Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Danasnja Hutba: Nova godina i Djeda Mraz su daleko od islama » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (22): « prva ... « prethodna 15 16 17 [18] 19 20 21 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Thread is closed
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..sema ,povecan broj muslimana u Evropi nije rezultat prelaska sa kriscanstva na islam ,vec je rezultat raznih migracija stanvnistva izazvanim ratovima ,ekonomskim i politickim krizama ..da nije bilo rata koliko bi u skandinaviji bilo Muslimana .vrlo malo ..danas se mnogi nece vratiti u svoju domovinu i tu ce se naseliti i ostati kao druga treca i peta generacija muslimana ..turaka vec danas imas tri generacije u evropi

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

12-24-2013 02:59 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..tamo negdje se smanji broj a ovamo se poveco ..imas dosta somalijaca koji su pretezno muslimai i oni pretezno stizu u Evropu i tako povecavaju broj muslimana ,stize velik broj muslimana iz Iraka Irana ,imash dosta iz Africkih zemlja pogodjeni ratovima ..tako da se ne treba zanosit da je taj uvecan broj djelo neke propagande koju vode misionari po evropi vec da je to iskljucivo djelo migracije stanovnistva ..ja vjerujem da ima i udjela i misionarstvo ,ali u vrlo malim procentima ,neko opet sebi pripisuje poene tim povcanjem broja muslimana kako je to djelo onih ljudi koji propagiraju vjeru a ne djelo ratova koji su glavni uzrok prirasta muslimana u Evropi

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 12-24-2013 u 03:09.

12-24-2013 03:07 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ih, kad bih ja vam navodio primjere konvertiranih na onu stranu...

djecu krstiti, glumiti muslimana danju, a nocu glodjati kost od svinjskog prsuta

Kakvi vjernici, kakvi djelasi.

Sacuvaj me boze od turbo vjernika svih vjera i nacija a od radikala jos vise

pravi vjernici, neka ih 10.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

12-24-2013 11:36 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..sema ,povecan broj muslimana u Evropi nije rezultat prelaska sa kriscanstva na islam ,vec je rezultat raznih migracija stanvnistva izazvanim ratovima ,ekonomskim i politickim krizama ..da nije bilo rata koliko bi u skandinaviji bilo Muslimana .vrlo malo ..danas se mnogi nece vratiti u svoju domovinu i tu ce se naseliti i ostati kao druga treca i peta generacija muslimana ..turaka vec danas imas tri generacije u evropi
Ksko objasnjavas milion muslimana u Brazilu ,otvaranja dzamija pi Poljskoj , Japanu a sta mislis kako su Indonezani postali muslimani ? Pa Njemacka Tv je digla paniku jedne godine zbog velikog broja konvertita njemaca .Predpostvalja se da je oko 5000 svedjana , oko 3000 danaca oko 25000 njemaca i 3000 norvezana preslo na Islam . Treba podsjetiti da su to 60 posto zene mada znam za jedan slucaj norveske porodice koja je komplet presla na Islam za samo jedan jedini dan ljetos kad su bili u Turskoj ili slucaj belgijanke koja je presla , tj vratila se Islamu u 90 godini . Treba napomenuti da je jedan veliki broj srba to isto uradio a ima i knjiga o tome . Takodjer u Hrvatskoj , Madjarskoj , Ceskoj , Italiji a u USA veliki broj latinoamerikanaca se vraca Islamu . Allah upucuje na Pravi put koga On hoce . TReba napomenuti da je na posljednjem popisu u Svedskoj 1930 godine bilo oko 30 muslimana

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

12-24-2013 12:07 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
-Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
raja




Poruka: 1736
Location: :)
pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od makso:

    Ih, kad bih ja vam navodio primjere konvertiranih na onu stranu...

    djecu krstiti, glumiti muslimana danju, a nocu glodjati kost od svinjskog prsuta

    Kakvi vjernici, kakvi djelasi.

    Sacuvaj me boze od turbo vjernika svih vjera i nacija a od radikala jos vise

    pravi vjernici, neka ih 10.gif


10.gif

12-24-2013 12:15 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Odavno je dobar,bogobojazan chovjek stjeran u zapechak i proglashen budalom
Chovjek se najezi kad malo ukljuchi mozdane pa vidi koje se zlo nanosi pojedincu u ime neke svoje uzvishene vjere

12-24-2013 12:47 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kako objasniti pojavu da sve više forumaša prelazi na islam?
I ja sam kandidat. Najviše na mene je utjecalo pisanje i djelovanje uglednih èlanova ovog Foruma. Da ne duljim, našao sam u njihovom pisanju ono što nemaju drugi èlanovi: umjerenost, skromnost, blagost, duboko razmišljanje, suptilnu duhovnost, nenasilnost.......
U vezi nastale situacije me sad zanima:
1. gdje mogu izreæi šehadet
2.da li se moram sunetiti (iskreno, strah me a nema se šta više odrezat)
3.koliko iznose financijski troškovi prelaska
4. da li moram posjeæivati džamiju ili s Allahom mogu uspostaviti direktan odnos
Unaprijed zahvaljujem 10.gif

12-24-2013 13:23 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

abra, sve info na web stranici islamisamoislam.com i samouallahaseuzdamsviostalisunevjernici.com

Sad kad me prozovu da vrijedjam...ali hajd dobro...nece onaj ni skontat poentu...

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    12-24-2013 13:26 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    abraxas abraxas is a Male
    moforaja




    Poruka: 6999
    Location: Jazzbina Abraxas

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Meni nije lako jer se džamija tek poèela graditi.......Najbliža mi je u Zagrebu ali ipak daleko.....

    12-24-2013 13:30 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od abraxas:

      Meni nije lako jer se džamija tek poèela graditi.......Najbliža mi je u Zagrebu ali ipak daleko.....


    poslat cu ja deda mrazu pismo da to ubrza 23.gif

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      12-24-2013 13:31 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      abraxas abraxas is a Male
      moforaja




      Poruka: 6999
      Location: Jazzbina Abraxas

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Treba razpisati samodoprinos ali nema više komunista, ništa se gradi......

      12-24-2013 13:33 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
      Boza Boza is a Male
      moforaja




      Poruka: 4600
      Location: ni na nebu ni na zemlji

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Da bi te primili jal Zdeslav,jal Semislav morash se odrech Tite
      Dzaba chesh se sunetit,znam iz iskustva

      12-24-2013 14:01 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7086
      Location: BiH

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Zemlja u kojoj je zabranjena Nova godina


      Verska policija ultrakonzervativne Saudijske Arabije upozorila je graðane da ne smeju da proslavljaju Novu godinu, navodi danas saudijski dnevnik "Okaz".

      Komisija za promociju vrlina i spreèavanje poroka ili Mutava, kako se zvanièno zove verska policija, obrazložila je ovu zabranu ediktom vrhovnog Komiteta verskih poglavara, kojim se zabranjuje proslava Nove godine, piše "Okaz".

      Saudijska Arabija je zvanièno prihvatila muslimanski kalendar, za razliku od drugih susednih zemalja koje prate Gregorijsanski kalendar, prenosi Frans pres.

      Verska policija sprovodi zakone kraljevstva kojima je predviðena stroga zabrana mešanja meðu polovima i prikrivanje celog tela i glave žena kada se nalaze u javnosti.

      Ta policija, takoðe, obilazi prodavnice kako bi se uverila da su zatvorene u vreme molitve.

        http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2013&mm=12&dd=29&nav_id=794668

      12-29-2013 19:29 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      Viribus Viribus is a Male
      moforaja


      Poruka: 5295

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od green:

          Zemlja u kojoj je zabranjena Nova godina


        Verska policija ultrakonzervativne Saudijske Arabije upozorila je graðane da ne smeju da proslavljaju Novu godinu, navodi danas saudijski dnevnik "Okaz".

        Komisija za promociju vrlina i spreèavanje poroka ili Mutava, kako se zvanièno zove verska policija, obrazložila je ovu zabranu ediktom vrhovnog Komiteta verskih poglavara, kojim se zabranjuje proslava Nove godine, piše "Okaz".

        Saudijska Arabija je zvanièno prihvatila muslimanski kalendar, za razliku od drugih susednih zemalja koje prate Gregorijsanski kalendar, prenosi Frans pres.

        Verska policija sprovodi zakone kraljevstva kojima je predviðena stroga zabrana mešanja meðu polovima i prikrivanje celog tela i glave žena kada se nalaze u javnosti.

        Ta policija, takoðe, obilazi prodavnice kako bi se uverila da su zatvorene u vreme molitve.

          http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2013&mm=12&dd=29&nav_id=794668


      kako to da ta policija obilazi radnje u vrijeme molitve, pa valjda zakon i za nji vrijedi kao ostale, valjda bi oni trebali isto moliti kad i svi, ili su oni povlašeni.

      12-29-2013 20:32 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
      -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
      raja




      Poruka: 1736
      Location: :)
      pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od green:

          Zemlja u kojoj je zabranjena Nova godina


        Verska policija ultrakonzervativne Saudijske Arabije upozorila je graðane da ne smeju da proslavljaju Novu godinu, navodi danas saudijski dnevnik "Okaz".

        Komisija za promociju vrlina i spreèavanje poroka ili Mutava, kako se zvanièno zove verska policija, obrazložila je ovu zabranu ediktom vrhovnog Komiteta verskih poglavara, kojim se zabranjuje proslava Nove godine, piše "Okaz".

        Saudijska Arabija je zvanièno prihvatila muslimanski kalendar, za razliku od drugih susednih zemalja koje prate Gregorijsanski kalendar, prenosi Frans pres.

        Verska policija sprovodi zakone kraljevstva kojima je predviðena stroga zabrana mešanja meðu polovima i prikrivanje celog tela i glave žena kada se nalaze u javnosti.

        Ta policija, takoðe, obilazi prodavnice kako bi se uverila da su zatvorene u vreme molitve.

          http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2013&mm=12&dd=29&nav_id=794668




        UBRZATI DO 3:35 Tada pocinje na nasem jeziku…Hutba je odrzana 27. dec. 2013



        egQWT01KLFk

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane -Svjetlost- dana 12-29-2013 u 20:45.

      12-29-2013 20:44 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
      -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
      raja




      Poruka: 1736
      Location: :)
      pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        http://www.rijaset.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=10068:proslavljanje-nove-godine-i-oponaanje-nemuslimana&catid=31&Itemid=605

      12-29-2013 20:53 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7086
      Location: BiH

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      a bježi muderize, kakve veze ima Nova godina sa èetnièkom èizmom?
      zaglupljuješ i radikaliziraš narod... pravac u džehenem zbog toga

      gledaj ovo:

      Mikrofon je izumio 1877. godine Alexander Graham Bell, dakle kršæanin!
      eno mikrofon stoji ispred muderiza... kako to da se smije slijediti kršæanska tradicija mikrofona, a ne smije slijediti tradicija Nove godine? Kako?

      moj odgovor je: selektivnost, licemjerje, tjeranje naroda u torove, radikalizacija!
      to je to. 21.gif

      12-29-2013 21:07 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
      raja




      Poruka: 1736
      Location: :)
      pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od green:

        a bježi muderize, kakve veze ima Nova godina sa èetnièkom èizmom?
        zaglupljuješ i radikaliziraš narod... pravac u džehenem zbog toga

        gledaj ovo:

        Mikrofon je izumio 1877. godine Alexander Graham Bell, dakle kršæanin!
        eno mikrofon stoji ispred muderiza... kako to da se smije slijediti kršæanska tradicija mikrofona, a ne smije slijediti tradicija Nove godine? Kako?

        moj odgovor je: selektivnost, licemjerje, tjeranje naroda u torove, radikalizacija!
        to je to. 21.gif




      Mikrofon veze nema s religijom i nije vezan za vjerska ubjedjenja dok KRSCANSKI praznici Jesu... eto vrlo kratak odgovor.

      12-29-2013 21:43 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
      makso makso is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 2849
      Location: andaluzija

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      A prvi maj?
      25 novembar?
      30 mart?
      14 februar?


      Cak nova godina nije krscanska, nego je bozic krscanski praznik.

      Hajmo malo dalje. Niko nas ne tjera da slavimo Novu Godinu, da slavimo bozic, da slavimo bajram, da slavimo dan drzavnosti, dan nezavisnosti...

      Muderis ima pravo da kaze svojim vjernicima da slave ili ne, to je njegova i njihova stvar.

      Sad malo dalje ponovo. Skoro sve demokratske/zapadne zemlje su krscanske.To su kapitalisticki rezimi i ja sam protiv tih rezima, ali zivimo u tzv. demokraciji.

      Je li bi se trebali i muslimani prikloniti toj demokraciji ili ziviti u pustinji i pecinama? Hocemo li koristiti internet i appleove telefone, voziti skupocjene ferrarije i lambordginije (kao mocnici iz perzijskog zaljeva) ili cemo zivjeti kao pastiri?
      Ili kako ko? Kako kome odgovara? Sandzacki muftija bljuje vatru, i voza se kolonom X5-ica dok je narod gladan. Ili nije X5 krscanska masina?


      Ali ne bih ja o vjeri, nek vjeruje ko hoce i u sto hoce. Trebali bi ostaviti ove teme i ograniciti se na vjeru. Kasnije se sve shvati na pogresan nacin i odu rasprave daleko

      pozz

      ___________________________________________________________________
      prest'o sam 18.gif

      12-29-2013 21:58 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
      -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
      raja




      Poruka: 1736
      Location: :)
      pokretac teme Thread Started by -Svjetlost-

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      znam stotine muslimana koji ne slave novu godinu, koji se drze vjere sto bolje mogu.... koji suvisoko skolovani i nikakvih problema nemaju... zasto zato sto su se prilagodili VREMENU a NE drugoj VJERI

      Sta to znaci??

      Zive u finim kucama, voze dobra auta, imaju najnovije telefone i TV-ove pputuju avionom a ne kamilama......jer to nema veze sa vjerom i ubjedjenjima....

      Zivis modernim zivotom sa svojim vjerskim ubjedjenjima i Nova Godina je krscanski praznik.... poslusa li ti hutbu??

      12-29-2013 22:13 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
      Stranica (22): « prva ... « prethodna 15 16 17 [18] 19 20 21 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Thread is closed
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com