Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Why Islam ? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (18): « prva ... « prethodna 13 14 15 [16] 17 18 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Za Maksu:

    https://www.youtube.com/watch?v=5gelXloPCQg&feature=youtu.be&t=4m23s

uživo u programu ga se mama odrekla, izbacila ga iz testamenta i kaže neæe ni turske serije više gledati 13.gif

___________________________________________________________________

    07-13-2016 12:29 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    HaraIzMostara HaraIzMostara is a Male
    Administrator




    Poruka: 6325
    Location: Boston,MA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    A gdje je demokracija i izbor da se ne rukuje. Jes mozda nekulturno odbit ruku, ali u demokratskim zemljama to ne bi bio problem, osim ako ljudi nisu na jednu vodu

    ___________________________________________________________________
    zzzzik ~ 모스타

    07-13-2016 12:58 HaraIzMostara is offline Posalji Email za HaraIzMostara Pregledaj poruke od HaraIzMostara Dodaj HaraIzMostara u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7086
    Location: BiH

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    to se sad diskutabilno, da li je to demokratija. sukob kultura je sigurno.
    evo ti primjera: na teniskom turniru Wimbledon u Londonu je po pravilima da svi igraèi moraju nositi iskljuèivo bijelu odjeæu. sad ja se napravim demokrata i poželim izaæ na teren u zelenoj odjeæi? to je teoretski isto demokratija ali istovremeno i anarhija. ne možeš narušavati pravila. pa bio to teniski turnir, škola, država itd.

    ___________________________________________________________________

      07-13-2016 13:56 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      makso makso is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 2849
      Location: andaluzija

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od HaraIzMostara:

        A gdje je demokracija i izbor da se ne rukuje. Jes mozda nekulturno odbit ruku, ali u demokratskim zemljama to ne bi bio problem, osim ako ljudi nisu na jednu vodu


      Ovo je bas pitanje za duboke analize 12.gif

      U svima zemljama svijeta, regijama i kulturama. (posebni slucaj su protokoli kraljeva i predsjednika vlada....)
      Svugdje je obicaj ( i nepisani zakon) da se pozdravi na neki nacin
      U Japanu, Kini, Rusiji, Evropi, Americi.

      Indijanci su se pozdravljali (HAUG)
      Arapi se pozdravljaju.
      Svi se pozdravljaju, pa bilo to rukovanje, bilo to 2-3 poljupca, bilo to veliki/mali zagrljaj, bila to ruka na srcu, bila ruka u zraku (bilo kao na steccima bilo kao u rimskim legijama, bilo kao u partizanima)

      U zadnje vrijeme, u zemljama mediterana, i svim latinskim zemljama, pozdrav izmedju zene i zene/muskarca su 2 poljupca u lice.

      Logikom, ako jedan talijan/Spanac/Francuz hodaju Kuvajtom, i poljube 2 puta zenu domacinu (leti im glava) tako da im nece pasti na pamet da je poljube.

      Ako u nekim rezimima ne dignes ruku na pozdrav sljeduje te zatvor/goli otok/metak u potiljak

      Otici u srednjevjekovni Japan i ne pokloniti se bila je smrtna presuda...

      E sad. Zivis u Njemackoj, skolujes se u Njemackoj, naplacujes u €, primas pomoc u € i ne dat ruku profesorici....
      OK, demokratija, imas pravo. Isto pravo ima Svabo da kaze 'alahemanet' ili 'aufviderzen' u zemlju porijekla.
      Ah, ne, ako je alahemanet onda nije demokratski
      14.gif


      Ne znam, zanimljiva je tema. Nemam pojma kako to ide. Meni nije ispod casti da se sa nekim pozdravim, osim ako to nije zasluzio. Nekom umjesto ruke treba hrakac u celo (prowler dixit 10.gif)

      ___________________________________________________________________
      prest'o sam 18.gif

      07-13-2016 14:40 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
      Boza Boza is a Male
      moforaja




      Poruka: 4600
      Location: ni na nebu ni na zemlji

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ni jedno ni drugo ne predstavlja neku masovnu pojavu na koju treba obratiti paznju
      Mjesto na Koje je casni krst postavljen ga je obescastilo a ne oni koji prigovaraju zbog njegovog
      provokativnog postavljanja na nemjesto.

      07-13-2016 18:08 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
      HaraIzMostara HaraIzMostara is a Male
      Administrator




      Poruka: 6325
      Location: Boston,MA

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od green:

        to se sad diskutabilno, da li je to demokratija. sukob kultura je sigurno.
        evo ti primjera: na teniskom turniru Wimbledon u Londonu je po pravilima da svi igraèi moraju nositi iskljuèivo bijelu odjeæu. sad ja se napravim demokrata i poželim izaæ na teren u zelenoj odjeæi? to je teoretski isto demokratija ali istovremeno i anarhija. ne možeš narušavati pravila. pa bio to teniski turnir, škola, država itd.

      green nevalja ti primjer,
      na turniru imaju pravila , kako kazes da se nosi bijelo.
      U skoli nema napisano da se moras rukovat sa nastavnikom.
      Dijete se nije rukovalo zbog soje kulture i odgoja u njoj. Treba li ucitelj biti malo vise uvidjavan da postiva svaku kulturu ako je to demokracija ako nije u suprotnosti sa moralom i zakonom.

      ___________________________________________________________________
      zzzzik ~ 모스타

      07-13-2016 19:13 HaraIzMostara is offline Posalji Email za HaraIzMostara Pregledaj poruke od HaraIzMostara Dodaj HaraIzMostara u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5249
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        mxA9i7zFGKA

      07-15-2016 20:55 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5249
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od HaraIzMostara:

            citat od green:

          to se sad diskutabilno, da li je to demokratija. sukob kultura je sigurno.
          evo ti primjera: na teniskom turniru Wimbledon u Londonu je po pravilima da svi igraèi moraju nositi iskljuèivo bijelu odjeæu. sad ja se napravim demokrata i poželim izaæ na teren u zelenoj odjeæi? to je teoretski isto demokratija ali istovremeno i anarhija. ne možeš narušavati pravila. pa bio to teniski turnir, škola, država itd.

        green nevalja ti primjer,
        na turniru imaju pravila , kako kazes da se nosi bijelo.
        U skoli nema napisano da se moras rukovat sa nastavnikom.
        Dijete se nije rukovalo zbog soje kulture i odgoja u njoj. Treba li ucitelj biti malo vise uvidjavan da postiva svaku kulturu ako je to demokracija ako nije u suprotnosti sa moralom i zakonom.
      Ne treba biti uvidjavan jer je u zapadnoj zemlji. Da je u nekoj Dzamahiriji , da. Dosho si tu I igraj nashu igru. Ako nechesh ima razmjena igracha. Kratko I jasno. Kad kancelarka Njemachke moze staviti maramu u posjeti zemalja koji to nalazu ...onda to dijete mora uraditi isto zbog poshtovanja zemlje koje ga je primila, hranila,dala krov nad glavom . Zar je rukovanje tako teshko provariti??

      07-15-2016 22:53 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7086
      Location: BiH

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      stara latinska izreka glasi:

      SI FUERIS ROMAE,ROMANO VIVITO MORE

      Kad si u Rimu, ponašaj se kao Rimljanin

      ___________________________________________________________________

        07-15-2016 22:59 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        prowler2 prowler2 is a Male
        moforaja


        Poruka: 5249
        Location: usa

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od vjetar:

              citat od prowler2:

            Pitanje...Toliko se muslimana ogradjuje I gadi ovih ogavnih terorista ali gle...nigdje ne vidih 1000 ili vishe muslimanskih prsvjeda protiv tih loshih muslimana. Trebalo bi biti minimum 100.000 prosvjednika u Francuskoj....u .. Njemachkoj ... u Holandiji...itd. Gdje su ti dobri muslimani ???



          ..ja nevidjoh ni jedan prosvjed srba ni u banjaluci a ni u srbiji povodom genocida u srrebrenici ..ti trazis na desetine i stotine hiljada prosvjednika
        Pa pobogu brate....kako to mozesh izjednachiti??? Treba li objashnjavati?

        07-18-2016 04:08 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
        prowler2 prowler2 is a Male
        moforaja


        Poruka: 5249
        Location: usa

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od HaraIzMostara:

          A gdje je demokracija i izbor da se ne rukuje. Jes mozda nekulturno odbit ruku, ali u demokratskim zemljama to ne bi bio problem, osim ako ljudi nisu na jednu vodu
        Tu nema demokracije. To je kulturoloshki. Moze se rechi I civilizaciski. Znachi shta???

        07-18-2016 04:27 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
        prowler2 prowler2 is a Male
        moforaja


        Poruka: 5249
        Location: usa

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Boza:

          Ni jedno ni drugo ne predstavlja neku masovnu pojavu na koju treba obratiti paznju
          Mjesto na Koje je casni krst postavljen ga je obescastilo a ne oni koji prigovaraju zbog njegovog
          provokativnog postavljanja na nemjesto.
        Boza je ovdje u pravu. Nije neka masovna pojava ali ako se ne sredi kako treba...mogla bi biti.

        07-18-2016 04:31 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
        prowler2 prowler2 is a Male
        moforaja


        Poruka: 5249
        Location: usa

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          HM4XSZsjjsw

        07-18-2016 05:45 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
        prowler2 prowler2 is a Male
        moforaja


        Poruka: 5249
        Location: usa

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Fatmir je zakon 13.gif 13.gif

        07-18-2016 05:53 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
        Stari Grad Stari Grad is a Male
        moforaja




        Poruka: 10597
        Location: iza zvijezde

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od prowler2:

          Pitanje...Toliko se muslimana ogradjuje I gadi ovih ogavnih terorista ali gle...nigdje ne vidih 1000 ili vishe muslimanskih prsvjeda protiv tih loshih muslimana. Trebalo bi biti minimum 100.000 prosvjednika u Francuskoj....u .. Njemachkoj ... u Holandiji...itd. Gdje su ti dobri muslimani ???



        Èekaju bola tebe da staneš na èelo u znak moralne podrške.

        Ragib iz Višegrada æe te gaðat puhaljkom slijeva odzada s razdaljine
        i tako ti pucat klempe da se sluèajno ne opustiš previše i ozbiljno shvatiš svoju zadaæu.

        Skoro ozbiljno ko ovdje na forumu.





        -

        ___________________________________________________________________
        ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
        on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

          moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
        ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
        ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
        .. dosta je vise i tebe i tvoje
          tiranije
        ...

        07-29-2016 01:44 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
        prowler2 prowler2 is a Male
        moforaja


        Poruka: 5249
        Location: usa

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        02.gif Toooo Ragibe. 02.gif

        07-31-2016 05:06 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
        semirizsvemira semirizsvemira is a Male
        raja


        Poruka: 1860

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ja se lichno ne volim rukovati ni s kim . Odakle ja znam je li pisho maloprije a nije oprao ruke ili je srao , ili on ili ona i sta je radio/la sa rukama maloprije , kopo nos i da ne idem u detalje . drugim rijecima , gadi mi se . A i zaraza se siri najlakse preko ruku . ko ti garantuje da taj ili ta ima ciste ruke

        ___________________________________________________________________
        "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
        (Johann Wolfgang Goethe)

        03-21-2017 23:18 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..jeli se samo ne volis rukovat sa muskim ili samo sa zenama

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 03-21-2017 u 23:21.

        03-21-2017 23:20 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od vjetar:

          ..jeli se samo ne volis rukovat sa muskim ili samo sa zenama




        ..ne voli se ni moj jedan poznanik rukovat iskljucivo sa zenama

        ..znam da je Vehabija i klanja u dzamiji rasireni noga i sa rukama na prsima mimo svih ljudi

        ..najljepse od sveha toga sto on ostalim ne smeta a ne smeta ni on njima



        ..znam za istoga da nije bilo sjela kad årednjim nije bilo desetak piva a pred zenom mu boca vina

        ..danas one prekrivena a on se ne rukuje sa zenama

        ..kako to sema objasniti

        ..meni kao muslimanu je poznato da se tobe nije nikad kasno dozvati ali kako objasniti ljiudima koji ga poznaju kao takvog odprije a danas ga znaju potpuno drugacijeg

        ..kako to objasniti Greenu koji kaze da je atesita

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 03-22-2017 u 00:50.

        03-22-2017 00:20 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        Stari Grad Stari Grad is a Male
        moforaja




        Poruka: 10597
        Location: iza zvijezde

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        kod mene je obrnuto...

        ... ja se volim rukovati samo sa ženama... 02.gif

        ___________________________________________________________________
        ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
        on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

          moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
        ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
        ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
        .. dosta je vise i tebe i tvoje
          tiranije
        ...

        03-22-2017 00:47 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
        Stranica (18): « prva ... « prethodna 13 14 15 [16] 17 18 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com