Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Aluminij » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (23): « prva ... « prethodna 10 11 12 [13] 14 15 16 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Aluminijash
SexNepoznat

Poruka: 16

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Aluminijash:

    Pozdrav svima. Napokon sam dobio pristupnicu za udrugu pa ako vas zanima da se uèlanite, dovoljno je da popunite pristupnicu i pošaljete na adresu ili na mail udruge.
    Za ælanarinu se dogovorite sa nekim u Mostaru pa pošaljite preko njega.



Pukušao sam staviti pristupnicu tex. dokumentu ali ne prihvata pa da probam ovako :
__________________________
Ime (ime oca) Prezime

__________________________
Adresa stanovanja

JMBG: _____________________

Tel/mob: __________________




SKUPŠTINA
Udruge malih dionièara ALUMINIJAŠ Mostar
Mostar, Dr. Ante Starèeviæa 38.




ZAMOLBA
za prijem u èlanstvo Udruge


Želio bi da me primite u Udrugu malih dionièara ALUMINIJAŠ Mostar kao redovitog èlana i da svojim radom doprinosim ostvarivanju svih ciljeva i zadaæa udruge.

Ja sam uposlenik/bivši uposlenik poduzeæa Aluminij d.d. Mostar i u radnom odnosu sam u periodu od __________________ do ________________.

Izjavljujem da prihvaæam Statut i sve druge akte Udruge kao i sve obveze utvrðene za redovite èlanove Udruge.

Obzirom da ispunjavam sve uvjete za prijem u redovito èlanstvo Udruge molim Skupštinu da udovolji ovoj mojoj zamolbi.









Mostar, ___________ Podnositelj:
______________

11-14-2012 18:58 Aluminijash is offline Posalji email za Aluminijash Pregledaj poruke od Aluminijash Dodaj Aluminijash u listu prijatelja
Aluminijash
SexNepoznat

Poruka: 16

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Aluminijash:

    Pozdrav svima. Napokon sam dobio pristupnicu za udrugu pa ako vas zanima da se uèlanite, dovoljno je da popunite pristupnicu i pošaljete na adresu ili na mail udruge.
    Za ælanarinu se dogovorite sa nekim u Mostaru pa pošaljite preko njega.



.

11-14-2012 19:00 Aluminijash is offline Posalji email za Aluminijash Pregledaj poruke od Aluminijash Dodaj Aluminijash u listu prijatelja
Aluminijash
SexNepoznat

Poruka: 16

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pokušao sam ovde staviti spisak svih dionièara, sa pripadajuæim brojem dionica ali ne ide.
Ako ste zainteresovani, javite se na PP pa da to nekako postavimo ...
Dokument je u PDF i velik je 2-3 MB

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Aluminijash dana 11-15-2012 u 23:16.

11-15-2012 23:12 Aluminijash is offline Posalji email za Aluminijash Pregledaj poruke od Aluminijash Dodaj Aluminijash u listu prijatelja
Aluminijash
SexNepoznat

Poruka: 16

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zadnjih dana, u aluminijskom je aktuelan anonimni obraèun hrvatskih branitelja.
Zabrinut dešavanjima u AL, anonimni HR branitelj je na sve važnije mailove u firmi poslao slijedeæu poruku ...

.....

Uvaženi gospodine Bradvica,
Molim vas proèitajte ovaj mail do kraja jer je odraz dobronamjernosti jednog hrvatskog branitelja. Odnosi se na Aluminij ali i na cijelu Hercegovinu. Informacije su provjerene i dolaze iz izvora bliskih Draganu Èoviæu.
Kad ste jasno i glasno dali do znanja Èoviæu da neæe reketariti Aluminij dospjeli ste na vrh Draganove liste za odstrel i našli ste se pod 24satnim nadzorom da on zna u svakom momentu šta radite, jedete i s kim prièate. Nije mogao podnijeti da mu bilo tko odbije poslušnost, pa je naredio svim javnim poduzeæima, bankama i sudovima da nikako ne smiju suraðivati s Aluminijem i pomoæi vam da opstanete u vrijeme kad su upitna radna mjesta 900 ljudi. Svatko tko vam javno želi pomoæi naæi æe se u nemilosti kod vlasti tj.njega. Kako bi se dokopao Aluminija Èoviæ se zbližio sa svojim dojuèerašnjim neprijateljem Brajkoviæem i na Gorancima dogovorio suradnju s njim da uz njegovu pomoæ pokuša optužiti Upravu da nastojati srozati vrijednost Aluminija da ga može kasnije prodati za marku. To je Draganov provjereni scenario i nešto u što smo se svi uvjerili. Pošto su radnici Aluminija navikli na stalna podmetanja nisu nasjeli na to, bar ne velika veæina. A Draganu je Aluminij baš zapeo za oko i treba završiti zapoèetu vilu i hotel. Veæ ima spremnu kompletnu upravu i nadzorni odbor, ali ima samo jedan mali problem. Aluminij nije javno poduzeæe pa ne može tek tako postaviti svoje ljude. Ima on doktorat iz lopovluka, pa pronalazi drugi naèin da se uvuèe u Aluminij. Kad nije ušao na velika vrata, ulazi on na mala s trojanskim konjem, naivnim Jaranom iz susjednoga sela Aniæem i udrugom malih dionièara. A, Aniæ vjernik i dobrièina uvjeren da radi nešto za dobrobit firme, marljivo skuplja ljude u svoju udrugu dok Draganèe radosno trlja ruke što je našao naèina da se uvuèe u dobro èuvanu utvrdu. Još jednom je uspio ono u èemu je postao maher nad maherima u zadnje vrijeme, opet se sak rio iza naivè ina i svom nizu Vidaèaka, Gadžiæa, Æorica i ostalih poslušnika dodao poštenog ali malo priprostog Aniæa, oca petero djece.
Molim se bogu da radnici Aluminija na vrijeme prepoznaju da im Draganèe smjera puno manje plaæe od sadašnjih, puno manja prava i puno više besposlenih ali poslušnih u administraciji koji æe se sudarati stražnjicama dok æe radnik u proizvodnji krepavati pitajuæi se šta se desilo? Plaæe idu na 800 – 1200 KM, a ko neæe raditi iæe preko kapije. To je plan dok Aluminij bude ikako radio, a poslije po sokolski. Srediæe on struju s Lagumdžijom, ali æe izvuæi duplo puno više para veæ bi platili za struju i polako uništiti jedino što mu je bilo nedodirljivo. Neka radnici Aluminija samo jednom krenu na posao kroz Rodoè, pa bace pogled na Soko i vide kako Draganèe upravlja gigantima. U Sokolu mu je još ostalo da kupi one sajamske hale za 40.000 KM, i obranio je još jednom svoj lopovski dok torat. Nadam se da æe radnici Aluminija zaustaviti pohod ovog zloèinca koji gdje doðe trava više ne raste. Ako ne vjerujete meni pitajte radnike Sokola generacija 1940-1955 od èega oni danas žive. Da im nije djece po bijelom svijetu bili bi po kontejnerima svakodnevno. Pošto su djeca veæine radnika Aluminija mala i još uvijek pretežno u školi, na to ne mogu raèunati.
Da je u tijeku predizborna kapanja, Draganèe bi nam se cerilo s plakata i ubjeðivao nas kako su vitalni interesi hrvatskog naroda ugroženi i da nas može spasiti samo KraDeZe, dok nas treba spašavati od doktora glavom i bradom. Kad vratim film u devedesete èini mi se da se nismo borili za to da nas drage hrvatske voðe potkradaju gradeæi sebi velebna zdanja dok mi jedva preživljavamo! I za Vas kažu da ste bili meðu prvima koji su došli u srušeni Aluminij, i da ste donosili vodu iz pukovnije kad ste ga dizali iz pepela.
Nisam vas imao priliku upoznati i o vama znam samo ono što sam èuo od ljudi koji vas znaju i od HDZ-a. Svi se èude vašoj hrabrosti da odbijete dati novac reketaru Èoviæu i svima koji su godinama muzli Aluminij. Znate kako kod nas ide ja šutim, ti šutiš, on šuti, mi šutimo, vi šutite, ONI KRADU. Drago mi je što vi ne šutite i što branite Aluminij, jer on ne treba samo vama nego cijeloj Hercegovini i jedina je šansa da Hrvati ovdje opstanu.
Ja sam se za to borio i oni koji su životom platili našu slobodu.
Uvijek æete imati podršku svakog poštenog branitelja koji zbog lopova poput Èoviæa uzima pozajmicu da opremi djecu za školu.
Ovo šaljem i svim vašim djelatnicima èije sam adrese dobio iz jednog emaila koji je došao iz Aluminija a imao je veze s Hercegovina osiguranjem. Radnici su oni vlasnici Aluminija i odgovorni su za njegovu buduænost.
Volio bih ovo pismo potpisati punim imenom i prezimenom ali pošto znam šta bi mi Èoviæ spremio potpisaæu se onim što jesam.
Zabrinuti hrvatski branitelj.

11-15-2012 23:26 Aluminijash is offline Posalji email za Aluminijash Pregledaj poruke od Aluminijash Dodaj Aluminijash u listu prijatelja
Aluminijash
SexNepoznat

Poruka: 16

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nakon toga uslijedio je odgovor slijedeæeg HR branitelja ...


...
Druže Bradvica,

Namjerno vam se obraæam sa druže jer vi sve što ste ostvarili u životu možete zahvaliti vremenima u kojima je vaš pokojni otac utjeravao "socijalistièku svijest" narodu zapadne hercegovine. I završeni fakultet i karijera i sve pozicije su vam bile otvorene zahvaljujuci udbaškom pedigreu a danas jednu veliku kompaniju pokušavate voditi u tipicnom diktatorskom stilu. Na kraju, vaše poznavanje prava (kojim se toliko dièite) nije dalje odmaklo od "foèanskih propisa". Mogao sam vam se i obratiti sa "plemeniti druže" jer vase tumaèenje statuta društva a i odnos prema radnicima kao da je preslika "Dušanovog zakonika" iz sredneg vijeka gdje su lijepo regulisana prava i privilegije jednih (plemiæa) a obaveze i kazne za one druge (sitne raje - serba ili meropasa).

Ovo pismo neæe (što je veæ oèito) biti u stilu onih koje vam je napisao nepoznati "hrvatski branitelj" velièajuæi vas i vaše (ne)djelo a niti kao što je napisao vas plaæeni (našim novcem) igraè Alica Rahimiæ (usput su i još neki luzeri su se oparili) a da ne spominjem hvalospjeve koje vam piše vaš guslar Juka "Dobnik" (tako ga zovemo mi koji se smijemo njegovim textovima ) èiji letci koje nam uredno dijelite po firmi da su napisani u desetercu nebi daleko odmakli od narodnih pjesam o Kraljevicu Marku i njegovom konju Šarcu al eto onakvi kakvi su jako podsjecaju na hvalospjeve sreænog naroda NR Koreje o svom velikom vodji. Trash.

Na ovo me navelo vaše zadnje pismo upuæeno malim dionièarima u kojem ste sad sami o sebi pokušali napisat hvalospjev usput pljujuæi sve one kojii nisu sa vama i uz vas a usput pokušali podmetnuti nekim drugima vaše ideje o ukidanju toplog obroka, smanjenju procenta na staž, ukidanju regresa..itd. Vaše pismo upuæeno nama malim dionièarima vrijedja i dostojanstvo i zdravu pamet (kao i letci koje piše Juka Dobnik) i samo pokazuje za koga nas smatrate, valjda za budale reklo bi se. Jednom sam i ja a i dosta ljudi i nasjeli na vašu prièu dok ste hodali po pogonima organizujuæi sastanke sa dionièarima obeæavajuæi vladavinu (napokon) prava u Aluminiju, obeæavajuæi bolja vremena, smjenskim radnicima koji rade u veoma te& amp; scaron;kim uslovima skraæeno radno vrijeme i koješta još. I eto, uspjeli ste doæi na mjesto prvog covjeka DD Aluminij pod vrlo sumnjivim okolnostima, prvo ste se proglasili direkotorom, sazvali skupštinu zatim ste vi imenovali nadzorni odbor. Skupštinu je trebao sazvati aktualni (tada) predsednik skupstine dionièara Jure Musa, skupština je trebala imenovati nadzorni odbor a nadzorni odbor je trebao imenovati direktora. No, kod vas je sve moguce. Obeæali ste tada da æe te i dati ostavku ako Aluminij bude u minusu i nije bio u minusu zahvaljujuæi tome sto ste izrezali i prodali Tvornicu glinice pod sumnjivim okolnostima i sumnjivim ljudima za još sumnjiviju cijenu (za novac koji ste naveli moglo se samo bakra naæi tamo) no to je posao za SIPU, državno tužilaštvo, policiju jer jednom u BiH se mora pojaviti nešto kao DORH, USKOK..Na samo prvi spomen recesije u svijetu poèeli ste kmeèati, ono tipa kako je nas pogo dila odmah a i svi su protiv nas..itd.. Poèinjete sa minusima izvaljujuæi cifre od kojih se obiènim smrtnicima vrti u glavi, kao gubimo po toni 200 dolara pa smo za tri mjeseca u gubitku 30 miliona?!! Vi misliti da niko ne zna raèunati pa da ne zna da proizvodimo maximalno 30000 tona za jedan kvartal pomnoženo sa onih "200 dolara" dodje se do 6 miliona: Šta je poenta te igre nije tesko prepoznati, obaranje temeljnog kapitala a onda mozda i za marku kupiti firmu.

Ne shvatam niti vaš strah od udruge malih dionièara pa toliko pljujete po njima pogotovo ako ste nam vi rekli nekad kad ste obilazili pogone agitujuæi da vam damo punomoæ da je to naš legalan naèin da zaštitimo naše dionice.Kad smo se organizovali krenuli ste svim sredstvima po nama izmišljajuæi neki famozni èlan pravilnika društva u kom se kaže da se ne može udruga osnovati bez da u njoj nije 75% dionièara!!? Otpustili ste i predsednika udruge sa posla obeæajuæi (po ko zna koji put neku glupost) da samo preko vas mrtvog on može nazad u firmu. Sud vam je dao pljusku (pokazujuæi vam jos jednom koliko je vaše poznavanje prava) i vratio dotiènog na posao. Ubrojao bi ovo u još jednu nisku vaših "uspjeha".

Zašto se vi bojite malih dionièara? Dal zbog jednog od ciljeva udruge a to je preispitivanje svih (u veæini sluèajeva) štetnih ugovora po Aluminij, svih poslova koji se daju raznim izvodjaèima radova bez tendera (do sto tisuca km) po sistemu "ja tebi ti meni"? Svjedoci smo mi radnici kako pojedine firme (izvodjaèi radova) ulaze u krug Aluminija sa samo mješalicom i par kariola a izlaze sa kamionima. To se naroèito vidjelo na renoviranju garderobe, posao nikad do kraja završen, i sad curi voda sa plafona po radnicima èim je jaèa kiša, voda iz kupatila mjesto u odvode ide ka djelu gdje se radnici presvlaèe a tuševi su prièa za sebe, trajali su jedan ili možda dva dana a kako bi i mogli dulje kad su u Vrapèiæima kupljeni. Koliko je to sve koštalo jedan dan æe se sigurno znati.
U nisku vaših uspjeha moram i dodati ukidanje radnièkog restorana i više od godine dana pritisak na radnike raznim anketama sa glupim izfriziranim pitanjima tipa "dal želite da se uvede bon od 5km pa da imate restoran ili da zadržite puni topli obrok pa da ga nemate". Kao niko neæe da uzme restoran bez sigurnog bona od 5 km svaki dan. I vrapci na grani znaju da je od tog bona trebala biti vaša pinka. Restoran "Novak" vas je od ljetos demantovao. Može se dobro raditi i bez bona, potrbeno je samo ponuditi kvalitetnu hranu(a i vi ste sigurno našli naèin kako ubrati pinku tu).
Vi ste ukinuli vodu ljudima po pogonima tjerajuæi ljude koji rade èesto i na +50 stupnjeva ljeti da idu wc i da tamo piju vodu. Još jedna niska u vašem nizu "uspjeha". Niz je podugaèak pa da nastavim, ukinuli ste stimulaciju a zatim odmah i "voznu kartu" ljudima koji ne žive u Mostaru pravdajuæi to uštedama no da ste bili principijelni onda ste skroz trebali ukinuti prevoz prema Aluminiju, dakle svim radnicima i dogovoriti linije sa gradskim prevozom za linije ka aluminiju u odredjene sate pa ko voli nek izvoli. No, mi i dalje imamo "besplatan" prevoz jer su to ipak autobusi vašeg kompanjona Pehara i plaæamo ih svaki mjesec 140000Km. U svom stilu ste suspendovali kolektivni ugovor. Vrhunac vaših niski "uspjeha" je kad ste 46 ljudi (što invalida što onih koji bi kao po vama mogli u prijevremenu mirovinu) otpustili pa im uz ucjenu da æe dobiti otkaz ako ne potpišu ponudili ugovor na 4 sata!!?Za vas ništa ne vrijedi, trebali ste imati suglasnost Vijeæa radnika (što u nas ne postoji) ili sindikata za takvu odluku no vi ste je u svom maniru donijeli odluku ignorišuæi to da nemate suglasnost za nju od sindikata. U svim civiliziranim društvima odnos prema ljudima koji su oboljeli (pogotovo tu gdje su radili i život ostavili), a imaju riješenja invalida druge kategorije, je zastitnièki, nastoji im se pomoci jer i bolest je skupa i treba novaca i za lijekove i bolnice a i doktore (taki nam grah pao) a vi ste im presjekli platu na pola valjda s nadom da æe lakše crknuti i manje se patiti. Ljudi koji dodju skoro do mirovnine zaslužuju respekt ako ništa drugo no vi ste i na njih pljunuli šaljuæi ih na 4 sata i tako im umanjujuæi i onako male mirovinu koja ih èeka. Dno dna!! Ljude lovite po krugu i sa izlaznicom istjerujete napolje jer im je vrijeme za mirovninu. Zar ti ljudi nisu zaslužili dostojenstveniji ispraæaj jer ako ništa proveli su svoj radni vijek tu u Aluminiju, ne mora biti onakav kakav su imali Božiæ, Musa i još neki koji su otišli sa po sto tisuæa eura otpremnine. Pitam se šta su to oni zaslužili više od onog Isme što je èistio krug pa ste ga izvukli iz njegovog radnog vozila, napisali izlazinicu u 12.00 i istjerali napolje iz kruga tvornice!? Interesuje me kolike ste uštede postigli ovim (kozmetièkim) mjerama?? Možda bi vam i vjerovao da želite nešto i uštedjeti da u medjuvremenu ne primate druge ljude, recimo vaš vozaè je uspio i sina i brata zaposliti a naravno uz vašu pomoæ. Vaš odnos prema sindikatima je oèajan, zapravo ignorantski ako se ne slažu s vama a da ne pominjem da èak vršite pritisak na podružnice koji æe ljudi biti postavljeni kao u sluèaju profesionalnog (dugogodišnjeg) sindikaliste Matanoviæa koji je postavljen na vašu preporuku.

Hvalite se svojim saradnicima u Nadzornom odboru a i onima oko vas koji ostavljaju dušu da bi spasili Aluminij. A ne bi bilo ni èudo da je tako pa okoristili su se o tvornicu ne samo za sebe veæ i za unuke. Navest æu samo neke, one reprezentativne koji odluèuju o svemu a bome imaju prste i u svemu. Žiga Pehar. Dovoljno je reæi do rata mehanièar u garaži autoprevoza pa zapovjednik te iste tokom rata a poslije rata direktor, èovjek je uspio završiti i prometni fakultet (hahahaha) i uz vašu pomoæ (zakonsku naravno)uspio je privatizirati Autoprevoz (za 60000 km a sam jedan kamion toliko kosta) prodati garažu kao plac Merkatoru za 3 miliona maraka. Nema sumnje da ste se i vi tu dobro omrsili. Danas njegovi kamioni voze i odvoze aluminij a ako ne moze on pokriti prevoz zna se da je tisuæa maraka njemu da se do bije tura. Njegova teorija (koju je prepisao iz Rumunije kako on kaže) je da ovakva ista tvornica može raditi sa samo 400 radnika(da bi, primjera radi zaposlio bratiæa da lijepi etikete na naša vina u našu vinariju) i da im maximalno dovoljna plata od 300 eura jer i njegovi šoferi imaju samo 800 maraka platu a viljuškaristi u elektrolizi imaju i preko 2 tisuæe sto je, po njemu, za svaku osudu. To kaze covjek koji je sa užom rodbinom uspio uništiti Autoprevoz putnièki saobraæaj gubeæi liniju po liniju i danas opstaje samo zahvaljujuæi Aluminiju.On vas u nadzorni odbor u autoprevoz a vi njega u Aluminij. Pošteno. Zeljko Boras. Alkoholièar (kao i veæina NO) koji sistemom ucjena i prijetnji u ljevaonici drži konce naravno i dovodjenjem svojih ljudi pa i njihove djece na odgovarajuæa mjesta. Galiæ, financijski maher, koji je veæ jednom napustio Aluminij, pokupio otpremninu i otišao na Široki brijeg, uni & scaron;tio tamo tvornicu i sad eto ga opet tu gdje i je dokazujuæi ljudima koji rade u smjeni da što više rade da æe im manja plata biti (..a isusati, raèun tako kazuje....- citiram ga).. Ostali i nisu vrijedni pažnje jer na kraju krajeva o svemu odluèujete vi i Žiga.
Da Aluminij dobro radi i da se može zaraditi pokazuje nam par reprezentativnih uzoraka koji su tu uvijek na vrhu i koji su od rata na ovamo postali pravi tajkuni. Sušac, prijeratni portir sa titovokom na glavi koji se javljao na telefon "druže ovdin kap'ja" èuvajuæi tvornicu tokom rata (a kako samo on to zna jer posije èetnika sve je ostalo a 96. nije se mogla naæi ni obièna lopata u tvornici) danas je tajkun sa vilom na Cernu koja ima sve prateæe objekte (pa i bazen iako dotièni nije vodu vidio nego u èatrnji dok nije došao u Mostar) što jednu vilu vilom èini, plantažama groždja, markiranom rakijom i vinom, ljubavnicom (nju je poštedio od 4 sata) u Aluminiju..Javna je tajna ako zeliš prosperirati u njegovoj službi treba iæi i raditi i u njegovim vinogradima. Ili Ivo Milas, do rata smjenski radnik u ljevaonici a od rata, valjda zbog ratnih zasluga, malo šef SIS-a dok nije "pao" na par švercanih šlepera ma rllbora a onda uhljebljen kod nas u tvornici. Tokom rata je, naravno, završio ekonomski fakultet, valjda u Zenici tokom 93., sto mu je omoguæilo poziciju u tvornici i da dobije stan u Bakinoj luci (mada je veæ imao jedan) i da ga odmah proda, da sa svojom knjižarom (to je ženino vlasništvo) opskrbljuje tvorincu papirom i od tog biznisa uspije napravti obiteljsku kucu u Tihaljini, podiæi plantaže maslina (kojim li èudom iste su starosti kao i ove naše oko tvornice) i vinograde, kupiti stan u Makarskoj, pa u Zagrebu (a nek se nadje dici za škole), napraviti kuæu na Kupresu a usput imati i obiteljski vozni park od 6 probranih automobila..Èestitam!!!! Bilo bi toga još tu oko vas al valjda ce SIPA jednom uæi pa vas sve dobro prorešetati.. Onda æe se valjdo otkriti tajna fenomena kako recimo jedna šelna u veleprodaji kosta 40 feninga a kod nas u papirima po tri marke, kako jedna obièna kariola košta 280 KM a u maloprodaji se ne može naæi skuplja od 35KM ili kalorifer (komad savinute debele žice, ventilator i limena kutija) košta u našim papirima preko tisuæu maraka.. Moglo bi se tu jos i odjeæi i obuæi i svemu što se kupuje pa kod nas košta duplo nego u maloprodaji..no, i to æe valjda SIPA istražiti...Doæi æe ta vremena kad tad. Onda æe se valjda i saznati tko je krao bakar iz magacina i dal je taj bakar ikad i došao do magacina, kako je nestao nekoliko tona težak provodnik-most za elektrolizu ili kako je nestala nekoliko stotina kilograma teska kasa iz upravne zgrade i što je sve u njoj bilo.

Dugo smo se pitali od kud vi, tko vas gura da bi ste nam sami pokazali dajuæi podršku na predizbornim skupovima HSP-u, pljujuæi i etiketirajuæi sve one koji nisu iz te stranke a imaju hrvatski predznak lopovima i manipulantima...O toj vasoj stranci nebi trošio rijeèi, sve su rekli hrvatski biraèi a i sama ta sranka participirajuæi u "platformaškoj" vlasti. Ne sumnjamo da je u sve upleten i telac sa Širokog brijega i njegova stranka teleæih glava – (k)radom za boljitak:

U razgovoru sa mnogim odvjetnicima u Mostaru, ljudima od struke i onima koji znaju što je Aluminij i sto takva firma može vaše ponašanje i vaše izjave smatraju se manje više budalastim i nebuloznim, pogrešan èovijek na pogrešnom mjestu, komentari o vašem kompanjonu Žigi previše su vulgarni da ih ovde iznosim, ona najblaža je: lopov. Zna se i zašto. Šta je pozadina ovakvog vašeg odnosa prema Aluminiju nije ni teško prokužiti, pokušavate ono što se desilo svim jaèim firmama u BiH a i u regionu, želite ga obezvrijediti, otpustiti što više radnika a onda ga i prodati vjerovatno za marku a sebi izvuæi dobru pinku od potencijalnog kupca ili cak biti u toj grupi koja æe ga kupiti, vjerovatno otud idu razmišljanja da ste vi èovjek koji je u Aluminij došao sa zadatkom.

Moglo bi se o vama i vašim "biserima" još dugo i naširoko pisati (recimo o tome kako i od koga i na koji naèin i zašto baš tako nabavljate struju za koju i vi i vaši predhodnici vjeèito obeæajete kako æe to biti trajno riješeno a u medjuvremenu mi kupujemo najskuplju struju, bez obzira što je pola HEP-a pohapšeno jer su nam prodavali struju ispod cjene, pa tako svakog Božiæa kad treba djeliti božiænice mi doživljavamo stresove kako æe nam biti struja iskljuèena) no pametnom dosta. Znam da æe te kmeèati kako ovo pismo su napisali neprijatelji tvornice koji žele je uništiti i da æe Juka Dobnik odmah razaslati letke po pogonu velièajuæi vaš lik i djelo no znajte 90% djelatnika Aluminija misle a i znaju da je ovo sve ovako. S nadom da æe vas vjetr ovi, slièni onima koji su vas doveli i otpuhati pozdravlja vas



HRVATSKI BRANITELJ I RADINK ALUMINIJA
(i vjerovatno buduæi mali dionièar)

11-15-2012 23:28 Aluminijash is offline Posalji email za Aluminijash Pregledaj poruke od Aluminijash Dodaj Aluminijash u listu prijatelja
Aluminijash
SexNepoznat

Poruka: 16

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jedan od prozvanih se osjetio uvrijeðen pa izaziva na dvoboj haha
Bradvicin igraè ...


...Hrvatski branitelju (koji nisi mudonja ni da se potpišeš)

Proèitao sam Tvoj(vaš) „esej“ o „drugu direktoru“ i „lopinama“ u našoj firmi.U nebulozama koje si sa velikom strašæu pisao ili ste pisali,pomenuo si i moje ime kao „profesionalni (dugogodišnji) sindikalista Matanoviæ“ Što reæi!!??? “Bože oprosti im jer ne znaju što èine“ ili još bolje „Blago maloumnima, njihovo je kraljevstvo nebesko“….Pa eto,pošto je Tvoje(vaše) kraljevstvo nebesko, najbolje da ga što prije baštinite.
Za razliku od Tebe(vas) imam toliko moralnih vrijednosti i drskosti da se potpišem punim imenom i prezimenom.

Istinski Hrvatski branitelj i radnik (djelatnik) Aluminija d.d.
(Profesionalni /dugogodišnji/ sindikalista
Smiljan Matanoviæ

11-15-2012 23:32 Aluminijash is offline Posalji email za Aluminijash Pregledaj poruke od Aluminijash Dodaj Aluminijash u listu prijatelja
kantarevac kantarevac is a Male
ne more meda


Poruka: 33

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nevjerovatno.HRVATSKI BRANITELJI,a rusili Mostar.Svi ste Vi Brajkoviceva i Coviceva skola(bivsi radnik Aluminija 78-90).

11-17-2012 01:00 kantarevac is offline Pregledaj poruke od kantarevac Dodaj kantarevac u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4439
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja navijam za Zigu da rasturi Aluminij kad ja necu dobiti moje nek i oni ostanu bez pposla!

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

11-17-2012 01:33 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

zagrijavanje.gif

11-17-2012 02:16 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
hari hari is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1110
Location: Sverige
pokretac teme Thread Started by hari

U nedostatku svjezijih i napetijih materijala nije lose ni pocuriti u ovaj izvadak Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Agencija za privatizaciju

4. PRIVATIZACIJSKI I EKONOMSKO - FINANSIJSKI STATUS
PREDUZEÆA IZ PLANA PRIVATIZACIJE ZA 2012. GODINU

4.1. „ALUMINIJ“ d.d. Mostar

Osnovni podaci o preduzeæu

Društvo Aluminij d.d. Mostar osnovano je 1977. godine, integrisanjem proizvodnje glinice i rudnika boksita. Proizvodnja glinice i aluminija je po ela 1981. godine i uklju ivala je: sirove, pe ene i zaljevene anode, elektrolizu, transfomacijsku stanicu, ljevaonicu, obradu otpadnog gasa i dodatnu opæu i tehni ku opremu i postrojenja.

Ukupan kapacitet proizvodnje svih vrsta anoda je bio ca. 200.000 tona/godinu. Kapacitet ljevaonice bio je 92.000 tona/godini osnovnog aluminija i aluminijevih legura u obliku malih ingota, t-ingota, blokova, trupaca, i þice.

Prije rata u BiH, kapacitet tvornice je dostigao 94.000 tona/godini visoko kvalitetnih aluminijskih proizvoda što je tvornicu stavilo me
u veæe proizvo
a e aluminija u svijetu.

U periodu izmedju 1992. i 1996., Društvo je bilo teško pogodjeno ratom u Bosni i Hercegovini. Postrojenja su bila zna ajno ošteæena, a proizvodnja obustavljena sve do 1997. godine, kada su neki od segmenata proizvodnje bili revitalizirani.

Nakon rata u BiH, u Aluminiju je donesena strateška odluka da se odustane od proizvodnje glinice i ista nadomjesti od eksternih proizvo
a a, uglavnom uvoznog porijekla.

Tokom 2001. i 2002. godine napravljena je potpuna modernizacija elektrolize i ljevaonice implementacijom najnovijih tehnoloških rješenja. Kona ni rezultat modernizacije je uklju ivao poveæanje proizvodnje aluminija na ca 140.000 tona/godini, smanjenje troškova sirovog materijala i energenata, produþenih perioda korištenja anoda, sposobnost proizvodnje 70.000 tona trupaca godišnje, blokova velikih dimenzija, i poboljšanje u vezi ekoloških u inaka i radnog okruþenja.

U 2006. godini, proizvedeno je i prodano 136.000 tona aluminijskih proizvoda, sa prodajom uglavnom na me
unarodnim trþištima.

Aluminijevi proizvodi su poznati na regionalnim trþištima (Bosna i Hercegovina, Hrvatska, Slovenija, Srbija), kao i na zapadnoevropskom trþištu.

U 2006. godini, 49 % gotovih proizvoda su prodati švicarskoj kompaniji Glencore kao najvaþnijem klijentu Aluminija d.d. a dok je, prera
iva ima u Hrvatskoj prodano 33,5% od godišnje proizvodnje.
Obim prodaje u Bosni i Hercegovini iznosi ca. 14 % od ukupne prodaje.

Aluminij d.d. Mostar je u 2010. godini završio investiciju (izgradnja nove tvornice anoda i dodatne modernizacije i uvo
enja novih tehnologija. Vrijednost cijelog projekta iznosi 80 milijuna KM.
Rekonstrukcija postrojenja elektrolize podrazumijeva podizanje snage elektri ne energije na 185 kA.
Na postrojenjima ljevaonice, se ugra
uju nove peæi i linije za lijevanje i rezanje proizvoda od aluminija ime se preduzeæe svrstava u jednog od šest najmodernijih proizvo
aæa aluminija u svijetu.

Dosadašnje privatizacijske aktivnosti i dostignuta vlasni ka struktura

Na bazi Polaznih osnova za rješavanje spornih pitanja izmedju Vlade Federacije Bosne i Hercegovine i Aluminija d.d. Mostar, koje je usvojio Parlament Federacije Bosne i Hercegovine izradjen je, i na Vladi Federacije Bosne i Hercegovine, usvojen „Sporazum o rješavanju spornih pitanja izmedju Vlade Federacije Bosne i Hercegovine i Aluminija d.d. Mostar“.
Sporazumom je, izmedju ostalog, utvrdjena sporna vlasni ka struktura ukupnog kapitala Aluminij d.d. Mostar. Komisija za prodaju je raspisala javni predpoziv zainteresiranim kompanijama s medjunarodnim referencama u proizvodnji i preradi aluminija, za dostavljanje neobavezujuæih ponuda, sa rokom za dostavu ponuda do 23. 04. 2007. godine. U drugoj fazi procesa, od kompanija pozvanih na obavljanje dubinskog snimanja je zatraþeno da do 24. 09. 2007. godine dostave svoje obavezujuæe ponude za kupnju 88% kapitala Aluminija.

Na osnovu vrednovanja prispjelih ponuda (tri ponudja a), od strane Komisije, Vlada Federacije BiH je donijela Odluku o odabiru najuspješnijeg ponudja a – Konzorcij Glencore Internat. AG, Feal d.o.o i Dalekovodi d.o.o. Zagreb („Sluzbene novine FBiH“, broj 96/07). Prema ponudi, koja se od strane izabranog ponudja a, dovodi u pitanje, prodajom bi se postigla cijena od 130 miliona eura, od ega 50% predstavlja cijenu za drþavni kapital iz koje bi se, jednim dijelom, izmirivale obaveze iz Sporazuma (investiranje u ekološke projekte društva, uvezivanje radnog staþa i obešteæenje radnika).

Vlada Federacije BiH je, na prijedlog Komisije, do sada, usvojila sedam (7) Anex-a po kojima se rok vaþenja Sporazuma, odnosno rok za okon anje postupka prodaje produþavao za razli ite periode.

Parlament Federacije BiH je Zaklju kom od 02. 06. 2009. godine nalozio Vladi Federacije BiH da u roku od 30 dana okon a postupak prodaje 88% kapitala „Aluminija“ u skladu sa postojeæim Sporazumom.
I pored pismene obavijesti odabranog ponudja a da odustaje od elemenata iz ponude, Vlada Federacije BiH je tek na 145. sjednici, odrzanoj 01. 06. 2010. godine, na prijedlog Komisije, donijela Odluku V. broj 482/10 o proglašenju tendera za prodaju 88% kapitala Aluminija, neuspješnim.

Na prijedlog Komisije Vlada je na istoj sjednici usvojila Aneks 7. na Sporazum o rješavanju otvorenih pitanja izme
u Vlade Federacije BiH i Aluminija d.d. Mostar kojim se rok za realizaciju po sporazumu produþava do 08. 11. 2010. godine.

S obzirom da ni u tom periodu nisu pokrenute bilo kakve aktivnosti za ponovno pokretanje prodaje, po Zaklju ku Vlade nalozeno je da Agencija uradi Prijedlog Anexa 8 na Sporazum po kome se vaþenje Sporazuma produþava za 12. mjeseci tj. do 08. 11. 2011. godine.

Vlada FBiH je na svojoj 158. sjednici odrþanoj 02.12.2010. godine donijela Odluku o davanju saglasnosti na Aneks broj 8. na Sporazum o rješavanju otvorenih pitanja izme
u Vlade Federacije Bosne i Hercegovine i Aluminija d.d. Mostar V. Broj 853/2010 od 02.12.2010. godine. Nadzorni odbor Aluminija d.d. Mostar nije donio odluku te Aneks broj 8. nije potpisan.

Vlada FBiH je na 21. sjednici odrþanoj 13. oktobra 2011. godine donijela Rješenje o imenovanju radne grupe za analizu relevantne dokumentacije u vezi upisa dionica i dioni ara “Aluminij” d.d. Mostar kod Registra vrijednosnih papira Federacije Bosne i Hercegovine V.broj 1107/11 od 13. oktobra 2011. godine.

Ekonomsko – finansijski pokazatelji preduzeæa
u KM
Stavke iz GO
2007
2008
2009
2010
Stalna sredstva
238.018.442
272.700.267
218.358.554
177.984.423
Tekuæa sredstva
127.575.423
129.944.741
93.709.078
119.200.458
Gubitak iznad visine kap.
UKUPNA AKTIVA
365.593.865
402.645.008
312.067.632
297.184.881
Kapital
207.954.989
229.852.635
188.784.193
175.399.735
Dugoro ne obaveze
77.511.478
88.784.579
29.758.854
20.994.053
Kratkoro ne obaveze
80.127.398
84.007.794
93.524.585
100.791.093

Ukupna pasiva

365.593.865
402.645.008
312.067.632
297.184.881

UKUPAN PRIHOD

619.728.213
620.701.022
382.401.277
517.020.102

UKUPAN RASHOD

594.022.295
606.126.606
423.469.719
530.404.560

Neto dobit/gubitak za period

25.705.918
14.574.416
- 41.068.442
-13.384.458

Broj zaposlenih

918
926
913
902

"Aluminij" d.d. Mostar je suosniva u društvu FE-AL d.o.o. Mostar sa visinom uloga od KM 1,819.000,00 odnosno 9,5 % od ukupnog kapitala.

11-21-2012 17:36 hari is offline Pregledaj poruke od hari Dodaj hari u listu prijatelja
Penzionerka
SexNepoznat

Poruka: 9

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo, moj prvi post je na temu Aluminija, ali svak se èeše gdje ga svrbi.
Kako mi i nick kaže penzionerka sam i kao ozeblo sunce èekam hoæe li biti išta od naših dionica, a kako se sada èini mrka nam je kapa.
Do prije èetiri godine te dionice su nam imale vrijednost i bogme bile bi nam svima dobra zakrpa, svako je htio kupiti takvu firmu, a šta smo danas doèekali?

    http://www.profitiraj.ba/201211057698/bih/bradvica-gubitak-aluminija-premaie-oekivanih-10-miliona-km.php


Kao što kaže Bradvica u intervjuu oni æe godinu završiti sa velikim gubitkom ( po mojim informacijama preko 60 mil KM) i znate šta to znaèi?
Ono što smo trebali dobiti sada možete zaboraviti, jer je vrijednost firme skroz snižena.

11-23-2012 19:51 Penzionerka is offline Pregledaj poruke od Penzionerka Dodaj Penzionerka u listu prijatelja
Penzionerka
SexNepoznat

Poruka: 9

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pridružit æu se ovom udruženju malih dionièara, jer uprava mora biti u službi vlasnika, a to smo uz državu i TLM i mi mali dionièari i bogami ako netko ne zna upravljati sa onim što je moje, ja ga imam pravo pitati za zdravlje i dati mu otkaz.

11-23-2012 19:56 Penzionerka is offline Pregledaj poruke od Penzionerka Dodaj Penzionerka u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jos tada sam rekao da nema nista od nasih dionica i danas sam siguran u to
dobro nam dosla penzionerka 33.gif

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

11-23-2012 20:13 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
hari hari is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1110
Location: Sverige
pokretac teme Thread Started by hari

Ne bi me odavno.... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Aluminijevi su raèuni deblokirani, slijedi revidiranje ukupnoga odnosa s Elektroprivredom HZHB

6. prosinca 2012.

Podsjetivši na divovski izvozno-financijski znaèaj Aluminija za cjelokupnu BiH i na nemjerljiv meðunarodni ugled mostarske tvornice, na današnjoj je konferenciji za novinare u Upravnoj zgradi Društva, direktor Aluminija Ivo Bradvica obznanio kako je juèer, kasno poslijepodne, postignut dogovor s èelnim ljudima Elektroprivrede HZ Herceg-Bosne te su jutros deblokirani raèuni Aluminija d.d. Mostar.

- Naši dugogodišnji partneri povukli su prošloga petka, 30. studenog, krajnje nekorektan i neposlovan potez koji nije nimalo u duhu partnerstva dvaju poduzeæa, èija su poslovanja godinama naslonjena jedna na drugo. Zbog minornoga duga, u iznosu nešto manjem od 20 milijuna KM (iznos manji od jednog i pol Aluminijeva mjeseènoga raèuna za struju), i to u današnjim kriznim okolnostima kada ne postoji poduzeæe koje ima sva izmirena potraživanja, pustili su mjenicu i blokirali raèune Aluminija, potrudivši se k tomu i da ta informacija ode u svijet pa i do naših stranih partnera, sve redom divova u svojim branšama. Èak su nam zaprijetili i naprasnim prekidom isporuke elektriène energije ukoliko dug ne bude izmiren do 10. prosinca. Aluminiju, koji godinama sve svoje obveze izmiruje u cijelosti, kako državi tako i tvrtkama s kojima suraðuje, sada kada je oslabljen, i to u prvomu redu zbog nepodnošljivo i neopravdano visoke cijene elektriène energije, nanesen je težak udarac i velika poslovna šteta. To ponašanje nismo oèekivali i uvjereni smo kako se iza njega krije puno dublja poruka. No, postigli smo juèer dogovor i 17 milijuna æemo im izmiriti odmah, a ostatak naknadno, ali je ovo zorno pokazalo kako je došlo vrijeme neke stvari konaèno rašèistiti – poruèio je direktor Bradvica, misleæi na sljedeæu poslovnu godinu, konkretno na potpisivanje ugovora za nabavu elektriène energije.

Naglasio je kako, kada je rijeè o 125 MW koliko je dosad nabavljao na bh. tržištu, Aluminij još nije niti s jednom kuæom, tako niti s EPHZHB, potpisao ugovor za 2013. godinu te kako niti hoæe niti može pristati na uvjete koje ta kuæa danas postavlja.

- Direktor EPHZHB Nikola Krešiæ, dakle ne Ferk, izvijestio nas je kako je Regulatorno povjerenstvo za elektriènu energiju u FBiH još 22. studenog donijelo Odluku o novomu poskupljenju cijene struje, koje æe biti u primjeni od 1. sijeènja 2013. godine, i to za visinu od gotovo tri eura. Ferk se, jasno je, ponaša kao najobièniji servis elektroprivreda, a i posljednji put kada su donosili Odluku o povišenju cijene, prekršili su sve moguæe proceduralne odredbe, zbog èega smo i podnijeli tužbu na mjerodavnomu sudu. Sve su naše nedaæe i krenule u veljaèi, kada nam je cijena struje, s ionako previsokih 48, podignuta na èak 54 €/MWh, a sada ju eto povisuju na 57 €/MWh. Pa dokud misle iæi? Došli smo do zida i svaki daljnji komentar gubi smisao. Mi æemo ovu godinu završiti s gubitkom, a svjesno iæi u novi gubitak sklapanjem takova ugovora, s tom cijenom koja izlazi iz okvira prihvatljivoga i normalnoga, znaèi do kraja urušiti naš temeljni kapital, na što ova Uprava ne æe pristati. Ostaje vidjeti hoæe li pregovori ipak poluèiti uspjeh i hoæe li doæi do prilagodbe u stajalištima rukovodstva EPHZHB. Ukoliko ne, onda Aluminij ide na otvoreno tržište pa neka EPHZHB potom razmišlja što æe sa strujom koju su prodavali nama i komu ju mogu prodati po toj cijeni. Samo, tada æe im biti kasno i tada æe shvatiti kako su se, igrajuæi se sa sudbinom Aluminija, poigrali sa svojom buduænošæu – izravan je komentar prvoga èovjeka mostarskoga Aluminija.

Dometnuo je kako ga je posebno zaboljela ciljana laž, iznesena u priopæenju EPHZHB, o tomu kako Aluminij navodno ugrožava njihove preostale potrošaèe, što je ocijenio pokušajem oživljavanje stare politièke floskule kojom se cjelokupno nesreðeno stanje u državnomu javnom sektoru pokriva skupom strujom i vještim zaobilaženjem nekih zaštiæenih javnih poduzeæa koji su stalnim, višegodišnjim neplatišama, s dugovima od više desetaka pa i stotina milijuna KM.

- Premda sam èvrstoga mišljenja kako konaènu odluku o meðuodnosu Aluminija i EPHZHB, kao kljuènih tvrtki za Hercegovinu, ne smiju donositi samo rukovodstva ovih kuæa, bez sudjelovanja odgovornih u državnomu vrhu, od ove države, nažalost, ne oèekujem ništa jer mi se predsjednik Vlade FBiH Nermin Nikšiæ nije niti javio na poziv. Pisanim sam putom upoznao i njega i entitetskog ministra energetike Erdala Trhulja s novonastalim stanjem, što je mojom obvezom. Ponavljam, Uprava Aluminija nema niti pravo niti želju pristati na pritiske države, kažem države jer je EPHZHB u veæinskomu vlasništvu FBiH i tako je izravnim instrumentom provedbe njezine politike, i ne æe odvesti Aluminij u propast. To nikomu ne æe uspjeti – završio je Bradvica.

    Komentarisao bih ovo baljezganje ali mi je muka. De Matane osvrni se na ovo a i vi ostali inace oprezno pazljivi - ne dao Bog nekome se zamjeriti.

12-06-2012 17:28 hari is offline Pregledaj poruke od hari Dodaj hari u listu prijatelja
Aluminijash
SexNepoznat

Poruka: 16

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    http://www.aluminijas.ba/


Napokon ...

12-09-2012 02:10 Aluminijash is offline Posalji email za Aluminijash Pregledaj poruke od Aluminijash Dodaj Aluminijash u listu prijatelja
Penzionerka
SexNepoznat

Poruka: 9

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mislila sam se uèlaniti u udrugu, ali kada sam proèitala uvodno izlaganje predsjednika Aniæa iz kojeg se vidi da su oni sklopili pakt sa upravom i Bradvicom, koji je srozao Aluminij na dno dna, koji je Samira otpustio da bi ovaj se sada uvlaèio direktoru u neku stvar, jer ga je sigurno po iskušanim udbaškim metodama potkupio, onda drugovi dionièari izvolite bez mene.

12-14-2012 18:42 Penzionerka is offline Pregledaj poruke od Penzionerka Dodaj Penzionerka u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4439
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    http://mostarlife.com/gubitak-65-milijuna-km-ako-propadne-aluminij-propast-%C4%87e-i-pola-mostara



Sta sve nece uraditi samo da nebi isplatili dionicare 21.gif

Castim ako se ugasi!!

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane berber dana 02-15-2013 u 21:40.

02-15-2013 21:39 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
Penzionerka
SexNepoznat

Poruka: 9

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

U pravu si berberu, evo sada i zvaniènok izvještaja:



    http://aluminij.ba/novosti/570-usvojen-zavrsni-racun-potom-i-nacin-pokrica-gubitka-te-plan-poslovanja-za-2013-godinu


Popušili smo 100%, jer su umanjili poèetni kapital i s time smanjili vrijednost dionica.

Onaj Samir iz Udruženja malih dionièara se slizao sa upravom i radi po njihovim uputama i ni sluèajno ne dajite njemu bilo kakve punomoæi.
Sazvali su skupštinu i tamo moramo tražiti svoja prava i njihovu odgovornost za nerad i nesposobnost.
neka iz svojih plata namire gubitke.

02-27-2013 16:11 Penzionerka is offline Pregledaj poruke od Penzionerka Dodaj Penzionerka u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4439
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Valjalo bi inkasirati 25 000 km ali sumnjam u to.
A jos bi ljepse bilo da se hoce raspasti cijela fabriika ko kula od karata.

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

02-27-2013 20:58 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
kozavadi kozavadi is a Male
rodjeni




Poruka: 869
Location: Atlantida

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Penzionerka:

    U pravu si berberu, evo sada i zvaniènok izvještaja:



      http://aluminij.ba/novosti/570-usvojen-zavrsni-racun-potom-i-nacin-pokrica-gubitka-te-plan-poslovanja-za-2013-godinu


    Popušili smo 100%, jer su umanjili poèetni kapital i s time smanjili vrijednost dionica.

    Onaj Samir iz Udruženja malih dionièara se slizao sa upravom i radi po njihovim uputama i ni sluèajno ne dajite njemu bilo kakve punomoæi.
    Sazvali su skupštinu i tamo moramo tražiti svoja prava i njihovu odgovornost za nerad i nesposobnost.
    neka iz svojih plata namire gubitke.



Odakle ti informacije da se Samir slizao sa upravom ?
Prije æe biti da si ti ovde došla po zadatku dobijenom od uprave.
Ako si budala daj Bradvici dionice pa neka te on zastupa ...

___________________________________________________________________
Koprofagija - medicinski termin za konzumiranje vlastitih fekalija. Razlog bolesti nepoznat. Pretpostavlja se da konzument neobiènim ponašanjem želi skrenuti pažnju okoline na sebe

04-07-2013 18:55 kozavadi is offline Posalji email za kozavadi Pregledaj poruke od kozavadi Dodaj kozavadi u listu prijatelja
Stranica (23): « prva ... « prethodna 10 11 12 [13] 14 15 16 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com