaleko od Mostara
          pokretac teme Thread Started by Ricina

          Proganja me.... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Sjedio sam sa jednim mostarcem...Malo se zamezilo, popilo loze.... Slusamo malo muzike...Jedan fin Cd ...izmedju ostalog pjesma Djoke Balasevica.."Prica o Vasi Ladackom"...Usutismo obojica...slusali smo pjesmu..." Djaba bilo konja vranih po livadi razigranih, djaba bilo sata i salasa, djaba bilo njiva plodnih, vinograda blagorodnih......kada nisam sa onom koju volem...". Pogledah ga...idu mu suze niz obraze..Sta je bilo prijatelju? Upitah..
          E moj...pa pauza..RICINA ( sa naglaskom na Ricina)... Citao sam tvoje tekstove...Nisam spavao nekoliko noci poslije. Sta mi to radis..? Vjerujes li u sudbinu?...Grijesimo li svi nekad u zivotu ?? Kajes li se zbog neceg sto si uradio ? ....Proganja li te nesto sto si uradio pa se kajes ???
          Pucao je kao iz rafala...sve pitanja..
          Pusti sam ga da otvori dusu... Brise suze ali one same idu...Nemoj se ljutiti sto placem... Ovo mi se nikad nije desilo bar pred nekim... Mislio sam te zamoliti nesto... Platicu koliko kazes..
          Sta je sada ?? Upitah se ?? Mora da je nesto veliko.
          Nosim grijeh na dusi vec 20 godina...Napisi to u svom stilu da sva nasa raja procitaju...Bice mi lakse. Na to mislim stalno...Zena me cesto pita :"Sto si to zamisljen ? Sta te muci??"
          Hoces li napisati ?? Molim te...
          Gledao sam ga nekoliko sekunda...Cinilo se da je vjecnost..."Hocu "...rekoh. nema problema. Zagrlio me i poljubio u obraz. "Samo reci koliko to kosta i dobices ."..rece mi.
          Nasmijao sam se...Prijatelju...znas li sta kazu u Mostaru....? "Ne jede se meso od svake ptice...". Ne kosta nista. Bice mi zadovoljstvo da napisem. Ako bas hoces da platis...posalji nesto za rad Mofo ili djeci sehida Mostara...rekoh.
          Popili smo jos koju lozu i on poce pricu...Nisam ga prekidao..Pricao je vise od 2 sata ne prekidajuci...Oko 3 po ponoci...rastali smo se. Ja sam otisao kuci...Nisam spavao ni sekunde.
          Mislio sam na njega, iskrene suze odraslog muskarca, na povremeni jecaj iz duse direkt, na obraze pune suza.....Svi smo mi mala djeca u velikom tijelu...Svi se skupe negdje u cosi, prepuste sami sebi bar na nekoliko trenutaka, budu ranjivi, zalosni, tuzni, neraspolozeni...
          Svi mi imamo te trenutke. Ko kaze da nema...laze.
          Ovo je bio nekakav uvod u pricu koja sljedi...Malo razmislite o ovome sto sam napisao.. Odbacite pomisao da ste najbolji, najpametniji, najbrzi, najsposobniji.....itd. Budite ono sto jeste, sjedite u cosu, skupite koljena, obavite ih rukama i naslonite bradu na koljena... Udahnite duboko i krenite u svoj svijet....Sjetite se roditelja, prijatelja, dobrih i losih trenutaka u zivotu, grijehova, ljudi koje ste povrijedili namjerno ili nenamjerno...
          Prica dolazi uskoro...

          ___________________________________________________________________
          "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

          03-27-2008 22:51 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
          Ricina Ricina is a Male
          raja




          Poruka: 1932
          Location: Predaleko od Mostara
          pokretac teme Thread Started by Ricina

          ....Kad sam bio momak ja... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          "Kad sam bio momak ja, Esma me je voljela....."pjevao je Halid Beslic ....Mostar, 1988 godina.. ja mlad , zelen ( narocito zelen ) , oko 3-banke , stalni posao, sam, auto.....Ko je ko ja...Niko ravan..
          Slucajno sam upoznao jednu curu...Visoka, bosanka, zelene oci..kad me pogleda prodju me sve bolesti a onda dolaze trnci...ko nozevi ispod koze.. Bila je krsna, lijepa, duga smedja kosa joj se vijorila oko ramena...cickava.. Tiha, fina, mirna...radi ko sat.. Bilo je jos nekih cura ali ona...mi je zapela za oko. Gledali smo se nekoliko dana, pozdravljali...ali nista. Sreo sam je par puta u gradu sa kolegicama..."Samo me je pogledala mrko"...kao sto pise Aleksa Santic...Pogledala me je ispod oka i samo malo klimnula glavom da mi da do znanja da me vidila... Sretali smo se cesto...sada se i nasmije onako seretski...
          Sjedila je i radila...Pridjem joj.."Mogu li sjesti?"...rekoh.
          Mozes...odgovori i pocrveni odmah.. Suplja prica, malo sale ...opusti se i poce razgovarati.. Upitah je.."Bi li mogli izaci ja i ti jedno vece ?""
          Pocrveni i sage glavu..."Ne znam..."..odgovori mi.
          Koliko je tebi godina , ako smijem pitati...rekoh. Meni je 20 godina...rece.
          Gledam je...mlada, lijepa, slatka, simpaticna.. ja stari vuk sa dosta cura iza mene, zeljan provoda a ne ozbiljne veze... Za trenutak me onaj melec sa lijevog ramena skoro nagovori da je pustim na miru ali onaj sejtan sa desnog ramena je bio malo jaci...nazalost.
          Dogovorimo se za istu vece...Pitam je gdje stanuje ..."Znas li gdje je ABC ?"...upita me... Znam...rekoh. ja zivim u "Pentagonu"...nasmijah se a ona brzo dodade...To su one zgrade preko puta Hirurgije...nove... Znas li ?
          Znam..rekoh...Dolazim u 8 po tebe... "Dobro"...odgovori...
          Razidjosmo se... Bilo mi je drago i krivo istovremeno...Znam da cu usrati sve i pokvariti jednu finu curu ali....onaj sa desnog ramena je bio sretan...
          Odoh kuci...malo se sredio, obukao pa oko 7.45...sjedoh u auto i prema "Pentagonu"...
          Stigao sam pred ulaz i izasao iz auta...
          Uvijek sam ranije dolazio 5-10 minuta... Takva pravila.. % min do 8 ...izlazi ona. Kosa kao svila, oci plave,usta pozeljna a tijelo kao izvajano....Sto smo mi u Mostaru imali obicaj reci.."Ko da je Mestrovic pravio"...Majica pripijena uz tijelo i kratka suknja sa preplanulim nogama... Stade dah, oci iskacu , srce hoce vani....
          "Da nisi mozda nekog drugog ocekivao?"...nasmija se slatko...
          Nisam...rekoh. Poljubih je u obraz i otvorih vrata od auta...Zatvorio sam vrata i obisao auto. Sjeo sam za volan ali me oci nikako nisu htjele slusati...Gledao sam u suknju i preplanule noge... "Gdje cemo?"..upitah... Ne znam..odgovori mi..Ja sam isla samo u neke kafice gdje je jeftinije...sa mojim kolagicama.. Vidio si ih.
          Jesi li gladna ? upitah... Slijegnu ramenima..."Malo"..odgovori.. Ok.. Otisli smo u stari grad.. sjeli na terasu i narucili pice.. Ona je pila sok a ja gemist. Nikako nisam mogao odvojiti oci od nje.. Kao san je bila...

          ___________________________________________________________________
          "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 03-29-2008 u 12:26.

          03-27-2008 23:49 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
          Ricina Ricina is a Male
          raja




          Poruka: 1932
          Location: Predaleko od Mostara
          pokretac teme Thread Started by Ricina

          2 dio Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ...Kao san je bila... Nije bila kao druge cure...Slusala je, ponekad progovorila, nasmijala se, sagela glavu i pogledala me ispod oka... oka boje kao more na 1,2 m dubine... 13.gif
          narucili smo picu..pa onda jos jedan gemist a ona kolu...Pricali smo dugo...Govorila mi je odakle je rodom, koga ima kuci....sve.. Slusao sam je i gledao u divne oke...plave oke..Za trenutak sam se opustio i poceo da se ponasam kao srednjoskolac koji se zaljubio..Bilo mi je prijatno, zabavno i vrijeme je jednostavno letilo...Bilo je kao u bunilu...rijec po rijec...osmijeh, malo smijeha, sale...
          "Trebala bi ja kuci"....rece. Ta recenica me vrati u stvarnost.. "Koliko je sati?"...rekoh. Brzo ce 11 rece...Rekla sam mami da sam na rodjendanu i da cu ostati malo duze... Nasmija se i slegnu ramenima...
          A da ti je bilo dosadno?? Bi li mi rekla u 10 da moras ici ??
          Sage glavu, pocrveni...."bi"...rece kratko. Bilo mi je fino...priznajem. Platio sam i krenuli smo prema autu... "Kako ces voziti?" ..malo si popio. Sta ako te milicija zaustavi??
          Nasmijah se..."Ne brini"......Zagrlio sam je oko struka...Nije se bunila. Opet..."Becka skola" kad smo stigli do auta... Otvorim vrata i pridrzim vrata dok nije sjela u auto. Polako sam vozio do "Pentagona"...Htio sam da taj put traje sto duze... Sada, poslije 2-3 gemista, ona kratka suknja je bila jos kraca... 10.gif
          Stgli smo do ulaza. Sjedili smo u autu nekoliko sekunda bez rijeci.
          "Bilo mi je fino veceras"....rekoh. "I meni"...odgovori .
          Volio bi da sutra izadjemo ako hoces ali razmisli malo pa se vidimo ujutro...rekoh. Nije nista odgovorila. Izasao sam, otvorio joj vrata i otpratio do ulaza. Pogledao sam je u oci... Cinilo mi se da tonem...upadam u neku jamu bez dna a sve je trajalo samo nekoliko sekundi. Lagano sam je poljubio i pozelio laku noc. Otisla je...Stajao sam kao omadjijan nekoliko minuta.Sjeo sam u auto i otisao kuci...
          Sutra sam ustao ranije nego obicno..."Oklen tebe ranije?"...upita me majka...
          Ne mogu spavati vise...rekoh. Idem popiti kafu u "Index"...rekoh
          Sjeo sam u auto i krenuo...Stajao sam za sankom i pio duplu espresso i jedan stok... Raha stoji sa druge strane sanka i gleda me ... "Sta je sa tobom danas ? Nisi mi nesto dobar...rece.
          Nije... sve je u redu samo nesto razmisljam...rekoh.
          Nisam je odmah sreo...Malo sam radio, pa odlucih da protegnem noge... Sjedila je i radila.. nasmijala se kada me vidila.. Pozdravio sam i usao u kancelariju. Bilo ih je 3-4 za stolom. Nisam htio nista reci. Pauza za dorucak... Odem do kancelarije...ona sjedi i pije kafu sa kolegicom... nesto sam , ko bajagi , trazio...
          Kolegica ode do Wc-a , samo da nas ostavi same. Kako si spavala...? upitah.
          Lose...odgovori.. Malo sam razmisljala.. Mogu li te nesto upitati?? rece brzo.
          "Pitaj"...odgovorih. "Bi li ti volio da izadjemo opet veceras ?...nasmija se...
          "Sa kim?"..upitah ? Ko da ne razumijem pitanje.. 13.gif Uozbilji se, pocrveni u licu i pogleda me ljutitim plavim okicama... "Sa kim si to jos bio sinoc ??".. Nasmijah se a ona me pogleda skupljenih ociju...
          Volio bih da izadjem sa trobom veceras ako hoces...rekoh.
          "U isto vrijeme na istom mjestu?"...pogleda me seretski i upitno..
          "Moze "...rekoh... Sati su prolazili kao minute...Samo sam mislio na nju... Otisao sam kuci, malo jeo, izasao u grad,onda opet kuci , presvukao se pa na randes.....uskoro je 8 sati...

          ___________________________________________________________________
          "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

          broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Ricina dana 03-29-2008 u 12:26.

          03-28-2008 00:12 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
          Ricina Ricina is a Male
          raja




          Poruka: 1932
          Location: Predaleko od Mostara
          pokretac teme Thread Started by Ricina

          ?? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ledja su me zabolila a i donji dio kicme 13.gif sjedeci i pisajuci... Moze sutra nastavak ???? Nemojte se ljutiti..

          ___________________________________________________________________
          "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

          03-28-2008 00:20 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
          beli beli is a Male
          moforaja




          Poruka: 4109
          Location: USA

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Bogami cemo ti poslati masazher samo da ne prekidash.... 23.gif 10.gif 02.gif

          ___________________________________________________________________
          audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
          autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
          Princ cuvaj mjesto na seciji....

          03-28-2008 14:22 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
          djemila djemila is a Female
          Naj-Moder 2008




          Poruka: 11483
          Location: Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ja ne smijem ni disati dok se ne zavrsi prica 01.gif

          33.gif

          ___________________________________________________________________
          Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

          03-28-2008 15:35 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
          mamica mamica is a Female
          raja




          Poruka: 1962
          Location: Skandinavija

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Joj jedva cekam da cujem dalje..........haj Ricina tako ti Boga.....pisi nastavak

          ___________________________________________________________________
          "JUCE ISTORIJA.............SUTRA MISTERIJA"

          03-28-2008 21:48 mamica is offline Pregledaj poruke od mamica Dodaj mamica u listu prijatelja
          Stranica (29): « prva ... « prethodna 8 9 10 [11] 12 13 14 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com