Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » *** ima li boga *** 6 Votes - Average Rating: 2.336 Votes - Average Rating: 2.33 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (122): « prva ... « prethodna 13 14 15 [16] 17 18 19 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
beli beli is a Male
moforaja




Poruka: 4109
Location: USA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja stvarno sad nista ne kontam....
Kao replika na post dajes mi dovu i sta pise u njoj....
Drugo i K'uran i Biblija i Sve ostale svete knjige pisu o istom
jeli ga neko zove Alah, Jesus, ili sta ja znam kako, pisane su o bogu...
U svakoj se da protumaciti ljubav, a ne mrznja
u svakoj se govori o pomaganju, a svi redom ubijaju u ime vjere....
u svakoj se prica o drugom zivotu, nakon smrti, a jos se nijedan ne vrati da nam kaze....
I da ne nabrajam vise, jer se samo zapetljavamo dublje...
I nemoj mi samo rec da je i to kusnja bozja....

___________________________________________________________________
audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
Princ cuvaj mjesto na seciji....

02-11-2004 20:24 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
Dosadno
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    www.harunyahya.com


    http://www.harunyahya.com/m_video_detail.php?api_id=1249

02-11-2004 21:25
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Htio sam te podstaci na razmisljanje. Kazes "Bog je nasao serum", "Bog je nasao elektrosokove", itd. Poenta je da nam Bog daje od svog znanja onoliko koliko on to hoce i sta on hoce.

"U svakoj se da protumaciti ljubav, a ne mrznja
u svakoj se govori o pomaganju, a svi redom ubijaju u ime vjere...."
S prvim i srednjim dijelom recenice se slazem u potpunosti.
Zadnji dio ne prihvatam. Onaj ko ubija u ime vjere (osim u samoodbrani) nije vjernik.Pa jedna od zapovjedi je "Ne ubij". A to sto neki ubijaju, to je zato sto koriste vjeru za vlastite interese tumaceci je kako im odgovara. Zasto takve uzimas za primjer? Koliko ima iskrenih vjernika koji ni za sta na svijetu ne bi nesto tako uradili.
Ako neko za sebe tvrdi da je vjernik ne znaci da on to i jeste. Nadam se da shvatas sta hocu da kazem.

"u svakoj se prica o drugom zivotu, nakon smrti, a jos se nijedan ne vrati da nam kaze...."
Ovaj dio posta ti je zaista bez veze.Malo cu ti objasniti s islamskog stanovista o ovome.
Jasno je da nisi procitao Kuran, inace ne bi ovako pisao. Kada covjek umre on ostaje u jednom stanju "cekanja" do Sudnjeg Dana, osim jednog kratkog perioda neposredno poslije smrti (iskusenja u kaburima).Prvo cega ce biti svjestan je ono sto ce se desiti na Sudnjem danu. Na Sudnjem danu ce Allah dz.sh. proziviti sve nas jos jednom da bi nam sudio za dobra ili losa djela koja smo napravili na ovome svijetu. Iz ovoga se moze zakljuciti da se niko ne moze vratiti da nam isprica kako je tamo.
O ovome se moze dosta pricati, ali se bojim da ces reci da je ovo vjeronauka.

Ne mislim da se zapetljavamo, bas lijepo caskamo, a to i jeste svrha foruma.

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

02-11-2004 22:00 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
pentatonika pentatonika is a Male
puter


Poruka: 99
Location: stala

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

BIH

De meni ili svima odgovori na par pitanja koja meni kod tebe padaju na pamet.

Zasto ti nisi kriscanin ili recimo jevrej?

Dali je kuran jedina knjiga koju si u zivotu procitao?

I jesi ti 100% siguran da se i u samoodbrani smije ubijati?

Mozes li nekao "svojim" rjecima, objasniti postojanje boga?

Pricas li arapski?

02-11-2004 22:34 pentatonika is offline Pregledaj poruke od pentatonika Dodaj pentatonika u listu prijatelja
rimda rimda is a Male
raja




Poruka: 1827
Location: BULEVAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ovde ce trebati......... 27.gif

___________________________________________________________________
38.gif Admir Stupac 38.gif

02-11-2004 22:49 rimda is offline Posalji email za rimda Pregledaj poruke od rimda Dodaj rimda u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

1. Kakve ovo veze ima s temom?

2. Nije, procitao sam jos preko nekoliko knjiga. Takodje nigdje veze s temom.

3. Jesam, mada nema veze s temom.

4. Ako moze malo preciznije

5. Nema veze s temom. Znam sta je poenta pitanja. Kako moze neko ko ne zna arapski razumjeti Kuran? Pitaj brate direktno bez uvijanja.
Postoje prevodi Kurana, koji su samo prevodi. To znaci da onaj ko ga je preveo moze neke ajete prevesti malo drugacije nego neko drugi.
Medjutim postoje tefsiri ( objasnjenja, tumacenja) Kurana od vjerskih autoriteta koji ne ostavljaju mjesta za zabunu.To i dalje ne znaci da se pojedine stvari ne mogu razlicito shvatiti, ali sustina i poruka je jasna. Znaci da se Kuran moze shvatiti i bez znanja arapskog jezika, bitna je samo dobra volja. A on sam ostaje vijekovima nepromijenjen, onakav kako je i objavljen.

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

02-11-2004 23:04 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od rimda:

    ovde ce trebati......... 27.gif


Traziti pomoc nije nikakva sramota.

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

02-11-2004 23:05 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
pentatonika pentatonika is a Male
puter


Poruka: 99
Location: stala

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jedno si u pravu!!! ovde neko nema veze sa temom .............................

02-11-2004 23:07 pentatonika is offline Pregledaj poruke od pentatonika Dodaj pentatonika u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

airuno kaze Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

"Ja cu ipak sacekati da vidim neki opipljiviji dokaz prije nego promijenim misljenje,

a do tada namjeravam koristiti vlastiti mozak i zdrav razum dok idem kroz zivot."


Vjera nije nauka da se sve naucno dokazuje. Inace bi bila nauka a ne vjera.

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

02-11-2004 23:11 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pentatonika:

    Jedno si u pravu!!! ovde neko nema veze sa temom .............................


Imam lagani osjecaj da se nekome ovdje svadja 18.gif

Bojim se da sam kriva adresa.

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

02-11-2004 23:12 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
pentatonika pentatonika is a Male
puter


Poruka: 99
Location: stala

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne svadja mi se .................

a sto se tice nauke.
jesi li ikad cuo za teologiju ili neuroteologiju???



***Ne mislim da se zapetljavamo, bas lijepo caskamo, a to i jeste svrha foruma.***

02-11-2004 23:18 pentatonika is offline Pregledaj poruke od pentatonika Dodaj pentatonika u listu prijatelja
rimda rimda is a Male
raja




Poruka: 1827
Location: BULEVAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne bi u dubiozu, ali ako ko ima mogucnost da procita knjigu od Dr. Omer Behmen-a "ISLAMSKI ODGOVORI".....vjerujte da ce vam puno toga biti jasnije.....ne ne ne.....nije tako .......uopste se ne radi o Islamu kao takvom nego o bogu i religiji..te objasnjenju o mnogim stvarima, uopsteno o svim religijama.......pa ako vam se dadne onda cete mozda nesto jasniju sliku imati o svemu...... a evo jedan kratki primjer iz knjige.....Ateista pita vjernika "kako mozes vjerovati u nesto sto ne vidis".....a ovaj mu odgovara "a sto ti places kad gulis luk a niko te ne dira i nista ne vidis"...mislim da je ovo dovoljno........... 10.gif

___________________________________________________________________
38.gif Admir Stupac 38.gif

02-11-2004 23:19 rimda is offline Posalji email za rimda Pregledaj poruke od rimda Dodaj rimda u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

iskoro 6 kaze Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

"Po meni puno logicnije je da je cijeli zivot na Zemlji nastao slucajno, bas kao sto se i ljudska rasa formirala slucajno."

Da li je i Zemlja nastala slucajno, da li su i sva ostala nebeska tijela nastala slucajno, a sta je sa ostalim biljnim i zivotinjskim vrstama? Puno nekakvih slucajnosti. 02.gif

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

02-11-2004 23:35 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
BiH BiH is a Male
rodjeni




Poruka: 953

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Za teologiju cuo , za ovo drugo ne , ali sam spreman da nesto novo naucim. I to je svrha foruma. 07.gif

___________________________________________________________________
Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

02-11-2004 23:39 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
zlatan zlatan is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 498
Location: svedska

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

.

___________________________________________________________________

    broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane zlatan dana 03-25-2004 u 23:04.

    02-12-2004 00:16 zlatan is offline Posalji Email za zlatan Homepage of zlatan Pregledaj poruke od zlatan Dodaj zlatan u listu prijatelja
    BiH BiH is a Male
    rodjeni




    Poruka: 953

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ma ima toga koliko hoces Zlatane i moglo bi se jos dosta toga dodati o cudima u Kuranu ali ne vjerujem da to iko i procita. Sve je to slucajno. U Kuranu ima toliko stvari koje ondasnji covjek nikako nije mogao znati, a nauka tek sada otkriva i potvrdjuje, preporucio bih ti da potrazis Mlivin prevod imas ga na netu, ako to vec nisi uradio. Tu imas i jako lijep dio o Kuranu i nauci, jako je interesantno.

    ___________________________________________________________________
    Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

    02-12-2004 19:15 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
    Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
    rezimski novinar




    Poruka: 3241
    Location: Iza

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    .

    ___________________________________________________________________
    Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Senad Hadzifejzovic dana 02-19-2005 u 09:22.

    02-12-2004 22:50 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
    BiH BiH is a Male
    rodjeni




    Poruka: 953

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    "Citajuci te rekao bih da je samo obican narod i sirotinja stavljen na iskushenja, a da su bogati i pokvareni vec obezbjedili svoje mjesto u Dzenetu/Raju?!?"

    I pogrijesio bi. Bogati su na jos vecem iskusenju i od njih se ocekuje vise nego od siromasnih.


    ""Vjera nije nauka da se sve naucno dokazuje. Inace bi bila nauka a ne vjera"
    Ja sam mislio da je religija vjeronauka ili grijeshim ?
    "Za teologiju cuo , za ovo drugo ne"
    Onda bi trebao da znash shta znaci "-logija" u toj rijeci""

    Igre rijeci. Znam sta je logija. Pogrijesio si poentu. A ona je da se ne moze eksplicitno dokazati postojanje Boga. Ali ima mnogo dokaza koji posredno govore dovoljno.
    Pa i u matematici postoje aksiome koje se ne mogu dokazati a te iste aksiome se kasnije
    koriste u dokazivanju odredjenih formula.

    ""Zasto nauka ne moze od mrtvaca napraviti zivog covjeka."
    Zato shto je proces starenja prirodna pojava i shto vjecni zivot pokrece mnoge probleme.
    Zato danas nauka moze da uveliko uspori taj proces,a sutra.....ko zna."

    A ko kaze da samo stari ljudi umiru.Ima ih na zalost i jako mladih. Sta su to prirodne pojave i priroda sama. Ako vjecni zivot pokrece mnoge probleme, sto je tacno, ko je taj ko sprijecava te probleme ne dozvoljavajuci tom istom zivotu da bude vjecan.
    Kako nauka usporava starenje? Ta ista nauka ga prije ce biti sprijecava, tako sto mnogi ljudi umiru mladi, nemajuci sansu da istu docekaju. Produkti te nauke su razna zracenja, zagadjena voda i zrak, hrana u koju stavljaju ko zna sta, itd.
    Ne primjecujem da ljudi zive nesto narocito dugo.




    "Ti i nauka niste veliki prijetelji, jer da jeste...znao bi da je nauka dala polazne tacke za rjeshenje ovoga pitanja. Jednog dana ce teze i naucno dokazati bash kao shto je dokazala da je zemlja okrugla, kao i mnoshtvo drugih bogohuljenja"

    Da je zemlja okrugla znalo se mnogo prije nego sto je to nauka otkrila.
    Ja ne vjerujem da sam nastao od majmuna, a ti kako hoces.



    "Imao sam prilike da razgovaram sa dosta Arapa i svi do jednog su mi rekli da je hodocashce u Meki unosniji biznis od nafte i da je lopovluk instuiziran (ne onaj sitni zbog koga se sjece shaka)."

    I medju religioznim ljudima, ili barem onima koji sebe smatraju religioznim ima licemjera i onih koji koriste svaku priliku da izvuku materijalnu korist. I sta to dokazuje? Da nema Boga?



    "Ko nam je dao ono znanje kojim se bogohulnici sluze da dokazu njegovo nepostojanje"

    Znanje nam je dato, a nama je da izaberemo kako cemo ga koristiti. A znanje za dokazivanje Njegovog nepostojanja niko jos nije stekao. Koliko znam nista nisu dokazali.


    Nadam se da nisi od onih koji kazu da ne vjeruju u ono sto nisu vidjeli.

    ___________________________________________________________________
    Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

    02-12-2004 23:47 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
    Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
    rezimski novinar




    Poruka: 3241
    Location: Iza

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    .

    ___________________________________________________________________
    Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Senad Hadzifejzovic dana 02-19-2005 u 09:22.

    02-13-2004 01:09 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
    BiH BiH is a Male
    rodjeni




    Poruka: 953

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    O sfernom obliku zemlje:
    31.29. Zar ne vidi¨ da Allah daje da no ue u dan i daje da dan ue u no; a pot
    inio je Sunce i Mjesec - svakoje plovi roku odreenom31:29 - i da je Allah o onom ¨ta radite Obavije¨teni?


    31:29 Sferni oblik Zemlje. U
    uvenoj raspravi Ibn Tejmije Errisala El-Ar¨ija pobija stavove neoplatonskih filozofa, koji identificiraju Allahov prijesto sa devetom nebeskom sferom. U toku svog odgovora Ibn Tejmija diskutuje o pitanju da li je Zemlja okrugla, ili ravna. Ibn Tejmija pi¨e: Ta nebeska tijela su okrugla (istidaratul-eflak) kao ¨to ka¸u astronomi i matemati
    ari.
    Naravno, Allah d¸.¨. ka¸e:
    I On je Taj koji je stvorio no i dan i Sunce i Mjesec: Sve u orbiti plovi. (Kuran, 21:33)Obrati paznju, sve a ne oboje.
    U nekim ranijim poglavljima Ibn Tejmija diskutuje o tome za¨to oni na drugoj strani Zemlje nisu ispod nas, kao ¨to i mi nismo ispod njih. On pi¨e: ¦to se ti
    e druge strane Zemlje, ona je zaokru¸ena vodom. (Ibn Tejmija kao i drugi muslimanski u
    enjaci iz njegovog vremena nije znao da postoje dvije Amerike i vjerovao je da je Stari svijet opkoljen okeanom). Nema ljudskih bia ili ne¨to sli
    no tome, na drugoj strani. ak i ako bismo zamislili da ima bia i na drugoj strani Zemlje, oni bi takoer bili na njenoj povr¨ini. Oni na toj strani Zemlje nisu ispod onih na drugoj strani jer sva sferi
    na tijela okru¸uju centar tako da ni jedna strana sferi
    nog tijela nije ispod druge, niti je sjeverni pol ispod ju¸nog pola. (Za razliku od zapadnja
    kih karata muslimanski kartografi su crtali svijet sa oznakom juga na gore).
    U jednom drugom poglavlju Ibn Tejmija navodi da je Zemlja sfernog oblika.
    Ebu Jala u svom radu Tabakatal-Hanabillah govori o op¨toj saglasnosti (id¸ma) svih muslimanskih u
    enjaka da je Zemlja okrugla. Ovaj konsenzus spominju u
    enjaci druge generacije, bazirajui se na Ibn Abbasovom obja¨njenju ajeta 21:33 i drugim dokazima.
    Danas mo¸emo gledati u globus i odmah primijetiti da je Zemlja ne¨to nalik na loptu ili sferu. Kuran donosi neke iskaze koji su muslimanske u
    enjake naveli na zaklju
    ak da je Zemlja sferi
    na, daleko prije njihovih evropskih protivnika. Dok je Evropa bila u mra
    nom dobu, smatrajui da je Zemlja ravna plo
    a, muslimanski u
    enici su koristili globus, prou
    avajui Zemlju na islamskim univerzitetima.
    Kako cilj Kurana nije bio da pou
    ava nauci, Kuran nije imao ni potrebu da eksplicitno ka¸e da je Zemlja sferi
    na. Ali, iz onoga ¨to Kuran spominje, navodi nas da o svijetu razmi¨ljamo kao o globusu. Uzmimo npr. slijedee ajete:
    Zar ne vidi¨ da Allah daje da no ue u dan i daje da dan ue u no, a pot
    inio je Sunce i Mjesec, svakoje plovi roku odreenom - i da je Allah o onom ¨ta radite Obavije¨teni? (Kuran, 31:29)
    Allah okree dan i no. (Kuran, 24:44)
    I On je Taj koji je u
    inio dan i no uzastopnim. (Kuran, 25:62)
    I vidi¨ planine - misli¨ nepokretne su - a one defiluju defiliranjem oblaka. (Kuran, 27:88)
    Zavija nou dan, i zavija danom no. (Kuran, 39:5)
    Rije
    zavija u gornjem ajetu je prijevod arapske rije
    i kevvere, koja se koristi za opis namotavanja turbana oko glave. Da bi ovaj navod u potpunosti razumjeli,
    itaoci Kurana moraju razmi¨ljati o Zemlji kao sferi.
    Isto tako, da biste u potpunosti razumjeli ovaj navod iz Kurana, uradite slijedei eksperiment. Treba vam izvor svjetlosti i globus. Sve to namjestite u mra
    noj prostoriji. Neka izvor svjetlosti simulira Sunce. Primjetite da je samo polovina globusa obasjana. Druga polovina je u mraku. Polovina svijeta ima dan, a druga polovina ima no. Prisjetite se da Zemlja neprekidno rotira oko svoje ose i da jedan pun okret napravi za 24 sahata. Polahko zaokrenite globus da simulirate ovu rotaciju. Primijetit ete kako se globus okree, dan se pomjera oko globusa da bi zabijelio na drugoj strani svijeta. No takoe putuje oko globusa da bi drugoj polovini svijeta ponudila odmor.
    Dan i no se trajno navijaju oko Zemlje sa jednim stepenom meusobnog prodiranja. To je ta
    no ono ¨to vide astronauti pri svojim letovima.
    Ovaj proces stalnog zavijanja, uklju
    ujui zadiranje jednog sektora u drugi, izra¸en je u Kuranu kao da je koncept o okrugloj Zemlji bio poznat u to vrijeme, ¨to, o
    ito, nije bio slu
    aj.
    Kako da objasnimo prisustvo ovoga znanja u Kuranu? Ono sigurno ne odra¸ava nau
    ni nivo tog vremena, ali je sigurno pomoglo muslimanskim u
    enjacima da pojme Zemlju u njenom stvarnom obliku.
    On je samo Opomena svjetovima.
    A sigurno ete saznati vijest njegovu nakon (izvjesnog) vremena. (Kuran, 38:87,88)

    Preuzeto iz Mlivinih komentara.

    ___________________________________________________________________
    Ako ne gledas vijesti onda si neinformiran a ako ih gledas onda si pogresno informiran.

    02-13-2004 06:52 BiH is offline Posalji email za BiH Pregledaj poruke od BiH Dodaj BiH u listu prijatelja
    Stranica (122): « prva ... « prethodna 13 14 15 [16] 17 18 19 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com