Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » *** ima li boga *** 6 Votes - Average Rating: 2.336 Votes - Average Rating: 2.33 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (122): « prva ... « prethodna 12 13 14 [15] 16 17 18 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

.

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Senad Hadzifejzovic dana 02-19-2005 u 09:20.

01-19-2004 03:34 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
airuno airuno is a Male
trudim se


Poruka: 162

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    ma ne moramo se sloziti airuno, nije ne pise da moramo.

    ti imas svoje, ja imam svoje, ti mislis da si u pravu, ja mislim da sam u pravu ...... sve je to za ljude.

    sto se tice mene i pronalazenja grupe u koju bi se svrsto - to je totalno nebitno.

    nije mi potrebna nikakva grupa (inace sam individualac po prirodi) da bi mi potvrdila moje vidjenje universa.
    mada nije lose procitati i par teorija od drugih ljudi, pogotovo kad se poklapaju sa mojim teorijama.

    ja imam svoj dusevni mir i vjerovo ti meni ili ne to nema veze sa religijom a ima veze sa vjerom.



Tana, u onome mome postu nije bilo nimalo sarkazma. Ja sam ubjedjen ako malo

dublje razmislis, da ces se sloziti da se vise manipulise vjernicima od strane religioznih

organizacija i pojedinaca. Ja razumijem pravog vjernika, njegova razmisljanja, strahove od

boga itd. Treba da se prisjetis da je religija bila uvucena u skoro svaki veci sukob u

svijetu. Ne zato sto su vjernici to htjeli, vec zato sto im je to predoceno kao nuzan

izbor od strane njihovih vjerskih poglavara. I religijom se manipulise, a ta manipulacija

dolazi obicno od onih na vlasti.


Sto se tice ideje o kreatoru, meni je ta ideja prihvatljiva skroz, jedino sto je taj kreator

za mene priroda, a za tebe bog. Drugacije ime za isti pojam. Kada pricamo o nacinu

kako je kreator kreirao sve oko nas, tu se vjerovatno ne slazemo.


Ja znam koja je razlika izmedju vjere i religije, zavisno u kojem kontekstu to spominjemo.

Ako polazimo od tebe kao individualca, ti onda mozes biti vjernik, a ne biti religiozan.

Medjutim, kako je Islam organizovana religija, ja sam ti pokusao objasniti da postoje

neka pravila koja svi moraju postovati ako hoce da budu unutar te vjere, da zive i rade

onako kako Kuran uci. U tom smislu ti ne mozes biti vjernik a ne biti religiozan.


Inace, postoji jako mnogo grupa sa razlicitim tumacenjima postanka svijeta i mnoga njihova

tumacenja su jako interesantna. Meni je i Biblija jako interesantna ako se cita kao neka

istorijska knjiga (u vjerodostojnost bilo koje istorijske knjige necu ulaziti, ali sam po prirodi

skeptik, i sve uzimam sa rezervom).


Ti si svoje vidjenje universa poceo objasnjavati Kuranom, i tu dolazi do sukoba misljenja,

jer Kuran (kao i Biblija) je prije svega tu da pomogne ljudima da nadju dusevni mir a ne da

daje naucna objasnjenja (barem ne danas).


I na kraju, ja ti vjerujem kada kazes to da si kao vjernik nasao svoj duhovni mir, a da nisi

religiozan. To je za ljude iz B i H i normalno, i kada bi religija bila malo fleksibilnija mozda bi

imala i jos vise pristalaca.

01-19-2004 07:36 airuno is offline Posalji email za airuno Pregledaj poruke od airuno Dodaj airuno u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Za mene nije uopste upitno ima li Boga. Pametnom covjeku je dovoljno pogledati prirodu oko sebe da bi to shvatio. A nevjerniku da dodju i meleki i naprave razna cuda ne bi nista pomoglo.
Tana, Allah se pise velikim slovom (pogledati prvi post), nadam se da je lapsus.

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

02-07-2004 22:52 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

.

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Senad Hadzifejzovic dana 02-19-2005 u 09:21.

02-07-2004 23:07 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hvala na dobrodoslici Kenzo.
Mala ispravka, nije dobrodosla nego dobrodosao.Za svih 15 strana mislim da nemam sad vremena, ali cu se potruditi.
Ja ne mislim da ima Boga nego znam.
Objasnjenje-drugi put.

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

02-07-2004 23:54 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

.

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Senad Hadzifejzovic dana 02-19-2005 u 09:21.

02-08-2004 00:16 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Promijenio.

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

02-08-2004 12:29 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo da pokusam objasniti zasto mislim da ima Boga.
Moze biti da mi je to i nametnuto jer dolazim iz porodice u kojoj se drzalo do vjere.Od toga se ne ogradjujem. Ali da ne bih bio kao papagaj, citao sam, razmisljao i trazio odgovore na mnoga pitanja i jos uvijek to radim.
Dopustimo da nema Boga, ko je onda sve ovo stvorio? Da li si zagovornik teorije velikog praska? Negdje sam davno procitao da je vjerovatnoca da poslije tako silne eksplozije dodje do savrsene ravnoteze u svemiru ista kao i kad bi tornado prosao preko nekog otpada i na kraju sastavio novi mercedes.
Ne znam jesi li procitao Kuran, ali bih ti svakako to preporucio. Tamo ima toliko stvari koje covjek onoga vremena nije nikako mogao znati, pa zakljucujem da je on Bozja rijec.Obican covjek to nije mogao napisati. Na netu ima puno o tome.
Teorija evolucije je toliko suplja da na nju ne bih gubio vrijeme. 05.gif
Pogledaj samo kako je savrseno napravljeno toliko stvari u prirodi. Pogledaj kakvu savrsenu organizaciju imaju pcele i mravi,npr. Tako su sitni ali svako od njih tacno zna sta je njegov zadatak. Kako to?
Previse je "slucajnosti" da bi covjek to mogao prihvatiti.

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

02-08-2004 12:53 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17887
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od BiH:

    Za mene nije uopste upitno ima li Boga. Pametnom covjeku je dovoljno pogledati prirodu oko sebe da bi to shvatio. A nevjerniku da dodju i meleki i naprave razna cuda ne bi nista pomoglo.
    Tana, Allah se pise velikim slovom (pogledati prvi post), nadam se da je lapsus.


dobro nam doso na moforaja bih

malim slovom sam napiso jer sve pisem malim slovima, nekako mi je to navika

ne bi zelio da se neko uvrijedi zbog toga, boze sacuvaj, ili da shvati kao nepostivanje.


inace imam namjeru da jos raspravljam na ovoj temi, ima jos gomila podtema na temu "ima li boga"

i ja bi volio da procitas kad stignes temu od pocetka, bilo je stvarno interesantnih postova sa svake strane .. kad stignes ...

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

02-09-2004 09:00 tana is online Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

"Moram opet o covjeku kao visem bicu, ja iskreno mislim da smo mi bas zbog nase inteligencije i mogucnosti izbora, ispod svake zivotinje...."


Covjek nije vise bice po default-u, ali ima priliku da to postane. Bas zbog izbora, dobrog ili loseg. Meleki (andjeli) nemaju izbora i izvrsavaju Bozje zapovijedi bez pogovora. Zivotinje nemaju razum da bi birale i rade ono za sta su namijenjene. Ali covjek moze da se podigne iznad meleka, ali i da padne na nivo ispod zivotinje. Opet zbog mogucnosti izbora. Onaj ko se ne povodi za ovozemaljskim uzicima i ko je zahvalan svome Stvoritelju i ko dobra djela cini, ima sansu da udje medju odabrane.

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

02-09-2004 23:17 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od airuno:

    Volio bih znati kako vi zamisljate Boga, kako on izgleda, kako radi to sto radi.

    Mislim da je to vazno za nastavak diskusije, jer sve do sada receno je receno

    iz perspektive covjeka, a i sami znate da ljudi nisu u stanju (sa sadasnjim nivoom

    znanja) objasniti sve oko sebe.



Bog nije nicemu ovozemaljskom nalik pa prema tome ne moze se znati ni kako izgleda.
Dovoljno je da kaze:"Budi" i ono sto zeli i bude.
Bog ima 99 atributa iz kojih se moze shvatiti ponesto o njegovoj prirodi.
Ako nekog zanima mogu ih pretipkati kad budem imao vise vremena.

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

02-09-2004 23:23 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
airuno airuno is a Male
trudim se


Poruka: 162

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ili bog zna o pacenju nevinih i moze ga zaustaviti, ali bas ga briga - u kojem slucaju nije brizan, ili zna o pacenju nevinih i briga ga je za to, ali ne moze nista uraditi - u kojem slucaju nije mocan, ili bi mogao uraditi nesto o patnji nevinih, i briga ga je za to, ali ne zna za to - u kojem slucaju nije sveznajuci.

Meni se cini da se ova tema nekako pretvara u vjeronauku, pa mi malo postaje
ne-interesantna za diskusiju. Razlika izmedju nauke i vjeronauke je sto kada nauka
odgovori na jedno pitanje, postavlja se 10 novih na koje nema odmah odgovora,
vec ga treba strpljivo traziti. A vjeronauka je isto kao kad nabijes kapu na glavu,
ignorises stvarnost oko sebe i picis ono sto ti kazu. Za nekoga mozda i nije lose,
ali ko god pokusava da objasni sve ovozemaljsko religioznim knjigama, grijesi.

Vi se svezali zivotinja, te losos, te dabar, mrav... Sta bi onda trebali reci za platipusa, zivotinju koja ima krzno medvjeda, rep dabra, kljun patke, shape vidre, otrov zmije... Da nije kreator sta smoto kad ga je pravio...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane airuno dana 02-10-2004 u 07:17.

02-10-2004 07:14 airuno is offline Posalji email za airuno Pregledaj poruke od airuno Dodaj airuno u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ili bog zna o pacenju nevinih i moze ga zaustaviti, ali bas ga briga - u kojem slucaju nije brizan, ili zna o pacenju nevinih i briga ga je za to, ali ne moze nista uraditi - u kojem slucaju nije mocan, ili bi mogao uraditi nesto o patnji nevinih, i briga ga je za to, ali ne zna za to - u kojem slucaju nije sveznajuci.


Bog zna ono sto mi ne znamo i ne mozemo mi njemu svoditi racune, nego on nama.
Ako vec navijas na nauku, objasni nam kako to da nauka nema odgovora o postanku vasione i svega u njoj.
Zasto ta nauka nije u stanju iz nezive materije napraviti zivu. Nauka nema tu moc da udahne dusu u nezivu tvar i tako napravi zivu.
Zasto nauka ne moze od mrtvaca napraviti zivog covjeka.Covjek koji je npr. umro u toku noci-nije se probudio ima sve organe koje je imao dok je bio ziv.Zasto odjednom ne moze da se pomakne? Sta mu to nedostaje? Ko mu je to uzeo? Razmisli malo o ovome.

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

02-10-2004 18:47 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Meni se cini da se ova tema nekako pretvara u vjeronauku, pa mi malo postaje


Pitao si kako zamisljamo Boga pa ti je odgovoreno. Nikakva vjeronauka.

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

02-10-2004 18:53 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
beli beli is a Male
moforaja




Poruka: 4109
Location: USA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od BiH:

      Ili bog zna o pacenju nevinih i moze ga zaustaviti, ali bas ga briga - u kojem slucaju nije brizan, ili zna o pacenju nevinih i briga ga je za to, ali ne moze nista uraditi - u kojem slucaju nije mocan, ili bi mogao uraditi nesto o patnji nevinih, i briga ga je za to, ali ne zna za to - u kojem slucaju nije sveznajuci.


    Bog zna ono sto mi ne znamo i ne mozemo mi njemu svoditi racune, nego on nama.
    Ako vec navijas na nauku, objasni nam kako to da nauka nema odgovora o postanku vasione i svega u njoj.
    Zasto ta nauka nije u stanju iz nezive materije napraviti zivu. Nauka nema tu moc da udahne dusu u nezivu tvar i tako napravi zivu.
    Zasto nauka ne moze od mrtvaca napraviti zivog covjeka.Covjek koji je npr. umro u toku noci-nije se probudio ima sve organe koje je imao dok je bio ziv.Zasto odjednom ne moze da se pomakne? Sta mu to nedostaje? Ko mu je to uzeo? Razmisli malo o ovome.

Ja mislim da sve sto si naveo u ovom postu je bezveze za temu....
LJudi su prija umirali od raznih epidemija, pa je "bog naso serum" 35.gif i zaustavio
totalno istrebljenje....
Pa kad se desi i prestanak rada srca, "bog elektrosokovima vrati"
Valjda znamo sta se desava sa mrtvacem nakon izvjesnog vremena
(ostavi ga na dasci i vidices sta ce se desiti)
E sad na temu:
hajmo malo baratati cinjenicama:
LJudi svjesno dizu hampu oko nepoznatog(svega, ne samo vasione)....
Druga opet vezana, ljudi kad nemogu ili nece da kontrolisu nesto, pripisuje se da je
bozja volja...
Treca i najveca za mene: Sve vjere u svjetu busaju se "Jedan je bog"
a znamo koliko ih samo ima....
Ima toga jos, ali evo da malo pokrenemo kolo....

___________________________________________________________________
audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
Princ cuvaj mjesto na seciji....

02-10-2004 20:17 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
Maggie Maggie is a Female
moforaja




Poruka: 2736
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo kijamet stranica svak iznosi svoje misljenje o postojanju Boga i njegovom ucescu/neucescu u stvaranju svega oko nas, medutim ja mislim da je srz u tome da su ljudi vjernici ili nevjernici. Za nevjernike je veoma tesko shvatiti i provariti da je Bog iza svega. Ako nevjerujemo u njegovo postojanje, kako onda mozemo vjerovati u njegov cin/djelovanje??Ne mozemo, jer nama nevjernicima to nema nikakvog smisla. Mi nevjernici mislimo:"Ako je toliko mocan zasto onda bliski ljudi umiru, zasto su djeca gladna, zasto je toliko ratova, zasto je toliko jada na zemlji???" Dok vjernici to objasnjavaju na potpuno drugaciji nacin i pozivaju se na vjerske knjige i ucenja istih.

Isto tako s druge strane vjernici ne mogu da vjeruju u evoluciju, kada je po samoj bazi vjerovanja, Bog stvaraoc svega. I to je potpuno razumljivo.

Hocu da kazem da se vrtimo u krug i kao sto je airuno rekao pocinje liciti na cas vjeronauka.

Kroz citavu temu se vidi da zaista svako postuje svacije misljenje i to je super, ali opet ponavljam srz je u tome da ko vjeruje u Boga uvijek ce misliti da je taj isti svemoguci stvaraoc svijeta, dok cemo mi ateisti uvijek misliti da je evolucija uzrok naseg postojanja.

01.gif

___________________________________________________________________

    02-10-2004 20:25 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
    BiH BiH is a Male
    rodjeni




    Poruka: 953

    beli kaze: Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    "Ja mislim da sve sto si naveo u ovom postu je bezveze za temu....
    LJudi su prija umirali od raznih epidemija, pa je "bog naso serum" i zaustavio
    totalno istrebljenje....
    Pa kad se desi i prestanak rada srca, "bog elektrosokovima vrati"
    Valjda znamo sta se desava sa mrtvacem nakon izvjesnog vremena"


    Kao odgovor napisacu ti prijevod jedne dove:
    " Allah je onaj osim koga drugog Boga nema.Zivi,koji sve odrzava. Ne obuzima Ga drijem niti san.Njegovo je sve, sto je na nebesima i na zemlji.Tko je taj koji bi se kod Njega zauzimao bez njegove dozvole! On zna sta je pred njima i sta je za njima,
    a oni ne obuhvataju od Njegovog znanja nista osim sto on htjedne...

    ___________________________________________________________________
    Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane BiH dana 02-11-2004 u 18:28.

    02-11-2004 18:27 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
    BiH BiH is a Male
    rodjeni




    Poruka: 953

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    [QUOTE]Sve vjere u svjetu busaju se "Jedan je bog"


    Netacno.

    ___________________________________________________________________
    Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

    02-11-2004 19:01 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
    BiH BiH is a Male
    rodjeni




    Poruka: 953

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Maggie kaze:
    "Mi nevjernici mislimo:"Ako je toliko mocan zasto onda bliski ljudi umiru, zasto su djeca gladna, zasto je toliko ratova, zasto je toliko jada na zemlji???"

    Sve to ima svoje zasto i svoje zato. Kada bi mi sve to znali onda bi se stavili u istu ravan s Bogom- sto je nemoguce. Kada bismo znali sve to onda bi bili kao i sam Bog.
    On posjeduje apsolutno znanje, a mi mozemo znati samo toliko koliko nam on to dozvoli.

    Bliski ljudi umiru i svima nama je zao ali zamisli kada niko ne bi umirao-sta bi onda bilo.
    Zasto su djeca gladna tesko je reci, ali ako uzmes u obzir da je ovozemaljski zivot kratak i prolazan, a onaj drugi zivot je vjecan, ko zna mozda ce ta ista djeca dobiti tamo nagrade koje ce im to obilno nadoknaditi.
    Zasto je toliko ratova na zemlji? Moje misljenje je da nas Allah dz.sh. stavlja u njima na iskusenja. Kako ce se ko ponasati ako ima malo vise snage i moci od svog neprijatelja, da li ce onaj ko je u opasnosti uraditi nesto cime ce ugroziti zivote drugih, neduznih ljudi samo da bi se spasio,itd...a Allah najbolje zna.

    ___________________________________________________________________
    Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

    02-11-2004 19:11 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
    BiH BiH is a Male
    rodjeni




    Poruka: 953

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    "I jos jedno pitanje, ako je Bog poliglota i razumije sve svjetske jezike, zasto ti onda

    ucis na Arapskom jeziku?"

    Na arapskom jeziku se uci da bi se sacuvala autenticnost Objave. Poznato je da je Kuran neizmijenjen do dan danas. Da ga je svako prevodio onako kako hoce on bi se razvodnio i izgubio svoj izvorni smisao. Jedna od osnovnih zamjerki muslimana krscanima je ta da Novi Zavjet nije sacuvan na originalu nego samo na grckom prevodu. Ko je to prevodio, da li je sta dodao-oduzeo-izmijenio, ne spada u ovu temu.

    ___________________________________________________________________
    Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

    02-11-2004 19:22 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
    Stranica (122): « prva ... « prethodna 12 13 14 [15] 16 17 18 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com