Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » ATEISTI vodjekan??? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (17): « prva ... « prethodna 12 13 14 [15] 16 17 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
metallica metallica is a Male
moforaja




Poruka: 8228
Location: CH.WILLA(uglavnom)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Viking:

    Hajmo malo pokera 18.gif



bolje je i "Covjece ne ljuti se" od ovoga 19.gif 04.gif

___________________________________________________________________

    02-10-2009 10:13 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
    R2-D2 R2-D2 is a Male
    BUKACHAAAAA


    Poruka: 5594
    Location: La La Land

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Gospode boze( 23.gif ) drame ovdje...
    32.gif

    ___________________________________________________________________
    I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
    Sha-Shi is my name..and off course,

      I do piss excellence in the morning..

    02-10-2009 20:46 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
    beli beli is a Male
    moforaja




    Poruka: 4109
    Location: USA

    RE: Vodjeka Prava Mostarska Jok Hibridna Vjernica- Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od oko:

          citat od pravimostarac:

        Ovi vodjekan atesiti su pokazali par stvari.
        Nedostaje elementarno znanje o ijednoj religiji. Iz tog neznanja proizilazi izjednacavanje religije sa kulturoloshkim obicajaima, ritualima i sl, posebice nedjela pojedinaca pripisuju religiji.
        Nadalje puni su predrasuda i stereotipa u pogledu vjere ili ti religije iz chega proizilazi negativan odnos prema religiji.
        Meni nije poznato da religija negira nauku u globalu. religija i nauka imaju problem sa evolucijom/kreacijom. Religija ne negira nijednu drugu nauku. Nijedna religija ne negira da cvijet nastaje iz sjemena.
        I hadzija kad se razboli trazi sebi ljeka i ide hecimu. 10.gif
      -

      14.gif Ovi Vodjeka....
      -Ateisti vodjeka....sami naslov teme navodi na zakljucak, da je autor jasno nazivom htio da vrijedja ateiste (vjernike )
      Podrazumjeva se da "vodjeka " , nacin izrazavanja imaju "seljaci", ( ja ne koristim taj termin, iako nisam sa sela ),i jasna poruka "ateisti ,seljaci.. tema sama za sebe ( ko razmisli ) kaze dovoljno kao i njen autor !..'-
      Nadalje...ovi vodjekana, ateisti su pokazali dvije stvari...
      21.gif ovdje na forumu kad vjernik postavi temu , automatski neki clanovi foruma , pokusavaju da uvredanma , neumjesnim komentarima, izrugivanjem , ometu autora.
      -Mislim i s pravom komentarisem, ovaj bezvezni (blago receno ) komentar.
      Ovaj ili slican komentar moze se dat, ne ateistu vec teisti (nevjerniku ).
      Neumjesan je i netacan, glup !
      O religiji, mnogi clanovi (posebno o Islamu) nece da pisu .Znam jer dosta ih ne bave se temom religija , ali sa mnom kontaktiraju i komentarisemo o religiji .
      A, ko ima pravo da ocjenjuje i procjenjuje , o vjerniku!Ovdje na forumu, nijedan ateista ne bi (sigurna sam ) napravio temu , o nevjernicima, il slicno s ciljem da vrijedja.
      Ti , i bilo ko na forumu nije kompatentan da ( meni ), ili bilo kog vjerniku , ocjenje i daje sud.Ovaj komentar je obicno lupetanje, nazalost i dokaz jos jedan da se ne pokrecu teme o religiji, i vrijedja osjecanja pnih koji vjeruju u Boga, uz preasutnu podrsku onih koji se ne ogradjuju od takvih , i ovih evo otvoreno , tjeraju s foruma clanove !Lijepo!
      Ponosim se svojom vjerom , Islamom, ponosim se mojim znanjem o vjeri, (znaju svi koji me poznaju, moju upucenost, Ku´´ran, obuhvata u svom sadrzaju i astrologiju, pravo, fiziku, ..)neka neupuceni uzme abdest i cita.Sigurna sam da vjernik koji pravilno tumaci ajete , sure , da je i obrazovan vjerski i upucen.Dajte tolerancije bar malo, niko vas ne tjera da otvarate teme o necemu sto vas ne interesuje !Ili vam je dobar "argumen" , da lijecite komplekse , vrijedjajuci vjeru , ljude, sve sto je nekome sveto !
      "VAMA VASA VJERA MENI MOJA "-ajet iz Kur`ana-
      A ja kazem, "Vama vase uvjerenje, misljenje , a meni moje ",

    Ja mislim da bi se i ti trebala drzati ove zadnje recenice, ali doslovno....i ne upadati na teme koje se tebe ne ticu....jer ako trazis da neko(ko nije vjernik) poshtuje vjernike onda isto vazi i za obrnutu verziju da vjernici postuju ove druge....inace nema nista od bilo kakve price izmedju...

    ___________________________________________________________________
    audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
    autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
    Princ cuvaj mjesto na seciji....

    02-11-2009 16:49 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
    Provler2 Provler2 is a Male
    moforaja




    Poruka: 3154
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    10.gif

    02-11-2009 17:21 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
    Viking Viking is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 422
    Location: daleko brato

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ko djeli karte 18.gif

    02-11-2009 23:21 Viking is offline Pregledaj poruke od Viking Dodaj Viking u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9503
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ko ono rece da su ateisti dosadni 19.gif

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    02-11-2009 23:23 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    Sanel_ Sanel_ is a Male
    guster




    Poruka: 52
    Location: u zemlji cuda

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Magistar:

          citat od tana:

        kuran 10:61
          I neæeš biti u neèem, niti æeš uèiti iz njega - iz Kur’ana, i neæete raditi nikakav posao, a da neæemo biti nad vama svjedoci kad se budete u to udubili. I neæe izmaæi od Gospodara tvog ništa težine atoma u Zemlji, niti u nebu; ni manje od toga niti veæe,*a da nije u Knjizi jasnoj.


        *u doba objave kurana vec se znalo za postojanje atoma. sama rijec atom na grcom znaci najmanja cestica koja se ne moze dalje razdijeliti. prvi put se spominje od strane grckog naucnika demokrita. obrati paznju da kuran implicira da postoji i manja cestica od atoma.
          http://www.hepek.com/mlivo/


      I to je to. I tako je objašnjeno da ima nešto manje od atoma.
      Ne,.... ovdje je izreèeno poreðenje, a nije izreèena tvrdnja.
      Klasièno naknadno navlaèenje èinjenica.
      I volio bih biti siguran da je baš izvorno upotrebljen izraz ''atom''.
      Mislim da je ovo ipak naknadna pamet. Religija ama baš ništa nije pomogla ni fizici ni kemiji.
      I mislim da je nepotrebno dokazivati neke danas sasvim poznate znanstvene stvari nekim nejasnim citatima iz svetih knjiga.Danas sve ljudske djelatnosti, poèevši od medicine pa do kvantne fizike uopæe ne trebaju ''znanja'' iz tih knjiga. Sve ostalo je naknadna pamet.


    Magistre, smanji malo citanje Darvina!

    Naivna je prica da je ova harmonija i poredak rezultat slucaja, kao npr. kad bismo rekli da je neka eksplozija u stampariji slozila slova nekog opsirnog rjecnika. 13.gif

    Jednom sam ti objasnio sta si bio sve prije svog rodjenja, prije nego sto si postao embrion a MUhammed a.s. nije od toga znao nista - Dovoljan dokaz da je Muhammed a.s. tu objavu primio od Boga.

    Najvise sto nauka zeli da sazna to je odnos i razmjer, ali ona ne moze da vidi bit i sustinu nicega. Nauka vjecito upoznaje i saznaje stvari po njihovoj pojavnosti i i ispituje ih s vanjske strane. Nalazimo se u doba transcendentne nauke koja pretstavlja vrstu labirinata pretpostavki.
    Misli da nauka ne moze kritikovati transcendentnost, a ona je sama do usiju u transcendentnosti.

    Zato bi nam bolje bilo da vjerujemo u transcendentni, umom neshvatljiv svijet, u naseg Plemenitog Boga cije tragove i emanacije vidimo svakog ocnog miga, svakog srcanog otkucaja, svakog meditacionog trenutka. Ovo bi bilo bolje nego da se gusimo u pretpostavkama.

    02-24-2009 13:08 Sanel_ is offline Pregledaj poruke od Sanel_ Dodaj Sanel_ u listu prijatelja
    Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
    moforaja




    Poruka: 5981
    Location: U podrumu

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    .....moram malo Tani pomoch....! 07.gif ....eo, mago pa prouchi......! 13.gif 13.gif

    “I neæeš biti u neèem, niti æeš uèiti iz njega - iz Kur’ana, i neæete raditi nikakav posao, a da neæemo biti nad vama svjedoci kad se budete u to udubili. I neæe izmaæi od Gospodara tvog ništa težine atoma u Zemlji, niti u nebu; ni manje od toga niti veæe, a da nije u Knjizi jasnoj.”
    (Kur’an 10:61)

    Mnogo stoljeæa prije poslanstva Muhammeda a.s. postojala je dobro poznata teorija atomizma koju je lansirao grèki filozof Demokrit. On i ljudi koji su došli poslije njega smatrali su da se materija sastoji od siæušnih neuništivih i nedjeljivih èestica, koji se zovu atomi. Arapi su se takoðe bavili istim konceptom, ustvari, arapska rijeè zerra odnosila se na najmanju èesticu poznatu èovjeku.

    Sada je moderna nauka otkrila da se ova najmanja jedinica materije (tj. atomi koji imaju iste karakteristike kao njegovi elementi) može razbiti na sastavne komponente. Ovo je nova ideja, razvoj posljednjeg stoljeæa, a ipak ova informacija je veæ bila dokumentirana u Kur’anu, koji kaže:

    “A oni koji ne vjeruju govore: “Neæe nam doæi Èas.” Reci: “Svakako, i tako mi Gospodara mog, sigurno vam dolazi.” - Znalca nevidljivog! Ne izmièe od Njega težina atoma u nebesima, niti u Zemlji, ni sitnije od toga, niti krupnije, a da nije u Knjizi jasnoj.”
    (Kur’an, 34:3)

    Nesumnjivo, prije 14 stoljeæa ovakva izjava izgledala bi neuobièajena i za jednog Arapa.
    Atom nekog elementa je najprostija èestica koja odražava osobine elementa. Atomska teorija ima èetiri pretpostavke: atomi saèinjavaju materiju. Neku vrstu moderne teorije postavio je engleski uèitelj Džon Dalton 1808. godine. Ova Daltonova teorija je opisala interakcije atoma, ali nije razmatrala moguænost postojanja subatomskih èestica. Prva subatomska èestica, negativno naelektrisani elektron, otkrivena je 1899. godine. Moderni pogled na atom pretpostavlja da on ima tri subatomske èestice.

    ___________________________________________________________________
    Moj Mostare ko ti lomi grane,
    ko zavadi mostarske jarane,
    ko to tebi istoriju piše,
    ko to želi da te nejma više.

    02-24-2009 15:07 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
    djelda djelda is a Male
    raja




    Poruka: 1646
    Location: dolina grka

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ode ovo sa ''ATEISTI VOÐEKAN'' na predavanja o fizici, hemiji, religiji ......... 18.gif

    ___________________________________________________________________
    Koliko god je rijetka istiska ljubav, još je mnogo rjeðe istinsko prijateljstvo !!! zivjeli.gif

    broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane djelda dana 02-24-2009 u 15:18.

    02-24-2009 15:17 djelda is offline Posalji email za djelda Pregledaj poruke od djelda Dodaj djelda u listu prijatelja
    Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
    moforaja




    Poruka: 5981
    Location: U podrumu

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od djelda:

      Ode ovo sa ''ATEISTI VOÐEKAN'' na predavanja o fizici, hemiji, religiji ......... 18.gif


    .....shta se, bola, chudish - Magistru fali atoma....i josh manjih ðiða....! 19.gif 13.gif 13.gif....pa da mu nabacim malo....zeru....! 13.gif

    ___________________________________________________________________
    Moj Mostare ko ti lomi grane,
    ko zavadi mostarske jarane,
    ko to tebi istoriju piše,
    ko to želi da te nejma više.

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Sarajlija ba dana 02-24-2009 u 15:20.

    02-24-2009 15:20 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
    djelda djelda is a Male
    raja




    Poruka: 1646
    Location: dolina grka

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    E oprostite onda na smetnji 13.gif 13.gif samo nastavite 10.gif !

    Nego nabaciva li se štagod još osim Atoma na ovi forum ? 18.gif

    ___________________________________________________________________
    Koliko god je rijetka istiska ljubav, još je mnogo rjeðe istinsko prijateljstvo !!! zivjeli.gif

    02-24-2009 15:35 djelda is offline Posalji email za djelda Pregledaj poruke od djelda Dodaj djelda u listu prijatelja
    chaba chaba is a Male
    moforaja




    Poruka: 2558
    Location: EU

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    na temi o ateistima svako spominjanje bilo kojeg Boga je off i treba sve to izbrisat

    02-24-2009 15:44 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
    djelda djelda is a Male
    raja




    Poruka: 1646
    Location: dolina grka

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od chaba:

      na temi o ateistima svako spominjanje bilo kojeg Boga je off i treba sve to izbrisat


    To i pokušah skrenuti pažnju maloprije 10.gif 10.gif

    ___________________________________________________________________
    Koliko god je rijetka istiska ljubav, još je mnogo rjeðe istinsko prijateljstvo !!! zivjeli.gif

    02-24-2009 15:53 djelda is offline Posalji email za djelda Pregledaj poruke od djelda Dodaj djelda u listu prijatelja
    gandalf gandalf is a Male
    Mo-Starac




    Poruka: 4676
    Location: NEBUCHADNEZZAR

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Jedno ozbiljno pitanje koje nikada nisam upitao, a vazda sam se pitao...

    Zasto u prevodu Kurana, ili bar kad ga vi ovde citirate, uvijek stoji (ono kao da Bog prica) u prvom licu mnozine? Evo pise slovenac ovaj "... a da NECEMO biti nad vama svjedoci...." itd..

    Pitanje je ozbiljno, zahvaljujem se unaprijed na odgovoru? 01.gif

    ___________________________________________________________________
    Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
    Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

    02-24-2009 15:59 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
    chaba chaba is a Male
    moforaja




    Poruka: 2558
    Location: EU

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    pa sam sebe persira...

    ko Staljin. Mi, Staljin, æemo...
    ili Cezar, mi Gaj Julije Cezar æemo...
    ili mi, Seid Memiæ Vajta æemo bit na farmi...

    02-24-2009 16:31 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
    torres torres is a Male
    moforaja


    Poruka: 2147

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ima nekih stvari koje su meni neshvatljive. Pozivati nekoga da smanji citanje Darvina, ismijavajuci teoriju istog i upucivati ga na neke knjige najblaze receno sumnjive sadrzine je van svake pameti.

    02-24-2009 17:14 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
    R2-D2 R2-D2 is a Male
    BUKACHAAAAA


    Poruka: 5594
    Location: La La Land

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    LJudi dragi,ovo je dvosmjerna ulica...
    Okoja se sudarat bezze...samo se pazite kako vozite...
    BOlida ima previse na ulicama !!!

    ___________________________________________________________________
    I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
    Sha-Shi is my name..and off course,

      I do piss excellence in the morning..

    02-24-2009 17:59 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17887
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od gandalf:

      Jedno ozbiljno pitanje koje nikada nisam upitao, a vazda sam se pitao...

      Zasto u prevodu Kurana, ili bar kad ga vi ovde citirate, uvijek stoji (ono kao da Bog prica) u prvom licu mnozine? Evo pise slovenac ovaj "... a da NECEMO biti nad vama svjedoci...." itd..

      Pitanje je ozbiljno, zahvaljujem se unaprijed na odgovoru? 01.gif


    i sam sam se pito zasto bog sebe spominje u prvom licu mnozine na mnogo mijesta u kuranu.

    nemam odgovor na to, sad za sad.

    na nekim mjestima bog govori o sebi i o melecima, ko sto je konkretno u ovom gore slucaju ... bicemo svjedoci .. dakle bog i meleci ce biti svjedoci

    ali na mnogim mjestima bog govori u mnozini a nema dileme da se radi samo o njemu.

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    02-24-2009 18:03 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    metallica metallica is a Male
    moforaja




    Poruka: 8228
    Location: CH.WILLA(uglavnom)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od R2-D2:

      LJudi dragi,ovo je dvosmjerna ulica...
      Okoja se sudarat bezze...samo se pazite kako vozite...
      BOlida ima previse na ulicama !!!



    i magaraca u bolidima 05.gif

    ___________________________________________________________________

      02-24-2009 18:04 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
      Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
      moforaja




      Poruka: 5981
      Location: U podrumu

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od metallica:

            citat od R2-D2:

          LJudi dragi,ovo je dvosmjerna ulica...
          Okoja se sudarat bezze...samo se pazite kako vozite...
          BOlida ima previse na ulicama !!!



        i magaraca u bolidima 05.gif


      ......! 10.gif ......kenjaca, bola Metalni.....! 13.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________
      Moj Mostare ko ti lomi grane,
      ko zavadi mostarske jarane,
      ko to tebi istoriju piše,
      ko to želi da te nejma više.

      02-24-2009 18:25 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
      Stranica (17): « prva ... « prethodna 12 13 14 [15] 16 17 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com