Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » ŽENSKI KUTAK » Malo o svekrvama ......mozda i o punicama a i zaovama otrovnicama » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (41): « prva ... « prethodna 12 13 14 [15] 16 17 18 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
rozalija rozalija is a Female
trudim se




Poruka: 239
Location: Sarajevo

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

babusha hvala ti puno, ovo je stvarno super savjet! i vjerujem da stvari definitivno idu u pozitivnom pravcu ako se cijela trojka pridrzava upravo ovih principa. ja po prirodi nisam svadjalica, prilicno sam vesela i trudim se da stvari ne uzimam previse k srcu. isto tako, odgojena sam na nacin da se starije postuje itekako, tako da mislim da ne bih ni imala obraza dici glas na svekrvu ili se posvadjati sa njom oko bilo cega.
ipak za sve postoji rjesenje i izlaz kad se normalno sjedne i poprica, pa Boze moj...skontace se nesto.
ipak, ima i ona..lakse je stvari reci nego ih uraditi, covjek treba na djelu da se pokaze.
ma u svakom slucaju, vidjecemo kako ce se stvari odvijati, bicete obavijesteni o svim relevantnim momentima 02.gif

___________________________________________________________________

    09-28-2003 20:43 rozalija is offline Posalji email za rozalija Pregledaj poruke od rozalija Dodaj rozalija u listu prijatelja
    zvechka zvechka is a Female
    samo sto nisam


    Poruka: 1374
    Location: Somewhere nice

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Rozalija, zdravo 33.gif Vidim da ces ubrzo i ti imat svekrivu 35.gif i zelim ti da uspostavite jedan iskren i prijateljski odnos. Imas srecu da cete ti i muz ipak biti na spratu, ali svaka zena ima svoje navike i nepisana pravila u kuci i morat ces se naviknut sto prije na njih. Moj savjet je da ako ti nesto nije jasno ili bi nesto uradila na svoju ruku, prvo svejedno pitaj, sa puno takta, sta ona misli o tome i onda ce se osjecat postovanom i korisnom i sigurno cete se slagati. Ja nisam bas imala srecu sa svekrvom, nije me prihvatila jer sam "juznjakinja" iliti "bosanka" jer ne razlikuje ljude iz bivse Juge, i brzo smo se odselili na svoje. Kad smo bili kod nje, u to vrijeme je bio rat u Mostaru (pu,pu nikad se nigdje ne ponovio) i ja znam da sam vise puta sigurno ja bila kriva za kakvu svadju, ali sta cu, nije me razumjela, da mi je bilo tesko zbog mojih sto su bili u Mostaru i da sam zivcano reagirala na njene provokacije. Zato, mirne zivce i puno ljubavi i iskrenih razgovora u dvoje i u troje ti zeli zvechka 10.gif

    09-28-2003 21:48 zvechka is offline Pregledaj poruke od zvechka Dodaj zvechka u listu prijatelja
    Leki Leki is a Female
    ne more meda


    Poruka: 78
    Location: Sverige

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    rozalija,od prvog momenta kad budes ulazila u dublje razgovore sa svekrvom prihvati je kao svoju rodjenu majku,nemoj stvarati sebi sliku "svekrva" nego kao tvoja druga majka.
    prije konflikta s njom ako te bude iritirala,sama sebi reci,
    ONA JE MAJKA MOGA MUZA,i smiri zivce,bogami ako bude svadje malo koje musko podnosi da mu mamu diras,BICE IZMEDJU VAS BELAJA.

    ___________________________________________________________________
    ~287~

    09-28-2003 21:57 Leki is offline Pregledaj poruke od Leki Dodaj Leki u listu prijatelja
    tekija2 tekija2 is a Female
    carica decembra '03


    Poruka: 1116

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Rozalija cim, cim dalje tim, tim bolje 10.gif neces se zaj 38.gif .

    ___________________________________________________________________
    ZaGuzicu.gif

    09-29-2003 02:20 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17887
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od rozalija:

      decko ima samo mamu, nema oca i jako je vezan za nju...ne znam, bojim se da ipak nisam ja ta koja bi imala pravo stati izmedju njih dvoje. naravno ocekujem svoje posebno mjesto kod njega, ali ako bih postavila ultimatum: ili sami ili nikako, da bi upravo to uradila-stala medju njih, a to ne zelim ni pod razno..odma skontam kako bi mojoj majci bilo da mom bratu zena postavi takav uslov.
      ne znam...zena je stvarno za 10, ne smijem krivo govorit...pa et' kontam da taj suzivoti nece biti TOLIKO strasan 12.gif

    svaka cast rozalija, vrlo nesebican i pozitivan stav 10.gif.

    ako na slican nacin bude razmisljaa i svekrva nema tu frke i ljubav cvjeta na sve strane 19.gif

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    09-29-2003 03:02 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    tekija2 tekija2 is a Female
    carica decembra '03


    Poruka: 1116

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tana:

          citat od rozalija:

        decko ima samo mamu, nema oca i jako je vezan za nju...ne znam, bojim se da ipak nisam ja ta koja bi imala pravo stati izmedju njih dvoje. naravno ocekujem svoje posebno mjesto kod njega, ali ako bih postavila ultimatum: ili sami ili nikako, da bi upravo to uradila-stala medju njih, a to ne zelim ni pod razno..odma skontam kako bi mojoj majci bilo da mom bratu zena postavi takav uslov.
        ne znam...zena je stvarno za 10, ne smijem krivo govorit...pa et' kontam da taj suzivoti nece biti TOLIKO strasan 12.gif

      svaka cast rozalija, vrlo nesebican i pozitivan stav 10.gif.

      ako na slican nacin bude razmisljaa i svekrva nema tu frke i ljubav cvjeta na sve strane 19.gif









    smiley24.gif

    ___________________________________________________________________
    ZaGuzicu.gif

    09-29-2003 04:54 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
    tekija2 tekija2 is a Female
    carica decembra '03


    Poruka: 1116

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Lela:

      rozalija ,ne pod isti krov

      upitaj rimdu nek kaze istinu


    Lelo bona sto da pita tekiju eto tvog odgovora ko dusa. 10.gif 04.gif 04.gif

    ___________________________________________________________________
    ZaGuzicu.gif

    09-29-2003 05:03 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
    glumica
    Gost


    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    preselite ovu temu na "raspali"
    e , onda bi imala sta rec o svekrvama

    09-29-2003 09:35
    rozalija rozalija is a Female
    trudim se




    Poruka: 239
    Location: Sarajevo

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tana:

      svaka cast rozalija, vrlo nesebican i pozitivan stav 10.gif.

      ako na slican nacin bude razmisljaa i svekrva nema tu frke i ljubav cvjeta na sve strane 19.gif


    pa sta cu moj tana... njegova mama je mlada ostala bez muza sa troje djece koje je neko morao odgojiti i othraniti. nije joj bilo nimalo lahko u zivotu, itekako je ona imala i problema i poteskoca i velikih zrtava radi svoje djece. normalno da je njegova obaveza da se sad svojoj majci oduzi i da je pazi do kraja zivota. e tu ja ulijecem 01.gif i definitivno nemam pravo da ga odvojim od nje na bilo koji nacin. e sad...i on je dovoljno svjestan svega, a i pametan (ljubi ga rozi njegova 01.gif ) pa ce nadam se znati razgraniciti odnose on i ja/on i majka.
    nista znaci, kad dje prigusti, onda fino nevjesta bude vrijedna pa pristavi...uz mrku i 18.gif sve ce biti lakse! 02.gif
    opet ljudi moji, sve je to individualno...zavisi od karaktera, odgoja...svega raznog..
    ja zaj.... igre 02.gif

    ___________________________________________________________________

      09-29-2003 09:36 rozalija is offline Posalji email za rozalija Pregledaj poruke od rozalija Dodaj rozalija u listu prijatelja
      obrisana
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      nego rozalija de ti nama reci ciji je on pa cemo mi to rastabirit odma jel mu majka hazmanka ili nije 04.gif ...(sala)

      ali znas sta nemoj se jos opterecavati s tim, polako sacekaj..jer kad hoces sve super da napravis onda bas sve ide naopako...budi kakva jesi 10.gif a svekrva bog joj dao zdravlje 19.gif ima uvijek nesto da dosoli...neka malo vise a neka malo manje.
      one sto imaju nesto u glavi su sretne kad im je sin sretan, ali nazalost ima i one druge strane.

      u svakom slucaju treba i njemu malo vremena (vjerovatno) da se navikne da sad mora da odbrani nekoga od majke, pa mu nemoj odma zamjerat...ako odma ne "uskoci" 10.gif

      09-29-2003 10:10
      Gianni Gianni is a Male
      raja




      Poruka: 2201
      Location: North see

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Zaro kani se ti ove teme pokvarices curi sve 19.gif 19.gif 35.gif

      ___________________________________________________________________
      There are no wrong choices; there are only different choices.

      09-29-2003 10:32 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
      Ingrid Ingrid is a Female
      liska foruma '03




      Poruka: 701

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od rozalija:

            citat od tana:

          svaka cast rozalija, vrlo nesebican i pozitivan stav 10.gif.

          ako na slican nacin bude razmisljaa i svekrva nema tu frke i ljubav cvjeta na sve strane 19.gif


        pa sta cu moj tana... njegova mama je mlada ostala bez muza sa troje djece koje je neko morao odgojiti i othraniti. nije joj bilo nimalo lahko u zivotu, itekako je ona imala i problema i poteskoca i velikih zrtava radi svoje djece. normalno da je njegova obaveza da se sad svojoj majci oduzi i da je pazi do kraja zivota. e tu ja ulijecem 01.gif i definitivno nemam pravo da ga odvojim od nje na bilo koji nacin. e sad...i on je dovoljno svjestan svega, a i pametan (ljubi ga rozi njegova 01.gif ) pa ce nadam se znati razgraniciti odnose on i ja/on i majka.
        nista znaci, kad dje prigusti, onda fino nevjesta bude vrijedna pa pristavi...uz mrku i 18.gif sve ce biti lakse! 02.gif
        opet ljudi moji, sve je to individualno...zavisi od karaktera, odgoja...svega raznog..
        ja zaj.... igre 02.gif


      svaka cast ,al nemoj prepustati njemu da razgranici odnos ti i on, on i majka,nego ga ti razgranici

      nadam se da ne zvuci preostro

      sve naj

      ___________________________________________________________________
      010101010101010................1 05.gif

      09-30-2003 02:16 Ingrid is offline Posalji Email za Ingrid Pregledaj poruke od Ingrid Dodaj Ingrid u listu prijatelja
      Ingrid Ingrid is a Female
      liska foruma '03




      Poruka: 701

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      a bogami je preostro

      ___________________________________________________________________
      010101010101010................1 05.gif

      09-30-2003 02:18 Ingrid is offline Posalji Email za Ingrid Pregledaj poruke od Ingrid Dodaj Ingrid u listu prijatelja
      tekija2 tekija2 is a Female
      carica decembra '03


      Poruka: 1116

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Rozo kad ce ta svadba 02.gif

      ___________________________________________________________________
      ZaGuzicu.gif

      09-30-2003 03:20 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
      rozalija rozalija is a Female
      trudim se




      Poruka: 239
      Location: Sarajevo

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ma neka ljudi 'ta ste se digli, vec kontate sta cete obuci i kako cete se napucat za moj derMek 02.gif
      ma sve je to jepo i krasno i slatko, i mi se volimooo aman do neba i pravimo sto nekakvih slatkih planova koji ce bojim se morati pricekati jos barem godinu dana (citaj kutarisati fax i naci posla)
      u svakom slucaju, ida, kontala sam nesto o ovome sto ti kazes, nemoj pustiti da razgranici on nego to uradi ti... u pravu si, samo za to treba biti dooobro mudar pa okrenuti stvari "u svom pravcu" a da ne povrijedis ni dragog i svekrIvu.
      u principu, ko sto neko vec rece, trebalo bi tu zenu gledati kao i svoju majku jer ona je majka tvog muza i sve je to ok...
      ovako, po nekim stvarcicama koje cujem od njega onako usput kroz pricu, vezano za nju, mogla sam skontati da je vrlo temperamentna i otresita (jel ono rekoh da je hercegovka 05.gif ) ali isto tako kod nje se u svemu zna red, nema supljih prica i tako to.
      nekako sam stekla dojam da je prilicno fer igrac..haj ga znaj sad...
      u svakom slucaju, kako sam se navadila na vas, bicete vi blagovremeno obavijesteni o svemu 01.gif

      ___________________________________________________________________

        09-30-2003 09:51 rozalija is offline Posalji email za rozalija Pregledaj poruke od rozalija Dodaj rozalija u listu prijatelja
        obrisana
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        fer igrac 13.gif ...neka dok keca povuce iz rukava 35.gif ........ 24.gif 25.gif



        sala mala 10.gif


        pa onda imas jos pravo fore ako je jos godina dana, imas vremena da je jos upoznas i da plan razradis pravo 18.gif



        a i mi smo tu ako de zapne 29.gif

        09-30-2003 10:06
        Dosadno
        Gost


        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        jadne ove danasnje svekrve 21.gif 29.gif

        Djemila jeli te strah? 35.gif

        09-30-2003 10:15
        Maggie Maggie is a Female
        moforaja




        Poruka: 2736
        Location: daleko

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Moja svekrva je bila u posjeti ovaj vikend,

        i bila je tako fina, da sve pazim kako hodam

        da nede ne trehnem i ne slomim nogu 21.gif

        ___________________________________________________________________

          09-30-2003 15:21 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
          Dosadno
          Gost


          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Maggie:

            Moja svekrva je bila u posjeti ovaj vikend,

            i bila je tako fina, da sve pazim kako hodam

            da nede ne trehnem i ne slomim nogu 21.gif


          mozda pronasla ovaj forum 04.gif

          09-30-2003 15:34
          Maggie Maggie is a Female
          moforaja




          Poruka: 2736
          Location: daleko

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ne zna nas 11.gif

          ___________________________________________________________________

            09-30-2003 15:36 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
            Stranica (41): « prva ... « prethodna 12 13 14 [15] 16 17 18 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com