Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » ***H O D O Lj U B Lj A od R I C I N E*** 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (29): « prva ... « prethodna 12 13 14 [15] 16 17 18 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
mamica mamica is a Female
raja




Poruka: 1962
Location: Skandinavija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Krasne brate ove price , sto nam Ricina prica. 33.gif 33.gif svaka cast

___________________________________________________________________
"JUCE ISTORIJA.............SUTRA MISTERIJA"

04-17-2008 19:40 mamica is offline Pregledaj poruke od mamica Dodaj mamica u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1932
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

Tuzna prica.. Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hvala mamice a i ostali. Rekoh da ima jedna radosna a jedna tuzna prica. Radosnu ste procitali a tuzna dolazi...Nije ona toliko tuzna i tragicna ali je neobicna na poseban nacin. Nekoliko dana sam razmisljao kako da pocnem a da nesto ne propustim..Propusticu svakako nesto ali cu se truditi da bude sto manje. Kao i obicno...imena su lazna a prica je istinita.. Pisem u prvom licu jednine ..

...........................................................evo

Mostar kao Mostar...Zimi odnese vjetar a ljeti se topi asfalt...zega ubi u glavu.. celopek.. Juli 1989..Tek prosla ponoc...Sjedio sam u autu otvorenog prozora i izbacene ruke i polako vozio... Cesto sam znao voziti iza kamiona "Parkova" koji je prao ulice po noci... Uzivao sam u onoj sparini koja se pojavljivala iz vruceg asfalta nakon prskanja vodom...Slusao sam kasetofon i vozio polako.. Misli su mi bile bog zna gdje , svugdje ali ne samo sa mnom u autu. Bio sam sam i razmisljao sam..."Zasto sve sto je lijepo ima kraj"...kao sto pjeva Oliver Dragojevic...Nije mi se islo kuci...Srce brze lupa , tesko disem ...u zatvorenom prostoru... Klaustofobija ?? Mozda ljubav ?
Upoznao sam Mirnu prije godinu dana... Otisao joj je momak u vojsku pa je bila tuzna.. Nije bas islo medju njima...Sjedio sam u starom gradu sa prijateljem...Avgust 1988..Ispijali smo kafu i naprdivali...Hakali prolaznike i ubijali vrijeme. Ona je sjedila za drugim stolom sa svojom prijateljicom...Duga crna kosa, lijepe smedje oci, slatke usne, visoka, kilaza taman... ukratko..lijepa. Plakala je nesto i prijateljica je tjesila.. Mi smo se hakcali, zajebavali i smijali. Oni su bili stol pored naseg...Malo smo nas dvojica usutili, kafu pili tako da sam cuo dio razgovora...
" Ja ga volim..Obecala sam da cu ga cekati dok ne dodje iz vojske...Rekao me je zeniti kad dodje. Sta mislis hoce li slagati?"...upitala je kolegicu sa suzama u ocima.
"Moja Mirna, znas i sama kakvi su muskarci...Nikad se ne zna. Ako ga bas volis...cekaj"..rece joj kolegica. Tako sam saznao da se zove Mirna...Dovoljno za pocetak..
"Moram sada ici...Vidimo se veceras ovdje?"...upita Mirna prijateljicu.. "Dobro..Onda oko 8 veceras.."..rece kolegica i rastavise se. Nije mi dao djavo mira pa sam rekao kolegi da idemo i mi.. "Dje cu u prkno?...Vidi klinka a on bi da ide."..bunio se.. "Dobro...eto me za pola sata..Moze?"..rekoh.
Posao sam za Mirnom...Imala je na sebi suknju do koljena i finu bijelu bluzu...Isla je pognute glave i brisala suze.. Nije stanovala daleko.. u DUM-u. Vidio sam koja zgrada i koji broj... Vratio sam se nazad.. Dragan je sjedio i "tuko" pivusu..."Ooooo evo nam buraza.. " ... javio se jos iz daljine. Vidio sam da je vec primio "gorivo" a i jezik zaplice u ustima..Fali mu mjesta... 13.gif .
"E mogla bi sad jedna bira i to hladna...moze?"..upitah Dragana... "A pitanja...ta nisam bolestan...jasta cu..Cekam te ovde ima 2 sata..".. rece i slaga odmah. Vratio sam se za pola sata a on "2 sata"... Mostarska skola...
Negdje oko 5 smo se razisli... Malo kuci, tusiranje, odmor, pa nazad... Dragan je stanovao u Brankovcu...a ja na Bulevaru. Dogovorili smo se da se nadjemo oko 8 na istom mjestu..
Minute su prolazile kao sati...Samo mi je u glavi bila Mirna...Slatke okice, tijelo...njene suze..
Blizilo se 8.. Krenuo sam prema starom gradu...Tamo je vec bio Dragan sa birom u ruci...Slatko sam se nasmijao kada smo se sreli... "Rece ti u 8...Cekam ima sat.."..odmah je poceo da sere a nije jos ni bilo 8... Kada sam mu pokazao koliko je sati ..."Pa dobro...sat gore dole e jesi picajzla..."..odgovori i mahnu rukom kao da je on u pravu.
Nije jos dosla Mirna...Pili smo "biru" ..Proslo je vec 20 minuta poslije 8...kad...eto ih idu...Mirna i kolegica. Sjeli su blizu nas..Pili su sok...Sada je vec bila malo smirena i nesto su se smijale...Vrtilo mi se po glavi samo jedno...: "Kako da im pridjem i da se upoznamo? Nisam htio kao neki krkan i seljacina ali morao je biti neki nacin...sistem...Samo koji???".
Oko 9...sjela je neka cura sa njima za stol...Nisam obracao paznju kad...: "Znas li se ti javiti?"..Nisam reagovao.. "Halo gospodine..."..Ponovi neko..Ja sam se okrenuo iz radoznalosti ..."Ta" treca sto je sjela sa Mirnom mi je govorila to i meni je bilo upuceno. Kao da me sunce ogrija i grom udari istovremeno...Moja prijateljica iz skole...Indira...
"Joj...izvini...nisam te vidio..."..poceh se pravdati i odmah iskoristih priliku da odem do njihovog stola...Indira me upozna sa njima..."Ovo je Mirna a ovo je Mira "..rece . "A ovo je moj skolski kolega Zlatko"...predstavi mene.. "Drago mi je da smo se upoznali..." .. rekoh. "Mogu li pocastiti picem?"..upitah Indiru. Pogledala me je seretski jer je znala da imam nesto u planu. Ja ne nudim pice nepoznatima bez razloga a cure su mi bile uvijek drage.... "Moze ako ces i ti popiti sa nama"...rece Indira.
"Dobro...hajde silom"...nasmijah se. Dragan je vec bio u "kontima" sa nekom curom za drugim stolom tako da mu bas nisam nedostajao trenutno.Bitno je da ima "bire" a ostalo je nevazno. Sjeo sam blizu Mirne...Pogledala me je slatkim okama i velikim trepavicama.. Pogledao sam u Indiru i odmah je skontala da sam "trzno" na Mirnu.. Indira je bila stari vuk ..Carsijska raja ..ofarbana kao avion "Orao" u 10 boja.. 10.gif
Mirna je pricala sa Mirom nesto kad se Indira obrati meni malo glasnije da i njih dvije cuju .. "Kako je biti momak bez cure ?"...upita me. Mirna je pogledala u mene a ja nisam cekao da ona nesto upita nego odgovorih na pitanje.."Pa nije dobro...Vidio sam juce jednu koja mi se jako svidila ali ne znam kako da joj pridjem"..rekoh. "Vidim da je ozbiljna cura i da nije za jedan randes...Volio bi je upoznati malo bolje.Samo ne znam kako da je upitam da izadjemo na randes..."..rekoh naivno Indiri.. Mirna me je pogledala, nasmijala se .." Vidim da si osjecajan momak..Reci joj kad je vidis da hoces da izadjete navece .. eto"..odgovori Mirna.
Pogledao sam je cudno i upitao..."Kako bi ti reagovala da te ja upitam tako nesto kao iz neba?"...pravio sam se naivan...
"Pa...izasla bi jedan randes ako si mi simpatican.Kasnije...ko zna"...odgovori mi. "Sta mislis o meni? Izgledam li simpatican po nekom tvom ukusu?"...upitah direktno..
Pocrvenila je, sagela glavu i nasmijala se. "Evo ovako...Da ja tebe pitam bi li izasla sa mnom na randes sutra vece , sta bi odgovorila...?" ..napravih se da je pitanje postavljeno samo onako...bez razloga.
"Pa..koliko vidim do sada, nismo puno pricali,simpatican si i otvoren ii izasla bi na bar jedan randes"...rece Mirna.
"Dobro...Ta cura koju sam juce upoznao je bila ovdje , nesto je bila tuzna i stanuje u DUM-u "...rekoh. "Sa tom curom hocu da izadjem na randes sutra vece u 8 . Moze?"...rekoh i pogledah je u oci. Nasmijala se i taman je posla da nesto kaze kad sam je ponovo prekinuo..."Sutra vece u DUM-u , kod malog mostica u 8 ?"...nasmijao sam se.
"Dobro...Ali ako ne bude islo...nista vise. Samo jedan randes...Ok?"..rece Mirna.
"Moze...sutra u 8 ..?".upitah. Klimnula je glavom..Zahvalio sam se na drustvu i otisao za stol kod Dragana. On nije ni primjetio da sam bio za drugim stolom..Pricao je sa drugima okolo.. Mirna se jednom okrenula prema meni i nasmijala. Otisli su ranije...Mahnula mi je.. Mi smo ostali do iza ponoca..Bilo nam je fino...Bio sam sretan da cu sutra sresti Mirnu...Misli su mi letile kroz glavu...Gdje da izadjemo? Sta da pricam sa njom? Kako da je gledam u oci , tako slatke oci i da mislim istovremeno...Milion misli mi se vrzmalo po glavi...

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 04-18-2008 u 01:39.

04-18-2008 01:29 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1932
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

Tuzna prica 2 dio Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja duge noci ...boze. Nikad zora doc, sto kaze Bijelo dugme.Vrtio sam se u krevetu kao na raznju. Sad razumijem kako je na raznju... 18.gif .
3 sata.....ko malo sunce izlazi..4 sata...ko bajagi malo svijetlije...Elem oko 5 vec sabah... Ustao sam i uzeo kafu. Ne pamtim kad sam dobrovoljno ustao u 5 i to jos nisam ni spavao.
Imao sam nekih obaveza u gradu pa sam se obukao oko 7 i u grad. Dan je proletio brzo...Majka mi je napravila rucak kao i obicno. Sjeli smo , jeli moj omiljeni pilav... "Svidja li ti se ?"..upita me majka.. Podigao sam glavu ..."Svidja majko, ti znas da ja volim tvoju hranu"...odgovorih. Majka se nasmija..."Rekoh ...svidja li ti se...cura..Nisam mislila na pilav"...rece. "Kakva cura ? Nemam ja sada nikakvu curu"...odgovorih sagnute glave da me oci i crveni obrazi ne izdaju... "Kako joj je ime "..nastavi majka.. Sutio sam par minuta i jeo... "Mirna"..rekoh. "Lijepo ime"..rece majka...
Poslije rucka sam pomogao sa sudima. "Kako si znala da je cura u pitanju?"...upitah majku. "E moj sine...ja sam te rodila. Nije prvi put da si tako zamisljen kada je cura u pitanju. To se odmah vidi na tebi.."..nasmija se majka.
U pravu je...Ja se smirim, razmisljam, dumam nesto...odmah se vidi po meni. Blizilo se 8...
Jos jutros sam nazvao Dragana i rekao da imam randes...Ukratko sam mu ispricao o Mirnoj...Sjecao se nje ali kroz maglu. Nije bas obracao paznju . Pricao je sa drugima oko naseg stola.
5 min. do 8 sati... Ko zapeta puska kod malog mostica. Minut prije 8...izlazi Mirna i smije se... "Cekas li dugo?"...upita me. "Ima sat vremena da cekam.."..nasmijah se.
"Eh sat vremena ...aha..jasta"..pogleda me svojim slatkim okama.
"Da ti odmah kazem...Moram kuci najdalje u 10.30. Ja sam veceras sa Mirom kao i obicno. Nisam rekla da cu sa tobom izaci. Ne bi mi dali dok te ne upoznaju. Upoznali su Misu koji je sada u vojsci i znaju da ga cekam"...rece brzo..
"Dobro..10.30"..rekoh. Otisli smo do starog grada, obisli par kafica, sjeli i pricali onako uopsteno. Bila je prijatna,na momente se nasmijala i pokazala divan osmjeh koji me je jos vise ocarao..."Zlatko sine...ti si zaljubljen u Mirnu"..rekoh sebi dok sam slusao Mirnu kako je pricala. Rijec nisam cuo sta je rekla. Samo sam klimao glavom i gledao je u oci.
Pricao sam joj o mojoj familiji , mojoj sestri koja stanuje na Aveniji sa muzem i djecom , o mom prijatelju Draganu o Indiri i o jos puno toga... Blizilo se 10 sati.. Sjedili smo jos malo i krenuli prema DUM-u. Bili smo pred ulazom u 10.25..
"Pa...bilo mi je fino veceras.."..rece Mirna. Vidio sam da je neodlucna i da jos nije odlucila da li hoce da me vidi opet ili da prekine.
"Evo ti moj broj telefona"...dadoh joj papir . "Razmisli malo...Volio bi te sresti opet i cesce vidjati . Volio bi i ako bi htjela izaci na jos koji randes pa da probamo..."..rekoh gledajuci je u oci.
"Dobro..Razmislicu. U svakom slucaju mozemo biti prijatelji. Veoma si mi drag...kao prijatelj. Indira je rekla puno finih stvari o tebi . "..rekla je prije nego je otisla...
Ostao sam pred ulazom i gledao za njom...Nisam znao sta da mislim ali sam znao sta osjecam. Ja sam zaljubljen u ovu slatku curu...definitivno. Krenuo sam prema kuci...Nije bilo daleko ali je izgledalo kao da je 100 km. Nikad doci. Stigao sam pred vrata stana.Usao sam polako, majka je spavala. Nisam htio da je probudim. Lezao sam i buljio u plafon...Ne znam kada sam zaspao...

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 04-18-2008 u 02:07.

04-18-2008 02:04 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
Muntahta Muntahta is a Female
moforaja




Poruka: 8353
Location: Tamo gdje je moja dusa.

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ricina,moje duboko postovanje...sve sto napises citam sa posebnim zadovoljstvom 33.gif

___________________________________________________________________
Prestani brinuti o tome ko te ne voli
ko ima vise ili ko sta radi.
Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

04-18-2008 04:02 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1932
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

Tuzna prica 3 dio Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Probudila me je galama na ulici i auta koja su prolazila ispod prozora..Pogledao sam na sat. Vrijeme za posao..Obukao sam se i napravio kafu.. Cuo sam majku kako otvara vrata sobe.."Ustao si sine...Nisam htjela lupati po kuhinji dok ne ustanes...".. rekla je brizno.
"Evo je pristavljena majko...hajde"..rekoh joj. Popili smo kafu, malo pricali i ja sam polako trebao krenuti na posao. Proslo je nekoliko dana od "randesa"...Mirna se nije javljala.. Izgubio sam svaku nadu.. Kada sam stigao kuci sa posla...sjeo sam i otvorio jednu pivu..Gledao sam TV i pijuckao po malo. Zazvonio je telefon..."Zlatko..."rekoh. "Ovdje Mirna"...rece sa druge strane zice. Zaledio sam se...Ipak se javila.. Malo smo pricali, rekla je da je bila kod tetke u Sarajevu jer je tetka bolesna pa se nije htjela javljati prije nego dodje u Mostar. " Imas li neke planove za veceras ?"...upita me na kraju. Nasmijao sam se... "Imam randes u 8 kod malog mosta. Hoces li i ti sa mnom ?"..nasalio sam se.
"Moze...u 8 veceras..." rece. Stigao sam malo prije 8...Bila je tacna kao i uvijek... Setali smo, malo pricali...Zastali smo kod krive cuprije..Gledali smo u Stari most...Bio je divan i ponosit.. Pogledao sam je u oci...Sijale su se kao dijamanti.. Okrenula se i pogledala me svojim ocima i divnim osmjehom na licu. Nisam mogao izdrzati...Privukao sam je i strasno poljubio..Nije se bunila..cak je i uzvratila strasno... Dok sam je ljubio tonuo sam u bunar strasti...Noge su me izdavale, mozak prestao da radi ...samo sam uzivao u tom poljupcu i zelio da nikad ne prestane...Vracao sam se polako u stvarnost...Pogledao sam njene oci i jednostavno je izaslo iz mene : "Ja tebe volim najvise na svijetu..."...
Nasmijala se ..."I ja tebe volim...".. Bio sam najsretniji muskarac na svijetu..Mirna me je volila... Vikend smo provodili zajedno a i svaku noc...Ponekad se desilo da prespava kod mene jer je kod "Mire" za roditelje.. Ja sam lebdio na oblacima...Jedva sam cekao da prodje radno vrijeme da je sretnem.. Blizila se nova godina... Planirali smo da idemo negdje zajedno..Ponudili smo i Miru a i Dragana da idu.. Prihvatili su.. Dva para...super. razmisljali smo o Cavtatu, Neumu...
Nekoliko dana prije nove godine, rezervisali smo 4 mjesta u Cavtatu. Dva dana prije nove godine, sjedili smo u kaficu i razgovarali...
"Znas...imamo jedan problem"..pocela je Mirna. Moji roditelji idu slaviti novu godinu sa nasim rodjacima u Sarajevu pa bi i ja trebala.. Tetka je bolesna i volila bi da dodjem.."..
Sta sada, sta cu dva dana prije nove godine ?? "Ne mozes nikako da to izbjegnes?"...upitah Mirnu. "Ne mogu, vjeruj"..rekla je i sagela glavu.
"Dobro...Idemo onda mi sami..Pitacu Indiru ako hoce ona da ide sa nama"..odgovorio sam.
Otputovali smo nas cetvero u Cavtat..Indira je veoma rado prihvatila ponudu. Nova godina je bila super, docek, hrana ali ja sam bio tuzan. Nisam mogao da nazovem Mirnu jer nisam znao broja. Rekla se javiti kada dodje iz Sarajeva. Javila se nekoliko dana poslije nove godine. Nismo pricali puno o tome. Dani su isli brzo..Blizilo se proljece..
Izlazili smo skoro svako vece...Malo smo prorijedili..nesto kao da se hladilo kod Mirne..
Krajem aprila sam je upitao "Je li sve u redu medju nama ?"... "Jeste...sto pitas?"..odgovori.
"Htio sam te upoznati sa mojom majkom a i ja bih volio da tvoje roditelje upoznam"..rekoh.
"Sredicemo to...polako"..odgovori.. Planirali smo godisnji odmor... Ja sam imao 4 sedmice.. Mislili smo otici malo na more bar 2 sedmice..Sve je bilo skoro isplanirano..
Krajem juna...izasli smo kao i obicno..."Znas...nesto bi ti rekla ali ne znam kako.."..rekla je sagete glave.
"Miso dolazi iz vojske za 15 dana. Svadba je zakazana za kraj jula. Nece vise da ceka.Pristala sam da se udam za njega.Bila sam sa njim za novu godinu..Slagala sam ti da sam bila kod tetke..Oprosti.."....napravila je pauzu..
Nisam mogao vjerovati svojim usima...Gledao sam u nju i nisam mogao nikako da shvatim o cemu prica. Mi smo dogovarali odmor, more a ona....se udaje i to za drugog...????
"Zamolila bi te da me shvatis"... Priblizavali smo se njenom ulazu...Isao sam kao drogiran.. Poljubila me je i rekla "Izvini. Ovo je nas zadnji randes. Zelim ti sve najbolje..."..Gledao sam je dok je isla prema ulazu.. Sve se rusilo u meni i oko mene...Moja Mirna...Zar je moguce ??
Promijenio sam mjesto za odmor i ostao sam samo sedam dana.. Vrtio sam se po Mostaru , malo na Buni, bazenu.... Jednom u gradu , naletim na Mirnu i Misu... Stala je i pozdravila me..."Ovo je moj prijatelj Zlatko " ...predstavila me je Misi.
"Drago mi je..Ja sam Miso"..rece kratko. "Bio sam u vojsci i stigao prije nekoliko dana. Vjencacemo se u subotu..."..rece nasmijan. "Cuo sam...Cestitam "...rekoh. Pogledao sam jos jednom Mirnu u oci...Nije bilo sjaja kao prije.. "Drago mi je da smo se upoznali"..rekoh Misi kulturno i nastavih dalje... "Ovo je moj prijatelj Zlatko...Prijatelj ???" ..rijeci su mi odzvanjale u usima.. Nisam mogao vjerovati. Poslije se nismo cesto vidjali ili nismo izlazili na ista mjesta. Zauvijek ce ostati rana na mom srcu i pitanje zasto se bas tako moralo zavrsiti...."Zasto, sve sto je lijepo ima kraj..."..postavio mi je Oliver Dragojevic pitanje na koje nisam mogao odgovoriti a ni hiljade drugih prije mene i poslije mene koji ce dozivjeti istu sudbinu...

Juli mjesec 1989...Tek prosla ponoc..Sjedio sam u autu otvorenog prozora i izbacene ruke i polako vozio..Moja Mirna se udala veceras za Misu...Slusao sam muziku i vozio iza kamiona "Parkova" koji su prskali vreli asfalt....Volio sam miris vrelog asfalta i vode.... A zivot ide dalje .....

Vas Ricina

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Ricina dana 04-19-2008 u 00:02.

04-18-2008 21:49 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
Mo-beba Mo-beba is a Female
Momentalno na daljinskom




Poruka: 7486
Location: Trebinje-Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Joj Ricina 16.gif divno,ma predivno 33.gif

___________________________________________________________________
Ne postoji beskraj koji ja ne mogu prosiriti,ne postoji zelja u kojoj ti ne zivis,ne postoji dubina veca od moje ljubavi niti ja postojim bez tebe najdrazi Volim te girl_zaljubljena.gif


    33.gif

    04-18-2008 21:53 Mo-beba is offline Posalji email za Mo-beba Pregledaj poruke od Mo-beba Dodaj Mo-beba u listu prijatelja
    Japrak Japrak is a Male
    moforaja




    Poruka: 2118
    Location: kad bi i ja znao

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    i moje RICINA duboko postovanje
    sve sto napises je super samo.......

















    veceras sa viskijem se druzim(sto sam donio sa broda) a tvoje novele me tako zanaju rastuziti a i bogami razveseliti pa cu ih citati sutra. kada mogu kontrolisati moje känslor da me niko ne vidi posto je ova zalosna 10.gif 10.gif 33.gif 33.gif 33.gif

    ___________________________________________________________________

      04-18-2008 21:54 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
      djemila djemila is a Female
      Naj-Moder 2008




      Poruka: 11483
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ricina, da se ne ponavljam...svaka cast,..... 33.gif 33.gif

      nekad je tesko pronaci rijeci 32.gif

      ___________________________________________________________________
      Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

      04-18-2008 23:22 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
      mamica mamica is a Female
      raja




      Poruka: 1962
      Location: Skandinavija

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Joj Ricina kako samo divno.... al zalosno svaka vam cast 33.gif

      ___________________________________________________________________
      "JUCE ISTORIJA.............SUTRA MISTERIJA"

      04-19-2008 07:55 mamica is offline Pregledaj poruke od mamica Dodaj mamica u listu prijatelja
      rodjena
      SexNepoznat

      Poruka: 85

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ma super prièe Ricina, objavi li išta kad ovako fino pišeš.

      A da znaš da me sa ovom prièom vrati u mladost.
      Za tvoje pisanje na forumu šaljem ti buket 33.gif

      04-19-2008 16:11 rodjena is offline Pregledaj poruke od rodjena Dodaj rodjena u listu prijatelja
      Ricina Ricina is a Male
      raja




      Poruka: 1932
      Location: Predaleko od Mostara
      pokretac teme Thread Started by Ricina

      Hvala Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Hvala svima na komplimentima.. U toku su razgovori o cijeni stampanja 3000-4000 primjeraka knjige A5 formata ( pola od normalnog lista papira) sa oko 150 stranica teksta i 30-40 slika ( u boji i crno-bijele ) Mostara .. Vidicemo koliko kosta. Obecali su da nece "oderati" a kvalitet stampe je vrhunski. Volio bih ubaciti tekstove Mosher-a i jos neke raje i koja stranica recepti iz Mostara od japraka pa do tufahija.. Tako da bi to bila jedna kompletna knjiga oko 200 stranica sa slikama..
      Problem je da li se moze prodati 3000-4000 primjeraka u svijetu. Sva dobit ( kada se plate troskovi stampanja ) bi isli djeci bez roditelja u Mostaru , Invalidima rata, jedan dio najugrozenijim i naravno jedan dobar dio Moforaja.com.
      Vidicemo koliko ce to kostati...javicu za koji dan.
      Ako se uzme zarada po primjerku 5 €...to je suma od oko 20.000 € ili oko 39.000 Maraka.
      Prilicna suma za Mostar... Ja bi prikupio jos odjece, lijekova i slicnog materijala pa sa parama i punim kombijem za Mo.... Sta mislite o ovome...?

      ___________________________________________________________________
      "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

      04-19-2008 18:32 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
      Japrak Japrak is a Male
      moforaja




      Poruka: 2118
      Location: kad bi i ja znao

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Stvar je odlicna, 10.gif 10.gif
      kako kazu svedi jag ställer upp

      ___________________________________________________________________

        04-19-2008 18:36 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
        djemila djemila is a Female
        Naj-Moder 2008




        Poruka: 11483
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Odlicna ideja, odlicno Ricina....svaka cast..Humano!

        bice jos prica, bice....vidi s Mosherom, sta on misli pa u realizaciju 10.gif

        ___________________________________________________________________
        Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

        04-19-2008 18:38 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
        Muntahta Muntahta is a Female
        moforaja




        Poruka: 8353
        Location: Tamo gdje je moja dusa.

        RE: Hvala Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Ricina:

          Hvala svima na komplimentima.. U toku su razgovori o cijeni stampanja 3000-4000 primjeraka knjige A5 formata ( pola od normalnog lista papira) sa oko 150 stranica teksta i 30-40 slika ( u boji i crno-bijele ) Mostara .. Vidicemo koliko kosta. Obecali su da nece "oderati" a kvalitet stampe je vrhunski. Volio bih ubaciti tekstove Mosher-a i jos neke raje i koja stranica recepti iz Mostara od japraka pa do tufahija.. Tako da bi to bila jedna kompletna knjiga oko 200 stranica sa slikama..
          Problem je da li se moze prodati 3000-4000 primjeraka u svijetu. Sva dobit ( kada se plate troskovi stampanja ) bi isli djeci bez roditelja u Mostaru , Invalidima rata, jedan dio najugrozenijim i naravno jedan dobar dio Moforaja.com.
          Vidicemo koliko ce to kostati...javicu za koji dan.
          Ako se uzme zarada po primjerku 5 €...to je suma od oko 20.000 € ili oko 39.000 Maraka.
          Prilicna suma za Mostar... Ja bi prikupio jos odjece, lijekova i slicnog materijala pa sa parama i punim kombijem za Mo.... Sta mislite o ovome...?


        Ricina...zamisao fantasticna...ostvarice se sigurno...ne trebas brinuti... 33.gif

        ___________________________________________________________________
        Prestani brinuti o tome ko te ne voli
        ko ima vise ili ko sta radi.
        Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

        04-19-2008 20:45 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
        mamica mamica is a Female
        raja




        Poruka: 1962
        Location: Skandinavija

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ma netreba te se brinuti, ideja je super 33.gif 33.gif ~

        ___________________________________________________________________
        "JUCE ISTORIJA.............SUTRA MISTERIJA"

        04-20-2008 08:53 mamica is offline Pregledaj poruke od mamica Dodaj mamica u listu prijatelja
        Ricina Ricina is a Male
        raja




        Poruka: 1932
        Location: Predaleko od Mostara
        pokretac teme Thread Started by Ricina

        Sve je relativno... Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Davna 1978-79... Naumpalo nam da idemo do Rujista..Dogovorili smo se da cemo se gore sresti i malo festati.. Nije nas trebalo dugo nagovarati..Kupili smo hrane, najvise konzerve i puno tekuceg goriva...(pivo,rakija,vino,..).. Posli smo od Golubovica kuca , ima malo popoc do doma ali ide nekako..
        Stigli smo u dom...bilo je raje , rasporedili se po sobama i izasli malo na havu..Vec je padala noc..Bilo je snijega ali nije puno. Ocekivalo se da ce padati u noci... Usli smo u dom, uzeli nesto da jedemo i popijemo.. Sjeli smo u veliku salu, bila ne nakva muzika...Pjevalo se , neko je i igrao...Atmosfera je bila na pocetnom nivou..Treba jos koja casa i sve krene,,,
        Stimung je porastao, raja su se pocela zajebavati, igrati....Ja sam bio sa njima a i sa njom istovremeno... Sa Zehrom sam prekinuo prije nekoliko dana ne znam ni ja zasto...Eto...malo se popilo, pa prijatelji...ne moj dozvoliti da komanduje...uz to malo stoka...i etooooo. Kurslus...
        Zao mi je sto je puklo ali...mozda se i pomirimo kad dodjem u Mostar...Ko zna..Vece je odmicala polako..bilo je dobro raspolozenje..
        Poceli smo sa "Cora bake"...pa ko ce vise popiti, pa naslagati praznih casa na stol....i ostali mahnitluci.Ja sam primio prilicno goriva pa odoh maklo na havu da sebi dodjem. Vani je vec bilo 5-6 havaca i onih sto pjevaju "rigoleto"...
        Sjeo sam na panj i gledao u pravcu Mostara..."Tamo je moja Zehra"...mislio sam. Ponio sam malo loze rakije za svaki slucaj...Pijuckao sam po malo i dumao nesto bez veze..
        "Da se ne nahladis ?"..cuo sam pitanja iza ledja... "Necu, imam lozu"..odgovorih i ne okrecuci se. Malo mi je taj zenski glas bio poznat ali kad sam pod "dozom",..ne mogu razmisljati.
        "Mogu li malo dobiti?"..opet onaj glas se meni obrati...Pruzio sam bocu preko ramena..Otpila je malo i vratila... "Dobra je"...rece..Jos uvijek me nije zanimalo ko je iza ledja..."Na koga mislis? Na svoju curu mozda?"..upita..
        Nasmijao sam se.."Da, mislim na nju...Volio bih da je ovdje".. rekoh.. "Pa sto je nisi poveo?"::opet pitanje iza ledja.. "Posvadjali smo se prije puta...jebiga do mene je.."..rekoh.
        "A volio bi da je ovdje ?"...pita opet...."Bi, rado.."..rekoh. Vec sam se poceo okrecati da vidim sa kim pricam...kad je sjela ona pored mene. Poljubila me i nasmijala.
        Gledao sam tupo u nju...Sta ti ovdje radis Zehra ?..Nasmijala se...Tvoji prijatelji su rekli da si tuzan i da idete na Rujiste.. Ja sam ovdje sa bratom.. Neces me poljubiti ??
        Pogledala me je velikim smedjim ocima...Necu...ali sam je privukao i strasno poljubio... Bio sam sretan..Izgladili smo svadju , sjedimo sa rajom i pijemo i fino nam je...
        Neke se stvari tako jednostavno rijese a one jednostavne tako iskomplikuju..sve zavisi od ljudi.. Neki vide problem kao nesto sto treba rijesiti a neki vide rjesenje ...Nismo svi isti...

        ___________________________________________________________________
        "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 04-25-2008 u 01:50.

        04-25-2008 01:48 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
        djemila djemila is a Female
        Naj-Moder 2008




        Poruka: 11483
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Prelijepa tema...!

        ___________________________________________________________________
        Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

        01-24-2009 23:54 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
        Muntahta Muntahta is a Female
        moforaja




        Poruka: 8353
        Location: Tamo gdje je moja dusa.

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od djemila:

          Prelijepa tema...!


        Djemka...isto mislimo...vjerujem da ce Ricina opet doci sa novim pricama... 33.gif

        ___________________________________________________________________
        Prestani brinuti o tome ko te ne voli
        ko ima vise ili ko sta radi.
        Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

        01-24-2009 23:58 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
        djemila djemila is a Female
        Naj-Moder 2008




        Poruka: 11483
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Voljela bih i ja, Muntahta 33.gif

        ___________________________________________________________________
        Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

        01-25-2009 01:26 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
        nedjo nedjo is a Male
        avenija kruzno


        Poruka: 113
        Location: tamo daleko

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ricina
        Prijatelju pozdrav.Pisi dalje.
        Tuzna je prica o Mirni.Ne bih zelio nikome tako nesto da se desi.
        Smijao sam se do suza kad sam citao pricu o Majdi,o glumcu i zmiji.Narocito u dijelu kad je on dobacio na njenu odjecu,kao pravi mostarac:srednja zalost.Ali,drago mi je da su glumac i zmija nastavili klanje u krevetu,drago mi je da su se uzeli,i stekli svoj imetak.
        Cudni su putevi Gospodnji.
        Sve sudbine.

        ___________________________________________________________________
        mostarac

        01-25-2009 03:11 nedjo is offline Pregledaj poruke od nedjo Dodaj nedjo u listu prijatelja
        Stranica (29): « prva ... « prethodna 12 13 14 [15] 16 17 18 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com