Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » "Vehabije" i "Vehabijke" 1907 g » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (95): « prva ... « prethodna 13 14 15 [16] 17 18 19 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

hallo ,
mislim da nije uopste potrebna usporedba i da nikako nije na mjestu
ni sada niti ikada izmedju Alaha(dz.s) i Tita .Shvatit cu to kao tvoj figurativni oblik izrazavanja i
kritickog osvrta prema nekim iz muslimanskog korpusa kojima je ovozemaljska vodilja bila (ili jos jeste)
sitem u kome je vrednovanje ljudskog bica(insana) bilo doseglo na najveci stupanj jednod odredjenog drustveo/politickog uredjenja.
Danas imamo sve vjerske (i politicke) slobode a da li je to sloboda hmm, volio bi da je desavanje (posljednje ) u Zvorniku samo jedan izdvojeni i "samo" naivni incident o "vjerskim slobodama " i pretuceni musliman za Bajram samo izraz duhovne "bede"srpskog sovinizma /soviniste.
Spominjanje Tita , za mene ne predstavlja nikakav oblik vjerovanja "u njega"
, a ja licno, ne da vjerujem
,vec tvrdim da je ovo danasnje "slobodarsko" vrijeme mnogo vise kriticnije,opasnije po pitanju vjerskih sloboda
nego ono negdasnje.
Mislis li da Hrvati i Srbi (BiH) nemaju isto razmisljane kao Bosnjaci ili njima tece med i mlijeko.Ne , Bosnjaka veci dio zivi u urbanim djelovima BiH pa se ,vjerovatno ,iz tih raloga njihov glas jace cuje o Titi.Narod bez proslosti je narod bez buducnosti! ma kako ona kome izgledala. 07.gif

08-11-2013 13:46 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Etiketirati kompletnu bosnjackomuslimansku populaciju Mostara kao izdajice islama je neukusno i uvredljivo
Kako i koliko samo brkas vjeru kao duhovnu privatnu stvar pojedinca i opcenito ljudska prava koja su nesto vrlo
kompleksno sto se realizira u raznim manje ili vise naprednim politickim sistemima
Tebi i na ovoj temi vise smeta TITO nego oni koji su porusili sve dzamije u Hercegovini
Probaj opisat na nekoj temi sve ono sto se desavalo u tvojoj rodnoj vali i prestani vise uvjeravat mostarske Bosnjake
muslimane da su sami krivi za sve ono ruzno sto im se dogadza

08-11-2013 16:14 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Refla, Boza , Stecak 10.gif

08-11-2013 17:38 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Boza:

    Etiketirati kompletnu bosnjackomuslimansku populaciju Mostara kao izdajice islama je neukusno i uvredljivo
    Kako i koliko samo brkas vjeru kao duhovnu privatnu stvar pojedinca i opcenito ljudska prava koja su nesto vrlo
    kompleksno sto se realizira u raznim manje ili vise naprednim politickim sistemima
    Tebi i na ovoj temi vise smeta TITO nego oni koji su porusili sve dzamije u Hercegovini
    Probaj opisat na nekoj temi sve ono sto se desavalo u tvojoj rodnoj vali i prestani vise uvjeravat mostarske Bosnjake
    muslimane da su sami krivi za sve ono ruzno sto im se dogadza
Opcenita ljudska prava . O cemu pricas Boza?Ovo sto se desavalo u Mostaru za sve su iskljucivo krivi Bosnjaci . I ne samo u Mostaru vec u cijeloj BiH . Zaboravili smo ahiret , okrenuli se dunjaluku , drugovali sa nevjernicima .Pa dodje kazna ali nije Allah dao kaznu vec smo je dali sami sebi . Jesmo li se opametili . Vecina nisu , skoro isto stanje kao prije rata . "Allah nece pomoco narod koji ne vjeruje" pa onda "Allah nece popraviti stanje jednog naroda dok se taj narod sam ne promjeni " Pa ima i Allah ce vas zamjeniti sa onima koji su bolji od vas . I ima toga jos u Kuranu Casnom . Nikad nije kasno 21.gif Udjes u dzamiju da klanjas u Mostaru ( u nekima ne mozes da klanjas jer ne daju i jos moras platiti da udjes u dzamiju , pa gdje to ima ) tri covjeka a nekad se na Musali klanjalo jer nije bilo mjesta u dzamijama . Dalje kukavice smo , mora se priznati . Nije to slucaj samo sa nama . Ima tu i Palestinaca i ostalih muslimana . Tri cetnika streljaju pedeset Bosnjaka i niko da pokusa da ih napadne ili nesto svi samo stoje i cekaju da ih pobiju . U jednom poznatom slucaju trojica prezivjela i pita cetnik ima li ko ziv pa se javise dvojica mislieci valjda naivno da ce se cetnik smilovati . Naravno ovaj ih pobio a treci se usutio i spasio se kasnije i isprico ovaj dogadjaj . Bolesno do bola .
Stecak , ovozemaljska vodilja svakom muslimanu je Poslanik s.a.w.s.a i vjera u Allaha koji nam je slao poslanike da nas pozivaju na Pravi put . A komunizam je samo jedan od zlih ideologija koje su se pojavile i nestale brze nego sto je iko mogo povjerovati i hvala Allah na tome . Kako moze musliman klanjati i voliti komunizam i one koji ga predstavljaju ( Tito , Causescu , Staljin,Mao ce tung , Kim ili Sung ) kad su protjerivali i sikanirali muslimane , bili nepravedni vladari . Pogledati obavezno kad vec ima na TV seriju o Omeru ibn Hattabu r.a. i vidjeti kakav je to insan bio a kamoli Muhammed s.a.w.s koji je primjer svim pripadnicima ljudskog roda

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

08-11-2013 17:52 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..svemire ,ne mozesh krivit Bosnjake za to sto se desaje u mostaru .ne moze jedan narod biti kriv .krivi su nam politicari koji predstavljaju Bosnjacki narod ..pokradoshe sve do cega dodju

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

08-11-2013 18:16 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..svemire ,ne mozesh krivit Bosnjake za to sto se desaje u mostaru .ne moze jedan narod biti kriv .krivi su nam politicari koji predstavljaju Bosnjacki narod ..pokradoshe sve do cega dodju
Jesi li ikad razmislio da ne zasluzujemo bolje . Sve je od Allaha : iskusenja , kazne , upozorenja . Jesmo li se naucili sve ove godine . 11 jula u Srebrenici u vrijeme Ramazana ljudi Bosnjaci iznijeli cevape i peceno meso . Za koju godinu bit ce tu i derneka . Bajramske party su vec ustaljena pradjedovska praksa ( tako ce biti za jedno 20 godina ) gdje nasu omladinu i ne samo omladinu uveseljavaju profuknjace iz Srbije zeljne maraka u Bosnjaka .

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

08-11-2013 19:33 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    http://www.n-um.com/?q=node/5435
Ovo treba pogledati . Sta je Allahova milost i kako se treba pouzdati u Allaha . Covjek koji je rodjen sa ostecenjem mozga naucio Kuran sa pet godina napamet bez da ga je iko ucio a doktori rekli da ako nauci makar jednu rijec da ce biti cudo . Pogledajte kako uci Kuran . Za 5 sati ga prouci . Allahu Ekber

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

08-11-2013 19:35 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Siguran sam da u svom opisu stanja u Mostaru sto se tice vjernika koji idu u
djamiju i klanjaju nisi htio reci da nas je ostalo(muslimana) troje.Moja djamija je moja dusa i nju niko nemoze srusiti i unistiti.Mislim da tako razmisljaju i oni koji i ne idu u djamiju.Bosanski otpor fasizmu je sigurno pokazao i otvorio oci mnogima a ne samo muslimanima.
.Eto, znamo po fitilju koji su upalile Karadziceve horde i Suskove falange da smo mi ipak sposobni odbraniti svoj korpus.
Ne mislis valjda da je Armija od 200 000 ljudi samo "dobar" broj.
To su borci, gazije koji su pokazali kako se brani svoj toprak.Ali nemoj misliti da su u toj Armiji krvarili samo Bosnjaci/muslimani, bilo je tu i onih katolika,pravoslavaca i ostalih(mjesanaca-izvinite na izrazu ne mislim uvrdljivo) koji su dali zivot za ovo danas sto rasturaju podrumasi.
Zemlju danas "vodi" podrumas koji je redovan posjetilac djamije , dok bivsi komunista istrajava u borbi protiv nepravde koju mu ti isti podrumasi i tatini sinovi cine .Tacno i u pravu si -narod brzo zaboravlja a ta zaboravnost se plati s malo novca pred izbore a zna poslije kostati mnogo vise od 100 KM.

08-11-2013 19:52 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ma stecak nisi me razumio . Ne govorim o politici i sastavu ABiH vec ti govorim o Bosnjacima i njihovom prije svega duhovnom stanju . Kad sam rekao troje , znaci da ih bude nekad svega troje u safu . Na zalost . Tu moram kritizirati IZ koja radi veoma malo sa iomladinom ( izuzevsi dzamiju u sj logoru ) ali i sa odraslima . Mislim ipak da je broj pripadnika ABiH veoma mal u odnosu koliko nas je bilo . I sam odnos prema borcima ABiH je veoma los , misleci prije svega na drzavu ali to je neka druga tema . Mi se moramo popraviti u svakom pogledu a prije svega u svome odnosu prema Gospodaru svega . Polazim od sebe i znam da mogu i da moram . To nam je duznost i obaveza. Moja je duznost kao muslimana da kritikujem i ukazjem na greske pa zato spominjem Broza i Partiju . Okanimo se ljudi toga . 21 je vijek , komunizam osudjen kao zlo 20 vijeka . Taj period gotov , Broza nema , nema ni vjestacke drzave i nikad je nece vise biti

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

08-11-2013 22:47 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bash je ovaj Semir lep I ucevan decko. 01.gif

08-12-2013 16:59 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

U pravu si da sam ucevan a lijepota nikad nije bilo mjerilo u ocjenjivanju ljudi , barem ne kod mene . Ljpota je prolazna materijalna stvar bas ko novac . Danas imash sutra nemas . Nista idemo dalje . Zivot je kratak i treba ga iskorostiti za i pripremiti se za onaj drugi . A onaj drugi moze biti vjecno dobar ili vjecna patnja . Pa izaberi ko god hoce . Kad te ponesu u jamu bit ce kasno za promjene za svakoga . Kad se pripremas za ispit na fakultetu trudis se i ucionices sve i skoristiti vrijeme da naucis i da prodjes . ne nauciis li ponavljas . I to je dobro imas jos jednu sansu . A kad umres , preselis , sve pade u vodu a ti nepripremljen a onda znas sta te ceka . Ima li poslije smrti spasa . Tesko onom ko u ovo stanje zapadne

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

08-15-2013 20:05 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Posle smrti je smrt ... ne znam zashto ali kad sa semom pricham imam nagon da pricham ekavski... To Sema brate .... na srpski naglasak ... bate ....Teshko she mi biti na onom svetu ....

08-15-2013 20:19 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Poslije smrti smrt . Sta dva put ces umrijeti 13.gif Dzabe ja tebi pricam kad ti volis vise dzehenem od dzenneta . Ne sekiraj se , Allah ce ti rado ispuniti zelju

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

08-15-2013 21:46 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17887
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne znam svjetlost zasto te cudi moje pitanje. poznato je da vehabije muziku smatraju grijehom.

ja pito svemira da bi skonto je li covjek vehabija ili nije, on mi odgovorio I to je to.

nisam ja njega etiketiro, I nije mi bila namjera. covjek sa sam izjasnio.

totalno nema nista lose u mojem pitanju.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

08-15-2013 21:59 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od semirizsvemira:

    Poslije smrti smrt . Sta dva put ces umrijeti 13.gif Dzabe ja tebi pricam kad ti volis vise dzehenem od dzenneta . Ne sekiraj se , Allah ce ti rado ispuniti zelju
Nema veze... karikirao sam neshto iz .... nechesh ti to shvatiti. Haj ti lagano u egipat .... ili siriju . ups pa ti si povredzen pa ne mozesh awwwww.

08-15-2013 22:08 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Edinin bijeg iz vehabijskog pakla


Žena koja je tokom sedmogodišnjeg braka iskusila sve patnje života sa vehabijom, za Slobodnu Bosnu ekskluzivno govori o drami kroz koju je prošla, nakon što je uspjela da se istrgne iz vehabijske zajednice.

“Odgovorno tvrdim da je i Mevlid Jašareviæ proizvod i posljedica ideologije i èestih predavanja Nusreta Imamoviæa. I sama sam živeæi u tom svijetu èesto dolazila u situaciju da se zamislim da se negdje u nekoj zemlji raznosim bombom u ime Allaha, a da je Muhamed Atta bio naš uzor. Hvala Bogu, iako teško i sa strašnim posljedicama, išèupala sam se. Danas sam vjernica, ali imam svoje grijehe, za koje æu ja pred Allahom dž.š. odgovarati i niko nema pravo da me osuðuje”, kaže u ispovijesti Edina Ðogo.

Nastavak intervjua i slika
    http://www.bh-news.com/ba/vijest/31502/edinin_bijeg_iz_vehabijskog_pakla.html
32.gif

___________________________________________________________________

    09-01-2013 00:06 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)
    pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Za svakog dobronamjernog slusaoca!

      mJ6mCHjIdQQ

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane -Svjetlost- dana 09-10-2013 u 14:32.

    09-10-2013 14:31 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ispiranje mozga od strane medija je cudna stvar
    smeta brada a nesmeta halka u nosu

    smetaju skracene pantalone ali nesmeta poderani dzins

    smeta hidzab
    smeta "glasan" ezan
    smeta ako hodza ukazuje na nepravilnsoti u drustvu
    smetaju vehabije nesmetaju cetnicki prokreti

    i kome smetaju
    vecinom muslimanima, nazalost
    nisam cuo od drugih religija da im smetaju skracene pantalone ili brada

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    09-10-2013 16:41 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
    raja




    Poruka: 1736
    Location: :)
    pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    "Najlakše je razlikovati ženu jednog muslimana, jer ona van kuæe drži lice uvijek prekriveno. Žene mostarskih muslimana to èine vrlo temeljito. Bilo zimi, bilo ljeti, one uvijek nose svoj dugi, tamni, postavljeni ogrtaè, feredžu, kojom su prekrivene od glave do pete. Kroz otvor izmedju dva kraja marame koju nose preko glave, mogu vidjeti put, a i ovaj uski otvor je najèešæe skriven iza šarenog vela. U ovoj nošnji koja je za Mostar tipièna, one lako pobudjuju dojam kao da su kukci koji idu uspravno. Ispod feredže žene su bogato obuèene. Jeèerme i dimije su veæinom od svile, a èesto uz to i fermen, zlatom i srebrom izvezen.
    Sve se žene rado kite zlatom i srebrom, merdžanima, biserom, koraljima, a i dragim kamenjem. Žene muslimanke nose veæinom vrlo skupocjeni nakit. Najmilija gizda je niska dukata ili manjih zlatnih rušpa, ravnomjerno stavljena oko fesiæa. Veæ male djevojèice imaju ovakav nakit od zlatnog novca ili veliki poèešnjak, koji im visi na èelu ili oko vrata. Niske bisera, široki halhali i velike naušnice rado se nose."

    Robert Michel u svojoj knjizi "Mostar" iz 1909. godine

      http://www.knjiga.ba/mostar-odj-roberta-michela-s-fotografskim-snimcima-wilhema-wienera-k7372.html

    09-16-2013 22:29 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
    semirizsvemira semirizsvemira is a Male
    raja


    Poruka: 1860

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Taman sad procitah o ovoj knizi na netu . Interesantna knjiga , trebo bi je i onaj sija koji predaje na FIN -u malo prelistati da se ne provaljuje po medijima 13.gif

    ___________________________________________________________________
    "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
    (Johann Wolfgang Goethe)

    09-17-2013 01:17 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
    Stranica (95): « prva ... « prethodna 13 14 15 [16] 17 18 19 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com